Gönderen Konu: Gençler İlk Hedefiniz Nedir?  (Okunma sayısı 35610 defa)

Çevrimdışı ramalas

 • ...
 • *
 • İleti: 85
Gençler İlk Hedefiniz Nedir?
« : 04 Aralık 2006, 03:23 »
Forum sayfalarına epey zamandır pasif ve aktif olarak katılan birisi olarak, kendimce vardığım bazı sonuçlar var. Bunları şu anda yazıya dökme ihtiyacını hissettim. Son konserlerden sonra yılların özlemi ve beklentileri bir nebzede olsa giderilebildi. Bu telaşlı dönemde, bu platformlardan haberi olmayan birçok değerli insan merakla ve ilgiyle buralara kadar geldi. Bu forma geldiğiniz de ilk hedefinizin ne olduğunu merak ediyorum. Formun kullanıcıları arasında aktif olarak katılımda bulunan arkadaşlarında mutlaka kendilerince tespitleri olmuştur. İlhan İREM’i gerçek anlamıyla tanımak ve neler anlattığını öğrenmek istiyor musunuz? Bu isteklerinize yönelik yeterli ortamı bulabiliyor musunuz?

Çevrimdışı Oikos

 • ...
 • *
 • İleti: 33
Ynt: Gençler İlk Hedefiniz Nedir?
« Yanıtla #1 : 04 Aralık 2006, 03:49 »
Sevgili Ramalas,

Bir hedef tutmamızı istiyorsun (Anladığım kadarıyla), ama bizler hedefsiz, idealsiz, tarafsız ve lümpeniz. Buralarda ve ötelerde yazılar yazarız. Camın ötesinde rahat koltuğumuzda bön bön bakarız olaylara, kesseler bizi ne sesimiz duyulur ne de varlığımız. Belki bir gün gelir diye bekleriz...

Fikir adamı değiliz vesselam, zaten sevmeyiz öyle fikir üreten insanları falan zira en çok biz biliriz. Ne gerek var şimdi böylesine engin duygu ve düşüncelere!

Her şeye rağmen bu başlığa ve duyarlılığına teşekkür ederim:)

Benim yazma sebebim fikirlerimi açıklamaktır.

Sevgiyle Kal.)
Oikos


 
Oysa ki ben karanlıktan geldim...Ne huzursuzdum ne de korkuyordum...Sukunet vardı hiçlikte...Doğdum ağladım...

Çevrimdışı ramalas

 • ...
 • *
 • İleti: 85
Ynt: Gençler İlk Hedefiniz Nedir?
« Yanıtla #2 : 04 Aralık 2006, 23:35 »
İrembağı 1985 senesinde dokuz kişilik bir çekirdek ekip tarafından, bilgim dışında kuruldu. Bugün yurtiçinde ve yurtdışında yetmiş bin üyesi var. Üretimlerimde hissettiklerimi atmosferi ve "ışık ve sevgiyle" temasında odaklayıp, duyumsadıklarını birbirleriyle ve diğerleriyle paylaşıyorlar. Dünyanın karanlığına alternatif olmak gibi bir amaçları yok! Ama bunu kendi dünyalarında başarıyorlar! Hiçbir maddi oluşum içinde değiller. Bu konu, yayınlayacağım "ESP Evrensel Sevgi Planeti" dergisinde netleşecek.
http://www.kanatsesleri.com/content/view/235/78/

Bunları söylemiş bir zamanlar ışıkdost. Duyumsadıklarımızı birbirimizle ve diğerleriyle paylaşmaksa bu platformun varlık nedeni, kendi dünyalarını aydınlatan bu insanların hedefi ne zaman netleşecek?

Çevrimdışı cnizamoglu

 • ...
 • *
 • İleti: 70
Ynt: Gençler İlk Hedefiniz Nedir?
« Yanıtla #3 : 05 Aralık 2006, 00:45 »
İlhan İrem müziği dinleyicisi için ayrı bir odadır. Orası hep gizli kalmıştır. Odanın gizemli havasını paylaşmaktan çekinir. Burası İlhan İrem müziğiyle insanların iç dünyasıdır. Bu anlamda foruma yazılanlar anlatım eksikliğine maruz kalarak araştırılması ve paylaşılması gereken anlatımlar tozlu raflara kaldırılmıştır.

Dogma düşünceler insanoğlunun özgür iradesiyle her zaman kavgalıdır. Dogma sistemler insanı prangalara vurmuş ve kaçmak isteyeni de yaralamıştır. Kelepçenin anahtarı insanın kendi elindedir. Şalamar bu anlamda bir ipucu olabilir.
Dinsel arınış toplumun iyileşmez hastalığıdır. Bu anlamda korunacak tek bir yer vardır ki, tüm bu hastalıklara karşı İlhan İrem'in  "Dua" da NEFER olarak anlatmak istediği şehit düşen şaman Türk'üdür. Anadolu bu anlamda başlı başına bir savaş vermektedir. Heyhat Ana.
---------------------------------------------------
Gah çıkarım gökyüzüne seyrederim alemi
Gah inerim yeryüzüne seyreder alem beni

Çevrimdışı armanbursa

 • ...
 • *
 • İleti: 132
Ynt: Gençler İlk Hedefiniz Nedir?
« Yanıtla #4 : 05 Aralık 2006, 03:53 »
Sevgili ramalas,
Netleşmeye başladı bile, Ard arda yapılan sevecen buluşmaları ve öncesinde kocaman yürekleriyle bu siteleri hazırlayıp ortaya çıkaran ateş böceklerinin çabalarıyla netleşmeye başladı işte. Şimdi adım adım kozalardan çıkılıyor, koridorlar geçiliyor, açılan pencerelerden ışığa aşkla kanat çırpılıyor.
Dikkat ederseniz kıpır kıpır bir şeyler oluyor.
Işık ve Sevgiyle kalın

Çevrimdışı Atk

 • ..
 • *
 • İleti: 335
  • Bütünün bir parçası
Ynt: Gençler İlk Hedefiniz Nedir?
« Yanıtla #5 : 06 Aralık 2006, 21:21 »

Bunları söylemiş bir zamanlar ışık dost. Duyumsadıklarımızı birbirimizle ve diğerleriyle paylaşmaksa bu platformun varlık nedeni, kendi dünyalarını aydınlatan bu insanların hedefi ne zaman netleşecek?

Duyumsadıklarımızı birbirimizle ve diğerleriyle paylaşmak? Diğerleri kim acaba!! Hedef ne zaman netleşecek! Hedef zaten nettir... Kesinleşmemiş bir hedef var mıdır? Eğer kesinleşmemişse olasılık girer içerisine ve hedef olmaz... Burası sadece bir forum değil benim için sevecenistanımızın cennet bahçesi. Evimizin bir bölümü. Şu an evimizin çalışma odasındayız. Üretimlerimizi topluyoruz karıncalar misali ve ortaya atıyoruz... Bakın mesela galerimiz bizim misafir odamızda misafirlerimize fotoğraflarımızı gösterdiğimiz köşemiz... Düşüncelerimiz paylaştıktan sonra kozalarımıza çekiliyoruz...

İlhan İREM’İ gerçek anlamıyla tanımak ve neler anlattığını öğrenmek istiyor musunuz? Bu isteklerinize yönelik yeterli ortamı bulabiliyor musunuz?

İlhan İrem'i gerçek anlamıyla tanımak! Bunu başaran bir sevecen olduğunu olabileceğini sanmıyorum ben. Tamamlanınca eksik kalacak her zaman bir şeyler... Işık dostu herkes kendince tanıyacaktır. Anlatımlarını da kendince yoracaktır. Bunları yapmak istemeyen burada değildir zaten. Görüntü olarak belirli bir süre durabilir. Sonrasında ya tamamen derinlere iner ya da sıkılır kendi iç dünyasına döner....

Işık ve Sevgiyle
Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.

Çevrimdışı ramalas

 • ...
 • *
 • İleti: 85
Ynt: Gençler İlk Hedefiniz Nedir?
« Yanıtla #6 : 06 Aralık 2006, 22:07 »
Sevgili Hamdi,
Diğerleri tanımını Sayın İlhan İrem, alıntı yaptığım konuşmasında, kendisi söylemiş. Bu tanımlamaya sadık kalarak yazının özündeki hedefi ve İrembağının şuan ki gelişimi manasında sorguladım.
Sayın İlhan İrem'i gerçek anlamda tanımak, neler anlattığını öğrenmek isteyenler için şuan internette bol miktarda bilgi var.
Tamamlanınca eksik kalıyor bir şeyler, söylemi "Gül kokulu çeyiz sandığı" eserindeki mananın dışında kullanmayı takdirinize bırakıyor, diğer tespitlerinize de saygı duyuyorum.

Çevrimdışı ramalas

 • ...
 • *
 • İleti: 85
Ynt: Gençler İlk Hedefiniz Nedir?
« Yanıtla #7 : 10 Aralık 2006, 17:36 »
"Eğer sevecenler, anlatımlarımdaki mistik yapılanmalardan kanatlanan, gerçeküstü bir yolculuğun izlerini arıyorlarsa...
Önce yakın tarihimiz konusunda bilinçlenip, Türkiye fotoğrafındaki İlhan İrem’i görmeleri gerek! "
(15 Haziran 2002 - saat: 04:37)
İlhan İREM

 Bu dediğini teknolojinin bir nimeti olan "kopyala-yapıştır" fonksiyonunu kullanarak bu ekrana getirdim. Acaba klavyedeki tuşları kullanarak harf harf mi getirseydim? Sonuçta geldi işte :D
Açtığım bu başlık altındaki değerli görüşleri okuduktan sonra bu eylemi yapma düşüncesi belirdi zihnimde.
Gelelim Sayın İlhan İrem'in ne dediğine ve bununla ilgili düşüncelerime;
Öncelikle kendime soruyorum "bu izleri arıyor muyum?" arıyorum ya da aradığımı zannediyorum.
Koşulu yerine getirdim mi? Okunabilecek tüm yazılarını ve kitaplarını bu hedef doğrultusunda değerlendirebilmek için yıllardır hep araştırıyorum.
Şuan bunları hangi niyetle ve amaçla yazıyorum?
Kim bilebilir ki...

Çevrimdışı ramalas

 • ...
 • *
 • İleti: 85
Ynt: Gençler İlk Hedefiniz Nedir?
« Yanıtla #8 : 10 Aralık 2006, 23:24 »
Sayın İlhan İrem'in şuana kadar yazdığı 5 kitabının elektronik ortamda tam metin olarak ulaşılabileceği linkleri, okumak isteyen arkadaşlarla paylaşmak amacıyla aktarıyorum. Emeği geçen tanıdığım ve tanımadığım tüm insanlara şükranlarımı sunuyorum.

http://www.iirem.com/kitaplar/millienium.html
http://www.iirem.com/kitaplar/deli.html
http://www.iirem.com/kitaplar/siirler.html
http://www.iirem.com/kitaplar/hikaye.html
http://www.iirem.com/kitaplar/nedediler.html

Çevrimdışı cnizamoglu

 • ...
 • *
 • İleti: 70
Ynt: Gençler ilk hedefiniz nedir?
« Yanıtla #9 : 11 Aralık 2006, 04:19 »
Dünyayı kanırtan bir virüs sizce ne olabilir? Ve sanırım bu anlamda bu hastalıkla savaşma zamanı geldi de geçiyor bile. İnsanlar din maskesi altında sömürüldü yüzyıllardır. Akan ve akacak kanın yönü değiştirilmiş cennet bahçelerine karşı dünyamıza bıraktığı cehennem. Sanırım buradan çıkması gereken yüreklerden şimdi, önce ve sonra hep kan çıktı ve çıkacak. Dinlerin bir türlü birleşememe hastalığından arınabilmişsek hoşgörümü sufilere bırakıyorum.

Rahat koltuğumuzdan pencere başlığına bu anlamda yardımcı olur belki İrem hakkında bir belgesel, internet ortamında çok kapsamlı bir sunum yapabiliriz. Yardımlarınızı bekliyorum.
---------------------------------------------------
Gah çıkarım gökyüzüne seyrederim alemi
Gah inerim yeryüzüne seyreder alem beni

Çevrimdışı cokuntu

 • 1.nesil
 • *
 • İleti: 1
Ynt: Gençler İlk Hedefiniz Nedir?
« Yanıtla #10 : 11 Aralık 2006, 09:04 »
Ya benim hedefim İlhan İrem konserinde hiç bulunmadım onun için ilk fırsatta konserine gitmek istiyorum, umarım bir engel olmaz ve giderim.

Çevrimdışı efsun_i

 • Melek Tozları
 • *
 • İleti: 352
  • Kanat Sesleri
Ynt: Gençler İlk Hedefiniz Nedir?
« Yanıtla #11 : 11 Aralık 2006, 14:29 »
dünyayı kanırtan bi virüs sizce ne olabilir.ve sanırım bu anlamda bu hastalıkla savaşma zamanı geldide geçiyor bile.insanlar din maskesi altında sömürüldü yüzyıllardır.Akan ve akacak kanın yönü değiştirilmiş cennet bahçelerine karşı dünyamıza bıraktığı cehennem.sanırım buradan çıkması gereken yüreklerden şimdi,önce ve sonra hep kan çıktı ve çıkacak.Dinlerin bir türlü birleşememe hastalığından arınabilmişek  hoşgörümü sufilere bırakıyorum.

rahat koltuğumuzdan pencere başlığına bu anlamda yardımcı olur belki irem hakkında bir belgesel,internet ortamında çok kapsamlı bir sunum yapabiliriz.yardımlarınızı bekliyorum.

Hatta yalnızca internet ortamı ile kısıtlı kalmayarak, bu tür çalışmalar yapabilmek en büyük dileğim.
Dinleri kendi çıkarlarınca kullananlar ve araştırmaksızın kabul eden insanlık bir gerileme dönemi yaşamıştır.
Ama artık dinlerin ezoterik anlatımları üzerine bir çok kaynak, bilgi mevcut yeterki insanlar uyansınlar tek tek.
Bizler çok güzel bir yoldayız, ışıklı köprülerimiz, haritalarımız var bunları özümseyerek geleceğimizi ışık ve sevgi ile aydınlatabiliriz.
Işık ve sevgiyle...

Çevrimdışı Ozlem Yilmaz

 • 1.nesil
 • *
 • İleti: 43
Ynt: Gençler İlk Hedefiniz Nedir?
« Yanıtla #12 : 11 Aralık 2006, 22:31 »
Bu dediğini teknolojinin bir nimeti olan "kopyala-yapıştır" fonksiyonunu kullanarak bu ekrana getirdim. Acaba klavyedeki tuşları kullanarak harf harf mi getirseydim? Sonuçta geldi işte :D

Kırıcı bir ifade olmuş...
“Kopyala-yapıştır” işlemi hakkında süregelen yorumlarda “harf harf tuşlamak” gerekliliğinden söz edilmediğini pekala biliyorsunuz...
Konuyla ilgili değerli fikirleriniz kesinlikle her zaman konuşulup tartışılabilmeli; ama lütfen anlamsız kinayelere yer olmaksızın, saygıyla...

Teşekkürler,
Özlem Yılmaz
Uzağa değil, usta
Öteye hep öteye gitti;
Yalnızlığı ondandır.
                        Asaf

Çevrimdışı ramalas

 • ...
 • *
 • İleti: 85
Ynt: Gençler İlk Hedefiniz Nedir?
« Yanıtla #13 : 12 Aralık 2006, 13:32 »
Sayın İlhan İREM’İ ve üretimlerini yaymaya yönelik bildiğim kadarıyla şimdiye kadar şunlar yapıldı:
internet siteleri
forumlar
buluşmalar

Değerli düşünürün "bana düşünmek vardı payıma onu aldım" sözleri her zaman onun ortaya koyduğu "işledim de işledim bir hüner işi gibi" hüner işlerinin çoğunluğa ulaşılabilir kılınması çabasını doğurmuştur. Geçmişte.  Bugün ve bugünden sonra da bu amaç uğruna çabalamaya çalışmışımdır. Bu çabalamalar esnasında bazen kinaye. Bazen istenmeyen kişi. Bazen de eleştirilere maruz bir üye ramalaş
Ne yazık ki yukarıda kitaplarla ilgili linkler şuan için aktif değiller. Ben aktardığım an aktiftiler...
Sayın İREM’İN ürettiği hüner işlerini anlamak ve yaymak varken kendi düşüncelerimizle yeni düşünce koridorları yaratmayı zaman kaybı olarak değerlendiriyorum.
Türkiye Sayın İREM’İN tespit edip vurguladığı yıllardan çok daha kötü durumlara geldi. Bu anlamda zamanı ""ışık ve sevgiyi" bir hobi olarak değerlendirip yorumlar yapmakla geçirmeyi "kayıp" olarak değerlendiriyorum.
Memleketin üzerine çöreklenen din satıcılarına karşı alternatif olan üretimleri layık oldukları seviyelerde anlayıp yayabilme ortak amacında hareket edeceğimizden hiç şüphem yok. Bu amaçla yapılacak her türlü çalışmaya her türlü desteği vereceğimi bilmenizi ister saygılar sunarım.
Sadece şuan ki zihni zindanımdaki matemlerimi yazdım hiç kimse kırılmasın yazıyı yazdığım internet evindeki klavye o kadar kötü durum da ki olası imla hatalarını mazur görünüz.

Çevrimdışı ramalas

 • ...
 • *
 • İleti: 85
Ynt: Gençler İlk Hedefiniz Nedir?
« Yanıtla #14 : 13 Aralık 2006, 09:11 »
Çok hoşuma gitti biraz da tebessümler açsın ışıklı yüzlerde :D

“Haydan Gelen Huya Gider

     Düşünün bakalım... Bizimki kadar huysuz bir toplum var mı?..
     - Öff... Bugün canım hiç okula gitmek istemiyor...
     - Yemiycem işte...
     - Bıktım gazetelerle kahvaltı etmekten...
     - Dır dır etme...
     - Ne baktın lan!... Tanıyamadın mı?...
     - İtişmeyin kardeşim..
     - Terbiyesiz!..
     - Dağılın lan!..
     - Dağıtırım haa!..
     - Dağılmışı var...
     - Beni geçersin haaa...
     - Vay ayı vay... Söndür lan farları...
     - Beyefendi şapkanızı çıkarır mısınız... Göremiyoruz...
     - Çıkaramam, kafam üşür...
     - Sen zaten kafayı üşütmüşsün ***** çıkar lan şu şapkayı!...
     - Peki...
     - Yuh lan!.. Sekiz numara çıkarılır mı... Ne güzel oynuyordu çocuk...
     - Eşcinsel hakem... Eşcinsel hakem...
     - Bakkal efendi geçen seferki malboro'lar kötü çıktı...
     - Sıra bende hanımefendi...
     - Aaaaaa!.. Sırayla mı ayol!... Parayla... Bakkalcım bi şişe de viski ver...
     - Uçak ve motorlar tamam duruncaya kadar yerlerinizden kalkmayın...
     - Beyefendi otursanıza... Duymadınız mı hostes ne diyor?...
     - Sen işine baksana aslanım..
     ...............
     Doğru, bir hay huy içinde koşturuyoruz... Bi de çalı arabaları gibi birbirimize takılmasak... Herkes işine baksa... Yanlışsız yapabilsek herşeyi...
     Ama olmuyor işte... İnsan hay huy içinde koştururken yanlışlar yapıyor...
     Halbuki bir öğrenebilsek; Haydan gelenin huya gittiğini!..
     Huysuzluklar bitiverecek...”
İlhan İrem
Uzaklarda biri var

 

Benzer konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
Işık Nedir?

Başlatan Oikos « 1 2 » İrembağı

29 Yanıt
23497 Gösterim
Son İleti 11 Mart 2008, 02:47
Gönderen: ISIK YOLCUSU
7 Yanıt
21878 Gösterim
Son İleti 28 Ağustos 2007, 15:38
Gönderen: ultraviyole
9 Yanıt
45491 Gösterim
Son İleti 17 Aralık 2006, 14:46
Gönderen: janine
11 Yanıt
11282 Gösterim
Son İleti 11 Aralık 2006, 11:39
Gönderen: mixed
12 Yanıt
18441 Gösterim
Son İleti 27 Eylül 2008, 19:33
Gönderen: soyut durus
45 Yanıt
106305 Gösterim
Son İleti 28 Nisan 2009, 16:40
Gönderen: ederlezi
4 Yanıt
8370 Gösterim
Son İleti 05 Eylül 2007, 16:08
Gönderen: zaf

usa online pharmacy