Gönderen Konu: 10 Kasım'da Anıtkabir Ziyareti  (Okunma sayısı 26259 defa)

Çevrimdışı Atk

• ..
  • *
    • Bütünün bir parçası
10 Kasım'da Anıtkabir Ziyareti
« : 03 Kasım 2006, 10:49 »
Ankaralı Dostlar 10 Kasımda Anıtkabire gitmeye ne dersiniz? Kızılay’da belirlenen bir mekanda toplanırız oradan Anıtkabir’e geçeriz... Cevaplarınızı bekliyoruz...

Işık ve Sevgiyle...
Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.

Çevrimdışı hanci

• 1.nesil
  • *
Ynt: 10 Kasım'da Anıtkabir Ziyareti
« Yanıtla #1 : 03 Kasım 2006, 11:04 »
Sevgili Dostum, Çağdaş ve Aydınlık İnsan Hamdi' ye bu düşüncesinden dolayı çok teşekkür ediyorum ve ekliyorum uyumayın arkadaşlar bu ülke alınırken dedelerimizin kanları aktı toprağa,suya buhar oldu göğe karıştı ama bizler yeni nesil olarak sadece ve sadece boş zamanlarda boş geyikler yapmayı seven, emperyalizmin istediği gibi yetişen otlar olmaya başladık!... Daha ağır sözcüklerle tanımlamak isterim bu ülkenin gençlerini ama kurallarımız ve saygımız var herkese...

Birey olarak bu yazdıklarıma katılan arkadaşlar varsa ki eminim hepimizdir... Lütfen daha duyarlı ve mücadeleci olalım, Atatürk tek başına çıktığı bu yolculukta yalnız kalmadı bizde yalnız değiliz bir şeyleri değiştirmek için çoğunluğuz hatta!... 

Şayet işlerim olmazsa bende o gün Anıtkabir de sevgili dostlarla birlikte olmak isterim!...

Sevgi ve Saygılarımla

HANCI

Yeniden Kuvayi Milliye Hareketi Başlasın!...
Bile Bile Bilmezcesine Yürüyoruz Sonsuzluk Koridorlarında!... Ulaşmak İstediğimiz Ne? "Kendimiz Olmasın!..."

Çevrimdışı Atk

• ..
  • *
    • Bütünün bir parçası
« Yanıtla #2 : 04 Kasım 2006, 00:57 »
Akşam tren yolculuğu yapıyorum evime dönüş için. Tren yine dolu. Birbirlerini hiç tanımayan insanlar merhaba hemşehrim! memleket nereden başlayıp hayat hikayelerini anlatıyor o 40 dakikalık yolculukta!! Kimisi sevgilisi ile yaşadıklarını anlatıyor kimisi dizilerde yaşananları... Derken kulağımda bir ses belirdi... Saat dokuzu beş geçe Atam Dolmabahçe'de.... O kadar saf bir sesi içeriğinde etkisi çekti beni o yöne... Kreşe gidiyor 6 yaşında ki Selin... Mustafa Kemal diyorum hayır diyor Ulu Önder M.Kemal... Biran 10 yıl ilerisine gidiyor gözlerim... Eline zorla tutuşturulmuş bir kitapla Ahmet Hocanın yanına bilinçsizce gönderilen çocuklar...  6 yaşında başına örtülen örtü ve orada öğretilenler. Acaba dedim sonra acaba? Acabaları yaşamamak ve yaşatmamak için Mustafa Kemal'e ve DEVRİMLERİNE sıkı elle sarılmalıyız dostlar... Bunun için 10 Kasımda oradayız...

Mustafa Kemalin yüce kimliğine gösterilen saygısızlıklara karşı yazılmıs bir şiiri paylaşmak istedim dostlar...

“esir iken mümkün müdür ibadet?
yatip kalkip atatürk'e dua et.
senin gibi dürzülerin yüzünden,
dininden de soguyacak bu millet
isgaldeki hali sakin unutma.
atatürk'e dil uzatma sebepsiz.
sen anandan yine çikardin amma
baban kimdi bilemezdin serefsiz.”

NEYZEN TEVFİK

"Bir kaç gün içerisinde tam olarak nerde buluşacağımız hakkında bilgi vereceğim değişik alternatifleri olanlar yazarsa sevinirim

Işık ve Sevgiyle

Çevrimdışı Atk

• ..
  • *
    • Bütünün bir parçası
« Yanıtla #3 : 09 Kasım 2006, 23:50 »
Saat 12.00 de Tandoğan Metro önünde buluşulacaktır... Geç gelmeleri göze alarak 12,30 a kadar Tandoğan Metro önünde bulunacağız.

Işık ve Sevgiyle...

Çevrimdışı B-R

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #4 : 10 Kasım 2006, 08:21 »
Selam sevecenler,

....
"Işığa kararlı dehalar ve ölümsüz devlet adamları, bu her gün eksilerek, ölerek dönen gezegenin tarihinde binlerce yılda bir peydahlanıyor.

Ne mutlu ki, en yücesi 1881 - 1938 arasında ete kemiğe bürünüp Türkiye Cumhuriyeti'ni ölümsüz kıldı.
Bizler var oldukça sayfalar dolusu hesaplaştığımız iyi niyetli yeteneksizlerle, şeytani karaltılar, bu coğrafyada yok oluştan öte bir limana varamayacaklar... İnsan haklarından, doğadan, gerçek sevgiden yana nice yaralar almış üçüncü binyıl gemisini özlemlerimizin rotasında yeniden yüzdürmeden terk etmeyeceğiz.

Sevgisizliğin buzdağlarında debelenen, dünya bandıralı "Millenium"un Türkiye kamaralarından, çağın karanlıklarına teslim olmamış, mavi bakışlı hoş bir aydınlık yansıtacağız.

Işık ve Sevgiyle..."

İlhan İrem (MİLLENİUM; s.167)

Biz de her yıl olduğu gibi, teşekkürlerimiz iletmek üzere Dolmabahçe'ye Atamızın yanına gitmek üzereyiz şimdi. Bu yıl daha bir anlamlı olacak. Çünkü Anıtkabir'deki sevecen yüreklerin ışıklarını kendi ışığımızla birleştireceğiz.
 Buluşmak üzere....
"Mırıltılar koro olur
Seyahatler boşuna,
HER YERDEYİZ..."