Gönderen Konu: Her Zaman İLHAN İREM mi Dinlersiniz?  (Okunma sayısı 48890 defa)

Çevrimdışı derin_uykular

• ..
  • *
Her Zaman İLHAN İREM mi Dinlersiniz?
« : 03 Ocak 2007, 19:53 »
Sevgili sevecenler, İlhan İrem'i sürekli olarak dinlediğinizi biliyorum... Ama bunun dışında sürekli dinlediğiniz başka sanatçılar da var mı? Mesela ben Erkin Koray ve Düş Sokağı dinlerim İREM dışında sizin de sürekli dinlediğiniz sanatçılar varsa yazın lütfen, sevecen arkadaşların İlhan İrem dışında ki müzik kültürü nasıl acaba?
Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.

Çevrimdışı ashemez

• 1.nesil
  • *
Ynt: Her Zaman İLHAN İREM mi Dinlersiniz?
« Yanıtla #1 : 03 Ocak 2007, 20:36 »
    Ben birçok kişininde bildiği gibi bir Pink Floyd hayranıyım :) Özellikle Roger Waters'ın dizelerinde kendimi kaybediyorum. İlhan İrem'de de Pink Floyd'da da bazen çok farklı duygularla bilmediğim derinliklere ulaşıyorum. "Bence" İlhan İrem sözleriyle Pink Floyd'da kalitesi tartışılamaz müziğiyle bir numaradır. Bunun dışında eskiden bende aşırı derecede Erkin Koray dinlerdim ve Düş Sokağı Sakinleri de dinlerdim... Bir sevecen arkadaşımın tavsiyesi ve yönlendirmesiyle Anathema'yı da artık biraz daha fazla dinler oldum.

Aslında bence çoğu kişi benzer tarzda müzikler dinliyor. Hem İlhan İrem hem de Tarkan (  ? ) dinleyen bir insan yoktur sanırım. :) sevgiyle...
PINK FLOYD

Çevrimdışı ilker

• ..
  • *
« Yanıtla #2 : 03 Ocak 2007, 21:04 »
Elbette
Her zaman İLHAN İREM dinlerim...
Sabah kalktığımda, gece yatarken, yolda yürürken...
hayatımın her anında İLHAN İREM vardır.
HATTA VE HATTA
ÖLDÜĞÜMDE BENİ ''İLHAN İREM '' ŞARKILARIYLA UĞURLASINLAR derim...
O benim hayatımda yegane varlık.
Başka diyarlara götüren gece perim.

ONA AŞIĞIM  VE

ONUN ÖNÜNDE ''BEN''LİKSİZ OLARAK SECDE ediyorum..

IŞIK VE SEVGİYLE...

SONSUZLUĞA..

Alıntı yapılan: Düzeltme öncesi orjinal halidir
Ebette
Hrzaman İLHAN İREM dinlerim...
Sah kalktığımda, gece yatarken , yolda yürürken...
hatımın her anında İLHAN İREM vardır.

Çevrimdışı lugol

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #3 : 03 Ocak 2007, 23:06 »
İlhan İrem'den öncesinde Gipsy Kings dinlerdim. Ama onun yerini İlhan İrem aldı. Gipsy Kings fazla dinlediğimde sıkıldığım halde, İlhan İrem dinlemekten sıkılmıyorum (gece-gündüz-işte-evde-yolda)

Ama yinede çok nadir de olsa Gipsy Kings, Barış Manço, Zeki Müren dinlerim. Ama dedim ya çok nadir :)

İlhan İrem şarkıları bağımlılık yaratıyor. Ve tedavisi yok. :)

hangimiz senli benli,hangimiz sizli bizli,
bir koridor esrarengiz,yaşıyoruz gizli gizli

Çevrimdışı romans18

• ...
  • *
« Yanıtla #4 : 04 Ocak 2007, 01:32 »
Sadece "İLHAN İREM"

Çevrimdışı bahar18

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #5 : 04 Ocak 2007, 21:48 »
Bugün dedemle markete giderken bile kulağım da İlhan İrem vardı :-D
Güne onunla başlarım.. Gece onunla uyurum.. Ve inanın İlhan İrem dinlemeden uyuyamam :D

Çevrimdışı bezgin57

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #6 : 04 Ocak 2007, 23:23 »
Kafam sakinken İlhan İrem dinlerim. İlhan İrem her şarkısını yüzlerce kez müthiş keyifle dinleyebildiğim tek sanatçıdır. Son dönemde çok sevdiğim Kıraç'ın dahi ilk şarkılarını artık dinleyemez oldum. Ders çalışırken veya bilgisayarda sörf yaparken her nevi müzik dinliyorum. Ama gerçek baş yapıtlar her zaman Üstad'ınkiler olmuştur benim için.
Ne düşünüyor dersin gece böyle..kara kara?

Çevrimdışı EASY

• ..
  • *
« Yanıtla #7 : 05 Ocak 2007, 00:25 »
Diğer sanatçıları bırakın dinlemeyi, bu forumda isimlerinin bile geçmesi bana göre hoş değil. İLHAN İREM müzik kültürü değil yaşam felsefesi.

Çevrimdışı terazi

• ...
  • *
« Yanıtla #8 : 05 Ocak 2007, 01:03 »
Tabii ki her zaman İLHAN İREM. Ölene kadar ondan vazgeçmeyeceğim.

Çevrimdışı historian

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #9 : 05 Ocak 2007, 02:15 »
Ya ben bu konuya cevap yazmak istemiyorum ama dayanamıyorum. Bana yazmak zorunda değildin diyebilirsiniz. Sevgili Easy sormak isterim neden İlhan İrem'den başka bir sanatçının bu forumda adının geçmesini istemiyorsun... Bu nasıl bir düşüncedir saygı duymama rağmen anlayamıyorum...
Basel'de profesör olmayı tanrı olmaya yeğlerdim çünkü evrenin yaratılışındaki bu cimriliği bulamadım kendimde F. Nietszche

Çevrimdışı bahar18

• 1.nesil
  • *
Ynt: Her zaman İLHAN İREM mi dinlersiniz?
« Yanıtla #10 : 05 Ocak 2007, 13:53 »
Evet.. Her zaman İLHAN İREM dinlerim..
Başkasını dinleyemem...
Elimde değil.. Başkaları bana İLHAN İREM'den aldığım zevkin çeyreğini veremez..

Çevrimdışı ahu

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #11 : 05 Ocak 2007, 14:17 »
Ben de güne İlhan İrem'le başlayanlardanım. Uyurken de İlhan İrem'le uyurum. Onu dinlemeden uyuyamam. İREM haricinde dinledığim birçok sanatçı vardır. Bu zamanın en iyi vokallerınden KIRAÇ ve FUNDA ARAR. Eskilerden EDİP AKBAYRAM, BARIS MANÇO, bir de türküleri çok severim. SELDA BAĞCAN, SABAHAT AKKİRAZ. MUSA EROĞLU, ERDAL ERZİNCAN, AHMET KAYA, ÇOBAN ALİ.
Ama benim kendimi bulduğum ve bütün müzik tarzlarından alamadığım tek lezzeti ve hazzı, o huzuru İlhan İrem'den alırım. Bunun için en başta İlhan İrem gelir. İREM müzikten hariç apayrı bi huzur verir bana. O tartışılmaz ve başkasıyla bir tutulamıyacak kadar güzel bir sanat yapıyor.

Mesaj, Kural D gereği düzenlenmiştir.
Bezginn.

Çevrimdışı kayyum

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #12 : 05 Ocak 2007, 14:31 »
İhtiyacım olduğu herzaman

Çevrimdışı polen0658

• 1.nesil
  • *
    • www.ilhaniask.com
« Yanıtla #13 : 05 Ocak 2007, 14:56 »
Bu soruya şöyle bir cevap vermek istiyorum. Acaba dinlemediğim bir gün varmıydı diye bulursam onu buraya yazarım. Işık_ve_Sevgiyle
Işık_ve_sevgiyle, geleceğe aittir. Ama bir o kadarda geçmişe ve şimdiki ana bağlıdır.

Çevrimdışı ormanbaba

• 1.nesil
  • *
    • Katastrof
« Yanıtla #14 : 05 Ocak 2007, 19:22 »
Can Yücel'in bir sözü vardır;

"-Aşk kelimesi ne kadar kullanılırsa anlam yükü o kadar azalır..."

O yüzden her zaman İlhan İrem dinlemiyorum. İlhan İrem'in kendisinden sıkılmak gibi bir durum söz konusu olamaz benim için ama müziğinden sıkılmaktan ve etrafımdakileri sıkmaktan korkuyorum. MP3 çalarımda, müzik setimde, bilgisayarımda her daim İlhan İrem bulunur.

Müzik tarzım Heavy Metal olduğu için ağırlıklı olarak metal dinlerim. Iron Maiden, Queensryche, Savatage, Ariya, Dream Theater, Ark, Helloween, Knight Errant gibi grupları dinlerim. Sadece metal de dinlemem. Zeki Müren, Orhan Gencebay, Zülfü Livaneli, Zuhal Olcay, Müslüm Gürses, Kıraç, Erol Evgin, Barış Manço, MFÖ gibi müzik tarzımla alakası isimleri de çok severek dinlerim.

Güne neyle başlayacağım belli olmuyor. Bazen Iron Maiden'la, bazen İrem'le, bazen Hücum Marşıyşa uyanıyorum. Ama günün belli saatlerinde mutlaka İlhan İrem dinliyorum.

İlhan İrem'in yaşam felsefesi olduğuna dair düşünceyle ilgili bir şeyler söylemek istiyorum.

İlhan İrem bence bir yaşam felsefesi değil, yolu gösteren bir işarettir. İlhan İrem'i yaşam felsefesi haline getirmek, İlhan İrem'e yüklenen ağır ve haksız bir yüktür. Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ'ın "Bana Bir Şeyhler Oluyor" adlı oyunu geliyor aklıma bu gibi durumlarda. Oradaki adam haline getirmek gibi geliyor bana. Buna benim hakkım yok.

"-İlhan İrem müzik kültürü değil..." denmiş cümlenin başında.

Burada "bence" demeyeceğim. İlhan İrem Türk Müziğinde ve evrensel boyutlarda ciddi bir kültürdür. 70'lerin başından beri yapıtlarıyla diğerlerinden büyük bir farklılık oluşturduğu için ciddi bir kültürdür. Müzikal duruşuyla, bulunduğu tarafla ciddi bir kültürdür. Betimlemeleriyle, kabiletiyle ciddi bir kültürdür. Hiç bir destek görmeden, tanıtım kampanyaları olmadan, senelerce konser vermemesine rağmen kitleleri peşinde sürüklediği için ciddi bir kültürdür (bkz. Açık Hava Konseri). İlhan İrem dinlemeyen müzisyenlerin bile adını duyduğu zaman, ciddi bir tavırla "-Evet.. İlhan İrem.." demeleri ciddi bir kültürdür.