Gönderen Konu: Konser Katılımı Hakkında Özeleştiri  (Okunma sayısı 19199 defa)

Çevrimdışı peri tozu

• 1.nesil
  • *
Konser Katılımı Hakkında Özeleştiri
« : 30 Ekim 2006, 16:23 »
Arkadaşlar bence özeleştiri zamanı. Sizlerle paylaşmak istediğim konu şu. İstanbul ve Ankara konserlerini gidip izleme şansım oldu. İzmir konseri yapılabilseydi onu da izleyecektim. Üç konserden de son gün ve son saatte biletler hala tükenmemişti. İzmir konserinde ise oturma planında salonun yarısı boş görünüyordu. Benim beklentim biletlerin satışa çıktığı andan itibaren süratle tükeneceğiydi. Üretimini durdurmadan 15 yıl sahne almayan önemli bir müzik adamının konser biletleri üç şehirde de tükenmeliydi. Ankara ve İstanbul'da salonlarda boşluklar vardı. Acaba bizler üstada yeterince sahip çıkmadık mı? Yoksa bu kadar mıydık? Bunu organizasyona bağlamak bence sorumluluktan kaçıp rahatlama yöntemidir. Salonun dörtte üçü doluyorsa bunun tanıtımla hiç bir ilgisi yoktur. Tanıtımı yapılmayan bir işe hiç bir rağbet olmaz. Bence bu konu üzerinde ciddiyetle durmalıyız.
Işık ve Sevgiyle...

Çevrimdışı keops

• ...
  • *
Ynt: Konser Katılımı Hakkında Özeleştiri
« Yanıtla #1 : 30 Ekim 2006, 18:45 »
Öncelikle şunu belirtmek istiyorum... İlhan İrem bu konuda herhangi bir çalışma yapmamızı yada bir şeyler türetmemizi zaten istemez.. Aslında bizim yapabileceğimiz en büyük değer konser tanıtımından öte ruhsal tanıtımdır... Bizim ne istediğimizi ve bizim kendimizi keşfetmemiz gerektiğini ister bizlerden.. O kapıyı aralar.. Süzülmesi bize kalır yalnızca...Zaten sanal kainatta buluşmalara katılmaktan yada forma yazı yazmaktan başka birbirimize türeteceğimiz şeylerin olmadığı kanısındayım.. Zaten bu konuda ticari kaygı olsaydı konser olunan kentlerde afişler işaretleri simgeleyen yazılarda olmazdı.. Duygularını anlıyorum sevecen dostum.. Ama bu konuda şiddetle sarsılıp aynadan kendimize bakabileceğimiz bir durum yok.. Ondan ziyade bırak bizim tanıtım yapabilmemizi, bazı sevecen dostlarımız bilet paralarını zor bulabildi....
   Işık ve Sevgiyle..

Çevrimdışı armanbursa

• ...
  • *
Ynt: Konser Katılımı Hakkında Özeleştiri
« Yanıtla #2 : 31 Ekim 2006, 01:10 »
Sorular değil midir ki yanıtları olmayan,
Yollar değil midir ki dönüşü olmayan,
Ölüm değil midir ki çaresi olmayan,
Işık değil midir ki kaynağı ateş,
Sevgi değil midir ki içteki güneş.
Eksik olduğumuz yerleri tamamlarız zamanla hiç merak etmeyin bardağın birde dolu tarafı var ve üstelik gerçekten yağmur çok şeyi sıkıntıya soktu, birde organizasyon firmasının yetersizliği... Hepimizi karamsar yaptı, ama şuna inanıyorum ki önümüzdeki bahar aylarında üstat sevecenlerle çok daha coşkulu konserlere imza atacak. Gelin benim kalbimin sesine ortak olun, Bu kadar bekledik nedir ki bir yıl daha bekleyelim.
Işık ve Sevgiyle kalın