Gönderen Konu: İlhan İrem Tadında Müzik Önerileri  (Okunma sayısı 17015 defa)

Çevrimdışı ederlezi

• 1.nesil
  • *
Ynt: İlhan İrem Tadında Müzik Önerileri
« Yanıtla #15 : 15 Eylül 2007, 21:50 »
İlhan İrem in müziğine yakın Türk bir müzisyen olduğunu sanmıyorum. Ama Romans (1995) albümüne yakın dingin bir tarzda Vangelis'in parçalarını öneririm.
....

Çevrimdışı soyut durus

• *
« Yanıtla #16 : 01 Kasım 2008, 14:53 »
İlhan İrem tadında diye nitelendirmek doğru olmayabilir belki ismini vereceğim sanatçıyı ama şuda varki onun şarkılarında ben kendimi kaybediyorum ve tanrıyı hissediyorum , bu kişi murat yılmazyıldırım kendisininde bir şarkısında sözünü ettiği gibi onun şarkıları biraz değil çok karışık bir yapıya ve içtenliğe sahip bir aşıkların şehrinde bir ironik ütopyada bir hüzün meleğinde,melisa düşleri 1 ve 2 de,kutsal aşklar kervanında daha nice şarkısında ilahi aşkı görmek mümkün keza kendiside ifade ediyor ben ona deliler gibi aşığım diyor tanrıyı kastederekten,aslında murat yılmazyıldırıma bu hususta mesajın tamamını ayırmak istiyordum ama son zamanlarda keşfetteğim ilhan erşahinin proje grubu wax poeticin istanbul albümünü özelliklede ilk şarkı olan cihangiri tavsiye edebilirim onun yanında teşekkürler,saygılar
Herşey olması gerektiği gibi...

Çevrimdışı sinodi

• *
« Yanıtla #17 : 27 Aralık 2008, 00:31 »
Benim için Barış Manço ve Işık Dosttan başkası yok açıkçası...Barış Manço..Uzun saçlı Dev adam..Kol düğmeleri Şarkısı ile Ayrılığı,Benden Öte Benden Ziyade ile inancı,GÜLBEBEĞİM ile inancı,Hatırlasana ile Ağlamayı öğretmiştir bana..Little Darlingi dinlemenin keyfide başkadır benim için..Asla kıyaslayamam ve ayıramam birbirinden Işık Dost Ve Uzun Saçlı Dev Adamı...Benzemeselerde...

Murat Yılmaz Yıldırıma Nedense bir türlü ısınamamışımdır..Sebebi yok ama benim için anlamı yok açıkçası..sevemedim bir türlü....Murat Çelik'e gelince gerçekten ses tonu güzel...seyyah güzel..Özellikle Pervane beni benden alan bi şarkıdır.. Müziği götürür beni bi yerlere..Işık Dost tadı alamazsınız elbete ama bazen ihtiyaç duyarsınız bu şarkıya..

Onun tadında  değil ama benim için LETHE de bir başkadır..Dark Tranquality..çok fazla metal ve sert müzikten hoşlanmam ama LETHEyi seviyorum...özellikle stüdyo kaydında İntrosu ile...Tam dalıyosunuz müziğe..çok yumuşak..ve sonra bir haykırış...you are my lethe...

Çevrimdışı soyut durus

• *
« Yanıtla #18 : 13 Ocak 2009, 14:16 »
Telvin trio...Evet erkan oğurun doğaçlama grubu telvin trioyuda verebilirim misal olarak bu hususta,ilk dinlediğim zamanlarda ruhsal olarak olgunlaştığımı hissediyordum,telvin triodan biraz bahsedecek olursak yukarıdada değindiğim gibi erkan oğur ve arkadaşlarının oluşturduğu bir doğaçlama projesi,erkan oğur bu konuda telvinin tasavvuftaki manası olan halden hale geçişin müziğini yaptıklarını ifade ediyor,aralarında bir tür enerji olduğundan bahseden oğur ruhsal olarak halden hale geçtiklerini ifade ediyor bu müzikle,bir diğer kişi olarakta gökhan kırdarı misal gösterebilirim forumdada bahsetmiştim özellikle tüür yağmur duası albümüyle beni benden alan kırdarın birçok farklı projesi bulunuyor;etnik ve elektronik müziği birleştiren ethnotronix doğuyla batının ayrımını değil birleşimini yada daha doğrusu doğu ve batıdan doğan üçüncü bir önermeyi ifade eden bir albüm,bunlar dışında dede korkut albüm serisi,şamanizim ritüellerini ve inancını yansıtan tüür albüm serisi bu topraklarda yapılan önemli projeler zaten kırdar tüür projesine girerken yaptığı birtakım araştırmalar sonucunda şunu ifade ediyor;şamanizm tasavvufun köklerini oluşturuyor' diyor,bu isimler dışında mutlaka benim bilmediğim önemli isimler mevcuttur,lakin müziklerine bizzat tanıklık ettiğim kişiler bu isimler,saygılar sunuyorum.
Herşey olması gerektiği gibi...