Gönderen Konu: Her Zaman İLHAN İREM mi Dinlersiniz?  (Okunma sayısı 48428 defa)

Çevrimdışı Atk

• ..
  • *
    • Bütünün bir parçası
Ynt: Her zaman İLHAN İREM mi dinlersiniz?
« Yanıtla #30 : 20 Ocak 2007, 17:03 »
Konu belli bir noktadan sonra değişti kanımca. İlhan İrem size ne ifade ediyora döndü gibime geliyor...
Öncelikle Sevgili JORMUNDGAND'a Hasret Gültekin Ustayı, Selda Bağcan'ın kadife sesini bizlere tekrar hatırlattığı için çok teşekkür ederim. Konu ile çok alakalı olmayacak ama Hasret Gültekin'in bir sözünü paylaşmak istedim...

Sevgi bizim dinimizdir başka dine inanmayız!
Bütün Evren Semah Döner
Hasret Gültekin

Kimimiz Işıkdostu bir sanatçı olarak görürüz, kimimiz bir Dost olarak. İlhan İrem dinlemek? İlhan İrem'in anlatımlarını yaşamak/yaşamaya çalışmak-bende olanı bana veriyor-...

Verilen örnekler çok güzel. Lakin Bülent Ortaçgil, Fikret Kızılok gibi ustaların bu örneklerde yer almaması beni üzdü...

Işık ve Sevgiyle
Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.

Çevrimdışı mercandede

• 1.nesil
  • *
    • http://www.baqtery.com
« Yanıtla #31 : 20 Ocak 2007, 20:59 »
Her zaman İlhan İrem'i dinlerim vazgeçemem ondan. Üzülüyorum onunla teselli olurum, mutlu olurum, onun şarkılarıyla gülerim İlhan İrem bir yaşam tarzı bence.

mercandede die birisi...

Çevrimdışı kalbim

• ...
  • *
« Yanıtla #32 : 22 Ocak 2007, 15:07 »
Sevgili sevecen ashemez, sen İrembağı'nı bi Tarkan veya Gökhan Özen hayranlığına benzetmişsin ya da ben burdan öyle anlıyorum İrembağı benim için hayranlıktan dinlemekten öte bi bağlılık benim için tabii kii ben düşüncelerime saygı gösterilmesini temenni ediyorum saygılarımla.
ışığa koşalım

Çevrimdışı kalbim

• ...
  • *
« Yanıtla #33 : 22 Ocak 2007, 15:16 »
Bütün şarkılar dinlenir, güzeldir, kulağa hoş gelebilir benim burda yaptığımı sanaççılara saygızılık değil bana İlhan İrem'in verdiği büyük hazdır benim için önde gelen odur evet diğerleri de dinlenebilir tepki gösterenlere saygı duyuyor benim düşüncelerime de saygı gösterilmesini bekliyorum. "Tüm renkleri içeren tek bir renk vardır; ışığın rengi..." boşuna söylememiş üstat. Işık ve sevgiyle sevecenler
ışığa koşalım

Çevrimdışı ashemez

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #34 : 22 Ocak 2007, 16:45 »
sevgili sevecen ashemez sen irembağını bi tarkan veya gökhan özen hayranlıgına benzetmişsin yada ben burdan öyle anlıyorum irem bağı benim için hayranlıktan dinlemekten öte bi bağlılık benim için tabiki ben düşüncelerime saygı gösterilmesini temenni ediyorum saygılarımla

Sanırım JORMUNDGAND'ın yazısını okumadın, sence dünyada sadece İlhan İrem ve Tarkan mı var? Bir sürü büyük sanatçı var bunu belirtmek istedim. ANLAYANA... Bir Barış Manço'yu, Erkin Koray'ı, Erkan Oğur'u ve nice sanatçılarımızı bir cümleyle çiğneyiverdin... Bu senin düşüncen BANANE... Ama cümlede BİZ dersen tabiki de tepkimi koyarım. Benim de içinde bulunduğum bir topluk bu 'BİZ'...

2. Yazında benim düşüncelerime saygı gösterilmesini bekliyorum demişsin. Bak arkadaşım cümlede ben deseydin sana asla tepki göstermezdim.. Neyse boşuna uzatmak istemiyorum cevap vermem gerekiyodu umarım derdimi anlarsın ve uzamaz konu. Cevap yazmak istesen, özel mesajı kullanırsan mutlu olurum.. Sevgiyle
PINK FLOYD

Çevrimdışı odaben

• ...
  • *
Ynt: Her Zaman İLHAN İREM mi Dinlersiniz?
« Yanıtla #35 : 09 Haziran 2007, 03:13 »
 İremimi saklarım bazen özel günlere ilaç gibi alırım azar azar bazen hiç acımam hep o olur ruh halime göre değişir bazen yeri geldiğinde arkadaşlarım bile der nerde İlhan İremin torpido gözünü kurcalarlar dinleriz onlarda mutlu olur güzel bişey ya onu dinleme vaktinin gelmesi hatta geçmesi. ..
  Ama ilaç almama gerek yoksa yada onu (iremi)  o gün  bitirmeye; Zeki müren,Yıldırım Gürses,Samime Sanay Zeki mürenin bazı şarkılarında iremle çok benzerlik vardır dinlerseniz ben şahsen düşünmüşümdür acaba esinlendimi diye ..
  Diğerleri Edip Akbayram,Cem Karaca,Selda Bağcan şimdi bir sürü de bir söz vardır tüm şarkılar unutulur ama slowlar asla unutulmaz slow olan tüm parçaları severim Yonca Evcimiğin slowları olacak hiç sıkılmam örnek bekle sonbaharda geleceğim,ellerin çok kirli gibi..
1-harun kolçak bendeniz teoman slowları murak kekilli rober hatemo nazan öncel yonca evcimik Slowları Ozan orhon slowları coşkun sabah nadiren .

Not:İremin komedi parçası bence slow klibi garipte en güzeli kasetten dinlemek ..
Bir Kapı Açılır Yüzün Görünür Hayat Yanılgıdır.....

Çevrimdışı ybdb

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #36 : 09 Haziran 2007, 09:31 »
İlhan İrem'den başka : Düş Sokağı Sakinleri,Murat Çelik & Murat Yılmazyıldırım... dinlerim...
!Yurtta Barış Dünyada Barış!

Çevrimdışı terazi

• ...
  • *
« Yanıtla #37 : 09 Haziran 2007, 13:40 »
her zaman İlhan İrem dinlerim ama sadece onu değil tabiki.chopin,beethoven.offenbach,mozart zaten her zaman dinlerim mutlaka.ayrıca erkin koray,barış manço,fikret kızılok,esin engin,john lennon,paul mc cartney,zeki müren,münir nurettin selçuk,timur selçuk  da zaten favorilerim arasındadır her zaman.........

Çevrimdışı yuemka

• ...
  • *
« Yanıtla #38 : 09 Haziran 2007, 20:40 »
Her zaman İlhan İrem dinlemem..İnsnaların farklı anları vardır ve o anlarda isteidği müziği/kişiyi dinleybilir..Her zmaan aynı modda olacak değildir...Yeri gelir insan alternatif rock dinler yeri gelir türk snaat müziği yeri gelir İlhan İrem...En çok kimi dinlediklerim ise Cemali,Düs sokağı sakinleri(ayrılmadan önce ve ayrıldıktn sonra),Nev,Alternatif yabancı rock müzik diyeblirim..
YUEMKA

Çevrimdışı begummm

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #39 : 13 Haziran 2007, 23:16 »
        Hemen hemen tüm zamanlarımda İlhan İrem dinlediğimi söyleyebilirim. Çünkü onun sesi ruhuma dokunuyo bundan da öte şeyler var tabi ki... Bunun dışında olsa olsa ayna dinlerim
Gözlerini kapatıp düşlere dokunduğun o birkaç saniyecik...
O an ayağının bastığı yüzölçümünden öte her yerdesin demektir.

_İlhan İrem_

Çevrimdışı akzambak

• 1.nesil
  • *
Her Zaman İLHAN İREM mi Dinlersiniz?
« Yanıtla #40 : 14 Haziran 2007, 10:00 »

Mümkün mü O'nu hep dinlemek,
Zil zurna sarhoş gezmek..

Geçemediğim bir köprü,
Açamadığım bir kapıya geldiğimde...

Farkına varamadan,
Karanlıkta kaldığımda..

Bambaşka boyutlarda yaşanılan buluşma sonralarında..
Bulmacanın parçalarını doğru yerlere koyamama durumlarında..

Ruhum susadığında zamansızlıkta..

Nihaventli ezgiler hitamında...

Işığın aşkıyla...
"Sesini değil, sözünü yükselt. Yaprakları yeşerten yağmurlardır, gökgürültüleri değil."

Çevrimdışı kopru

• 1.nesil
  • *
    • Köprü
« Yanıtla #41 : 14 Haziran 2007, 10:24 »
Müzik dinlemek sabitleşince (yani belli kişileri türleri vs. dinlemek anlamında) sıkıcılaşıyor. Sürekli bir arayış halinin dinlemeye eşlik etmesi ve yönlendirmesi gerekiyor kişisel tecrübemde. Bu yüzden zaten ne tür müzik dinlersin sorusuna hiçbir zaman cevap veremedim (daha doğrusu vermeye çalıştığım cevaplar hiç tatmin edici olmadı). İşte bu yüzden bazen bir dinleyecek müzik bulduğum zaman onun içindeki açılımlar başka arayışlara yönelmeme gerek bırakmaz. İlhan İrem müziği de bu duraklardan en biri. Her zaman İlhan İrem mi dinlerim? Hayır :D

cem

Çevrimdışı sonergunel

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #42 : 14 Haziran 2007, 18:16 »
İlhan İrem bambaşka.....Tabiiki Melektozlarında İlhan İrem hakkında konuşacağız ...Melektozlarında ..Ama düşünüyorum ki Melektozlarında Fikret Kızılok gibi bir diğer değerin  konuşulmasının anlamı yok diye düşünüyorum.Her zaman dinliyoruz İlhan İrem'i;pc mizin sesi kapalı olsada;uyusakta;kaset ve cd çalarımız dönmesede.....İlhan İrem ne demiş: herşey dönüyor;dünya dönüyor......
İlhan İrem denince akan sular durur....

Çevrimdışı disciple_of

• DMT
  • *
« Yanıtla #43 : 11 Temmuz 2007, 10:10 »
İlhan İrem bütün ruh halleri için müzik yapmış, onun için ışık dost tek başına yeterli...
7/24 İlhan İrem
bu da çok güzel albüm ismi olurdu haa, ama cennet ilahilerinden sonra olmaz tabii ;D
                        ışık ve sevgiyle...
Herkesin kalbi vardır zannedilmesin !

http://doganin.melektozlari.com

Çevrimdışı atesim

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #44 : 11 Temmuz 2007, 12:13 »
İlhan İrem...
Ben duygularıma hitap eden şarkıları dinlemeyi seviyorum.. O anda ne hissediyosam, o duyguma uygun sanatçıyı dinlerim hemen... Barış Manço, MFÖ, Sezen Aksu.... Benim ruhuma kim seselenebiliyosa o anda...
Ve İlhan İrem, bir çok duyguma hitap ettiği için mutlaka dinliyorum her gün... mesela şu anda GEMİLER DÖNER GERİYE çalıyor bilgisayarımda... ve benim içim o kadar çok bu şarkıyla dolu ki, başka ne dinlersem dinleyeyim olmayacak biliyorum...
Ola ki günün birinde.. Gemiler döner geriye...
herşeyden çok...