Gönderen Konu: İrembağında Işıkdost ve Işık ve Sevgiyi tartışmak  (Okunma sayısı 5469 defa)

Çevrimdışı Atk

 • ..
 • *
 • İleti: 335
  • Bütünün bir parçası
Uzun süredir beynimi meşgul eden bir konu. İrembağı’nda Işıkdost ve Işık ve Sevgiyi tartışmak Alemlere İşaretim’de geçen trans akşamlarında kara deliklerden geçtim kısmındaki trans akşamları nedir? Kara delik nasıl bir şeydir Alemlere işareti nedir den mi ibarettir? Yaklaşık 6 ay önce aktif olan www.iiremforumu.com sitesinde Kurtlar Vadisi adlı diziyi tartıştığımızda İrembağı’nda bu dizinin ne işi var diye serzenişler vardı. Bence işi var. Çünkü bu dizi bu ülkede 6 yasındaki neslin M.Kemal'den çok Polat Alemdarı tanımasına sokaklarda katliamlar yaşanmasına sebep olmuştur. Yani ülkeye katastroflar yaşatmıştır. Sadece bu dizi değil olay. Lübnan’da ölen çocuklar, dünyadaki mezhep çatışmaları bizim konularımız içerisinde olmalıdır. Koridor albümünde görüşmeyelim de "Hitlerin veletleri o dünya kaldı mı ki..."dememiş midir Işıkdost. Pencereden bakalım ve öteleri görelim...

Işık ve Sevgiyle 
Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.

Çevrimdışı efsun_i

 • Melek Tozları
 • *
 • İleti: 352
  • Kanat Sesleri
Ynt: İrembağında Işıkdost ve Işık ve Sevgiyi tartışmak
« Yanıtla #1 : 07 Kasım 2006, 18:02 »
Kardeşim Hamdi, bu üzerine çok düşündüğüm bir konu...
Elbette dostlar ile uzun sohbetlerimiz var "her şeye" dair. Gittikçe kararırken her şey yaşadığımız topraklara, her gün yok edilen doğaya, çocuklarımıza bırakacağımız geleceğe sahip çıkmalıyız.

29 Ekim İstanbul Konseri'nde bir an izleyicilere bakıp düşündüm, farklı inanışlara, düşlere, düşüncelere sahip binlerce insan tek yürekti. Bunu sağlayan neydi… "Sevgi" Herkesi ortak güzellikte buluşturacak bir şifre gibi.

Ama..  ::)

İşte bu "ama"dan sonrasını dile getirmek biraz zor. İnternet üzerindeki paylaşımlarda, daha önce örneklerini yaşadığımız üzere kişiler kendi görüşlerini en doğru gördüğü, başka görüşlere saygı göstermediği için, algı duvarlarına çarpıp parçalanan anlatımları anlamamalarına rağmen karalamaya, başka anlamlar katmaya çalıştığı için maalesef kaos oluşuyor.

Elbette biz bunu değiştirebiliriz, bence demeyi, karşımızdakileri anlamaya çalışmayı, bildiklerimizi, inandıklarımızı kendi içimizde bir an sorgulayabilmeyi, karşımızdaki gibi düşünmeye çalışmayı başarabiliyoruz, başarabiliriz.

Sevgi ile..
Işık ve sevgiyle...

Çevrimdışı armanbursa

 • ...
 • *
 • İleti: 132
Ynt: İrembağında Işıkdost ve Işık ve Sevgiyi tartışmak
« Yanıtla #2 : 07 Kasım 2006, 19:59 »
Sevgili Sevecenler,
Sevecenliğin tanımı olur mu derken ve ben bir takım kriterler olmalı zaten var derken işte bunları kast ediyorum. Kim ne derse desin sevecenliğin belli başlı kriterleri var ve olabilmeli. Sevecenlikle hoşgörü, Işık aşkı, Sevgi yani B.İ.Z. e giden yol için bazı altyapılar olmalı. Ben sevecenim demek yeterli olmamalı, Okumalı, anlamalı, karşısındakine değer vermeli, paylaşmalı, bilgisini aktarıp bilgiyi almaya çalışmalı yani sevecen olabilmeli.
Evet, İstanbul konserinde 4000 kişi tekyürek tek vücut olabildik ve yapabileceğimizi de gösterdik. Şimdide bu sitelerde tekrar yapabilmenin yollarını arıyoruz, bu arada sevecen olma yolunda çaba sarf eden arkadaşlarımızla tartışıp pişiriyoruz ve pişiyoruz. Hiç birimizin cebinde sevecen kimlik kartı yok, rozeti yok zorla aidat isteyen yok tamamen içimizden gelerek ve kendi isteğimizle buradayız. Hatalarımız olabilir eleştiriliriz, eleştiririz kırılma darılma olmamalı, hatta teşekkür edebilecek ve hatta özür dilemesini bilecek kadar yumuşak olabilmeliyiz, Heyecana kapılıp protesto etmek veya kırıcı sözler sarf etmek sevecenlere yakışmaz ve arada çatlaklar ve gruplaşmalar başlar ki, inanın çok üzülürüm. Hepiniz seçkin ve ayrılmış kişilersiniz, gerçekten çok farklı ve özelsiniz ve bunun bilincinde olmanızı gerçekten çok isterim.

Işık ve Sevgiyle kalın 

Çevrimdışı hanci

 • 1.nesil
 • *
 • İleti: 16
Ynt: İrembağında Işıkdost ve Işık ve Sevgiyi tartışmak
« Yanıtla #3 : 08 Kasım 2006, 19:15 »
Sevgili Sevecen CAN'lar

Konuşmamız gereken şeyler, tıpki yobaz kesimde olduğu gibi kurallar ve beklentilerin arkasında görüp, boş inançlarla kafa yıkamayı düşünmüyorsak şayet; o kadar çok şey varki örneğin İstanbul da Ankara da farklı düşüncelerde olan bir sürü insanla aynı yolda yanyana yürüdüğümüzü gördüm,gördük,görüldü...

İlhan İrem de bizimle aynı yolda yanımızda yürüyor görebiliyorsanız aydınlık için gerekli herşeyi tartışmalı araştırmalı, beklentilere sığınmadan gerçeklerle öğrenmeli ve ışığımızla netleştirmeliyiz.

Hep birlikte yanyana aynı yöne...

Soyut şeyler sadece ve sadece kendi içinizde somutlaşır!...

Sevgi ve Saygılarımla

HANCI
Bile Bile Bilmezcesine Yürüyoruz Sonsuzluk Koridorlarında!... Ulaşmak İstediğimiz Ne? "Kendimiz Olmasın!..."

Çevrimdışı ramalas

 • ...
 • *
 • İleti: 85
Ynt: İrembağında Işıkdost ve Işık ve Sevgiyi tartışmak
« Yanıtla #4 : 16 Kasım 2006, 01:17 »
 Evinden işine-işinden evine gidip gelen, gündelik yaşamın sorunları karşısında boyun eğme ile karşı koyma arasında salınıp duran "ortalama birey"
"Ortalama birey", "geçerli olan"dan sapmayan, ama aynı zamanda da ondan bunalan insandır. Ufkunu sınırlayan öğeleri, bir an için bile olsa, bir yana iteleyip şöyle içinden geldiği gibi yaşama özlemi sık sık yoklar onu. "Işıksız"dır ve "ışıksız" olduğu için de çözümsüzlük içindedir. Yaşanamayanları forum sayfalarında tartışmak umarım ortalama birey tanımlamasından ayrılmamıza vesile olur. Zira çıksam bir türlü, "dışarıda boşluklar" misali gündelik hayatta rahatsızlık uyandıran her şey katlanarak çoğalıyor. İlhan İrem''in ortaya koyduğu üretimlerde bir nebze olsun yaşanmak istenen anlamları, YAŞANILMIŞ HİSSİ veriyor kısa dinleyiş demlerindeki duyumsamalarda."Gel de yaşansın şarkılar" söylemindeki mananın, yaşamımıza aksedebilmesi temennileriyle.

Çevrimdışı ramalas

 • ...
 • *
 • İleti: 85
Ynt: İrembağında Işıkdost ve Işık ve Sevgiyi tartışmak
« Yanıtla #5 : 07 Aralık 2006, 07:37 »
Sonradan kokusunu alabilenlerce yeşerip büyüyecek  yabani tohumlar...
Çok uzak diyarların istek filizlerini, yeraltı yükseltilerimizle koruyup hoyrat
Dokunuşlardan...
Dışarıdaki hayat ısırıklarına gülümseyen...
İlerde tanınacak; Özerk bir "İrembağı Cumhuriyeti"

"Hayatımı, insanları ve insanlarımı paramparça ayrıştırıp, sonra tekrar
toplayabilecek bir Kozmik Cerrah, İlahi Terapist olmalıyım."
"İçtenliğim ve sanatsal sezgilerim, inanılmaz acılar ve cilveler sonrası sevgilim
oluveren, olağanüstü bir serüvenin ışıklı yağmurlarıyla aydınlanmalı...
Altından geçenlerin, fırtınalı melek kanatlarıyla tanrısal bilinçlere uçtuğu...
Görülmemiş renklerde, gökkuşağı şarkıları..."

Bak ! Ne güzel  uçuşuyor düşüncelerim.
Bir tanesini yakalamak için bile, zıplamaya niyeti yok aşağıdakilerin !

http://www.kanatsesleri.com/content/view/234/78/

zıplayalım arkadaşlar yukarısı değer kaynıyor.

 

Benzer konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
3 Yanıt
49168 Gösterim
Son İleti 19 Mayıs 2006, 17:50
Gönderen: Shalamar
5 Yanıt
11834 Gösterim
Son İleti 21 Eylül 2006, 11:57
Gönderen: Atk
Işık Nedir?

Başlatan Oikos « 1 2 » İrembağı

29 Yanıt
23259 Gösterim
Son İleti 11 Mart 2008, 02:47
Gönderen: ISIK YOLCUSU
25 Yanıt
15893 Gösterim
Son İleti 03 Aralık 2006, 22:11
Gönderen: hayalperest99
8 Yanıt
11435 Gösterim
Son İleti 18 Ocak 2007, 00:27
Gönderen: efsun_i
41 Yanıt
40219 Gösterim
Son İleti 13 Nisan 2008, 14:54
Gönderen: efsun_i
0 Yanıt
40447 Gösterim
Son İleti 30 Ağustos 2007, 19:04
Gönderen: Sinan DOYAN

usa online pharmacy