Gönderen Konu: "Seni Seviyorum"  (Okunma sayısı 7661 defa)

Çevrimdışı efsun_i

• Melek Tozları
  • *
    • Kanat Sesleri
"Seni Seviyorum"
« : 17 Ocak 2007, 22:34 »
Yanıtlar şarkılarda, “Seni Seviyorum”un kapağında uçuşuyor...
İlhan İREM
(“B.İ.R” /irembağı iç haberleşmeler –04.2001- bülteninden./”Seni Seviyorum” soruları hk.)

Seni Seviyorum albüm kapağı ve Ruhun Yükselişi şiiri...
Yolculuğun aydınlık haritası gibi!

"Ruhun özü Krizalit içinde saklı.
Hiçlik, Varlığa dönüştü bilinmeyen yolculuklarda.
.....
Yıldız tozları, yeniden doğuşun işareti.
.....
Bir kelebek, reankarnasyon sancılarında
Parçaladı kozasını
Dönüşüm başladı!
Değişik renkler, ağulu yeşil, çocukluk pembesi
Sarı hüznü yılların düşsel uçuşlarda...
......
İnsan bedeninde kanatları hiiiç yok olmadan
Melek şekline büründü ruh

Basubadelmevt!
Haberci Güvercin

Ruhun Yükselişi
Seni Seviyorum
Kelebek ömrü kadar sonsuz.
Seni Seviyorum
Unuttuğumuz
Bu alemde hatırlayamadığımız
Tuhaf sırlar,
Hayaller...
Başka hayatlarda yitirip,
Farklı boyutlarda bulduğumuz birileri.
Ruhun Yükselişi!
Seni Seviyorum"

Hansu İREM
Işık ve sevgiyle...

Çevrimdışı Atk

• ..
  • *
    • Bütünün bir parçası
Ynt: "Seni Seviyorum"
« Yanıtla #1 : 17 Ocak 2007, 22:58 »
Bu konuyu tartışırken Cennet İlahileri  albüm kapağınında konu içerisinde yer alması gerektiğini düşünmekteyım... Haberci Güvercin, kelebekler, cennet ilahileri albüm kapağında da mevcut...

Kelebekler evrimi anlatıyor. Katastroflar yaşayan bir beden haberci güvercinin seslenişi çiçekten polen alıyor ve 3. Gözü açılıyor. Basubadelmevti -3.gözün açılması sonucu yaşanan başkalaşım- yaşayan beden ÖZ'üne dönüyor ve melek sekline bürünüyor ruh.

Cennet ilahiler albüm kapağına bakarsak solda çiçeklerin arasında bir güvercin var kelebekler ise uykudaki bedenin hemen yanında çiçeklerin ucunda poleni göreceksiniz. Kelebekler haberci güvercinin seslenişi ile çiçeğin ucundaki polene yönelecek ve uyuyan beden derin uykudan uyanacak.

Ben bu kurguyu çıkarmaktayım. Değişik anlatımları da merak ediyorum...

Işık ve Sevgiyle
Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.

Çevrimdışı efsun_i

• Melek Tozları
  • *
    • Kanat Sesleri
« Yanıtla #2 : 17 Ocak 2007, 23:13 »
Kelebekler evrimi anlatıyor. Katastroflar yaşayan bir beden haberci güvercinin seslenişi çiçekten polen alıyor ve 3. Gözü açılıyor. Basubadelmevti -3.gözün açılması sonucu yaşanan başkalaşım- yaşayan beden ÖZ'üne dönüyor ve melek sekline bürünüyor ruh.

Teşekkürler Sevgili s(c)naze yüreğinizden dökülenlere....

"Kelebek ömrü kadar sonsuz" sözü geldi aklıma oysa bilinen kelebek ömrünün kısa olduğudur. Zaman hiçleniyor bu nokta da, o bir "an"da yaşanıyor belki de o dönüşüm. Gözlerini kapatıp yüreğine baktığın bir an gördüğün....

Işık ve sevgiyle...

Çevrimdışı Atk

• ..
  • *
    • Bütünün bir parçası
« Yanıtla #3 : 18 Ocak 2007, 00:47 »
www.kanatsesleri.com

Sol taraftaki kurguda bu anlatımlarla bütünleşmektedir bence. Bu kurguyu dikkatle incelemekte fayda var ;)

Işık ve Sevgiyle...
Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.

Çevrimdışı Sha_XIX

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #4 : 18 Ocak 2007, 01:32 »
2005 yılı sonlarında, konu başlığı ile aynı adı taşıyan albümün kapağındaki manzara için ruhumda beliren çağrışımlar yani kendi hissettiklerim aşağıdaki gibidir. Söz konusu paylaşımı önceden başka platformlarda da okumuş olan sevecenler olabilir, yine de konu başlığı ile uyumlu olacağı düşüncesindeyim...

SENİ SEVİYORUM ALBÜM KAPAĞINDAN RUHUMA YANSIYANLAR*

Işıltılı bir kozadan doğan yada kozasını ışıkla yırtan bir Kelebek var önce, Yeşil bir Kelebek... Kelebek; insan ömrünü gösteriyor burada. Yeşil olması doğum demek, bahar yeşildir, baharda herşey yeşerir, canlanır, doğar. Yeşil: doğmaktır. Işıltı; ışıldayışı, aydınlanışı, parlayışı, canlanışı, aydınlıkla doğuşu anlatmak için var burada... Yani, evrenin bir zamanında, bir yerinde insan/ruh ışıkla doğuyor...

Sonra Kırmızı bir Kelebek... Kırmızı; kan rengidir, candır, yaşamdır ve aslında sevginin rengidir kırmızı... Ama bir ayrıntı daha var resimde, bir beyaz çizgi beliriyor; Kırmızıdan sonra, Sarıdan önce... Ve ortasında da bir yıldız.... Çizgi, insanın kendisini keşfi, varlığını anlaması, yani erginleşmesi oluyor. Yıldızsa, erginleşmeden sonra bir yıldızı, yani aşkını... Kırmızı Kelebek; insanın ışık ve sevgiyi tanıyarak, onu yaşamaya başlamasını temsil ediyor...

Sonra Sarı bir Kelebek... Sarı; hüzündür, ölümdür... Ölümden önce, her canlı sararır; otlar gibi, yapraklar gibi, insanlar gibi... Sarı Kelebek; bedenin ölümünü temsil ediyor... Sonra bir yıldız var yanında... O yıldız insanın ruhu, kendisi aslında, bedeni yittikten sonraki hali; Ölümden sonraki insan yani...

Sonra iki yıldız daha var ve aralarındaki beyaz çizgi daha belirginleşiyor. Yıldızlardan biri yatık. Bu, evrende yolculuğun başlaması demek ruh için. Ruh yükselerek, kanat açarak göğe çıkıyor ölümden sonra... Evrenin bir yerlerinde, kara deliklerde, beyaz çizgiden oluşan dairesinden sapmadan evrende dolaşıyor...

Sonra bir kuş kanat açmış, geliyor. Beyaz Güvercin; Haberci, yeni bir başlangıcın habercisi…

Sonra, Kırmızı bir  Kalp beliriyor... Beyaz Kanatlı Kırmızı Kalp; Basubadelmevt’in ta kendisi... Yeniden can buluyor ruh. Beyaz bir sayfa, yeni bir yaşam yeniden başlamaya hazırlanıyor...

Sonra bir yazı; Seni Seviyorum, diye. Sağdan sola, tersten devam eden, yani yukarıdan aşağıya doğru yazılan bir yazı, el yazısıyla... Yukarıdan aşağı, yani gökten yere doğru... Baştan-Sona tüm yaşamın önce Işık ve Sevgiden ibaret olduğunu anlatan bir yazı... Her sevecen için ayrı, herkesin kendine özel. Hiç kimsenin el yazısı başka birininkine benzemez ya, herkes, kendi el yazısıyla yaşar “Sonra”yı… Ve yazının en son kelimesinin son harfi, yani “Seni” kelimesinin “S” harfi, ilk baştaki ışıltılara uzanmakta. Yeşil Kelebeğin kozadan çıktığı ışıltılı yere, ruhun canlandığı noktaya yani...

Ve böylece devr-i alem tamamlanıyor!
“Her şey biter, bir şey bitmez”deki Sevgi Devr-i Alemi bu...
Hoş geldiniz!

Ve resmin sağ alt köşesindeki ayrıntı... İlhan İREM var orada, sağ alt köşedeki ayrıntıda... Elinin üstünde, orta parmağına konmuş bir kuş var... Siyah Gözlükleriyle göğe bakar vaziyette “Işık Dost” İlhan İREM... O, her seveceni ışığa ve sevgiye götüren yolun gizli rehberi... Elinde, yolumuzu göstersin diye, bizlere doğru uçurduğu Işık ve Sevgi var... Ve hepimize uzanacak kadar var. Albümleri, şarkıları, sözleri, mesajları var elinde... Ve seyir eylemekte, Sevgi Devr-i Alemlerini, karanlıkların ardındaki aydınlıklardan... Ve aydınlatmakta her birimizin İÇsel döngüsünü, Işık ve Sevgisiyle...

*Sha XIX (iremologist) - Akhisar 2005
Dağlar, Nehirler, Ağaçlar...
Aşklar, Dostluklar, Arkadaşlık...
Anılar, Yarınlar, Işık ve Sevgi...
       _.-*-._
Hiçbir Şey Herşey...
Herşeymiş Hiçbir Şey...

Çevrimdışı efsun_i

• Melek Tozları
  • *
    • Kanat Sesleri
Ynt: "Seni Seviyorum" / Kelebek...
« Yanıtla #5 : 20 Nisan 2007, 01:04 »
""Seni Seviyorum" tam zamanında oluştu. Toplumca sevgiye ihtiyacımız olan bu günlerde "Dua" ile başlayan mucize, yitirilen duyguları yeniden canlandıracak yürek büyüsü. "Seni Seviyorum" insanın kainatla, aşkla bütünleşmesi... Herşey bir anda oldu. Titreşimlerin birleşmesi inanılmaz anlatılmaz serüven. Başdöndüren bir girdabın içinde zaman/mekan/boyut öylesine karışıyor ki!. Sizce uzun bir zaman, bir kelebek için bir hayat. "Seni Seviyorum" içinse kıpkısacık bir AN."

İlhan İrem İniş İzni İstiyor - Şenel Özdemir   Nokta / 11 - 17 Mayıs 2001

Farklı bir platformda Kelebek Sembolünün spiritüel (tinsel) felsefelerde anlamı nedir sorusu üzerine yazılanları paylaşmak istedim...

1. Kelebeklerin sembolizme alınmalarının en belirgin özelliği kısa sürede büyük değişimler geçirmeleridir.
2. Gözleri ultraviyole ışınlara duyarlıdır ve spiral hortumları vardır.

3. Tüm ömürlerini 4 aşamalı başkalaşım ile tamamlarlar. Yumurta, tırtıl, koza ve kanatlı böcek.
Tradisyonel (Geleneksel) sembol olarak kullanılmasının en büyük nedeni koza aşamasında geçirdiği büyük evrimdir.
Tırtıl biçiminden kelebeğe dönüşüm ölüm ve yeniden doğum anlamında kullanılır.
Ural Altay tradisyonunda: bedeni terk eder ve reenkarne olmak üzere bekleyen ruhları temsil eder.

4. Çin ve Yunanda ruhu ve ölümsüzlüğü simgeler.

5. Naga-Maya tabletlerinde evrenin kaos halinden varlık haline dönüşümünü ve kozmik oluşumların meydana getirilişini simgeler.

6. Çin sembolizminde ölümsüz aşkı ifade eder.
Işık ve sevgiyle...