Gönderen Konu: Baktığınız konu veya bölüm silinmiş veya size sınırlandırılmıştır.  (Okunma sayısı 62220 defa)

Çevrimdışı Sinan DOYAN

• 1.nesil
  • *
    • www.birzamanlar.net
Silinen mesajlarımın geri yollanması kararın(ız) için çok teşekkür ederim Ufuk.
Gördüm ki, "yazmam ben" dediğim cümleye benzer bir cümleyi (ne yazık ki) yazmışım. Ancak, "buluşmada nasıl bakacaksın insanların yüzüne" şeklinde geniş alanlı değil de, sadece "kelimeleri sarfettiğin arkadaşların yüzüne" diye yazmışım. Çok fark var arasında. (birkaç kişi nerdeee katılan onlarca kişi nerde) Haa, ama sonuçta bunu yazmışım.Yazmamam lazımdı. Kime olsa ağır gelir öyle bir anlama. Kusura bakma lütfen.
Konu kişiselleşmedi Ufuk, herkesin önünde cereyan ettiği için buraya taşındı o kadar.
Bu şekilde ortamı ve herkesi gerdiğimiz için bir özür borcumuz var galiba.  ;)

(ız) ekini bilerek kullandım. Ne o öyle, "siz"li "biz"li muhabbet ? Oluyo mu Ufuk ?
 ;D

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
Halen ve ısrarla söylüyorum Sevgili spoek,
Benim de içinde bulunduğum bu güzel birlikteliğin; "Sevecenlerin" güzel ve saf yüreklerini kullanmaya kalkanlar, "ben sizlerden üstünüm diyenler", kıt akıllıdır.

Ayrıca buna başka şeyler de ekliyorum; Atatürk ilke ve Devrimlerini yok etmek isteyenler "kıt akıllıdır", Sevecenlere hakaret etme cüretini gösterenler (-ki İptal edilen İzmir konseri öncesinde yaşanmıştır) "kıt akıllıdır"

Bu forumda bu sıfatı üzerine alacak hak edecek kimse yoktur. Olmadığına inanıyorum, var ise bizlerin güzel ve saf Yüreklerini kullanmak isteyenler, onların buralardan uzakta kalmasını sağlamak sizin de benim de görevimizdir. Kimse kimseden üstün değildir, hepimiz aynı yolda el ele yürüyen Sevecenler olmalıyız... Bu anlatmak istediğimi neden başka yönlere çekmek istiyorsunuz ki? Anladığım kadarıyla söylemek istediğimi oyukarıdaki cümlede yeterince açıklayamamışım.

Kişiselleştirmek istemiyorum konuyu, başka bir başlıkta bu yazdığımı daha da açıklamaya çalışacağım ilk fırsatta.

Işık ve Sevgiyle...

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
Sevgili Sinan,
Sen de benim kusuruma bakma,
Senin de bu şekilde yazma nedenin, az önce yukarıda Sevgili spoek'e açıklamaya çalıştığım konuda yanlış anlaşılmam.

Düşünüyorum da, bu konu başlığı da kişiselleşti :) Bu konularla hiç alakası olmayan kişiler bunları neden okusunlar. Bunları okuduktan sonra "İlahi Aşk" nedir konusunda ilham gelip de paylaşımlarda bulunsunlar? Daha içerikli, paylaşımlı bir Cennet Bahçesi yaratmak istiyoruz, tüm bunlara gerek yok... Benim için bir kez daha kişisel tartışmaların silinmesinin ne kadar doğru olduğu ortaya çıktı.

Bir önceki mesajımda belirttiğim konudaki yanlış anlaşılmaları açıklayacak bir mesaj yazacağım ilk fırsatta. Onun dışında da "kendimi savunmak, aklanmak, paklanmak konusunu zamana bırakacağım ;)

Işık ve Sevgiyle...

Çevrimdışı ISIK YOLCUSU

• 1.nesil
  • *
    • Işık ve Sevgiyle

Bakıyorum da, bazı mesajların silinmesi sayesinde aslında mesajın sahibine büyük bir iyilik yapılıyor. Örneğin Sevgili donuk, o konu (dolayısı ile sizin mesajınız) orada kalsaydı, konuyu başlatan Sevgili ISIK YOLCUSU boş yere tepki alacaktı...

Shalamar, o mesajın silinmesi ile iyilik yapılıp yapılmadığı konusu fazlası ile tartışılabilir. Gösterilecek tepkilerin bu mesajın silinmesi ile engellendiği düşüncesi tamamiyle hatalıdır. Eğer şuan elimde böyle bir yazı olsaydı tepkileri görmezden gelip yine yapıştırabilirim... Forum içeriğine uygun olmadığı düşüncesiyle silinen başlık eğer silinmeseydi şurada yazacaklarım çok daha farklı ve çok daha ağır olacaktı. O mesaj sonrasında açılan bir başlıkta bir çok saf ve temiz yürek karalandı...

Bu yazı kişisel bir cevap gibi görünse de yazım bütün üyeleredir...

Ben karanlıklarda aykırı ışıklarımla
                                            dönüyorum

Gecenin yırtılmış elbisesinden dökülen avuçlarıma
                                                       savruluyor
Azade çığlıklarla...

Çevrimdışı Sha_XIX

• 1.nesil
  • *
Ne güzel; herkes mevsimin anormal bahar havası sıcağına uymuş (!). Eyvah! İçi sımsıcak buz sarayları bile erimiş bu havayla...

Cümbür-cemaat kırıp koparalım zincirleri öyleyse... Ve katalım kendimizi biz de bulanık suya!
.......................
Bu konu başlığı olmasa paylaşılası bir öykü olmazdı belki yazacaklarım, lakin okuyunca hakkı teslim edilecektir doğru olanın...
.........................
Geçtiğimiz günlerde bir haber yada bilgiyi paylaşmak üzere, "Dosta Doğru" başlıklı bir konu açmış ve yazımın sonunda, haber değeri taşıdığı düşüncesinden hareketle forumda paylaşmak istediğimi beyan etmiştim. Hatta haberi/bilgiyi foruma göndermeden önce son kontrolü yaparken, paylaştığım bilginin "Cennet İlahileri" albümünün adına duyulabilecek antipati benzeri bir idrak hatasıyla algılanabileceği aklımdan geçmiş ve yazımın sonuna haber amaçlı olduğunu belirten bir ifade eklemiş ve aklımca tartışma başlatılmasının yada yorum yapılmasının önüne geçmeye çalışmıştım. En azından sevecenler bu nüansı görebilir sanmıştım...

Sonuçta tartışma oldu mu olmadı mı pek bariz anlaşılmadı. Fakat gerçek olan konunun forum yönetimince kilitlenmesiydi ki ben de bu tercihi hiç de yadırgamamıştım. Ama asıl yadırgadığım, paylaşılan haberde/bilgide adı geçen şahıslar yada TV programı hakkında tek taraflı eleştiri, kişilere saldırı, tercihlerini karalama ve değer yargılarını küçümseme şeklinde vuku bulan o biçim kelamlar olmuştu. Açıkçası bunları okuduğumda aklımdan şunlar geçmişti:

Yazıda adı geçen kişi yada programı beğeniriz yada beğenmeyiz, önemli olan kişilerin kendilerini yada fikirlerini savunma şansının olmadığı ortamda (gıyabi) sarf edilen antipatik söylemler hiç demokratik değildi, hatta saygıdan yoksundular. Sonuçta bizim beğenmediğimiz, sevmediğimiz hatta haklarında nefret duyduğumuz şeyler başkaları için değerli olabilir. Kişilerin tercihlerine saygı duymak, insan sevgisinin gereği olmalıdır kanımca. Bu bağlamda gecikmeli de olsa, yeri gelmişken söz konusu yazımda, o yazıyı yazarak ve isimlerini zikrederek bir şekilde hakarete maruz kalmalarına neden olduğum düşüncesiyle malum zatlardan kendi adıma özür diliyorum.

Son olarak şunu özenle ifade etmek isterim; yukarıda anılan isimli konu başlığı, adı geçen TV programına telefonla katılan bir izleyicinin sevgili İlhan İrem'in bu programa ne zaman konuk edileceğini sorması izerine, programın sahibi ve konuğu tarafından sergilenen son derece saygı ve sevgi dolu tavır ve ifadeleri forum kullanıcılarının bilgilerine arz etmek için açılmıştı. Forum kullanıcısı birilerinin, konuda adı geçmesine rağmen söz hakkı bulunmayan başka birilerine hakaret etmesi yada tercihlerini ti'ye alması için değildi...

Gelelim bu yazının konuyla ilgisine... Örneğin o konu kilitlenmese idi, belki de daha sert, hatta daha çirkin cümleler dizileceklerdi boylu boyunca... Sonra "Sevgi", "Işık", "Dost" arayan ötelerden birileri, buralarda neler yazılıp konuşulduğundan habersiz gelerek foruma, "IŞIK ve SEVGİ arıyorduk, IŞIK ve SEVGİ buluruz umuyorduk biz" diyeceklerdi:
Ne kadar da komik olurlardı!
Hatta komedik :)
-Ha ha ha !
İşte o zaman böyle gülerdik değil mi, hallerine ?

Ağlar mıydık yoksa kendi halimize :(
-Biz mi ? Hadi canım sen de!
Dağlar, Nehirler, Ağaçlar...
Aşklar, Dostluklar, Arkadaşlık...
Anılar, Yarınlar, Işık ve Sevgi...
       _.-*-._
Hiçbir Şey Herşey...
Herşeymiş Hiçbir Şey...

Çevrimdışı ISIK YOLCUSU

• 1.nesil
  • *
    • Işık ve Sevgiyle
Karşımızdaki üyenin de insan olabileceğini unutarak, kişisel sancılarla dolu mesajlar...İnsanları tanımadan yargılamalar ve bir sonuca vararak kişiye ağır sözle dolu yazılar.
Cennet Bağında kişisel haykırışlar...

Yazık !

Saf ve temiz yüreklileri küstüren, o güzel paylaşımlarını unutarak yazılan üzüntü verici yazılar... Neden ?

Bizi bir araya getiren yegane temeli unutmak ve bu bağlamda mesajlar...

''Işık ve Sevgi '' bu düşünce kimsenin tekelinde değildir. Evrensel bir düşüncedir ve sevgi, ışık, hoşgörü ile yoğrulmuştur... Unutuyoruz !

Söyler misiniz ?

''Yerlere düşen damlalar yine, yağmur oluyor mu
Ve sevgi ölüp de gitse, yine canlanıyor mu''

Ben karanlıklarda aykırı ışıklarımla
                                            dönüyorum

Gecenin yırtılmış elbisesinden dökülen avuçlarıma
                                                       savruluyor
Azade çığlıklarla...

Çevrimdışı Atk

• ..
  • *
    • Bütünün bir parçası
Evet durmayın dökün eteklerinizdeki bütün taşları. Kusun hatta kullanıcı isimlerine tek tek bakın acaba ne yazmışlar bundan önce. Nerde hata yapmışlar. Bakın bende yazdım benim mesajlarıma da bakın....

Gelecek dünyevi saçmalıklardan arınabilmiş evrensel insanların olacaktır

Yolumuz çok uzun anlaşılan. IŞIKDOSTbunu çok güzel açıklamış...

Ben koridorun öteki ucundayım
Sizin yolunuz uzun lakin

Merhaba Koridor-İlhan İrem

Karanlıklara inat
Işık ve Sevgiyle
-Çok ihtiyacımız var-
Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.

Çevrimdışı efsun_i

• Melek Tozları
  • *
    • Kanat Sesleri
Son mesajlara bakın bir başlık altında neler yazılmış neler...
Yine hep o bildik isimler... Birbirinize dair suçlamalarınızı bir birinize, forum yönetimine karşı şikayetlerinizi forum yönetimine yapınız.

Yazık..
Birbirbirinizin üstüne atmaya çalıştığını tortular geleceğe açılan pencerelerinizde leke olurlar..
Melek Tozları egolarınız aynası olmayacaktır.

Paylaşılacaklar zamanların ve benlerin çok ötesinde...

Evet "Gelecek dünyevi saçmalıklardan arınabilmiş evrensel insanların olacaktır..."

Işık ve sevgiyle...