Gönderen Konu: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi  (Okunma sayısı 195319 defa)

Çevrimdışı terazi

• ...
  • *
Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
« Yanıtla #45 : 20 Mart 2007, 01:15 »
Daha mantıklı konu açarsanız iyi olacak. Bir şeyleri yarım yapacağınıza hiç yapmayın. Işık ve sevgiyle kalın.

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
- Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
« Yanıtla #46 : 20 Mart 2007, 01:55 »
Sevgili terazi,
Yapıcı önerilerinizi http://www.melektozlari.com/mt/index.php?board=4.0 adresinde bizimle paylaşabilirsiniz.

Çevrimdışı EASY

• ..
  • *
« Yanıtla #47 : 21 Mart 2007, 00:41 »
İLHAN İREM felsefesi benim çok farklı bir yönüm aslında. Beni en çabuk ve en kolay etkileyen düşünceler, tutkular, notalar... Farklı yönüm farklı dilde olsun istedim EASY.
                                                                                                çetin özgen

IŞIK VE SEVGİYLE..

Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.

Çevrimdışı nurefsan

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #48 : 21 Mart 2007, 10:54 »
Adım Nurefsan anlamı ışık saçan, umarım bu ismi layıkıyla taşıyabilirim çabam bu yönde
her gününüz bir öncekinden aydınlık olsun

Çevrimdışı dembahar

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #49 : 21 Mart 2007, 22:16 »
               dembahar: Nev'in en sevdiğim şarkısı: dem!! mercan dede'nin en sevdiğim eseri: dem!! İlhan İrem'in son albümünden en sevdiğim eseri: dem!! öyleyse dembahar!! Ben anlamını "bahar zamanı" olarak düşündüm!
                 ışıkla sevgiyle aşkla kalın.....
                                                                                          bade (21.17)
BADE...

Çevrimdışı yitik_savasci

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #50 : 22 Mart 2007, 23:11 »
Daha çocukken Don Kişot’u söylermişim ellerimi çırparak. Sonrasında İlhan abi TRT ye resti çekip de ortalıkta görünmez ! Olunca unutmuşum Don Kişot’u. Ve kişilik arayışının başladığı zamanlarda ''Anlasana'' ile tekrar kesiştiğinde yolumuz İlhan abiyle, o çocukken içime işleyen Don Kişot tekrar açığa çıkmıştı. Anlasana ile başlayan değişim, beni gündemdeki hiç bir şarkıda karşılığı olmayan hissedişler içine soktu. Ve müzikte karşılığını ararken hislerimin, Ezginin Günlüğü'nü, Grup Gündoğarken'i (İlhan Şeşen'i değil) Yeni Türkü'yü, Bülent Ortaçgil’i tanıdım. Ve Bülent Ortaçgil'in Değirmenler şarkısı ''yitik_Savasci'' yaptı beni. İlhan Abinin birçok şarkısında onun da bir yitik savaşçı olduğunu gördüm. ''Yoruldum yalnız gitmekten bu sonsuz yolu, Olanlar Olmuş, Donkişot'' şarkılarında yitik bir savaşçı duruşu canlandırdı gözümde...
Ve burada ki (forumda ki) insanların birçoğu birer yitik savaşçıdır aslında... Ruhumuzu işgal eden popülerizme, bizi zayıf düşüren kendi doğamıza, olanca albenisiyle aklımızı çelmeye çalışan ışıltılı yaşama (Kısaca Değirmenlere) karşı, özünün güzelliğini korumaya-geliştirmeye çalışan yitik savaşçılarız aslında....

Ve siz...
Ben...
Değirmenlere karşı
Bile bile...
Birer yitik savaşçı....
Onların sözlerini karıştıralım,birbirlerini anlamasınlar diye....

Çevrimdışı merhaba

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #51 : 28 Mart 2007, 22:50 »
Bilgisayarımda İlhan abinin şarkılarını dinlerken kendimi bu sitenin içinde buldum. Kullanıcı ismini merhaba yaptım çünkü buradaki tüm arkadaşlara merhaba diyerek saygı, sevgi ve selamlarımı yollamak istedim  :) 

Çevrimdışı Sha_XIX

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #52 : 29 Mart 2007, 08:33 »
Merhaba merhaba,
Burada yaşanacak Işık ve Sevgi dolu paylaşımlardan keyif almanızı diliyorum. Farklı şeyler hissetsek de, hepimiz sevgili Işıkdost'un şarkılarından anlamlar çıkarmanın hazzını birlikte yaşadık, yaşıyoruz, yaşayacağız. Bunun tadı, çok şeyin hazzından ayrıdır; doyumsuzlukla eştir belki. Her seferinde daha çok Işık ve Sevgi... Her seferinde daha yükseğe!
Hoşgeldiniz sevgili merhaba, Işık ve Sevgiyle
Dağlar, Nehirler, Ağaçlar...
Aşklar, Dostluklar, Arkadaşlık...
Anılar, Yarınlar, Işık ve Sevgi...
       _.-*-._
Hiçbir Şey Herşey...
Herşeymiş Hiçbir Şey...

Çevrimdışı ask bir yagmur

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #53 : 03 Nisan 2007, 10:38 »
Benden de tüm İlhan İREM dostlarına sevenlerine merhaba... Güzel bir ortama adım attığımın bilincindeyim...

Gelelim ismimin anlamına.. Aslında çok açık.
İlhan İREM in her gün yeni bir şarkısını keşfediyorum.. Ve yıllardır bu keşfi bitiremedim... Doyana kadar yemek yersiniz ya çok aç olunca. Bu da öyle ama doyamıyorsun bu şarkılara...

Bir Zamanlar isimli şarkısının sözlerinden...

“aşk bir yağmur yağar yağarda bir gün dinersin”........

Çevrimdışı asi_cadii

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #54 : 03 Nisan 2007, 22:05 »
Biraz dik başlıyım ne yapayım arkadaşlar cadı derdi evdekilerde başıma buyruk kendi bildiğini yapan hırçın olduğumu söyler dururlardı yani birazda asilik var yıllardan beri kullanırım açıkçası hem asiyim hem cadı sevgiler...
Bu arada Tarçın'da çekilen resimler ne zaman forumda yer alacak acaba merak ediyorum da :)

Çevrimdışı polen0658

• 1.nesil
  • *
    • www.ilhaniask.com
« Yanıtla #55 : 04 Nisan 2007, 21:13 »
Melek tozlarından esinlenerek polen (çiçek tozu) olduğu için seçtim. 0658'e gelince 06 Ankara yaşadığım yer 58 Sivas memleketim. Zaten son 8 yılda hayatımda her farklılığı her düşüncemi İlhan İrem sevgisi katıyor hayatıma onunla yaşıyorum.

"Bir çift kanat üzerinde senle dolu yüreğimle nerde akşam olda sabah yolcusuyuz sevginin."

ışık_ve_sevgiyle

sevecen
Işık_ve_sevgiyle, geleceğe aittir. Ama bir o kadarda geçmişe ve şimdiki ana bağlıdır.

Çevrimdışı mervemurat

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #56 : 08 Haziran 2007, 11:55 »
İlhan İrem yolculuğuna tek kişi çıktım şarkılarında hep kendimi buldum..
O eşsiz 29 Eylül akşamı Harbiye' de iki kişiydik merve ve murat .. ve o geceden sonra Şarkılarda İki kişiydi bulduğum.. Bizi biz yapandı İlhan İrem.. O gün bugundür Aşkımı İlhan İrem şarkıları ile yaşattım ve bundan sonrada böyle olacak..

Sen ve ben iki ayrı bütün
Bir gemi iki özgür martı

Sen ve ben ikimiz bir ömür..
Sen ve ben içimiz görünür..

**ve şimdilerde yine bir İlhan İrem parçası dilimde

nöbetlerde süngüye takılınca anılar
yetmez olur şarkılar yakılan sigaralar
bir bir çıkar takvimler karalanır çarpılar
teskereye aylar var kilitlenir dudaklar..

gözlerin mavi mavi
uzakta bir hedef gibi
gözlerin gözlerimde
göklerde güneş gibi

uzaklarda içiçeyiz iki deli ateş gibi..

Güzelim gözlerine yağmurlar inmesin
sen benim düşlerimde günlük güneşliksin
yine geldi ilk bahar kavuşmak yaklaşıyor
dönüşümü düşünüp herzaman gülmelisin..

Çevrimdışı Yunus

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #57 : 08 Haziran 2007, 15:20 »
Adım Yunus , Sadelik özümdür. Onun için sadece yunus. Kayıt olacağım bir yerde eğer yunus ismi kullanımda ise ( ki genelde böyle olur ve hayret ki burada olmadı  :) güzel bir tesadüf benim için ) ek olarak şehrimin numarasını yazarım.

Sevgiler.
Aradığın zenginlik kırık kalplerde var.

Çevrimdışı mahirelhan

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #58 : 08 Haziran 2007, 19:54 »
ben bu konuyu yeni görüyorum:) uzuuun sıklıktaki takiplerimden dolayı  kaçırmışım..

Aslında güzel bir konu. Küçükken ismimi sevmezdim, anlamını bilmediğimden olduğunu sonradan düşünmeye başladım, sevmememin ana nedeni, kulağıma benim adım dışında giren bir ton isimden dolayı idi, memed, mehmet, ali, can, cem, süleyman, ahmet. v.s v.s (Türk filmlerinde ki bicicik çocukların adı neden konmamıştı ki bana)  (ey çocukluk ne garipsin yahu).
Adımın anlamını öğrendiğimde, yaptığım her iste maharetli biri olduğumu ben ve çevremdekiler gördükçe, adımı da sevdim anlamını da, hele ki soyadımın anlamıyla birleşince ortaya ne afet bir şey çıktığını gördüm. Sonraki yıllarda ve Pencere Köprü Ve Ötesi kitabında da mevzu bahsi geçtiği üzere, ''BEN''misim dedim, tescilleyerek.

Mahir: usta, becerikli, maharetli
Elhan: ezgi, nağme, beste.
Titrek bir mum alevinin, havaya bıraktığı bulanık bir is ve göz gözü görmez bir sis değildik biz!...

Çevrimdışı odaben

• ...
  • *
« Yanıtla #59 : 09 Haziran 2007, 02:49 »
mahir senide tanıdım iirem den kaç sene geçti.. burada gördüğüme de sevindim bir keops vardı?(aradım buradan da gitmiş İzmir’in asi çocuğu) umarım oda iyidir. birde hep o isim Naci Keklik o kim bilmiyordum da (mod idi galiba) soyadını unutmam mümkün olmamıştı; Benim nikin anlamı içinde zaten espri yapar kimileri chat ortamlarında aa bende salon falan :)....(bu arada arkadaşlar siteye uğramak içimden gelmiyor tırsıyorum farklı çok farklı düşünceler sesler var herkes destan gibi yazıyor upuzun oku oku bitmiyor puntolar minik gözleri yoruyor zihnimi karıştırıyor ben sevecen olduktan sonra kimseden tırsmam rahat olurum yani İlhan İrem’i anlayabilen bir insanla konuşmak kırk yıllık arkadaş ile konuşmaya benzer eskiler öyle bilir... tıstırmayınız lütfen) herkese selamlar saygılar.
Bir Kapı Açılır Yüzün Görünür Hayat Yanılgıdır.....