Gönderen Konu: Dinler Masaldır...  (Okunma sayısı 49500 defa)

Çevrimdışı Atk

• ..
  • *
    • Bütünün bir parçası
Dinler Masaldır...
« : 30 Ocak 2007, 03:11 »
Muazzez İlmiye Çığ'ın Sümerlerle ilgili bir kitabını okumuştum. Bu kitapla ilgili bir bölümü bir dostumla paylaşmak için internette aradığımda kitabın hemen hemen hepsine ulaşabildim.Link faydalı olacaktır diye düşünmekteyim.

Mevcut link  http://www.islamiyetgercekleri.org/dinmasal.html

Kaynak yayınlarından çıkan kitabın ismi
Kuran, İncil ve Tevratın Sümerdeki Kökeni
Muazzez İlmiye Çığ

Işık ve Sevgiyle
Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
Ynt: Dinler Masaldır...
« Yanıtla #1 : 30 Ocak 2007, 03:44 »
Verilen linki bilmiyorum ancak bu linkin bulunduğu sitenin diğer pek çok bölümünde verilen bilgilerin çarpılarak sunulduğunu görmüştüm...

Bu nedenle güvenilirliği konusunda önyargılı yaklaşacağım.

Not: Konu, "Hayat Öpücüğü"nden "Köprü" bölümüne taşınmıştır

Çevrimdışı Atk

• ..
  • *
    • Bütünün bir parçası
« Yanıtla #2 : 30 Ocak 2007, 03:57 »
Sevgili Ufuk;

Linkte geçenler kitaptan birebir alıntıdır. Sitenin içeriği değil önemli olan Muazzzez İlmiye Çığ'ın Sümerlerle ilgili araştırmaları. Okumakta fayda var diye düşünmekteyim.
Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.

Çevrimdışı efsun_i

• Melek Tozları
  • *
    • Kanat Sesleri
« Yanıtla #3 : 30 Ocak 2007, 11:58 »
Sevgili Dostum s(c)naze,
Paylaşımların için sonsuz teşekkürler tekrar...

Din ve siyaset insanların en zor tartıştıkları konu diye düşünüyorum, özgürlüklerin sınırlarında gezinildiğinden belki de...
İnternet üzerinde hele daha da zor...

Dinlerin geliş dönemleri, insanlığın karanlığa doğru inen yolculuğu, zorbalıkları ile din adına savaşlar, cinayetler işleyenler, bazı bilgilerin hep gizli kalmasına neden olmuş yüzyıllarca... 

Yalan yanlış öğretilerin peşinde, hiç anlamadan herşeyin sevgiden ibaret bir bütün olduğunu, uyur gezer bir sürü...

Gizil öğretiler, sembolik anlatımlar, insanlardan gizlenen bilgi, günümüzde daha ulaşabilir görünüyor... Bir betimleme vardı okuduğum bir kitapda; Bilgi akan bir su diye düşünelim ve zaman için de başka kaynaklardan sular karıştığını bünyesine... Peki nasıl bileceğiz bilginin kaynaktan geldiği kadar berrak olduğunu. Şöyle diyordu kitapta, ana kaynağa bakarak...

Ve bence hatırlayarak... Herşey biz de gizli, hep anlattığı gibi Işık Dost'un... Yüreğimizde...
Ve ne kadar açıldı ise penceremiz o kadarını görüyoruz, ne kadar sağlamsa geçtiğimiz, kurduğumuz köprüler, vardığımız yer o kadar güzel bence...

Işık ve sevgiyle.......

Işık ve sevgiyle...

Çevrimdışı YANKI

• DMT
  • *
    • Elçi
« Yanıtla #4 : 30 Ocak 2007, 19:29 »
Sitenin içeriğinde Kur'an ile ilgili komik anlatılar var. İnsanlar istediklerini istedikleri gibi çarpıtabiliyorlar, fakat orada yazılanlar kendisini reddediyor, kendisiyle dalga geçiyor, hakikaten komik. Provake amacı taşıdığı çok belli. İnsan, inançlarını kültürlerle oluşturmaz, oluşturmamalı.

Dinler masal mıdır? Belki de çoğu öyle. Ama bu, bunun için değildir. Dinler toplumların afyonu haline gelince, bazı kesimler, aralarında sivrilikler oluşturarak birbirlerine hükmetmeye başladılar. Reddetme sebeplerini birbirlerine uygulayarak kulluk etmeye başladılar. Afyonculuk yanlış, fakat böylesine kandırışlar da yanlış. Başkalarını da, kendilerini de...

Masal olmayan gerçekler, insanları bir gün hakikaten "bir varmış, bir yokmuş"a götürecek..."Varlık yoktur" derken, kendi kendilerine sığlaşmış akılların tek başlarına saklambaç oynaması ve saçma sapan idyomları kanıt diye gösterip "sobe" demesi, gülünesi.

Değil mi kuklacı amca? Bak yine titretiyorlar iplerini.

Din, güzel ahlaktır. Görelilik diye haykıran ağızların kapandığı yerde.

usa online pharmacy