Gönderen Konu: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi  (Okunma sayısı 195318 defa)

Çevrimdışı refref

• DMT
  • *
Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
« Yanıtla #30 : 18 Eylül 2006, 14:28 »
"Allah mülkünü ve azametini seyretmem için beni davet etti.
Burak isimli cennet mahluklarından biri vardı.
Cebrail'in getirdiği kemeri belime bağladı ve tacı da başıma koydum.
Burak'ın üzerine bindim.
Burak nurdan kanatlarını çırpa çırpa ve kainatı nura garkederek uçuyordu.
Hemen içeri nurdan bir yiğit girdi, karşımda el pençe divan durdu.
Gördük ki nurdan bir merdiven kurulmuş göklere doğru uzanıyordu.
Sen burda eğlenme, gök ehli seni bekliyor.
Kainatta olacak şeylerin hepsini seyrettim.
O sırada perdeden bir el uzandı ve beni içeri çekti. Büyük bir melekti.
Refref beni aldı Arşa, bir çok nurdan perdeden geçtikten sonra vardım.
Orada, yer, gök, zaman ve mekan yoktur".
Refref beni aldı...!

(Ruh ve Ölüm Ötesi - Mustafa Ertuğrul Kaan)
Son kapının ardında, gül kokulu çeyiz sandığının başında buluşalım.
Bakalım tanıyabilecekmisin beni. Düşünemeyeceğin bir haldeyim.
Krizalit kristalin.

Çevrimdışı keops

• ...
  • *
« Yanıtla #31 : 18 Eylül 2006, 17:57 »
Eski Mısır Uygarlığı benim en vazgeçilmez tutkumdur. Elbette bir gün oraya gidip Sfenks’in önünde  fotoğrafımı çektireceğim.. Rumuzumun anlamı Mısırın Gize bölgesinde bulunan dünyanın en büyük piramidinin adıdır (keops). Kral Keops öldükten sonra güneşi hissetmek için bu piramidi yaptırmış. 20 yılda tam 25 bin köle tarafından hiç bir teknolojik alet kullanılmadan yalnızca ilkel yöntemlerle yapmışlardır Keops piramidini. Daha sonra babalarına eşlik etmek için oğulları da Kefren ve Mikerinos adıyla piramit yaptırmışlardır.

Çevrimdışı raynah

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #32 : 01 Ekim 2006, 03:09 »
Diğer İlhan İrem forumlarında rayna olarak kullanıyordum.. Sonuna "h" yi getirmek benim aklıma geldi.. Biraz kaba söylenişi, farkındayım ama bütün forumlarda artık bunlayım..
raynah=bir Galatasaray maçında yabancı bir futbolcunun isminin değiştirilip Türkçeye kazandırılmış halidir.. Anlamını araştırdım, böyle bir isim tamamen uydurma.. Sadece google da kişi isim ve soy isimleri olarak mevcut.. İngilizce gibi duruyor,ancak böyle bir kelime yok İngilizcede de.. Tamamen kendi buluşumdu, google benden çalmış! ;D
..yalnızlığım sana emanet..

Çevrimdışı TELVİN

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #33 : 01 Ekim 2006, 12:34 »
TELVİN sözlük anlamı: renkler / bir de tasavvufi anlamı var: halden hale geçiş insanın hal tezahürü, değişim, üzüntü, sevinç ve tüm haller.

Aynı zamanda Erkan Oğur'un son albümünün adı Telvin...

Blues for Molla

Çevrimdışı ormanbaba

• 1.nesil
  • *
    • Katastrof
« Yanıtla #34 : 08 Ekim 2006, 13:48 »
Benim e-posta listelerindeki posta adresim; asilikasaletimdir. Heavy Metal dinlemeye başladığım zamanlarda (takribi 12-13 yıl) Türk HM piyasasında Abdülika adında bir adam vardı. HM dergilerinde yazıları ve karikatürleri yer alırdı. Köşesinin adı asilik asaletimdir'di. Sadece kulağa hoş geldiği için bu posta adresini almıştım. Uzun 8-10 yıldır bu adresi aldığım için pişmanım ama artık çok kişi bildiği için silemiyorum. Abdülika kendini geliştiremedi ve hep eskinin kötü guruplarını dinlemekte ve empoze etmekte ısrar ediyor.

Bu forumdaki kullanıcı adım; Ormanbaba. Ormanbaba ise annemin ailesinin soyadı. Kulağa hoş geliyor. Nereden geldiğini bilmiyoruz. Soyadı kanunu çıkınca alınmış.

Çevrimdışı santana

• ..
  • *
« Yanıtla #35 : 08 Ekim 2006, 14:28 »
Malum; dünyanın sayılı gitar virtüözlerinden Carlos Santana. Çok severim. Birçok sitede de bu nick'i kullanıyorum zaten.
Kullanıcının isteği üzerine üyelik hesabı durdurulmuştur.

Çevrimdışı santana

• ..
  • *
« Yanıtla #36 : 08 Ekim 2006, 14:39 »
Benim e-posta listelerindeki posta adresim; asilikasaletimdir. Heavy Metal dinlemeye başladığım zamanlarda (takribi 12-13 yıl) Türk HM piyasasında Abdülika adında bir adam vardı. HM dergilerinde yazıları ve karikatürleri yer alırdı. Köşesinin adı asilik asaletimdir'di. Sadece kulağa hoş geldiği için bu posta adresini almıştım. Uzun 8-10 yıldır bu adresi aldığım için pişmanım ama artık çok kişi bildiği için silemiyorum. Abdülika kendini geliştiremedi ve hep eskinin kötü guruplarını dinlemekte ve empoze etmekte ısrar ediyor.

Bu forumdaki kullanıcı adım; Ormanbaba. Ormanbaba ise annemin ailesinin soyadı. Kulağa hoş geliyor. Nereden geldiğini bilmiyoruz. Soyadı kanunu çıkınca alınmış.

Fırat kardeşimin kendi fikirlerini saygıyla karşılamakla beraber Aptüllika gibi türk rock müziği'ne yıllardır katkılarını göz ardı edemeyeceğimiz bir insan hakkında yorum yaparken biraz daha geçmişi gözden geçirseydi diyorum. 80'lerin ikinci yarısından sonra ülkemizi de saran heavy metal ve türevlerinin, yurt çapındaki tabana yayılmasında ki en büyük iki isimden bir tanesidir Aptülkadir Elçioğlu. (Bir diğeri de Güven Erkin Erkal). kısıtlı ve kıt imkanlarla HIBIR dergisindeki köşesinin ufacık bir bölümünde yerli ve yabancı gruplar hakkında nice detaylar yazdı, konser haberleri verdi, tanıtımlarını yaptı. Bir karşılık beklemeden ve almadan, bir müddet sonra da kendi takipçilerini oluşturdu zaten. Sırf o köşe için dergi alanlar vardı, çünkü yoktu başka bir görsel malzeme. Grupların tanıtımını yaparken şahsi davrandığı ve kendi dinlediği gruplara ağırlık verdiği doğru, ama "eskinin kötü grupları"nı tanıtmadı, her biri rock camiasında köşe başı olmuş gruplardı. Aptül bugün eski verimliliğinden oldukça uzakta, ama boş durmuyor. Seveni olduğu kadar sevmeyenleri de çıktı ama yaptıkları her zaman övgüyle anıldı. Kendilerini (Güven de dahil) tanıdığım için ayrıca gurur duyuyorum. Çünkü onlar sayesinde görsel materyallerin (dergi, özel TV, radyo, konser bülteni-mekanı) hiç olmadığı bir dönemde gruplarımız kitlelere ulaştılar. Bunu ben değil, o gruplar da söylüyor.
Selam ve sevgiler.
Kullanıcının isteği üzerine üyelik hesabı durdurulmuştur.

Çevrimdışı ormanbaba

• 1.nesil
  • *
    • Katastrof
« Yanıtla #37 : 08 Ekim 2006, 15:06 »
Evet. Birisi şu an rock müziği sulandırmak isteyenlerin kuklası, birisi de 50 yaşında ve halen Metallica dinliyor :) Queensryche Türkiye'ye gelirken birisi Duman'ı programına konuk edip uyuşturucu gençliği yaratmanın basamaklarını çıkıyor, birisi de uyuşturucudan uyuşup o gece uyuyor. Geçmişte yaptıkları muhakkak güzel şeylerdir ama zamana göre at biniyorlar. İkisi de değersiz...

Çevrimdışı Tiya Eleni

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #38 : 17 Ekim 2006, 10:35 »
Merhaba
Siteye yeni üye olduğumdan öncelikle bu bölümden başlamanın uygun olacağını düşündüm.
Kullanıcı adım anlamını çok etkilendiğim bir kitabın baş karamanından alıyor. Aslında Tiya teyze, yenge demekmiş, Eleni'de o kahramanın adıydı. Eleni teyze gibi bir şey olsa da, "Tiya Eleni"  bir insan için diğer bir insanın ne büyük anlamlara gelebileceğinin göstergesi.
(Okuyanlar için, kitaptaki konu ve yaklaşım tartışılır olsa da konumuz dışı)
Selda.
Yoksa yoksa
Bu dünya terazi mi?..
Zamanlar birşeyleri
Tartar gibi

Çevrimdışı hanci

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #39 : 19 Ekim 2006, 12:25 »
Merhaba herkese,

Şimdiye kadar farklı nickler kullandım; Autocad kullanmayı bildiğim için autocadr14 tercihimdi, sonra Bateri çalmaya başladığımda özgür eller anlamında da kullanılan freehands geldi, İlhan İrem dinlediğim ilk yıllardan şimdiye kadar süreçte Sürgün Gibi Masallarda ya karar verdim. Çünkü yaşadıklarım bu üç kelimenin içinde özetlenmişti. Çünkü kardeşlerimi anlatıyordu üç kardeşin yaşadıklarını, hayatlarını ve geleceklerini...

"Ve yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var diyordu şair!..." bende öğrendim yolculuklarımın, koridorlarında insanların dinlenmesi gereken,barınması gereken bir Han a ihtiyaç vardı, ve ben o Hanı uzaklarda bir düş kurarak,yapayalnız bir gülüş olarak, o gülüşlerden bir ev kurarak oluşturdum...

Sevgi ve Saygılarımla

Rıza ELHAN / HANCI
Bile Bile Bilmezcesine Yürüyoruz Sonsuzluk Koridorlarında!... Ulaşmak İstediğimiz Ne? "Kendimiz Olmasın!..."

Çevrimdışı donuk

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #40 : 19 Ekim 2006, 18:37 »
Merhaba arkadaşlar,
'Donuk yolculuk' benim hayatımda temel taşlardan biridir. İlhan İrem’le tanıştığımda çocuk denilebilecek yaşlardaydım. Kimdir, nedir bilmiyordum. Duyduğum şarkıydı benim için. Sonrasında çook şeyler değişti. Benle büyüdü, yüreğim oldu içimde atan. Sığmadı içime taştı sevgisi. Lise yıllarıma geldiğimde ise sonsuz yolculuklardaydım. Ama hep yalnızdım, paylaşabileceğim, konuşabileceğim hiç kimse yoktu. Ninni oldu kimi zaman uyuturken çocuklarıma fısıldadığım. Aşk oldu yüreğimde. 'Issız bir yolda umutlarımla ilerliyorum, bekliyorum, bekleniyorum bu yolculuk bitsin yeter diyorum. Ne nerde ne zaman biter sonu, yoruldum yalnız gitmekten bu sonsuz yolu' işte bu dizelerde yaşadım kendimle ve işte dedim.'Donuk yolcu benim. Işık ve Sevgiyle...

Çevrimdışı spacemedia

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #41 : 19 Ekim 2006, 22:03 »
80'lerin New Age grubu "Space"in en sevdiğim parçası "Spacemedia".

Çevrimdışı shlmrock

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #42 : 19 Mart 2007, 01:21 »
Gmail den bir mail hesabı açacaktım, ilkin pencere denedim olmadı alternatiflerini denedim ne denediysem olmadı cerceve denedim oldu, o günden sonra ara ara netteki hesaplarımda kullanırım. :D
..kaç kez çiçekler bıraktım kapınıza, yoktunuz...

Çevrimdışı Sinan DOYAN

• 1.nesil
  • *
    • www.birzamanlar.net
« Yanıtla #43 : 19 Mart 2007, 08:05 »
Malumunuz üzere; adım ve soyadım.  ;D

Çevrimdışı YANKI

• DMT
  • *
    • Elçi