Gönderen Konu: Sevgiden, hoşgörüden uzak sert eleştirilere son verme zamanı  (Okunma sayısı 37171 defa)

Çevrimdışı sabastian34

• ...
  • *
Sevgili sevecen arkadaşlarım bu konu için açılması gereken en uygun forumun bu forum olduğuna karar verdim.Çünkü bu forumun amacını en az benim kadar sizlerde bilirsiniz.Amaç her türlü sorunlarımızın ve eksik gördüğümüz şeylerin burada paylaşılmasıdır.Evet ufak bir giriş yaparsak konunun da adından anlaşılacağı gibi eleştiriler,bu son zamanlarda sevgiden ve hoşgörüden baya uzağa gitti ve sertlikler ve bombalamalar ön planda.Sadece kendim için değil bu eleştiriler bir çok sevecen arkadaşlarımda bu durumdan şikayetçidir.Bazı arkadaşlar ben "foruma yazı yazmaktan korkuyorum" demiştir.Tamam eleştirilere her zaman açık olmak gerekir olumlu veya olumsuz ama bu eleştiriler sert olmamalıdır.Sevgi ve saygı içerisinde gerçekleşmesi gerekir.Ama sadece sözlerde kalıyor herkes bunu istiyor fakat bir türlü istediğimiz ortamı yakalayamadıkSon zamanlarda ki yapılan eleştiriler baya aşağılayıcı oldu.Tabi özel mesajlarıda katarsak sormayın gitsin.'MT' yöneticilerine sözümüz yoktur.Ortamı düzeltmek için bir çok açılan güzel konuları kilitlemek zorunda kalmıştır.Sorun yönetimde değil bazı üyelerdedeir.İsim vermem formata haykırı sanırım bu yüzden isim vermeyeceğim.Zaten siteyi takip eden sevecenler o kişileri tahmin edebiliyordur.Çünkü o bir kaç üye her konuya olumsuz yanıtını vermekten çekinmemektedir.Tamam eleştiri ve fikirlerine saygılıyız fakat bir yere kadar eleştiriler sert olmamalıdır.Işık&Sevgi felsefesinde olmalıdır.Bide anlayamadığım olay bir insan beğendiği konuya eleştiri yapar ve ona yazar.Beğenmediklerine ise hoşgörülü bir şekilde beğenmedim der ve çekilir olayı büyütmez yani ama ne yazık ki bu böyle olmuyor.Hala ısrarla ortamı gerip konulara kilitli damgasını vurdurmak istiyorlar.'MT'tartışma uzamasın diye konuyu mecbur kilitliyor.Ama artık böyle şeylere son verme zamanı burası duyguların paylaşıldığı yerdir.Kavganın ve hoşgörüden uzak sert eleştirilerinin yapıldığı bir yer değildir.Herkes fikirlerinde özgürdür.Kısıtlamanın yapıldığı yer değildir.

IŞIK&SEVGİYLE
YaŞaMaK bİr AğAç gİbİ tEk ve hÜr
   vE bİr OrmAn gİbİ kArDEşÇeSiNe
                 bU hAsReT bİzİm!

Çevrimdışı Melek Tozları

• Melek Tozları
  • *
Sevgili sabastian34,
İlhan İrem Forumları içerisinde girmiş olduğunuz "bireysel" tartışmaları genelleyip, var olan güzellikleri görmezden gelerek yapmış olduğunuz serzenişleriniz gerçeklerden uzaktır.

Yeni üye olan veya forumları ziyaret eden bir kişinin okuduğunda, birbirlerine sadece hakaret eden insanların olduğu bir forum izlenimi yaratan bu mesajınız hatalıdır.
Örnek olarak bugün içerisinde gündeme gelmiş olan aşağıdaki mesajlara göz gezdiriniz:
http://www.melektozlari.com/mt/index.php?topic=673
http://www.melektozlari.com/mt/index.php?topic=777
http://www.melektozlari.com/mt/index.php?topic=782
http://www.melektozlari.com/mt/index.php?topic=784

"baya aşağılayıcı" ve "sert" olduğunu düşündüğünüz mesajları (özel mesajlar dahil olmak üzere), her mesajın altında bulunan "Bu mesajı forum yönetimine raporla" linkine tıklayarak Forum Yönetimine raporlayabilirsiniz. Kaldı ki, bugün için kişiyi aşağılayıcı, hakaret içeren genele açık bir örnek gösterilmesi mümkün değildir.

Lütfen tartışmalarınızı bireyselliği aşarak, sen-ben, biz-siz boyutlarına getirmeden, kutuplaşmalara izin vermeksizin gerçekleştiriniz.

Daha önce de belirtildiği üzere, kilitlenmiş olan mesajlarınız, tartışmaların uzamaması için değil, forum konseptine uygun olmadıkları için kilitlenmiştir.

Forum Yönetimi olarak amacımız, kurulduğu tarihten önce çizilmiş bir yörüngeyi kaybetmeksizin -İlahi Yörüngesinde Melek Tozları-, tüm üyelerimizin huzur içerisinde duygu ve düşüncelerini İlhan İrem anlatımlarının doğrultusu/paralelliğinde paylaşmalarını sağlamaktır. Bu konuda halen anlayamadığınız noktalar var ise efsun_i kullanıcı isimli Özlem Çelik'e danışabilirsiniz.

Işık ve sevgiyle...
Melek Tozları