Gönderen Konu: Baktığınız konu veya bölüm silinmiş veya size sınırlandırılmıştır.  (Okunma sayısı 62596 defa)

Çevrimdışı thanados

• 1.nesil
  • *
Arkadaşlar ne kadar çok konu siliyorsunuz.
Bir mesaj küfür, hakaret gibi unsurlar içermediği sürece silinmesini doğru bulmuyorum.
Hatta küfür ve hakaret içerse de silinmesini doğru bulmuyorum, yazanın teşhir edilebilmesi açısından.
Her türlü baskı, sansür ve yasaklamaya karşıyım.
Yoksa diğer otoriter yapılardan bir farkı kalmıyor yapılan işin.
Hoşgörünün adı, işine gelmeyeni silmek değildir, farklı düşünceleri de okuyabilmek, tartışmaya cesaret gösterebilmektir. Anlayamadığı şeylere şiddet kullanarak karşılık vermeye alışmış faşizan düşünlere sahip insanlara benzemeyelim lütfen. Bunu ne İlhan İrem savunur, ne de onun müziklerindeki ince mesajları anlayabilmiş sevecenler.
Şimdi eminim bu mesajı da kaldırırsınız.

Daha önce yazdığımı tekrar edeyim, bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir, bazı durumlarda bunun tersi de geçerlidir. Kendinize hangisinden pay biçtiğinize bağlı.

Işık ve Sevgiyle...
gecede bile gölgeler ararsın
sokaklarda yankılanır bütün
düşlerinin ayak sesleri

Çevrimdışı Melek Tozları

• Melek Tozları
  • *
Sevgili "thanados",

1- Mesajınızı, konusu ile ilgisiz bir bölüme göndermişsiniz. (Gönderdiğiniz bölümden buraya taşınmıştır) Üye olurken kabul ettiğiniz kurala göre bu mesajın silinme veya ilgili bölüme taşıma kararı Forum Yönetimine aittir:
Alıntı
23 - Forumdaki konuların ilgili forum alanı altında açılması gerekmektedir. Bu amaçla forumun 'Arama' özelliğini kullanabilirsiniz. Uygun forum alanı altında açılmayan konular silinir veya gerekli alana taşınır.

2- Forum Yönetimi uygulamaları ve kuralların genelden tartışılamayacağını üye olurken "kabul ettiğiniz" sözleşme içerisinde görebilirsiniz:
Alıntı
Bu forumlara yazan herkes bu kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Yöneticiler bu kuralları uygularken üyeleri uyarmak zorunda değillerdir.

Forum kurallarının güncellenmesi veya yenilerinin eklenmesi hakkı,  forum yöneticilerince her zaman saklıdır. Ziyaretçilerin, kurallar hakkındaki görüşleri açık ortamda tartışılamaz. Öneriler, özel mesaj veya e-posta yoluyla forum yönetimine iletilebilir.

Son olarak Forum Kuralları içerisinde kesinlikle yasaklanan "hakaret unsuru", yukarıdaki mesajınızda bolca bulunmaktadır.

Üyelerimizin düşünceleri önemlidir ve genelden değil, e-posta veya özel mesaj yoluyla gönderilen tüm öneriler dikkate alınmaktadır.

Ancak burada bulunan yüzlerce Sevecen'e hizmet etme gayretini hiçbir karşılık beklemeksizin gösteren Forum Yönetimi'ne karşı saldırgan ve hakaret içeren yukarıdaki mesajınız yapıcılıktan uzaktır.

Işık ve sevgiyle...
Melek Tozları

Çevrimdışı Melek Tozları

• Melek Tozları
  • *
Sevgili "thanados",
Sadece taşınmış olmasına rağmen, silindiğini düşündüğünüz için gönderdiğiniz mesajlarınızdır:

Arkadaşlar muhteşemsiniz.
Rtük kadrosuna almak lazım sizi.
Zaman tuttum daha on dakika olmadan mesajım silindi.
Alkışlıyorum
Ayakta alkışlıyorum
Emin olun İlhan İrem'i konserlerde sizi alkışladığım kadar alkışlamadım.
Tek kelimeyle mükemmelsiniz
Devam edin, devam edin.

Gerçekten şaşırtıcı...

Çevrimdışı thanados

• 1.nesil
  • *
Yukarıdaki mesajım için değil ama, ondan sonra gönderdiğim mesaj için özür dilerim.
Ama yine de konuyu sınırlandırmamanız gerekirdi diye düşünüyorum.
düşlerinin ayak sesleri

Çevrimdışı Atk

• ..
  • *
    • Bütünün bir parçası
Sevgili Thanados;

Öncelikle konuların silinmesi ile ilgili "Hoşgörünün adı, işine gelmeyeni silmek değildir" terimi doğru değil bundan emin olabilirsin. Burada kimse bir hegomonya peşinde değildir. Dikkat edin MT ekibinin isimleri gizlidir. Bunun nedenini düşünelim... Mt ekibinden olup x kullanıcı adı ile girmiş dostlarımızında mesajları silinmektedir...
Konu açılma amacından saptığı zaman, bireysel tartışmaya döndüğü zaman, hakaret boyutunda yazımlar olduğu zaman kitlenir yada duruma göre tamamen kaldırılabilir. Işık ve Sevgi yolundan sapmış yorumlar forum içerisinde bulunmamalıdır. Bundan iki,üç ay önce s(c)enaze'nin de bir yazısı silinmişti ve baktım burada olmaması gereken bir yazıydı.

"Bir mesaj küfür, hakaret gibi unsurlar içermediği sürece silinmesini doğru bulmuyorum."

O zaman her önüne gelen -içinde bu dürtüleri olan- rahatlıkla küfür edebilir, hakaretler savurabilir. Bu güzel B.İ.Rliktelikte hoş bir görüntü oluşurmu acaba?

"Şimdi eminim bu mesajı da kaldırırsınız."

En büyük sorunumuz bu olsa gerek olayları kendimizce yorumluyoruz. Kesin bu şundan olmuştur şu şekilde olacaktır... Oysa ki değişik görüşlere her zaman yer verilmiştir forumumuzda. Lakin yukarıda sayılan olaylar gerçekleştiğinde o konu silinmiştir...

Bir konu hakkında yorum yaparken İrembağının bir parçası olduğumuzu düşünerek yazalım lütfen. Burada yazdıklarımız daha sonra bize yada Işıkdosta + veya - yönde dönebiliyor...

Işık ve Sevgiyle...

Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.

Çevrimdışı thanados

• 1.nesil
  • *
Tekrar özür dilerim.
düşlerinin ayak sesleri

Çevrimdışı Sinan DOYAN

• 1.nesil
  • *
    • www.birzamanlar.net
thanados'un mesajlarına yorum yapmayacağım.
ama, benim cumartesi günü "sevecenler" başlıklı konuya yazdığım mesajlarımın silinmesine oldukca içerledim. son derece güzel ve tatmin edici uzun yazılar yazmıştım. forum kurallarını hiçe sayan hiçbir şey de yoktu o yazdıklarımda. ne yazık ki "diğerlerinin" gürültüsüne benim yazdıklarım da gitti. en azından silinmeseydi de konu kitlenseydi.
neyse, olan olmuş. sağlık olsun.
selam ve sevgiler.

Çevrimdışı Ozlem Yilmaz

• 1.nesil
  • *
“İnsanları özgürlükler karşısındaki davranışları anlatır en güzel... Toplumları da...”
                                                                                                                                                   İ.İrem

Özgürüz aslında burada; demokratik kurallar dahilinde...
Tüm üyelerin en temel özgürlüklerini korumak adına yapıldığını düşünüyorum / görüyorum mesaj silinmelerinin...

Baskıcı, sansürcü, yasaklayıcı bir tutum değil “özgürlüğümüz karşısındaki davranışlarımız”, “özgürlüğümüzü kullanış biçimimiz”di kanımca hep nedeni...

Özlem Yılmaz
Uzağa değil, usta
Öteye hep öteye gitti;
Yalnızlığı ondandır.
                        Asaf

Çevrimdışı donuk

• 1.nesil
  • *
Işık ve sevgiyle merhaba arkadaşlar,

Bu forum, herşeyin tartılacağı özgür, demokrasi kuralları çerçevesinde olan bir tartışma platformu. fakat benim de yazdığım yazının , hem de hiçbir hakaret  edici, kırıcı, intcitici sözler sarfetmemiş olmamama  rağmen silinmiş olması, beni derinden yaraladı, kaldı ki, "sığ beyinli, kıskanç, yer edinemeyen" gibi çirkin kelimelerin kullanıldığı başka yazıların duruyor olması ve diğer yazılan mesajların silinmiş olması, örtbas ediliyor olması oldukça düşündürücü. Ve ne kadar demokratik olduğunun da göstergesi. Herşeye rağmen içim sevgi dolu herkese, Işık ve Sevgiyle kalın...

Çevrimdışı efsun_i

• Melek Tozları
  • *
    • Kanat Sesleri
Bu platform özgür ve demokratik değil... Özgürlüklerin sınırı olan bir platform ve Sevgili Özlem Yılmaz bunu çok güzel açıklamış bence.

Silinen mesajlar sadece sizlere ait değil, benim ve bir çok kişinin mesajı, başkaları arasında bile olsa birebir diyaloglara dönüşmesi nedeni ile silindi. Neden yok biz yine yazarız, ama;

Öncelikle Melek Tozları'ndan önceki forumlarıdaki konuları ve tartışmaları bir hatırlayalım.
Sonra da neden düşüncesel paylaşımların bir kaç kişi ile sınırlı kalıp, bireysel konuların, forum yönetimine dair serzenişlerin çoook uzadığını ve katılımın arttığını. ?

Örtbas etmek  :D lütfen...

Ben değil BİR olalım dostlar hadi...
Işık ve sevgiyle...

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
benim cumartesi günü "sevecenler" başlıklı konuya yazdığım mesajlarımın silinmesine oldukca içerledim. son derece güzel ve tatmin edici uzun yazılar yazmıştım. forum kurallarını hiçe sayan hiçbir şey de yoktu o yazdıklarımda.

Sevgili Sinan,
Sadece sizin mesajınız değil, tüm konu silinmişti hatırlarsanız. Ancak o konuda tamamiyle yanlış anlaşılmalar nedeniyle tatsız diyaloglar bulunuyordu. Siz bile "Buluşmada nasıl bakacaksın insanların yüzüne" şeklinde bir soru sormuştunuz bana orada... (Bu aşamada "son derece güzel" veya "tatmin edici" kavramına uygun bir mesaj değildi kanımca)

Neyse konuya dönersem, Sevgili donuk için de geçerli olan; mesajlarınız konu ile birlikte kaldırılmıştı. Bir konu başlığı kaldırılırsa doğal olarak altındaki mesajlar da kaldırılmış oluyor. Yıkılan bir binanın 3. katının yıkılmadan kalmasını istemek olur bu. Olaya bireysel değil, genel yaklaşmak gerekir. Sevgili Sinan'ın da donuk'un da bahsettiği mesajlar, tamamen yanlış anlamalar nedeniyle gereksiz tartışmalara yol açacak konuların kaldırılması neticesinde silinmiş oldu.

Derseniz ki; o başlıklarda yanlış anlaşma olsun olmasın, insanlar birbirlerine hakaret etsin, hiç lüzumu yokken gönüller kırılsın ama benim mesajım silinmesin... O zaman bugüzel mekanı ve diğer üyeleri arkadaşlarımızı değil kendimizi düşünmüş oluruz...

Bakıyorum da, bazı mesajların silinmesi sayesinde aslında mesajın sahibine büyük bir iyilik yapılıyor. Örneğin Sevgili donuk, o konu (dolayısı ile sizin mesajınız) orada kalsaydı, konuyu başlatan Sevgili ISIK YOLCUSU boş yere tepki alacaktı...

"sığ beyinli, kıskanç, yer edinemeyen" gibi çirkin kelimelerin kullanıldığı yazılar görürseniz bunları raporlamanız gerekir. Burasını güzelleştirecek olan bizleriz. Eğer bu gibi metinler var ise ve bunların burada olmasından rahatsızsak raporlayalım. Raporlamıyor isek şikayet de edemeyiz.

Sonuç itibarıyla burası hepimizin ve bu güzelliği hep birlikte koruyacağız. BEN yerine BİZ dedikçe BÜTÜNleşeceğiz...

Işık ve Sevgiyle...

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
Bu arada, şu cümle üzerine,
Alıntı
"sığ beyinli, kıskanç, yer edinemeyen" gibi çirkin kelimelerin kullanıldığı başka yazıların duruyor olması ve diğer yazılan mesajların silinmiş olması, örtbas ediliyor olması oldukça düşündürücü.

"sığ beyinli", "kıskanç" ve "yer edinemeyen" kelimelerini forumda arattım, bari ben raporlayayım dedim. Ancak bunların geçtiği bir mesaj bulamadım  ::)

Not: Şu başlıkta aslında burada konuşulanların çoğunu açıklayan bir mesaj var.  Aslında orasının üzerinde yazışmak bu konu hakkında daha iyi olmaz mı?
http://www.melektozlari.com/mt/index.php?topic=860.msg4174;topicseen#msg4174

Çevrimdışı Sinan DOYAN

• 1.nesil
  • *
    • www.birzamanlar.net
benim cumartesi günü "sevecenler" başlıklı konuya yazdığım mesajlarımın silinmesine oldukca içerledim. son derece güzel ve tatmin edici uzun yazılar yazmıştım. forum kurallarını hiçe sayan hiçbir şey de yoktu o yazdıklarımda.
Siz bile "Buluşmada nasıl bakacaksın insanların yüzüne" şeklinde bir soru sormuştunuz bana orada... (Bu aşamada "son derece güzel" veya "tatmin edici" kavramına uygun bir mesaj değildi kanımca)

Böyle bir soruyu ben sormadım, sormam da. Bir başka arkadaşın sorusu o Ufukcuğum. Hatırlarsan buluşmadan bir gün önce, buluşma esnasında, buluşmadan sonra sana özelden mesajlar çektim, tebrik ettim hayırlı uğulru olsun dedim. Ki yukarıdaki cümleyi ben nasıl sarfedeyim...Buluşma esnasında da bir arkadaşımı arayarak herkese selam ve sevgilerimi iletmesini söyledim. Keza bir başka arkadaşım da selamlarımı ve sevgilerimi iletmiş.
Daha ne diyeyim Ufuk ?
 ;)

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
Sevgili Sinan,
İstemeden konuyu kişiselleştirdim ben de, kusuruma bakmayın...
Bana o sözünüz çok ağır gelmişti... O nedenle de epey üzülmüştüm...

Sevecenle konusunda silinmiş olan mesajlarınızın tekrar okunabilmesi için mesaj gönderdim biraz önce. Böylece bu yanlış anlaşılmayı da ortadan kaldırmış oluruz ;)

Işık ve Sevgiyle...

Çevrimdışı spoek

• ...
  • *
Bir sorun yokken mesajlar silinmiyor dersek gözden kaçırmış oluruz.Kişisel olarak baz bazı silinen mesajlara rastlıyoruz.Geçmişte yazılan silinen mesajların bazılarında ne küfür ne de ileri derecede hakaretler vardı...Ayrıca ufuk arkadaşımızın kıtakıllı diye içerin bir mesajı da mevcuttu..Ve tepkiler doğmasaydı o mesaj orada öylece kalacaktı..sorunda bu ya!
Aşağıdaki mesajda açıklanan nedenle üyeliği iptal edilmiştir:
http://www.melektozlari.com/mt/index.php?topic=618.msg4107#msg4107