Gönderen Konu: Atatürk Diyor ki...  (Okunma sayısı 33045 defa)

Çevrimdışı hakan

• 1.nesil
  • *
    • ilhaniask
Atatürk Diyor ki...
« : 10 Kasım 2006, 11:41 »
Sevgili dostlar bugün Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 68. yılındayız. Atamızı bir kere daha rahmetle anıyoruz. Ve bugüne istinaden Atamızın çok sevdiğim sözlerini sizlerle paylaşmak istedim.

Atatürk diyor ki:
Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir.
Atatürk diyor ki:
Benim, Türk milleti için yapmak istediklerim ve başarmaya çalıştıklarım ortadadır. Benden sonra, beni benimsemek isteyenler, bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevî mirasçılarım olurlar.
Atatürk diyor ki:
Bir zamanlar gelir, beni unutmak veya unutturmak isteyen gayretler belirebilir. Fikirlerini inkâr edenler ve beni yerenler çıkabilir. Hatta bunlar, benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasından bile olabilir. Fakat, ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidirler ki bu fikirler, Hint'ten, Mısır'dan döner dolaşır gene gelir, verimli neticeleri kalpleri doldurur.

Gerçek bir vatansever...

İleri görüşlü ve çağdaş bir lider...

YÜCE ATA'MA, ATATÜRK ' E SAYGILARIMLA

Seni unutmayacağız ve unutturmayacağız....

Doğumdan Sonra
Ölümden Önce
Güneşin Battığı Yerde
IŞIK VE SEVGİYLE.........

Çevrimdışı hakan

• 1.nesil
  • *
    • ilhaniask
Ynt: Atatürk Diyor ki...
« Yanıtla #1 : 10 Kasım 2006, 12:30 »
"Yurdumuzu, dünyanın en mamur ve en medenî memleketleri seviyesine çıkaracağız. Milletimizi, en geniş, refah, vasıta ve kaynaklarına sahip kılacağız. Millî kültürümüzü, muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkaracağız. Bunun için, bizce zaman ölçüsü, geçmis asırların gevşetici zihniyetine göre değil, asrımızın sürat ve hareket mefhumuna göre düşünülmelidir. Geçen zamana nispetle daha çok çalışacağız, daha az zamanda daha büyük işler başaracağız. Bunda da muvaffak olacağımıza şüphem yoktur"

10. yıl nutkundan alıntıdır
Doğumdan Sonra
Ölümden Önce
Güneşin Battığı Yerde

Çevrimdışı hakan

• 1.nesil
  • *
    • ilhaniask
« Yanıtla #2 : 10 Kasım 2006, 13:10 »
"İzmir kurtuldu, çok tatlı bir yorgunluk, Ankara'ya hareket edecekler. Trene
binerler kompartimana çekilirler.
Ertesi gün kompartimanın kapısını çalar yaveri, açar yorgun ve bitkin, kravatını yıkamaktadır Atatürk. Yaveri "-Ya paşam bu ne hal hiç uyumadınız  herhalde niye böylesiniz?'' der.
"-Ya çocuk kompartımanıma yastıkla battaniye koymayı unutmuşsunuz. Kolumu yastık yaptım ağrıdı, setremi yastık yaptım üşüdüm, ben de uyumadım kalktım.'' der.
Yaveri; "-Aman paşam! Birimize haber vereydiniz hemen size bir yastıkla battaniye getirirdik.'' der.
Ve bir ülke kurtarmaktan dönen komutan  tarihi bir cevap der ki;
"-Geç farkettim hepiniz en az benim kadar yorgundunuz. Hiçbirinize kıyamadım. Önemli olan benim uyuymam değil milletimin rahat uyuması...''
"Hiçbirinize kıyamadım. Önemli olan benim uyumam degil milletimin rahat
uyuması."

Atamız sayesinde ne kadar rahat uyuyoruz ki hala uyanamadık...
Doğumdan Sonra
Ölümden Önce
Güneşin Battığı Yerde

Çevrimdışı sevecen14

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #3 : 10 Kasım 2006, 15:44 »
    Atatürk Diyor ki!
"Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz."
Biten bir aşk için
Söylenecek söz şu olmalı
     GÜZELDİ YİNE DE...