Gönderen Konu: Benim Adım HRANT DİNK ve Ben Ermeniyim!  (Okunma sayısı 71916 defa)

Çevrimdışı refref

• DMT
  • *
Benim Adım HRANT DİNK ve Ben Ermeniyim!
« : 23 Ocak 2007, 11:30 »
Tam 4 gündür bekliyorum acaba benden başkası çıkıp yazacak mı bir şeyler diye ama hak getire ve ben artık daha fazla dayanamıyorum. İlhan İrem forumları belki hayata dair her şeyi kapsamamaktadır ama bunu kapsamak zorundadır ve ben artık bunları yazacağım. Belki Üstat’ın anlatımları ile paralelde de değil O'nun öldürülmesi ama bu umurumda bile değil!

Yine aşağılık bir el havaya kalktı ve tetiğe bastı ülkemdeki aydın insanlardan birine doğru. Yazık ki biz hala susuyoruz. Ayaklanmamız için sadece Ermeni mi olmamız lazım bilmiyorum ama artık derin uykunuzdan uyanın.'Kainatların ışıklı yayıcısıyım' diyen ve evrensel barıştan bahseden bir insana gönül vermek sadece onun şarkılarını dinlemek anlamına gelmemelidir. Haksızlıklara karşı çıkmak, adaletsizliğe isyan etmek demektir. Evet HRANT DİNK öldürüldü ve bugün son yolculuğuna uğurlanıyor.Keşke orada olabilseydim ve katılabilseydim cenaze merasimine ama olmuyor işte.İçim kan ağlıyor ne yazık ki.Sevecen olmak her yapılana eyvallah demek her şeye göz yummak değildir.Birazcık bağırın artık.Benim ülkeme göz göre göre denmek isteniyor ki: Arkadaş siz soykırım yapmadığınızı iddia ediyorsunuz amma sene 2007 hala sokakta Ermeni öldürüyorsunuz!! Son derece acıdır ki çok aciz bir devletiz. Kahroluyorum...

Ya uyanın derin uykunuzdan ya da uyanmayın sonsuza değin >:(

"HEPİMİZ HRANT'IZ HEPİMİZ ERMENİYİZ"
Son kapının ardında, gül kokulu çeyiz sandığının başında buluşalım.
Bakalım tanıyabilecekmisin beni. Düşünemeyeceğin bir haldeyim.
Krizalit kristalin.

Çevrimdışı salamar-cenk

• 1.nesil
  • *
Ynt: Benim Adım HRANT DİNK ve Ben Ermeniyim!
« Yanıtla #1 : 23 Ocak 2007, 11:35 »
Çok güzel yazmışsın refref ama böyle sessiz kalıyoruz maalesef  >:(

Çevrimdışı refref

• DMT
  • *
« Yanıtla #2 : 23 Ocak 2007, 12:20 »
Evet sessiz kalıyoruz kalacağızda, kimsenin bu olanlara dur demeye niyeti yok biz ne kadar haykırsakta bağırsakta sesimizi duyan yok. Artık bazılarının uyanma vakti geldi .......
Son kapının ardında, gül kokulu çeyiz sandığının başında buluşalım.
Bakalım tanıyabilecekmisin beni. Düşünemeyeceğin bir haldeyim.
Krizalit kristalin.

Çevrimdışı armanbursa

• ...
  • *
« Yanıtla #3 : 23 Ocak 2007, 12:24 »
Ahmet Taner KIŞLALI, Bahriye ÜÇOK, Uğur MUMCU, Necip HABLEMİTOĞLU, Çetin EMEÇ, Abdi İPEKÇİ...
Teker teker o hain eller tarafından, katledildiler. Hiç birisinin gerçek katili bulunmadı. Tabutları başında yeminler edenler yok ortada. Sadece acıları kaldı yüreklerimizde.
Terörün her türlüsünü, İnsana kalkan her eli lanetlemekten başka elimden hiç bir şey gelmiyor.
Sevgili refref sana katılmamak elde değil, haklısın sustuk, sende sustun sevgili dostum, neden bekledin ki ?..
Eline sağlık iyi ki başlattın.
Işık ve Sevgiyle kal

Çevrimdışı hayatcizgisi

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #4 : 23 Ocak 2007, 12:29 »
Bu ülkede öldürülenler sadece birilerinin ve bir şeylerin karşısında duranlar. Biz kendi bencilliğimizle hiç bir şeyin karşısında duramazken karşısında duranlarında yanında duramıyoruz. Onların sessiz sedasız öldürülmesini seyrediyoruz.

üzülüyoruz, ya sonra......

Neden öldürüldüklerini unutup kendi kabuğumuzda yaşamaya devam ediyoruz. Başka Ölümler de hatırlıyoruz tekrar üzülmeyi....
Biz üzülmeyi bile beceremiyoruz ki sesimizi yükseltelim öldürülenlerin arkasında duralım.

Evet Bende bir ERMENİYİM......

Çevrimdışı kalbim

• ...
  • *
« Yanıtla #5 : 23 Ocak 2007, 12:46 »
Hepimiz Hrant'ız, hepimiz ermeniyiz...
ışığa koşalım

Çevrimdışı Atk

• ..
  • *
    • Bütünün bir parçası
« Yanıtla #6 : 23 Ocak 2007, 15:37 »
HRANT DİNK olmak Ermeni olmak!

Şimdi sıra kimde? Son Durak filmi geldi bir an aklıma. Oyuna devam...

Işık ve Sevgiyle....

Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.

Çevrimdışı gothic_dreams

• 1.nesil
  • *
Ynt: Benim adım HRANT DİNK ve ben Ermeniyim!
« Yanıtla #7 : 23 Ocak 2007, 15:40 »
benimde adımn Hrant Dink  bende ermeniyim ..
aydın kişilerin cehalet denen insanın beynini kemiren mikrop yuzunden öldürülmesine karşıyım .
ışıltılar içinde tutsaklıgı yaşarlar bana benzer göklerde çivilenmiş yıldızlar

Çevrimdışı historian

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #8 : 23 Ocak 2007, 16:46 »
Foruma gerekmedikçe yazmamaya karar vermiştim ve ben de 4 gündür acaba kim bir şeyler yazacak diye bekliyordum. Fakat bugüne kadar hiç kimse bir şey yazmadı. Bu konuyu açtığın için teşekkürler Ref Ref iyi ki varsın. Hepimiz Hrant Dinkiz Hepimiz Ermeniyiz...
Işık ve sevgiyle
Basel'de profesör olmayı tanrı olmaya yeğlerdim çünkü evrenin yaratılışındaki bu cimriliği bulamadım kendimde F. Nietszche

Çevrimdışı sevecen14

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #9 : 23 Ocak 2007, 17:44 »
Teşekkürler Refref,

"Evet, kendimi bir güvercinin ruh tedirginliği içinde görebilirim, ama biliyorum ki bu ülkede insanlar güvercinlere dokunmaz. Güvercinler kentin ta içlerinde, insan kalabalıklarında dahi yaşamlarını sürdürürler. Evet, biraz ürkekçe ama bir o kadar da özgürce."Hrant Dink (19 Ocak 2007) AGOS Sayı: 564

Bu cümleler o kadar oturdu ki içime nasıl olur da böyle insanlarına güvenen bir insana bunu yapabilirler
neden, neden, neden...... Daha kaç kişinin arkasından böyle kahrolacağız. Zehirlediler hepimizi, susturdular elimizi kolumuzu bağladılar güzel memleketimin güzel insanlarını güvercin ürkekliğine mahkum ettiler. Ne yazık ki şu camımın önündeki güvercinlerden hepimiz daha ürkeğiz, ama uyanmalıyız, uyandırmalıyız ve bir çıkış yolu bulmalıyız, yoksa daha çok kahrolacağız... 
Biten bir aşk için
Söylenecek söz şu olmalı
     GÜZELDİ YİNE DE...

Çevrimdışı mavin

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #10 : 23 Ocak 2007, 19:31 »
Nihayet biri yazabildi... Çekiniyordum bu konu hakkında yorum yapmaktan, açıkçasıda MELEK TOZLARI yöneticilerinden beklerdim böyle bir konu başlığının açılmasını ama heralde onlarda sessiz kalmayı tercih etti. Her neyse Refref gerekenleri anlattı. Teşekkürler...

Çevrimdışı zaf

• ..
  • *
« Yanıtla #11 : 23 Ocak 2007, 19:47 »
İnsan ''İnsan'' olduğunun idrakine vardığında ancak bu tartışmalar ve katliamlar bitecektir. Bütün her şey uzaktan kumandadır. Oyun yapıp oynuyorlar bizlerle...
oyun yapıp oynarlar seni geceleri aralarında

Çevrimdışı Sha_XIX

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #12 : 23 Ocak 2007, 20:55 »
Hiç kuşku yoktur ki, can verme yetki ve yeteneği olmayan insanın can aldığı her saldırı çirkindir; kabul edilemezdir. Hiçbir fikir, insan yaşamından değerli değildir ve insanı yaşamdan men eden her çözüm lanetlidir...

Ancak, ben Ermeni filan değilim; bir .........in ilkelliği yüzünden Türk olmaktan utanacak da değilim!
Ne mutlu Türküm Diyene!
Dağlar, Nehirler, Ağaçlar...
Aşklar, Dostluklar, Arkadaşlık...
Anılar, Yarınlar, Işık ve Sevgi...
       _.-*-._
Hiçbir Şey Herşey...
Herşeymiş Hiçbir Şey...

Çevrimdışı delirium

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #13 : 23 Ocak 2007, 23:26 »
Birazda politik nedenlerin kurbanı "gazeteci bir ermeni"... Öldüren kişi daha çocuk! ve kanımca onun o ermeniyi bizim gibi hiç tanımıyordu!.. Ve bakınız 1 haftadır medyayı, hükümeti oyalayan bir olay! Neden? eğer böyle bir şey olmamış olsaydı bugün gündemde "Musul Kerkük" konuşulacaktı "teskere" kararı konuşulacaktı...
ve bu milletin kurtarıcısı ve kurucusu için "katil" diyen ırka hiç bir sahiplenme duymam beklenmesin!.. kusura bakılmasın.. Ve eğer sahip çıkacaksak ölümünün 14. yılında ola UĞUR MUMCU ya sahip çıkalım!.. (24.01.1993)
gerçek karanlığın içinde ki ışıkla....

Çevrimdışı Atk

• ..
  • *
    • Bütünün bir parçası
« Yanıtla #14 : 23 Ocak 2007, 23:35 »
Olayı ırkçılığa dönüştürmek  :'(

Öncelikle yazının büyük bir kısmına fazlasıyla hak vermekteyim. Evet, bu olay gündem değiştirmek adına yapılmış bir katliamdır. Uğur Mumcu gibi bir aydını örnek vermişsin çok güzel ama Uğur Mumcuyu anmak onun ismini anmak değil onun düşüncelerini anmaktır. O Yaşasın Halkların Kardeşliği diyen bir düşüncenin ürünüydü. Talihsiz bir açıklama diye düşünmekteyim...

Işık ve Sevgiyle
Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.