Gönderen Konu: Şarkı aralarında ve sonlarındaki mesajlar!...  (Okunma sayısı 13442 defa)

Çevrimdışı refref

• DMT
  • *
Sevecenler,

Üstadın bazı şarkılarının aralarında ya da sonlarında kısık seslerle söylenen bazı sözcükler-cümleler var.Zaman zaman bizler arasında da tartışmalara(fikir ayrılıklarına)yol acan bu durumu daha da netleştirebilmek adına hem belkide hiç farkedememiş sevecenlerin bilgilenmesi açısından bu mesajları algılayabilen dostlarımızın burada paylaşmalarını rica ederim.Böylece birbirimizin belkide yanlış anladığı söylemleride düzeltme fırsatımız olur ne dersiniz?

Örneğin ben bir tanesiyle başlayayım:"Herşeysin"adlı şarkının sonunda müzikle birlikte bir bayan(sanırım Hansu İrem) 'sahimi sahimi...?'diye soruyor ve tekrarlıyor.İlhan İrem de 'sahi sahi...'diye cevap veriyor sanırım.

Bilmem yanılıyormuyum?

Son kapının ardında, gül kokulu çeyiz sandığının başında buluşalım.
Bakalım tanıyabilecekmisin beni. Düşünemeyeceğin bir haldeyim.
Krizalit kristalin.

Çevrimdışı arkiny

• 1.nesil
  • *
Ynt: Şarkı aralarında ve sonlarındaki mesajlar!...
« Yanıtla #1 : 02 Kasım 2006, 16:27 »
 Evet sanırım "sahi mi"diyor dikkatli dinlendiğinde böyle anladım ben de...Ancak "sahi mi"diyen burda üstad.Sahi,sahi diye karşılık veren Hansu İrem.
"Kaç kez evinizin önünden geçtim bayram giysileriyle..siz dans ediyordunuz,dışarısı soğuktu..bir pencere vardı aramızda..."

Çevrimdışı arkiny

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #2 : 02 Kasım 2006, 16:31 »
 Bu arada hemen bir şarkı daha geldi aklıma.Şalamar (rock)da basubadelmevt kısmından sonra yine Hansu İrem in çok kısık bir sesle birşeyler söylediği duyuluyor..dua mı okuyor orda ?
"Kaç kez evinizin önünden geçtim bayram giysileriyle..siz dans ediyordunuz,dışarısı soğuktu..bir pencere vardı aramızda..."

Çevrimdışı refref

• DMT
  • *
« Yanıtla #3 : 02 Kasım 2006, 17:47 »
Arkıncım,düzeltmen için sağol.İşte benimde kastetmek istediğim buydu tam.Paylaşımlarımız hemen başladı.Bu çok hoş...Diğer sevecenlerinde katılmaları ümidiyle...Senin soruna gelince;evet galiba "Basubadelmevt"kısmından sonra Hansu dua okuyor herhalde.Çok kısık bir ses tonu ve fısıltı şeklinde olduğu için tam net anlaşılmıyor.Bu kısmı bariz bir şeklide anlayabilen arkadaşlar varsa belirtirler zaten burada!
Son kapının ardında, gül kokulu çeyiz sandığının başında buluşalım.
Bakalım tanıyabilecekmisin beni. Düşünemeyeceğin bir haldeyim.
Krizalit kristalin.

Çevrimdışı arkiny

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #4 : 02 Kasım 2006, 19:31 »
 Yok Erdemcim düzeltme değildi  :D.Senin başlıktan sonra şarkıyı çok daha dikkatle dinledim o kadar...
Bu arada yok mu bizden başka konuyla ilgili yorumu olan  ;)

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #5 : 02 Kasım 2006, 19:42 »
Bu arada hemen bir şarkı daha geldi aklıma.Şalamar (rock)da basubadelmevt kısmından sonra yine Hansu İrem in çok kısık bir sesle birşeyler söylediği duyuluyor..dua mı okuyor orda ?

Sanırım şu adreste yazılı olanlar yardımcı olacaktır arkadaşlar ;)
http://www.melektozlari.com/mt/index.php?topic=96.0

Işık ve Sevgiyle...

Çevrimdışı Derin Uyku

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #6 : 02 Kasım 2006, 20:45 »
Işık ve Sevgiyle 30 Yıl albümünde Cennetin Kıpırtıları adlı enstrümental parçanın sonunda İlhan İrem "kök meyvalı bir ağaç büyütüyoruz, sonsuza" diyor. Bu söz sanırım İlhan-ı Aşk albümünde yoktu.

Çevrimdışı Ozlem Yilmaz

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #7 : 02 Kasım 2006, 20:49 »
Sanırım şu adreste yazılı olanlar yardımcı olacaktır arkadaşlar ;)
http://www.melektozlari.com/mt/index.php?topic=96.0

Işık ve Sevgiyle...

Çok anlamsız bulacaklara peşinen “Kusura bakmayın...” diyeyim...
Şarkı arasında, hem de tam “basubadelmevt”ten sonra söylenen sözleri okuyunca...
Bu sözlerin şarkının ilk versiyonunda olmayıp ikinci versiyonunda kaydedildiğini farkedince...
İlk versiyondan sonra çoğumuzun “Şalamar” ne olabilir diye düşünüp anlamlandıramadığını İrem görünce ve ikinci versiyonda bir ipucu daha verip bize yardım etmek isteyince...
“....firardasın tersine.... yine de eteklerin geçmiyor başına....” ifadeleriyle “dinler” ve “elçileri” konusundaki fikirlerini bildiğimiz İrem, İsa’nın yüzlerce yıldır firarda olmasına rağmen Hıristiyanlığın ayakta oluşunu kastedince...
... ve şarkı arasında, hem de tam “basubadelmevt”ten sonra söylenen sözleri tekrar okuyunca...
Tamam, ben de ikna olamadım ama aksine dair bir işaret de bulamadım...??

Özlem
Uzağa değil, usta
Öteye hep öteye gitti;
Yalnızlığı ondandır.
                        Asaf

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #8 : 02 Kasım 2006, 21:08 »
Işık ve Sevgiyle 30 Yıl albümünde Cennetin Kıpırtıları adlı enstrümental parçanın sonunda İlhan İrem "kök meyvalı bir ağaç büyütüyoruz, sonsuza" diyor. Bu söz sanırım İlhan-ı Aşk albümünde yoktu.

Hayır Sevgili Derin Uyku, İlhan-ı Aşk albümünde bu söz yoktu.

"Kök meyvalı bir ağaç büyütüyoruz, sonsuza"
Bu sözlere dair düşüncelerimizi, bu sözlerin ne şekillerde beynimizin kıvrımlarında dolaştığını paylaşmak güzel olur aslında. Ancak belki de ayrı ayrı başlıklar açılarak konuşulmasında fayda var.

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #9 : 02 Kasım 2006, 21:17 »
Sevgili Özlem,
Kesinlikle anlamsız gelmedi yazdıklarınız ancak tam olarak da anlaşılmadı :)

Biraz ürkekçe ve çekinerek yazılmış gibi mesajınız.
"Şalamar'daki konuşma" isimli konu başlığındaki şu mesajım belki biraz daha cesaret verir...
http://www.melektozlari.com/mt/index.php?topic=96.msg146#msg146

Bir de aslında bu söz ile ilgili düşünceleri o konu başlığında yazışmak konuyu daha derli toplu kılabilir...

Işık ve Sevgiyle...

Çevrimdışı crysalid

• DMT
  • *
    • Doğanın Melek Tozları
« Yanıtla #10 : 27 Nisan 2010, 16:58 »
"Kıyılara Git" şarkı arası mesajı: Bir avuç rüzgar...
http://doganin.melektozlari.com

Sevginin sonsuz renkleri vardır