Gönderen Konu: Sevecen Buluşmaları Nedir?  (Okunma sayısı 67997 defa)

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
Sevecen Buluşmaları Nedir?
« : 25 Aralık 2006, 22:37 »
Sevgili Arkadaşlar,
Çeşitli illerimizde Sevecenler eskiye nazaran daha yoğun bir şekilde buluşmaya başladık. Diliyorum ki devamı gelecek, yaygınlaşarak sürecektir. Hatta Almanya, Hollanda ve İngiltere'de de azımsanmayacak kadar Sevecen olduğunu biliyorum. Onlar da yakında birbirlerine ulaşıp, buluşmalar düzenleyeceklerdir.

Bir dönem sıklıkla karşılaştığım sorular vardı; "Ne yapıyorsunuz bu buluşmalarda?", "Özel bir toplantı mı?", "Ben de gelmek istiyorum ama kimseyi tanımadığımdan çekiniyorum..." gibi yaklaşımlar...

Elimden geldiğince, henüz buluşmalara katılmamış olan arkadaşların zihinlerindeki soru işaretlerini ortadan kaldıracak, en azından azaltacak bir şeyler yazmak istedim. Lütfen eklemek istediklerinizi Siz de esirgemeyin...

Sevecen Buluşmaları Nedir?
Forumda da birkaç arkadaşımız yalnızlığından, anlaşılmazlığından bahsetti. Bir dönem hemen herkesin yaşadığı bir buhrandır bu. Ancak İlhan İrem dinleyicileri için belki de biraz daha farklı bir durum söz konusu. İlhan İrem anlatımlarında hissettiğimiz derinlikleri, yaşadığımız güzellikleri, sosyal hayatımızdaki çok az insan ile paylaşabiliriz. Halbuki bir başka Sevecenin bizi anlaması çok daha kolaydır. Şalamar'daki hissedişlerin karşılıklı paylaşımı sonsuz bir zevk verir. "İlhan İrem Müziği" ve "Işık ve Sevgiyle" düşüncesini konuşabileceğimiz bir "insan" çoğu zaman ailemiz kadar, kimbilir hatta daha yakın olur birdenbire... İşte bu buluşmalar, birbirini tanımayan veya sadece sanal ortamda diyalog kurmuş kişilerin bu derin dostluğa ilk adımlarıdır. Çeşitli sanal platformlarda sürekli tartışan kişilerin buluşmalarda nasıl da hasretle birbirine sarıldığına çok defa şahit oldum...

Aslında bizler buluşma isteğimizi doğumdan bu yana sürekli içimizde taşıyoruz. Işığa kanatlanmış kelebekler misali, içgüdüsel bir çekimle biraraya geliyoruz...

Sevecen Buluşmaları özel bir "toplantı" mı?
Buluşmalar için toplantı kelimesinin kullanılmasına karşı olanlardanım. Belki de günün büyük kısmını iş toplantılarında geçiriyor olmamdan veya bu birlikteliklerin "toplantı" gibi resmi bir kelimeyle ifade edilmesine karşı koyamadığım bir tepki bu.

Neyse, soruya dönecek olursam; Buluşmalar özel toplantılar değildir. İlhan İrem anlatımlarına ilgi duyan/duymayan herkes gelebilir.

Sevecen Buluşmalarında neler yapılır?
En başta Yürekler buluşur. İnsanlar birbirine "aaa sen O muydun?" cümlelerini kurar. Önceden tanışan ve uzun zamandır görüşmeyenlerin kavuşma sahnelerini görmek gerekir. Buluşulan ortamın durumuna göre elbette İlhan İrem'in "Sonsuzluk Notaları" çalar. Sevecenler yerine göre eşlik eder, yerine göre oradaki anlamları sorgular birbirleriyle... Buluşma, ilerleyen tarihlerde kişilerin daha küçük gruplar halinde de buluşup uzuuun uzun sohbet edecekleri tanışıklıklara gebedir. Telefonlar, adresler alınır ve ilk fırsatta görüşmek üzere istemeyerek de olsa ayrılınır. Ancak bundan önce, bu güzellikler, tarihe mal olması için, fotoğraf makinesi ile "dondurulur".

Kimseyi tanımıyorum, gelirsem yabancılık çeker miyim?
Birileri ile tanışacak ve yüzlerce yıldır tanışık olacağınızı düşüneceksiniz. Aslında herkes birbirini tanımakta... "Başka hayatlarda yitirip, farklı boyutlarda bulduğumuz birileri" Buluşma ortamına katılın ve "Merhaba" deyiverin. O kadar...

Buluşmaya katılmak istiyorum ama çocuğum nedeniyle çekiniyorum
Sigara içiliyor ise buluşma ortamında, ben de çekinirdim. Ama açıkhavada ise veya havalandırması güzel olan bir mekan ise "küçük dost", Sevecenlerin bağrına basılacaktır.

İlhan İrem de buluşmalara katılıyor mu?
Bugüne kadar katıldığını duymadım/görmedim.

Sevecen olmayan bir arkadaşım gelebilir mi?
Kimsenin "Sevecenlik kimlik kartı" bulunmamakta ve girişte bu kimlik sorulmamaktadır :)

Gelirken yanımda getirmem gereken bir şey var mı?
Yüreğinizi !..

Işık ve Sevgiyle...

Çevrimdışı armanbursa

• ...
  • *
Ynt: Sevecen Buluşmaları Nedir?
« Yanıtla #1 : 26 Aralık 2006, 00:09 »
Ağzına ve yüreğine sağlık sevgili Ufuk
Nerden başlasam, nasıl anlatsam derken öyle güzel, öyle sıcak ve aydınlatıcı anlatmışsın ki İznin olursa sadece altına imzamı atmak istiyorum.
Işık ve Sevgiyle kalın

Çevrimdışı Atk

• ..
  • *
    • Bütünün bir parçası
Ynt: Sevecen Buluşmaları Nedir?
« Yanıtla #2 : 30 Aralık 2006, 17:35 »
Diğer bir sorunda;

Ben sizler kadar bilgiye sahip değilim. Oraya gelince sağa sola bakınmaktan çekiniyorum!!

Kimsenin bir diğerinden üstünlüğü yoktur. Ne bilgi olarak, ne konum olarak. Sadece emeklemek gereklidir yürümek için.. Bu güzel paylaşımlara katılmak için zaman geçirmemek lazım. İlk katılışta şu mısralar dökülecektir ağzınızdan;

"Ne nerde ne zaman biter nasıl sonu

Yoruldum yalnız gitmekten bu sonsuz yolu "

"Bembeyaz bir dünyada sizle yaşamak varken böyle uzakta kalmak gücüme gidiyor"

Işık ve Sevgiyle
Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.