Gönderen Konu: Olcay Ünal Sert - Star Ekstra / 30 Eylül 2006  (Okunma sayısı 4523 defa)

Çevrimdışı od

  • 1.nesil
  • *
  • İleti: 61
    • ben nerdeyim?
30 Eylül 2006 / Star Extra / OLCAY ÜNAL SERT / Hoşgeldin İlhan:

Alıntı

Türk Pop Müziği'nin efsane ismi İlhan İrem 14 yıl aradan sonra sahnelere geri döndü.

Ünlü sanatçı İlhan İrem 14 yıl aradan sonra sahnelere geri döndü. İstanbul Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda 'Ayrılıkların da Sonu Var' sloganıyla Grup Sevecen eşliğinde konserlerine start veren İlhan İrem sahneye çıkar çıkmaz; 'Işık ve sevgiyle, merhaba' dedikten sonra; 'Sizi çok özledim, çook' diye bağırdı. Yağmurlu havaya rağmen Açıkhava'yı dolduran binlerce kişi koro halinde 'Hoşgeldin İlhan' diyerek aynı coşkuyla karşılık verdi. Konserine; "Sanatçılara benzer göklerde ki Yıldızlar…" dizeleriyle hafızama kazınan "Bir Yıldız" adlı şarkıyla başlayan İlhan İrem, Sürgün Gibi Masallarda, İşte Hayat, Sazıklardan Havalanan, Yazık Oldu Yarınlara, Ali Veli Maria, Hoşgeldin Kadınım, Terazi, Şartlı Refleks, Anlasana, Boşver Arkadaş gibi klasikleşmiş şarkılarıyla seyircileri coşturdu. İlhan İrem konser sırasında zaman zaman ilginç açıklamalar yaptı: 'Diledik yağmuru durdurduk, ne dilersek o olur değil mi?' diyen sanatçı kara gözlüklerle sahneye çıkmasıyla ilgili olarak; 'Belki de kara gözlükleri ağladığım belli olmasın diye takmışımdır!' dedi.

Zaman her şeyi siliyor mu, silmiyor mu?

Uludağ'da çalıştığı günlerden de bahseden İlhan İrem pofesyonel olmadan önce klüplerde İtalyanca şarkılar okuduğunu belirterek konserinde ilk kez İtalyanca bir şarkı okudu. 'O yıllarda yabancı şarkılardan sıkılınca kendi şarkılarımı yaptım' diyen İlhan İrem, konserinde sık sık 'Eskilere devam mı?' diyerek bağırdı. 'İşte Hayat' adlı şarkıyı okuduktan sonra 'Zaman her şeyi siliyor mu, silmiyor mu?' diye seyircilere soran sanatçı, Harbiye Açık Hava Tiyatrosu'nu dolduran hayranlarının ikiye bölünmesi üzerine   "Siz bunu kendi aranızda çözersiniz" diyerek şarkılarına kaldığı yerden devam etti. İlhan İrem başarılı sahne performansıyla uzun süre ayakta alkışlandı… Sanatçı konserinin tamamına yakın bölümünü 70′li ve 80′li yıllarda hit olmuş özlenen şarkılarına ayırdı.

İlhan İrem Güvercinlerle barış mesajı verdi…
Konserinin ikinci bölümüne çıkmadan önce 'Size bir sürprizim var' diyen İlhan İrem sahneye semazenlerle birlikte çıktığınde sürprizinde ne olduğu anlaşıldı. İlahilere başlamadan önce 'Her şey şimdi başlıyor!' diye bağıran ünlü sanatçı 'Cennet İlahileri' albümünden 'Yılan Isırığı' adlı şarkıyı semazenler eşliğinde söyledi. 'Allahım Aç Kapılarını' adlı ikinci ilahide barış mesajları veren İlhan İrem; ilginç sahne konseptiyle dikkat çekti. Demirlerle çevrili bir dünya ve içinde güvercinlerin olduğu bu konseptle birlikte sanatçı; 'Her şeyi değiştirebiliriz, her şey insanların elinde" diyerek güvercinleri demir kafesten alıp saldı. 14 yıl aradan sonra sahnelere geri dönen İlhan İrem, yıllar evvel yine yağmurlu bir günde Gülhane Parkı'nda izlediğim canlı performansını kesinlikle aratmadı, hatta bana göre daha da üzerine çıktı.

[Güncelleme: 22.02.2007]
oktay dursun
"ateşte yanan, şeytanı defet; defet dokunmasın ellerimize.."

 

Benzer konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
13 Yanıt
9737 Gösterim
Son İleti 18 Aralık 2006, 16:23
Gönderen: efsun_i
0 Yanıt
4816 Gösterim
Son İleti 08 Ekim 2006, 00:08
Gönderen: MT2
1 Yanıt
6310 Gösterim
Son İleti 15 Mayıs 2007, 19:56
Gönderen: matya
0 Yanıt
29826 Gösterim
Son İleti 30 Ağustos 2007, 07:20
Gönderen: Melek Tozları
0 Yanıt
7599 Gösterim
Son İleti 11 Ağustos 2008, 17:29
Gönderen: refref
0 Yanıt
51827 Gösterim
Son İleti 20 Ağustos 2008, 00:16
Gönderen: Shalamar
0 Yanıt
46275 Gösterim
Son İleti 18 Eylül 2013, 12:57
Gönderen: ISIK YOLCUSU

usa online pharmacy