Gönderen Konu: Bülent ECEVİT'İ Kaybettik! Başımız Sağ Olsun...  (Okunma sayısı 36041 defa)

Çevrimdışı refref

• DMT
  • *
Türk siyasi tarihinin önemli isimlerinden, Kıbrıs Barış Harekatı'nın lideri, bir döneme damgasını vurmuş devlet adamı 'Karaoğlan' lakaplı eski Başbakanlardan DSP Onursal Başkanı Sayın Bülent ECEVİT’İ kaybettik. Onun için buraya bir şeyler yazmaya değer diye düşündüm eğer uygunsa. Ben O'nu daima başından hiç çıkartmadığı kasketi, mavi gömleği, beyaz güvercinleri ve yanından hiç ayırmadığı Rahşan'ıyla hatırlayacağım. Aynı zamanda iyi bir gazeteci ve şair olduğunu düşündüğüm Ecevit'i saygı ve şükranla anıyorum. ALLAH rahmet eylesin...

Hoşçakal sanatçı ruhlu insan!
Son kapının ardında, gül kokulu çeyiz sandığının başında buluşalım.
Bakalım tanıyabilecekmisin beni. Düşünemeyeceğin bir haldeyim.
Krizalit kristalin.

Çevrimdışı hakan

• 1.nesil
  • *
    • ilhaniask
Ynt: Bülent ECEVİT'İ Kaybettik! Başımız Sağ Olsun...
« Yanıtla #1 : 07 Kasım 2006, 14:25 »
Evet, yarım asırlık bir çınar devrildi, yıkıldı. Arkasında milyonlarca Cumhuriyetçi vefakar dostlar bırakarak. Ve hayatı boyunca vazgeçemediği 3 şeyden de vazgeçerek. Hoşçakal Karaoğlan, hoşçakal halkçı adam, hoşçakal şair ruhlu insan.
HOŞÇAKAL .
BÜTÜN TÜRKİYE'NİN VE HATTA DÜNYANIN BAŞI SAĞOLSUN...
Doğumdan Sonra
Ölümden Önce
Güneşin Battığı Yerde
IŞIK VE SEVGİYLE.........

Çevrimdışı Atk

• ..
  • *
    • Bütünün bir parçası
« Yanıtla #2 : 07 Kasım 2006, 15:26 »
1972 Yılında hep başında kalacak sanılan bir başkanın elinde aldı yöneticiliği... Çoğunun aklında kasketiyle Rahşan'ıyla kalacaktır Karaoğlan... Benim aklımda 74 çıkarmasında abede genelkurmay başkanına sarf ettiği sözlerle kalacaktır hep... Çıkarma esnasında dünya kamuoyu çıkarmanın olabileceğini konuşurken abede genelkurmay başkanı Ankara'ya geliyor ve "Sayın Bülent Bey... Duyduğumuz kadarıyla Kıbrıs'ta çıkarma düşünüyormuşsunuz. Doğru mu?" Karaoğlan "Evet" der... Barış elçisi!! abede genelkurmay başkanı "Nasıl olur bu dünya barışı! için bir tehlikedir" der... Karaoğlan'sa saatine bakarak "Saat şuan 12, siz en iyisi biran önce uçağa yetişin yoksa uçak bulamayacaksınız" der... Yüreğine sağlık Karaoğlan... Rahşan Hanımın son güne kadar pes etmeden yanında bulunmasına da değinmeden geçemeyeceğiz... Sizin gibi insanlara ihtiyacı var bu ülkenin...
Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.

Çevrimdışı efsun_i

• Melek Tozları
  • *
    • Kanat Sesleri
Ynt: Bülent ECEVİT'İ kaybettik! Başımız sağ olsun...
« Yanıtla #3 : 07 Kasım 2006, 17:42 »
Ruhu şad olsun...
Işık ve sevgiyle...

Çevrimdışı Ozlem Yilmaz

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #4 : 07 Kasım 2006, 19:44 »
M. Kemal’den sonra bir Türk politikacı için bu duyguları besleyebiliyor olmanız ne iyi...

Hatalar...
Acı veriyorlar...
Bugün bana, yarın aydınlık(!) çocuklara...

Özlem
Uzağa değil, usta
Öteye hep öteye gitti;
Yalnızlığı ondandır.
                        Asaf

Çevrimdışı armanbursa

• ...
  • *
« Yanıtla #5 : 07 Kasım 2006, 20:04 »
Yaklaşık 6 aydır bekliyordum, kendimi hazırladığımı zannediyordum bu habere ama ...... Çok acı oldu .... Karaoğlan yok artık sadece geride yetiştirdiği Sosyal Demokratlar kaldı ....
Ruhu şad olsun... Hepimizin başı sağ olsun.

Işık ve Sevgiyle kalın

Çevrimdışı zaf

• ..
  • *
« Yanıtla #6 : 08 Kasım 2006, 02:46 »
7 Kasım 2006 Hıncal Uluç'un (Sabah) merhumla ilgili yazısını okudum. Farklı bir yazıydı ve eleştiri boyutunda. Yazarı çok sevmememe rağmen mantıklı geldi ve Sayın Ecevit'in hatalarını yazmış ve haklı gibi geldi bana. 6 yaşında gördüğüm Karaoğlan egosuna mı yenildi diye düşündüm, yeri boyut atladığı bir gemi olsun... 
oyun yapıp oynarlar seni geceleri aralarında

Çevrimdışı nesrin2

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #7 : 08 Kasım 2006, 13:16 »
Aldığı kararlarla belki biraz bizleri sıktı ama O hep zor dönemlerin kurtarıcı lideriydi. Küçükken bana Başbakan kim diye sorduklarında adını bir türlü söyleyemez, Ebicet Amca dermişim. Çok çalkantılı dönemler yaşadın, seninle birlikte bizler de, ama bunun değerini şimdi anlıyoruz. Sen şimdi göklerde Atatürk ve seni siyasete kazandıran İsmet İnönü ile bizi seyrediyorsun. Rahat uyu dünyanın en mütevazi Başbakanı, benim Ebicet Amcam.

Çevrimdışı Melek Tozları

• Melek Tozları
  • *
Bülent ECEVİT'İ Kaybettik! Başımız Sağ Olsun...
« Yanıtla #8 : 09 Kasım 2006, 00:22 »
Doğruları ve yanlışları ile Türkiye Cumhuriyeti Siyasi Tarihi içerisinde 50 yıl var olmuş, iyi/kötü Türkiye yaşantısına ve halkına etkileri olmuş Bülent Ecevit'in ölümü nedeniyle, başsağlığı dilemek isteyen tüm arkadaşlarımız adına taziyelerimizi sunuyoruz.

Konunun siyasi tartışma ortamına sürüklenmemesi amacıyla bazı mesajlar silinmiş ve konu kilitlenmiştir.

Işık ve sevgiyle...