Gönderen Konu: Kalmak - Gitmek  (Okunma sayısı 5974 defa)

Çevrimdışı Ozlem Yilmaz

• 1.nesil
  • *
Kalmak - Gitmek
« : 27 Ocak 2007, 12:23 »
Ben aşağıdaki satırları yazana kadar, beni bu satırları yazma yoluna koyan mesajın kaldırıldığını görüyorum ancak benzer durumları tekrar yaşamamak adına yine de göndermek istedim;

-- --

“Gitmek” bazen en kolayıdır; “kalabilmek” gerekir...

İrem, bu ortamın varolmasına izin verdiği müddetçe kalarak köklü, serin bir ağaç olmaya çalışmaktır bize düşen... “Sorgulamayarak”, “tepki vermeyerek” değil tabii ki; düşünülenleri dile getirerek... Ama onaylamasanız da, kalmak çok zaman üzse de ve hatta deneyimlerinize dayanarak daha da üzüleceğinizi, öfkeleneceğinizi sezseniz de... Sevgi, fedakarlık...

Kimilerinin gelmesinin kimilerinin gitmesi anlamına gelmesi ikileminde bırakmadan... “Sevgi hoşgörünün ikinci adıdır” diyerek...

Eğer burası bir bahçeyse, tamamı yanıp kül olmadığı müddetçe kalınmalı (kıvılcım yalnız İrem'in elinde olmalı)... “Sorun” görülüyorsa, gitmek, toprağa düşen gölgeyi azaltır; güneş ışığını arttırır. Çözüm, kalarak daha yüksekte daha gür ve geniş yapraklara boy verip güneşi toprağa sızdırmayacak ve böylelikle aynı bahçede bulunmaktan hazzetmediğiniz canlıların büyüyüp gelişmesine izin vermeyecek kadar koyu ve serin gölgeler yaratmaktır...

Bu yazılanlar, kimseye karşı ya da kimseye taraf değildir... Yalnızca beni bağlayan şahsi görüşlerimdir ve ancak bu doğrultuda ortak değerimiz olan “İrem”in daha huzurlu ve ışıklı olacağı, hepimizin ancak böyle bir ortamda amaçladığımız derinlikte İrem'e dair düşünsel  paylaşımları gerçekleştirebileceğimiz fikrinde olduğum için dile getirilmişlerdir...

Özlem Yılmaz
Uzağa değil, usta
Öteye hep öteye gitti;
Yalnızlığı ondandır.
                        Asaf

usa online pharmacy