Gönderen Konu: Dünya Sevecen Buluşması  (Okunma sayısı 27602 defa)

Çevrimdışı zaf

• ..
  • *
Dünya Sevecen Buluşması
« : 27 Ekim 2006, 14:18 »
Sevgili Sevecenler,
Madem Konser olmadı,herkes üzgün ve şaşkın.O zaman Üstadın da katılacağı bir buluşmayı İzmir'de gerçekleştirelim.Konser organizasyonuna bir çok arkadaş zor olması sebebiyle karşı çıktılar ama böyle bir buluşmayı yapabiliriz sanırım.Haydi İzmir'e diyorum.Sevecenler ve İlhan İrem kavuşsun artık...
oyun yapıp oynarlar seni geceleri aralarında

Çevrimdışı arkiny

• 1.nesil
  • *
Ynt: DÜNYA SEVECEN BULUŞMASI
« Yanıtla #1 : 27 Ekim 2006, 14:34 »
 Üstadın da şereflendireceği böyle bir buluşma hep aklımda olmuştu zaten..Sonuna kadar destek veriyorum,bunu yapabiliriz..Üstadın da istediği gibi organize olalım,gerçekleştirebiliriz....
"Kaç kez evinizin önünden geçtim bayram giysileriyle..siz dans ediyordunuz,dışarısı soğuktu..bir pencere vardı aramızda..."

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #2 : 27 Ekim 2006, 14:42 »
Yazdıklarım nedeniyle ben de "karşı çıkanlar" safına koyulmuş gibi hissettim kendimi. Ancak açıklık getirmek isterim. Zor olduğunu söyledim ama birileri çıkıp da "Arkadaşlar ben sorumluluğu aldım. Şimdi şunu şunu yapacak kişilere ihtiyacım var" diyebilmiş olsaydı her şey başka olabilirdi. Bir tür işin "koordinatörü" rolünü oynayacak. Herkes "yapalım" diyecektir. "Yapıyoruz" demek daha önemli...

Kişi(ler), mutlu olacak olanların teşekkürlerinden ziyade, şikayetleri ve mutsuz olacak insanların serzenişlerini göğüsleyecek, yorulacak hatta üzülecek ancak sonuçta büyük bir huzur ile dolacak. Ama her şeyden önce ilk olarak elini taşın altına koymalı.

İzmir koordine olmak konusunda daha önce problem yaşıyordu. Dilerim şimdi bunu yenecek ve çok güzel bir buluşmaya sahne olacaktır...

Işık ve Sevgiyle...

Çevrimdışı zaf

• ..
  • *
Ynt: Dünya Sevecen Buluşması
« Yanıtla #3 : 27 Ekim 2006, 14:51 »
Hiç merak etme kardeşim,İzmir konserin açıklanmasından beri tek yürek,siz İzmir'e gelebilecek misiniz ondan bahset bana,Otobüslerle,trenlerle...

Çevrimdışı refref

• DMT
  • *
« Yanıtla #4 : 27 Ekim 2006, 15:03 »
Sevgili Zafer Abi;çok iyi düşünmüşsün daha dorusu düşünmüşüz birlikte yani:)hani buluşmada diyorum konuşmuştuk ya neyse biraz ortamı yumuşatayım dedim herkes gergin heralde ama sacmaladım galiba biraz daha cok berbat etmeden ben susayım en iyisi konuda dağılmasın kızarlar bana sonra ?eninde sonunda olacak bu buluşma ya da konser olmalı çünkü gerekli zaten hemde haddinden fazla İzmir istiyor bunu bekliyor Üstadında dediği gibi 'mutlaka geleceğim ve konser olacak'.Bencede dönecek "Işık dost buraya".Biliyorumki O'da bunu arzuluyor!
Ha birde Ufukcum bir kişinin bu sorumluluğu almasını beklemek biraz hazıra konmak olmazmı sence ne dersin?

Son kapının ardında, gül kokulu çeyiz sandığının başında buluşalım.
Bakalım tanıyabilecekmisin beni. Düşünemeyeceğin bir haldeyim.
Krizalit kristalin.

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #5 : 27 Ekim 2006, 15:17 »
Sevgili refref,
Gerginlik yok ki. Yoksa benim yazdığım mı bunu hissettirdi. Özür dilerim.
Biraz telaşla kısa zamanda yazıyorum sanırım bundandır.

Soruya gelince. Elbette bir kişinin sorumluluğu alması bir bakıma diğer arkadaşlar için hazıra konmak, diğer yandan da işleri kolaylaştırmak. Ayrıca yazımda "Kişi(ler)" demiştim. Bir kişi değil bir kaç kişiden oluşan bir grup koordinasyonu sağlarsa ne ala.

Çevrimdışı ormanbaba

• 1.nesil
  • *
    • Katastrof
« Yanıtla #6 : 27 Ekim 2006, 17:12 »
İlhan İrem'in olmadığı bir organizasyon daha anlamlı olacaktır bence.

Şöyle ki;

İlhan İrem'in olacağı buluşmada insanlar İlhan İrem'i görmeye gelecektir. İlhan İrem'i dinleyen, seven insanları görmeye değil. Birlikte olmak için yapılan buluşmanın maksadına ters düşecektir. Böyle bir şey olsa beni rahatsız eder.

Tabi düşünmekle de olmuyor sadece. Ben de ne güzel şeyler düşünüyorum. İlhan İrem'e yakın bir ev, her akşam rakı ve balık... Hansu İrem'in hazırladığı limonlu, mısırlı salatalar... Kayıtlarda ve konserlerde davul çalmak... Stadyum konserleri... Düşündüğümüz her şey olmuyor. Olmamalı...

Düşünmeyelim, desteklemeyelim.

Üretelim...

Çevrimdışı zaf

• ..
  • *
« Yanıtla #7 : 27 Ekim 2006, 17:46 »
Bu dediğini pek algılayamadım.Tanıdığım her sevecen üstadla birlikte olma hayali kurmuştur.Düşüncene saygılıyım ancak isttediğin şeyler hep kişisel olduğundan böyle bir buluşmaya gelme ama baltalamada.

Çevrimdışı donuk

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #8 : 28 Ekim 2006, 00:04 »
Merhaba Zafer bey, öncelikle bu düşüncenizin çok güzel olduğunu belirtmek istiyorum. Böyle bir buluşmayı hepimiz istiyoruz tabii ki, tıpkı konseri istediğimiz gibi, o gece izmirdeydim, yağmur altında insanların nasıl da umutla beklediklerine ben de şahit oldum, gördüm. Sonrasında olanları biliyorsun zaten. Bu yazıyı okuyan arkadaşlarımla da paylaşayım hemen. Konser ertelendi haberinden sonra, bir süre bunun şaşkınlığını atmaya çalıştık hep birlikte üzerimizden. Ama bu kadar olmamalıydı. Ve olmadı da. O gece, iyi ki görmek, 2 kelime de konuşabilmek için gitmişiz kaldığı otele. İrem, izmir konserini geleceğini konuşuyoruz demişti bana. Demek birşeyler olacak, öyle yada böyle. Ve ardından gelen o söz, ' ORGANİZE OLUN' bunu birkaç kez üzerine basa basa tekrarladı. Organize olmaksa işte fırsat. Hepimiz elimizi koyacağız taşın altına, ne gerekiyorsa yapacağız. Ben uzakta olsam da, yürekten destekliyorum sizi. İlhan İrem herşeyi bizler için yaptı.  Benimde elimden gelecek birşey olursa, seve seve yapmaya hazırım. Işık ve sevgiyle...

Çevrimdışı arkiny

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #9 : 28 Ekim 2006, 00:10 »
İlhan İrem'in olmadığı bir organizasyon daha anlamlı olacaktır bence.

Şöyle ki;

İlhan İrem'in olacağı buluşmada insanlar İlhan İrem'i görmeye gelecektir. İlhan İrem'i dinleyen, seven insanları görmeye değil. Birlikte olmak için yapılan buluşmanın maksadına ters düşecektir. Böyle bir şey olsa beni rahatsız eder.

Tabi düşünmekle de olmuyor sadece. Ben de ne güzel şeyler düşünüyorum. İlhan İrem'e yakın bir ev, her akşam rakı ve balık... Hansu İrem'in hazırladığı limonlu, mısırlı salatalar... Kayıtlarda ve konserlerde davul çalmak... Stadyum konserleri... Düşündüğümüz her şey olmuyor. Olmamalı...

Düşünmeyelim, desteklemeyelim.

Üretelim...

Sevgili Ormanbaba; evet düşündüğümüz herşey maalesef olmuyor ancak bu olmamalı anlamına gelmemeli..Üretmenin temeli de düşünmek,istemek  değil mi..?
"Kaç kez evinizin önünden geçtim bayram giysileriyle..siz dans ediyordunuz,dışarısı soğuktu..bir pencere vardı aramızda..."

Çevrimdışı ormanbaba

• 1.nesil
  • *
    • Katastrof
« Yanıtla #10 : 28 Ekim 2006, 09:40 »
Bu dediğini pek algılayamadım.Tanıdığım her sevecen üstadla birlikte olma hayali kurmuştur.Düşüncene saygılıyım ancak isttediğin şeyler hep kişisel olduğundan böyle bir buluşmaya gelme ama baltalamada.

Tekrar izah etmeye çalışayım.

Daha önce İzmir'de buluşma düzenlendi mi bilmiyorum. Biz İstanbul'da 10 buluşma düzenledik. (Sayısını hatırlamıyorum. Yanlışım varsa düzeltiniz.) İlk buluşmaya katıldığım zamanı dün gibi hatırlarım. Yolda İlhan İrem'in yüzü aklımdan gitmiyordu. Buluşmaya O'da gelecek zannettim. Büyük bir heyecanla buluşma alanına gittim. Bekledim ve İlhan İrem gelmedi.

Gereksiz bir hayal kırıklığından sonra şunu farkettim;

Cem Şeftalicioğlu'nu tanıdım, Ahmet Baysal'ı tanıdım, Rabia Yirmibeş'i tanıdım, Nazan Öztürk'ü tanıdım, Alim Akbalık'ı tanıdım, İlhan Akboğa'yı tanıdım vs...

Sonra, zaman geçtikçe bana çok daha fazla şeyler farkettirdiler.

Yani demek istediklerimin, düşündüklerimin özeti;

Önce kendimizi ve birbirimizi tanıyalım. Sonra İlhan İrem "-toplanın bakalım etrafıma şöyle.." diyecektir.

Çevrimdışı refref

• DMT
  • *
« Yanıtla #11 : 28 Ekim 2006, 10:33 »
"Zaman yok...önceki,bugünkü ve sonraki sevecenlere benden ışık ve sevgi götürün.Önceki,şimdiki ve yarınki....zaman yok!!!" İlhan İrem-İzmir Hılton Oteli lobisi

Önceki,bugünkü ve sonraki:Pencere-köprü-ve ötesiiiiii.....

"Vereceğim koordinatlarda buluşacağız ama daha var evrensel barış sağlandıktan sonra ondan sonra ondan sonra ondan sonra....(!)"İlhan İrem-Ankara Konseri

'birmilyonikiyüzellibin yıl sonra (acaba bu algı kapılarının açılış şifresimi?)' İlhan İrem-Ankara Konseri

ondan sonra:tekrar tekrar tekrar tekrar....

"Mutlaka geleceğim ve bu konser olacak.Organize olun!!"-İlhan İrem-İzmir Hılton Oteli lobisi

refref:Parçaları birleştir,tamamla!Yazıyı başa al,tekrar oku...tekrar tekrar tekrar tekrar...................... ....

EYVAH!!!
Krizalit kristalin.

Çevrimdışı ormanbaba

• 1.nesil
  • *
    • Katastrof
« Yanıtla #12 : 28 Ekim 2006, 10:51 »
"Zaman yok...önceki,bugünkü ve sonraki sevecenlere benden ışık ve sevgi götürün.Önceki,şimdiki ve yarınki....zaman yok!" İlhan İrem-İzmir Hılton Oteli lobisi

Önceki,bugünkü ve sonraki:Pencere-köprü-ve ötesiiiiii.....

"Vereceğim koordinatlarda buluşacağız ama daha var evrensel barış sağlandıktan sonra ondan sonra ondan sonra ondan sonra....(!)"İlhan İrem-Ankara Konseri

'birmilyonikiyüzellibin yıl sonra (acaba bu algı kapılarının açılış şifresimi?)' İlhan İrem-Ankara Konseri

ondan sonra:tekrar tekrar tekrar tekrar....

"Mutlaka geleceğim ve bu konser olacak.Organize olun!!"-İlhan İrem-İzmir Hılton Oteli lobisi

refref:Parçaları birleştir,tamamla!Yazıyı başa al,tekrar oku...tekrar tekrar tekrar tekrar...................... ....

EYVAH!

İşte bu sözleri üzerine yukarıda yazdığım düşünceler belirdi kafamda. Yoksa, organize olun derken; ışıkçıyı ayarlayın, biletleri basın dediğini sanmıyorum.

Çevrimdışı refref

• DMT
  • *
« Yanıtla #13 : 28 Ekim 2006, 11:05 »
Belkide göksel bir buluşmadan bahsediyordur Fıratcım kimbilir!Zaten biz gözlerimizle konuşmuyormuyuz onunla?
Krizalit kristalin.

Çevrimdışı envisage

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #14 : 28 Ekim 2006, 15:37 »
Ben çok şanslıyım istanbul konserinde oradaydım.İzmir konserinin iptal edilmesine çok üzüldüm.Ama eminimki üstad konserin iptaline çok üzülmüştür.Ve en yakın zamanda izmir de muhteşem bir konser verecektir.bULUŞMA İÇİN BENDE VARIM...
envisage