Gönderen Konu: Ya İlhan İrem'e Bir Şey Olursa...  (Okunma sayısı 29263 defa)

Çevrimdışı romans18

• ...
  • *
Ya İlhan İrem'e Bir Şey Olursa...
« : 21 Kasım 2006, 17:01 »
Arkadaşlar ya Üstat İlhan İrem'e bir şey olursa biz ne yaparız.. Hiç düşüneniniz var mı?

Çevrimdışı ilker

• ..
  • *
Ynt: Ya İlhan İrem'e Bir Şey Olursa...
« Yanıtla #1 : 21 Kasım 2006, 17:30 »
Canım kardeşim üstat da ölümlü bunun unutmamak gerekir.
Ama bize miras bıraktı.
Bizler onun eserlerini anlamaya deşifre etmeye çalıştıkça üstat bizimle beraber olacaktır.
'' UZAKLARDA İÇ İÇEYİZ
  İKİ DELİ ATEŞ GİBİ....''
İLHAN İREM ZATEN KENDİ'Sİ bunları bildiği için hep cevabını veriyor şarkılarında.
  Işık ve sevgiyle
         Sonsuzluğa

Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.

Çevrimdışı son selam

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #2 : 21 Kasım 2006, 21:40 »
Sevgili Romans18,

Uzun zamandır açmak istediğim bir konuyu açtın. Ben İlhan İrem’i bir boşlukta tanımıştım Anlasana diye haykırıyorken... Ve şimdi bakıyorum o boşluk fazlasıyla doldu. O’nu tanıdım kendimi buldum bir başka pencereden bakmaya çalıştım hayata ki öyle de oldu. Sorsalar İrem neyi ifade ediyor diye çok şeyi derim çok şeyi... Tanımlayamayacak kadar. O’nun yerine kimseyi koyamayız, sokamayız hayatımıza. Dilerim daha nice seneler İlhan İrem ile aynı havayı teneffüs ederiz.

Işık ve Sevgiyle... Hep beraber

Çevrimdışı lugol

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #3 : 21 Kasım 2006, 22:47 »
Başlığı görmem bile beni mahvetti. Onun uzaklarda bile nefes aldığını bilmek varken, bunu kaybetmek...

Ben istemiyorum. Bunu görmek, yaşamak istemiyorum. Ben yaşarken olmamalı.  :(
hangimiz senli benli,hangimiz sizli bizli,
bir koridor esrarengiz,yaşıyoruz gizli gizli

Çevrimdışı armanbursa

• ...
  • *
« Yanıtla #4 : 22 Kasım 2006, 17:06 »
Olacak, Günün birinde... Herkese o şey olacak. Üstadın eserleri var, geride bırakacağı bir sürü eseri, onların içinde onlarla ve sevenleriyle son hatırlayan silininceye kadar yeryüzünden, İrem Bağındaki son sevecene bir şey olana dek o orada kalacak.
Sevgili Romans18 sevecen,
Umalım üstada bir şey olmasın.. Bizim ve tüm sevecenlerin karşısında, gözümüzün önünde sağlık ve neşe dolu bir hayat sürmesini dileyelim ...
Olur mu :....:)
Işık ve Sevgiyle kal

Çevrimdışı hafe

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #5 : 23 Kasım 2006, 00:19 »
Düşünmez miyiz hiç.... Ama ben kendi adıma, bu durum aklıma geldikçe, bunun herkesin başına gelecek bir şey olduğunu düşünüyor, fakat bu düşünceyle tatmin olmuyor, sonrada bu düşünceleri kafamdan atmaya çalışıyorum... Tüm yapabildiğim bu..:(

Çevrimdışı nilay

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #6 : 23 Kasım 2006, 10:08 »
İnşallah böyle bir olabildiğince geç olur. Ama ona bir şey olsa bile biz onu şarkılarıyla yaşatacağız
senin gibi büyük bir sanatçı bence yok.seni çok seviyoruz

Çevrimdışı okiyaanus

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #7 : 23 Kasım 2006, 13:18 »
İlhan İrem gibi mükemmel bir ses duyamıyorum etrafta umarım daha uzun süre bizimle kalır onsuz yaşabiliyorum belki ama onun olmadığı bir dünya  :(
Duyuyorum; Görüyorum KONUŞAMIYORUM

Çevrimdışı hakan

• 1.nesil
  • *
    • ilhaniask
« Yanıtla #8 : 23 Kasım 2006, 16:45 »
Evet, dostlar koskoca dünyada hatta evrende tekbir İlhan İrem var. Bu yüzden çok iyi sahip çıkmamız gereken kültürel bir mirasımız hatta yaşam tarzımızdır üstat. Hani ülkemizde her zaman için ''Kör ölünce badem gözlü olurmuş'' misali her zaman yitirdiğimiz değerlerin sonradan farkına varıyoruz. Ama üstat konusunda çok rahatım çünkü ona sahip çıkan koskocaman bir İrem Bağı var. Yani biz üstadın değerini geçmişte biliyorduk, şimdide biliyoruz, gelecekte de bileceğiz.
Doğumdan sonra ölümden önce güneşin battığı yerde ışık ve sevgiyle...
Doğumdan Sonra
Ölümden Önce
Güneşin Battığı Yerde
IŞIK VE SEVGİYLE.........

Çevrimdışı HAMIDE

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #9 : 23 Kasım 2006, 23:02 »
Biz çok şanslıyız onun zamanını yakalayabildik…  Ama fark etmez, kaç kuşak geçse de üstünden herkes sevincini, üzüntüsünü onun parçalarıyla yaşayacak. O yanımızda olmasa da  bize bıraktığı mirası nesilden nesile aktarmak bizim vazifemiz. Bütün sevecenlerin bunu  içtenlikle yapacağına yürekten inanıyorum…

Onu her zaman yaşatacak olan biziz..
Alçaktan uçanları vurarak özgürlüğü anlatıyorlardı...

Çevrimdışı ahu

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #10 : 23 Kasım 2006, 23:10 »
Ben böyle bir şey düşünmedim düşünmekte istemem. Çünkü huzursuz edici. Üstadın yaşamadığını düşünmek bile çok kötü. Elbette bir gün olacak ama. O güne daha çok vardır umarım ....
Bezginn.

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #11 : 24 Kasım 2006, 01:27 »
"Dünya ziyareti" sona erdiğinde, "Bir küçük düşünce (!)" bırakacak İlhan İrem bizlere...

Işık ve Sevgiyle...

Çevrimdışı ramalas

• ...
  • *
« Yanıtla #12 : 24 Kasım 2006, 05:53 »
''-Tümüyle gerçek olan, olağanüstü bir düş dünyasının kapılarını aralayan kainatlar bana, hiç hoşnut olmadıkları yaşam koşuşturmalarında, dostluk olmayan dostluk, sevgi olmayan sevgi, aşk olmayan plastik yakınlaşmalardan öte, başka bir gerçeklik arayan insanların duyumsayabileceği büyülü bir anlatım verdi. Ve ben her türlü ayrılığın ötesinde huzurlu bir bütünleşmeye programlanmış kainatların ışıklı yayıcısıyım. Bu söylediklerimin yanlış anlaşılmasını istemem, böylesi bir felsefenin ışığında yürümek hoşuma gidiyor yalnızca, beni mutlu ediyor. Işık yolculuğumun dünya ziyareti sona erdiğinde, sevecenlere ışık ve sevgiyle yoğrulmuş bir küçük düşünce bırakacağım...ışık ve sevgiyle...''

Çevrimdışı ashemez

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #13 : 24 Kasım 2006, 12:21 »
Ölüm de bizler için yaşam da bizler için.. Zaten İlhan İrem'de bizlerden biri olduğuna göre zamanı gelince başka diyarlara uçacak.. Ama arkasında koskoca bizi bırakarak, şarkılarını, şiirlerini, resimlerini herşeyini bırakarak.. ve bizin için o hiç bir zaman unutulmayacak.. Unutmayacağız.
PINK FLOYD

Çevrimdışı Servant Of Eden

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #14 : 24 Kasım 2006, 16:59 »
Herşeyin yapay yaşandığı ülkede, göçüp giden sanatçıların ardından kısa süre ağıtlar yakmak, kutsamak moda haline geldi.
Bu şarkıların tanrısal yüceliğin hazinelerine işlenmiş cevherler olarak dönüşümü için...
Işık ve sevginin paha biçilmez değerini bilenlere üretiyorum.
Sonra, başka alemlere uçacağım.
Bu kainata bir İlhan İrem daha gelmeyecek.
İlhan İrem bir daha gelmeyecek.
Işık ve sevgiyle...

("Kanat Sesleri ve Sessizliğin Kanatları" röportajından.)

Bu yazıdaki "Bu kainata bir İlhan İrem daha gelmeyecek. İlhan İrem bir daha gelmeyecek." sözüne dikkatinizi çekmek istiyorum. Anlatılan, sadece fizik beden olarak terk-i diyar etmekten çok daha fazlası bence...

Işığın aşkıyla
Fatih SICAKYÜZ

Herkes kendi zindanında matemini tutar...