Gönderen Konu: Sizce İlhan İrem Türkiye'den hangi müzisyenleri dinliyor?  (Okunma sayısı 7274 defa)

Çevrimdışı ibrahimkoyuncu

• 1.nesil
  • *
Arkadaşlar hep merak etmişimdir. İlhan abi Türkiye'deki müzisyenler arasında en çok kimleri dinliyor ve beğeniyor; gerçi bunu tahmin etmek zor değil; çünkü kaliteli ve adam gibi müzik yapanları dinliyordur; ama isim olarak özellikle beğendiği müzisyenler kim olabilir; özellikle de gençlerden...
ibrahim KOYUNCU

Çevrimdışı santana

• ..
  • *
Ynt: Sizce İlhan İrem türkiyeden hangi müzisyenleri dinliyor
« Yanıtla #1 : 30 Kasım 2006, 09:14 »
Genç kitleden bilmem ama eskilerden Cem Karaca ve Erkin Koray hayranı olduğunu biliyorum.
Kullanıcının isteği üzerine üyelik hesabı durdurulmuştur.

Çevrimdışı one_way

• 1.nesil
  • *
Ynt: Sizce İlhan İrem Türkiye'den hangi müzisyenleri dinliyor?
« Yanıtla #2 : 30 Kasım 2006, 12:56 »
alevi deyiş ve semahlarını seviyor...

Çevrimdışı zar kanatli

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #3 : 30 Kasım 2006, 23:54 »
iirem.com'da Hey'de yazdığı bazı yazılar var. Barış Manço ve Erkin Koray ile ilgili yazılar.
Bence bu yazılar İlhan İrem'in bu sanatçılara hayran olduğunu göstermiyor.
Tam tersine ince ince eleştiriler var.
Bravo dergisinde Cem Karaca'nın Türkiye'ye dönüşü ile ilgili bir yazısı vardı.
O da aynı şekilde eleştiri yazısıydı.
Seksenlerde Bravo dergisinde de yazılar yazmış üstad. (Karacan Yayınları galiba)
George Michael, Michael Jackson ve Türk Popunun durumuyla ilgili oldukça mizahi yazıları var.
Bir arkadaşımdan aldığım dergileri bulursam yazıları gönderirim.
İlhan İrem'in Türkiye'den eski veya yeni sanatçıları dinlediğini, hayran olduğunu hiç sanmıyorum.

ZK

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
Sizce İlhan İrem Türkiye'den hangi müzisyenleri dinliyor?
« Yanıtla #4 : 01 Aralık 2006, 00:32 »
Kendisinin haricinde bu soruya doğru cevap vermek mümkün değil kanımca. Bu nedenledir ki, Türkiye'den, kendisinin röportajlarında belirttiği Aşık Veysel'i söyleyebiliriz.

Günümüzden bir isim vermek oldukça zor, hatta sakıncalı. Çünkü her birimiz, kendi dinlediğimizi ön plana çıkartmak gibi bir gayeye kapılabiliriz... "Ben biliyorum şunu dinliyor/dinlemiyor" demek yerine, kaynağa dayalı hareket etmek, bu satırları okuyanlara faydalı da olacaktır...

Işık ve Sevgiyle...

Bu aralar kimleri dinliyorsunuz?

O kadar uzun bir stüdyo çalışmasından çıktım ki, hala müzik dinleyemiyorum. Uzun yolda araba kullanırken David Gilmour dinliyorum bazen, "On An Island". Pink Floyd'un konsept sorumluluğunu sırtından atmış, rahatlamış. Fazla "hafif" buldum.

Başucu albümlerim hiç değişmiyor, Jethro Tull, özellikle "Thick As a Brick", Led Zeppelin, Marillion, Roger Waters, "Amused To Death", "Pross And Cons Of Hictchiking", diğer Pink Floyd'lar ve Aşık Veysel.

Derggi: İlhan İrem kimleri dinlemekten asla vazgeçmez?

Pink Ployd, Roger Waters, Led Zeppelin, Jethro Tull, Chopin, Beethoven,
Bach, Pagannini, Rahmaninov, Tchaikovsky, Klasik, modern caz, Sigur Ross ve daha
pek çok Rock grubu... Hepsini geç bi kalem...

Alevi, Mevlevi müziklerimiz, Türkülerimiz... Aşık Veysel bin tane Pink Floyd eder.

Çevrimdışı Atk

• ..
  • *
    • Bütünün bir parçası
« Yanıtla #5 : 01 Aralık 2006, 01:12 »
Hasret Gültekini dinlemiş yada dinliyor olabilir diye düşünmekteyim... Millenium kitabında Sivas Madımak Otelinden çok bahsetmiştir... Alevi, Mevlevi müziklerimiz, Türkülerimiz açıklaması da buna destek olabilir...

"O gün de bugund e sanatlarına saygı duyduğum Cem Karaca ve Barış Manço arasında bir duygu boşluğu yaşanmıştı ikisi de daha farklı boyutlarda sesleniyordu dinleyenlerine...." İlhan İrem Belgeseli (TRT - 1990) devamı için http://kopru.fisek.com.tr/ sesler ve görüntüler.....

Işık ve Sevgiyle....
Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.