Gönderen Konu: İlhan-ı Aşk  (Okunma sayısı 7133 defa)

Çevrimdışı keops

• ...
  • *
İlhan-ı Aşk
« : 28 Ekim 2006, 17:34 »
" Sevgili Ilhan:
yalnizliklar arasinda beni hayata baglayan isiklarimla yola cikarken yagma yagmur bizi silip supurme diye dualar ediyorduk.
Istanbul ve Ankara hayallerimin anilarimin sehri, Biz seninde dogdugun sehirden geliyorduk isik ve sevgiyle
yillardir yazmak isteyipte yazamadigim satirlar artik tasti.
75`li yillardi seni, sesini farkli bir insan oldugunu anlamistim.Anlasan anlasana 75-76 tamtarihi hatirlamiyorum.
Mevsimsiz cicekler gibi yarim kaldigimda kucuk bir ilcede,bir sinema salonunda konserine ben katilamamistim.Ailem en onde seni alkisliyordu. Bense koridorlardaydim.Dar,karanlik,eski mutlu gunler,bembeyaz tavana dikilirse gozler misali.
o kadar da yakinimki nasil desem hani arada suncacik kus kadar mesafe.
gonlumun ucunda bir soru nasilsin?hasrete bir ceza ver asilsin.konusalim,bulusalim,bosver arkadas derken ne hasret asildi ne yollar kisaldi Gozlerine de hasret kaldik Harbiye de ama vuslat Ankara daydi
icimde buyuttugum vuslattan iki isik dogdu. Senin etrafinda dolanan birer yildiz onlar bana karanlik gecelerime yoldas.senin verdiklerini seninle paylasmak varken araya kopruleri yikmaya calisanlar olacakti tabii
onlar cevabi aldilar. Icimdeki bosluga el suremeyeceksin artik benden bir iz bile goremeyeceksin.
sevgili ilhan Bursa Istanbul Bursa Ankara arasi yolculuklarla sana,isigina,o yuksek duygularina kavusmak,seni yakindan gormek anlatilamaz bir duyguysa ya ebedi vuslat
her iki konserinde ilk dakikalarinda icimize gomdugumuz anilarla yuzlestik.
isiklarimda eslik ettiler.Agladik sevincten.Yolda yagmurlarla islanmistik. Tertemizdik hep birden Allahim ac kapilarini derken feryadimiz goklere ulasti.
isigimin biri ellerinden tuttu. Bilsen nasil sevdigini,nasil heyecanlandigini neleri goze almadik kiyanina gelebilmek icin.sarkilarin bestelerin onun icinde yasar
yurttta baris dunya da baris
ates bocegi
1 nisan
tahterevalli
eserlerini oyunlastirip,gelecek nesillere sevdiriyor
iste boyle sevgili Ilhan
kendini,bizleri ayri birakma
biz yillarca seni gormeden de sevdik ve sevdirdik
ama kavusmakta cok  hos oluyor
yine de sen bilirsin
hansu hanimada sevgiler."     gunes isigi

(Bursalı bir sevecenin duygu paylaşımlarıydı bu..Onun yazısını size aktardım yalnızca..)