Gönderen Konu: Yükseliş . . .  (Okunma sayısı 5506 defa)

Çevrimdışı refref

• DMT
  • *
Yükseliş . . .
« : 30 Ocak 2007, 11:55 »
Allah mülkünü ve azametini seyretmem için beni davet etti.
Burak isimli cennet mahluklarından biri vardı.
Cebrail'in getirdiği kemeri belime bağladı ve tacı da başıma koydum.
Burak'ın üzerine bindim.
Burak nurdan kanatlarını çırpa çırpa ve kainatı nura garkederek uçuyordu.
Hemen içeri nurdan bir yiğit girdi, karşımda el pençe divan durdu.
Gördük ki nurdan bir merdiven kurulmuş göklere doğru uzanıyordu.
Sen burda eğlenme, gök ehli seni bekliyor.
Kainatta olacak şeylerin hepsini seyrettim.
O sırada perdeden bir el uzandı ve beni içeri çekti. Büyük bir melekti.
REFREF beni aldı Arşa, bir çok nurdan perdeden geçtikten sonra vardım.
Orada, yer, gök, zaman ve mekan yoktur.

(Alıntı Mustafa Ertuğrul Kaan'ın "Ruh ve Ölüm ötesi" adlı eseri)

Neydi bu eserde anlatılan , kimdi ? Nasıl bir yükselişti , nasıl bir gökyüzüne doğru uzanıştı , süzülen ne idi göklere doğru ?

Hz.Muhammed'mi - Hz.İsa'mı ? yoksa...

Refref'e yakışır diye düşündüm bu konu başlığını açmak.Ayrıca Olanlar Olmuş'un klibi ile ilgili düşüncelerinizi merak etmekteyim hala ! http://www.melektozlari.com/mt/index.php?topic=897.0

Ruhani paylaşımlara
Son kapının ardında, gül kokulu çeyiz sandığının başında buluşalım.
Bakalım tanıyabilecekmisin beni. Düşünemeyeceğin bir haldeyim.
Krizalit kristalin.

Çevrimdışı efsun_i

• Melek Tozları
  • *
    • Kanat Sesleri
Ynt: Yükseliş . . .
« Yanıtla #1 : 15 Mart 2007, 12:58 »
"Sorular türlü çeşitli... yanıtları yine öyle..." yine... :)

Eserde bahsedilen Hz. Muhammed'in miracı... Mirac.. gece yolculuğu.. yükseliş..

Anlatımların geneline göre, Hz. Muhammed Kabe’nin avlusunda (bazı anlatımlarda amcasının kızının evinde) uyur uyanık bir durumda iken, Cebrâil yanına gelir ve kalbini zemzemle yıkar.  ::) Sonra Burak üzerinde onu göklere yükseltir.......
Kur'an'da hudut ağacı denilen ve bir görüşe göre yaratılmışlarca bilinebilirlerin son sınırını işaretlediği kabul edilen hudut noktasının ötesine Cebrâil'in geçme imkanı olmadığı için, Refref denilen bir araçla tek başına yükselmesini sürdürür. Bu sırada kendisine evrenin sırları, varlığın kaderiyle hükümlerin tespiti için görevli meleklerin çalışmaları gösterilir. Bir insanın insan olma özelliğini koruyarak Allah'a yaklaşabileceği son noktaya kadar O'na yaklaşır....
Çoğu yorumda bu yaklaşmanın Cebrail ile olan bir yaklaşma olduğu söyleniyor..

İmam-ı Rabbani’nin miracı anlatımı;
“O'nun (s.a.) mirac gecesinde Rabbini görmesi, dünyada değil, âhirette vaki olmuştur. Çünkü O (s.a.), mirac gecesi mekan-zaman dairelerinin dışına çıkınca ve imkân âleminin darlığından kurtulunca ezel ve ebedi bir an olarak buldu, başlangıç ve sonu bir nokta olarak gördü..."

Bu konuda birçok görüş, düşünce ve yazım var. Miracın bedensel mi, yoksa ruhsal mı? Rüya mı, mucize mi olduğuna dair..
Yüreğimizden başka pusulamız yok... mucize ile gerçeği ayıran bir sınır da bence.. 
Bizler sonsuz, sınırsız ve özgürüz..
Işık ve sevgiyle...

Çevrimdışı hakan

• 1.nesil
  • *
    • ilhaniask
Ynt: Yükseliş . . .
« Yanıtla #2 : 19 Mart 2007, 16:00 »
Sevgili refref ireminde dediği gibi sorular türlü çeşitli,yanıtları yine öyle.Ama burada bir konu var ki;sorunun cevabı zaten malum ve tek.Merak eden dostlar KUR'AN-I KERİM'in ''İSRA'' suresini okurlarsa cevabı kolayca ögreneceklerdir.Ve iremin bu yükseliş şarkısı HZ.MUHAMMED (S.A.V) efendimizin miraç olayını anlatmaktadır.KUR'AN-I KERİM'de ''BURAK''ın tam olarak ne olduğu hususunda da belli bir açıklama yok.Bunun içinde Büyük İslam Alimi ÖMER NASUHİ BİLMEN'in büyük islam ilmihalini dostlar okurlarsa hem bilgi açısından hemde iremin kullandığı ifadeler açısından faydalı olacağını düşünmekteyim.
Doğumdan Sonra
Ölümden Önce
Güneşin Battığı Yerde
IŞIK VE SEVGİYLE.........