Gönderen Konu: Tek soru  (Okunma sayısı 78197 defa)

Çevrimdışı hulya

• 1.nesil
  • *
Tek soru
« : 22 Eylül 2006, 22:54 »
Merhaba Sevecenler!
İki gündür sürekli düşündüğüm birşey var. Acaba İlhan İrem'le tanışma fırsatım olsa ve O'nun sadece bir tek sorumu yanıtlayabilecek kadar zamanı olsa ne sorardım??
Ben bunun yanıtını hala bulamadım...
Siz ne yapardınız?
Işık ve sevgiyle
Gel kızım.. gel, daha sokul bana...biraz daha yakınıma..anlat bana çocukluğunu...Gel kızım bir daha uzak kalma..ayrı geçen senelerin anlatamam zorluğunu...

Çevrimdışı Atk

• ..
  • *
    • Bütünün bir parçası
Ynt: Tek soru
« Yanıtla #1 : 23 Eylül 2006, 02:20 »
Benim sorum su olacaktır... 1973’de Antuan Şorize benim eserlerimi yalnızca ben okumalıyım dediniz... Sonraları kendimi kainatların bir parçası kainatları da kendimin bir parçası olarak görüyorum ve bu parçaları benim dile getirmem lazım derken... 2006’da Konuşamıyorum ve ardından bir röportajda telif hakkını veren herkese bütün parçalarımı veririm demenizin sebebi neydi? IŞIĞA AŞKLA...
Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #2 : 23 Eylül 2006, 14:52 »
Sevgili s(c)enaze,
Madem tek hakkınız var, bunu böyle bir soruyla harcamak yazık olur...
Cevabı sorunuzun içinde zaten mevcut.
23 yıl evvel "Ben okumalıyım" demiş olan ve henüz 20 yaşında bile olmayan İlhan İrem, bu dediğini yaptı mı? İpler başkasının elinde olmasına rağmen dediğini kabul ettirdi ve kendisi okudu sonsuzluk notalarını.

Şimdi mi? Röportajlarında bunun cevabını verdi...

Işık ve Sevgiyle...

Çevrimdışı Atk

• ..
  • *
    • Bütünün bir parçası
« Yanıtla #3 : 23 Eylül 2006, 16:37 »
Sevgili s(c)enaze,
Madem tek hakkınız var, bunu böyle bir soruyla harcamak yazık olur...
Cevabı sorunuzun içinde zaten mevcut.
23 yıl evvel "Ben okumalıyım" demiş olan ve henüz 20 yaşında bile olmayan İlhan İrem, bu dediğini yaptı mı? İpler başkasının elinde olmasına rağmen dediğini kabul ettirdi ve kendisi okudu sonsuzluk notalarını.

Şimdi mi? Röportajlarında bunun cevabını verdi...

Işık ve Sevgiyle...

Sevgili Sevecen...Sorgusuz sevemedim hiçbirşeyi...İremin benim dünyama girmesindeki en büyük etmen farkıydı..Bu farkını sağlayan şeyde durşuydu...Duruşunun değişmesini istemediğim için ve İremin bu karar değişikliğine neden olan şeyin ne olduğunu öğrenmek için bu soruyu sormak isterim...Benim için çok önemli bir sorudur ve ilk sorum olmalıdır...Röportajlarda olanlar beni tatmin etmediği için sorma gereksinimi duyuyorum ayrıca...Işığa Aşkla....

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #4 : 23 Eylül 2006, 17:22 »
Elbetteki sorgusuz olunmamalı, lakin İrem'in cevapları altın tepside sunulmadı hiç... Sunulsaydı O olmazdı...

"Gecenin derinliklerinde, anahtarlar şıkırdar..."

Çevrimdışı Atk

• ..
  • *
    • Bütünün bir parçası
« Yanıtla #5 : 23 Eylül 2006, 18:24 »
Bazı sorumlulukları vardır halka mal olmuş insanların ve de mal oluş şekilleri vardır... Üstat çoğu sevecenin gönlüne girdiğinde felsefesi değil sesi ile farkı ile girmiştir... Işık ve Sevgi sonraları olgunlaşır sevecenlerde... Üstadın altın tepside cevap vermemesini en çok savunanlardanım… Lakin bazı istisnalar vardır ki bunun açılımı mutlaka olmalıdır... Gerekirse altın tepsilerle gerekirse iremce… Fakat ben hiçbir röportajda bu konu ile ilgili bir açıklama bulamadım... Anlasana için annelik benim için kutsaldır verirdim diyor ama diğer eserler için telif hakkı karşılığında eserlerinin okunması olayına direkt açıklama getirmiyor... Telif hakkı dolayısıyla insanın kafasında soru işareti bırakıyor... Bırakmayanlar için diyebileceğim bir şey yok... Ama bende fazlasıyla bıraktı...Işığa Aşkla...

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #6 : 23 Eylül 2006, 20:21 »
Açıklaması burada:
Alıntı
“Anlasana”’yı kendi şiiri sandığı için… Gereksiz yere magazin programlarında adım geçtiği için…
Özür dilemek ve şarkıyı seslendirmeye izin istemek için, organizatörü yerine kendisi not bıraksaydı, “Anlasana”yı albümüne almasına izin verecektim. Çünkü anne sevgisi benim için kutsaldır.

Sözcükleri kaybettiği annesine dair hissetmesi yüreğimi burktu.

Konuya bağlı olarak, Kıbrıs’ta aylardır hiç evden çıkmadan, mum ışığında yaşadığım söyleniyormuş !
Şehir efsanelerindeki gibi dünyadan kopuk, aşırı ciddi, ruhirevan değilim !

Rock dinlemeyi, sürat yapmayı, viski ve martini içmeyi, balık yemeyi severim.

Ortalarda hiç görünmeyişim ve trans halinde yazdığım şarkıların gizemli atmosferi,
İlhan İrem’i bu dünyadan kopuk, yaşamayan bir figür haline getirmemeli.

Yakın dostlarım ne kadar neşeli olduğumu bilirler oysa… Bu yanlış yaklaşıma bir şekilde son vermeli.

Artık, bana ve meslek kuruluşuna telif ödeyen herkes, her şarkımı, istediği biçimde seslendirebilir.

Sevgili hulya'nın açtığı konuyu sanırım ikimiz farklı bir boyuta taşıdık. Dilerseniz musait zamanda karşılıklı konuşuruz ;)

Işık ve Sevgiyle...

Çevrimdışı Atk

• ..
  • *
    • Bütünün bir parçası
« Yanıtla #7 : 23 Eylül 2006, 20:26 »
ışıkla sevecen...herzaman...BEN BURDAYIM...saygılarımla...Hulya sevecen güzel bir konuydu tesekkürler bu arada....Işığa Aşkla...

Çevrimdışı hulya

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #8 : 23 Eylül 2006, 21:48 »
ışıkla sevecen...herzaman...BEN BURDAYIM...saygılarımla...Hulya sevecen güzel bir konuydu tesekkürler bu arada....Işığa Aşkla...
Ben de teşekkür ederim... Ancak ben hala en doğru sorunun ne olduğunu bulabilmiş değilim maalesef  ?
Gel kızım.. gel, daha sokul bana...biraz daha yakınıma..anlat bana çocukluğunu...Gel kızım bir daha uzak kalma..ayrı geçen senelerin anlatamam zorluğunu...

Çevrimdışı cagriaga

• 1.nesil
  • *
    • cagriaga.com
« Yanıtla #9 : 23 Eylül 2006, 23:29 »
ya konuyu saptırmak olur mu bilmiyorum ama bende s(c)enaze ile aynı şeyi düşünüyorum...

Çevrimdışı TELVİN

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #10 : 24 Eylül 2006, 00:04 »
Ben neden 8 yıl boyunca (1994 / 2001) yeni albüm yapmadığı, bu kadar yılı neden üretimsiz (müzikal anlamda) geçirdiğini sorardım.

Çevrimdışı adonai

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #11 : 24 Eylül 2006, 00:39 »
 tek soru:"Anlasana"diye haykırdığınız muhatabınız;anlaşılmasını beklediğiniz,beklentilerinizi anladı mı?

Çevrimdışı refref

• DMT
  • *
« Yanıtla #12 : 26 Eylül 2006, 14:54 »
Bir soru:Sonun başlangıcındamıyım?
Son kapının ardında, gül kokulu çeyiz sandığının başında buluşalım.
Bakalım tanıyabilecekmisin beni. Düşünemeyeceğin bir haldeyim.
Krizalit kristalin.

Çevrimdışı ISIK YOLCUSU

• 1.nesil
  • *
    • Işık ve Sevgiyle
« Yanıtla #13 : 01 Ağustos 2013, 11:09 »
Bir soru:Sonun başlangıcındamıyım?

Sevgili refref, 2006 yılında sorduğun bu soruyu, şu an sorar mısın bilmiyorum ama bu sorunun cevabını sanırım senden başkası veremez.

An!
Yeni bir son ve yeni bir başlangıç ve nokta, sonsuzluk!..

Işık ve Sevgiyle...
Ben karanlıklarda aykırı ışıklarımla
                                            dönüyorum

Gecenin yırtılmış elbisesinden dökülen avuçlarıma
                                                       savruluyor
Azade çığlıklarla...