Gönderen Konu: ATA'nın Kemikleri Sızlıyor!!  (Okunma sayısı 34758 defa)

Çevrimdışı refref

• DMT
  • *
ATA'nın Kemikleri Sızlıyor!!
« : 16 Kasım 2006, 12:17 »
Fotoğrafları kaldırıyor AB uyum yasaları gereğince. Devlet dairelerinde ATATÜRK resimleri kaldırılmasını protesto ediyoruz. Milli bilincimizi yavaş yavaş yok etmelerine izin vermeyelim. Koyunlaşan bir ülke istemiyoruz...
Son kapının ardında, gül kokulu çeyiz sandığının başında buluşalım.
Bakalım tanıyabilecekmisin beni. Düşünemeyeceğin bir haldeyim.
Krizalit kristalin.

Çevrimdışı hakan

• 1.nesil
  • *
    • ilhaniask
Ynt: ATA'nın Kemikleri Sızlıyor!!
« Yanıtla #1 : 16 Kasım 2006, 12:54 »
LÜTFEN DİKKAT!  Sevgili dostum refref, sana can-ı gönülden katılmamak mümkün değil. Bugün Amerika nasıl vatandaşlarını istediği gibi yönetmek için uyuşturucuyla beyinlerini uyuşturuyorsa, AB de ülke topraklarını zaten kağıt üzerinde paylaştı ama parçalamak içinde sinsi planlarını reform olarak ülkemize dayatmakta. Peki hiç düşünülmüyor mu ki diğer AB üyesi ülkelere neden bu tarz dayatmalar yapılmadı? Ya da Güney Kıbrıs Rum Kesimi neden AB ye alındı uluslararası anlaşmalar ihlal edilerek. Şöyle ki ülkemizi parçalamak için bu batı Hıristiyan grubu elinden geleni ardına koymayacaktır. Ve ilginçtir kadınlara seçme ve seçilme hakkı bütün batıdan önce bizim ülkede verilmiştir 1934 yılında, ayrıca şöyle yakın zamana baktığımızda bize demokrasi dersi veren Fransa Hükümeti sözde ermeni soykırımı yasasını kabul ediyor ve soykırım yoktur diyen insanlara ceza vermeyi planlıyor. E artık yuhh yani. Böyle durumlarda dikkate alındığında batı emperyalizminin bizim ülkemizdeki gizli emelleri ki zaten gizli bir durum kalmamıştır bana göre bi kere daha kendini açık ve seçik olarak göstermekte.
Ve takıldığım bir konuda şudur ki ülkemizden azınlıklara fazla haklar tanınsın diyorlar ama kendi ülkelerindeki azınlıklara bu hakkı da vermiyorlar. Örneğin ülkemizde isteyen istediği dille eğitim görürken kendi ana dilini konuşabiliyorken uygarlığın beşiği batıda ülkenin resmi dili dışında dil kullandırılmıyor. Peki, nerde kaldı uygarlık, insan hakları, eşitlik, özgürlük ve demokrasi. Ve gelelim sonuca...
Evet, batı uygar olduğunu iddia ediyor ama her nedense kendi ülkelerine uygarlığın u sunu bile sokmuyor anlamakta güçlük çekiyorum. Bu millet, bu ülke 700 yıl önce Avrupalıydı da şimdi mi değil?
Evet, arkadaşlar emin olun batıdan daha uygar, daha medeni ve daha demokratik bir ülkede yaşıyoruz. Ülkemizin bu açıdan kıymetini bilmek gerek. Ve de milli manevi örf ve adetlerimize, folklorumuza, dilimize sahip çıkmak gerek.
Laik, demokratik ve çağdaş bir ülke için ülkemize sahip çıkalım.
Doğumdan Sonra
Ölümden Önce
Güneşin Battığı Yerde
IŞIK VE SEVGİYLE.........

Çevrimdışı Atk

• ..
  • *
    • Bütünün bir parçası
« Yanıtla #2 : 16 Kasım 2006, 15:08 »
Bir an Işık dostun Millenium kitabındaki "Güle Güle Türkiye" şiiri geldi aklıma “Daha dün madımak oynadılar ellerinde çıralarla"... Tabii ki daha önceleri de daha sonraları da... Şimdi Mustafa Kemal'in tablosu... Önemli olan tablo mu? Tabii ki değil.... Tablo sadece bir duruştur kaldırılmak istenen tablo değil onun devrimleridir... Bayrakta böyle değil mi ? Önce yanına abede Avrupa Birliği!! (nasıl bir birlikse artık) bu bayraklar asıldı... Her şey safa safa... Yakında bayrağı da kaldırmak için açık açık sesleneceklerdir.... Duyuyorum buna müsaade etmeyiz seslerini... Ama hepimizin ki sözde kalıyor ne yazık ki... İlyas Salman'ın bir hikayesi vardır, dostumdan dinlemiştim "Mustafa Kemal geliyor ve ülkenin haline bakıyor dediği ilk söz gemimi hazırlayın bu ülkenin bir Kurtuluş Savaşına daha ihtiyacı var"...

Işık ve Sevgiyle...
Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.

Çevrimdışı armanbursa

• ...
  • *
« Yanıtla #3 : 16 Kasım 2006, 19:15 »
Daha 80'lerin ortasında gösterdi çirkin yüzünü Avrupa ve o zaman bağırmaya başladık gerçeği ama DUYMADINIZ. Adım adım girdiler her yere, acımadan topladılar her şeyi. Sonunda istedikleri oldu, tam istedikleri gibi bir hükümet, dayatmalara gerek kalmadan yok ettiler ATATÜRK İLKE VE DEVRİM'lerini.
Parçalamaları normaldir, birisi yıllardır bu günü bekleyen CUMHURİYET düşmanı, diğeri Cumhuriyetin kurulmasına neden olan TÜRK düşmanı. Şimdi ekip hazır, ama hesaplamadıkları bir şeyler var yine. TÜRK GENÇLİĞİ. Biz 30 AĞUSTOS’LARA alışığız, galiba onlarda alışacak ve öğrenecekler. Burası IRAK değil, Burası Güney Kıbrıs hiç değil. Burası TÜRKİYE. Hesaplarının ne olduğunu çok iyi biliyoruz, ikisi de yanılıyor ve ikisi de yanlış sonuçları hedefliyor. Ne Hasan TAHSİN Biter bu topraklarda ne de Mustafa Kemal. Söylenecek tek şey var bu zavallılara. "VAZ GEÇİN BU SEVDADAN" Gelin zarar vermeyelim birbirimize, sonunda kaybedeceğiniz bir savaşa girip heba etmeyin kendinizi.
Işık ve Sevgiyle kalın

Çevrimdışı bezgin57

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #4 : 16 Kasım 2006, 23:25 »
Sanki böyle bir olay olmuş gibi başlık açılmış. Dünyada hiç bir kuvvet buna cüret edemez. Bana ulaşan bir e-posta olmadı ama google'de araştırınca konuya değinen bazı e-postaların insanları rahatsız ettiğini anladım. Geçen de bir anti-harita gelmiş. Madem Avrupa bizden toprak istiyor biz de eski topraklarımızı canlandırıp bu yerleri Türkiye toprağı gösteren haritaları internet ortamında yayalım gibisinden.. Ben bu tip e-postalara asla itibar etmiyorum. AB uyum yasaları çerçevesinde yarın önümüze ciddi bir talep gelirse, bu ülkeyi yöneten her kim olursa olsun gereken ciddiyetteki cevabı verecektir zaten. Ancak ortada fol yumurta yokken de insanları heyecana sevk etmek manasız bence...
Ne düşünüyor dersin gece böyle..kara kara?

Çevrimdışı refref

• DMT
  • *
« Yanıtla #5 : 17 Kasım 2006, 11:49 »
Sevgili bezgin57;

Böyle bir olay olduğu için bu başlığı açmadım. ATA'nın kemiklerinin sızlaması için böyle bir olayın olmasına gerek yok çünkü zaten yeteri kadar buna sızlatacak olaylar oluyor bizim ülkemizde maalesef. Ayrıca böyle bir şeyin olmayacağını da kimse garanti edemez. Sen hiçbir gücün buna cüret edemeyeceğini söylüyorsun ama keşke bende senin gibi bu kadar rahat düşünebilseydim. Senin ülken bu denli aciz olduktan sonra, ekonomik özgürlüğü tamamen elinden alınmışken ve toprak bütünlüğü açısından da tehdit edilirken dış güçlerin ülkemiz üzerindeki etkisini görmemezlikten gelemeyiz. Ne yazıktır ki biz hala daha olmayan bir soykırımı kabul eden bir ülkenin olduğu bir birliğe girmek için yırtınıyoruz. Halbuki Mustafa Kemal Paşa ne güzel demiş zamanında:

"Katılmak için bizim bir talebimiz olmayacaktır ama davet ederlerse düşünürüz." (Sözü tam olarak hatırlamadığım için aklımda kaldığınca yazmaya çalıştım.)

Ülke ismimizin uluslararasındaki yazılımını (Turkey) hindi olarak İngilizceye çevirip dalga geçerlerdi ama sanki bizim ismimizde başka bir şeyler gizli tek bir harf oynamasıyla: Türk'ü ye!!
Bizi çıtır çıtır yiyorlar ve buna göz yumuyoruz, müsaade ediyoruz! Çok acı...
Son kapının ardında, gül kokulu çeyiz sandığının başında buluşalım.
Bakalım tanıyabilecekmisin beni. Düşünemeyeceğin bir haldeyim.
Krizalit kristalin.

Çevrimdışı nilay

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #6 : 17 Kasım 2006, 14:38 »
Hiç bir güç bizi Atatürkçü düşünceden mahrum edemez.
Bir gideriz, bin geliriz. Gerekirse tekrar Bandırma'ya bineriz!!
senin gibi büyük bir sanatçı bence yok.seni çok seviyoruz

Çevrimdışı bezgin57

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #7 : 17 Kasım 2006, 22:17 »
Sevgili refref
Hassasiyetini anlıyor ve takdir ediyorum. Gerçekten de Atatürk'ün kemiklerini sızlatacak pek çok olay da yaşanıyor ülkemizde. Ancak bu ülke nice saldırılara karşın ayakta kalmayı başardı. Bizler işimizi en iyi şekilde yapmaya ve bir yandan da vizyonumuzu geniş tutmaya, çevremizde olan bitenleri anlamaya ve kolektif tepki vermeye, tedbirlerimizi almaya devam ettiğimiz sürece hiçbir güç bizi yıkamaz. AB bence bizim için (tam üyelik kastım) kesinlikle hayaldir. Son yıllarda hem devletimiz hem AB temsilcileri her iki grubun vatandaşlarını oyalamakta karşılıklı bir oyun oynamaktadırlar. Kültürüne ait olmadığınız bir geçmişin bu gününe dahil olamazsınız... Ait olduğunuz kültürü terk etmedikçe... Böyle bir şey bu ülke için mümkün değil. Bu topraklardaki büyük bir çoğunluğun Atatürk'ün den de Hz. Muhammed’in den de vazgeçeceğine ölürüm de inanmam ben. Elbette tetikte olmakta fayda var, ancak bazı şeylerin (örneğin Fransa devleti soykırım inkarını yasalaştırmamıştır) kesin sonucunu görmeden tepkilerimizi ölçülü tutarım derim ben ;)
saygı ve sevgilerimle.
Ne düşünüyor dersin gece böyle..kara kara?

Çevrimdışı cnizamoglu

• ...
  • *
« Yanıtla #8 : 19 Kasım 2006, 04:13 »
Türk insanı yüzyıllardır ata kültürü ile büyümüştür. İnsanımız her dem özgür doğmuştur özgür yaşamıştır. Bu kültür ile yüreklerimizi hop oturup hop kaldıran birleşik insan düşünürü Mustafa Kemal'in tam bağımsızlığıyla bayrağımız yerden alınıp insanımızın hak edeceği yere konmuştur. Her yüzyılın tekrarını yaşatan yüzyıllar geleneği aynı oyun ile gündeme gelse de Türk insanı bağrından kopartarak kazandığı ülküsünü her zaman muhafaza ve müdafaa edecektir.
---------------------------------------------------
Gah çıkarım gökyüzüne seyrederim alemi
Gah inerim yeryüzüne seyreder alem beni