Gönderen Konu: Konserleri Biz Yapalım  (Okunma sayısı 36392 defa)

Çevrimdışı keops

• ...
  • *
Ynt: Konserleri Biz Yapalım
« Yanıtla #15 : 23 Ekim 2006, 17:14 »
Abi belirlenen bir yerde toplanalım o zaman.. Bende geleceğim... Elimizden geleni yapacağız.. Tanıkları, ortamları devreye sokup bir şeyler türeteceğiz artık

Çevrimdışı crysalid

• DMT
  • *
    • Doğanın Melek Tozları
« Yanıtla #16 : 23 Ekim 2006, 22:02 »
Biraz SEVGİ ve cesaretle insanoğlu herşeyi başarabilir.. herşeyi başarabilir.. herşeyi başarabilir.........

IŞIK her daim !..   
Sonuna kadar arkanızdayız sevecen kardeşlerim.. En azından denenmeli !
http://doganin.melektozlari.com

Sevginin sonsuz renkleri vardır

Çevrimdışı raynah

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #17 : 25 Ekim 2006, 06:58 »
Mümkünse Aysa ile tüm bağlar koparılsın.. ve bir daha bu şirketle bir ilişkide bulunulmasın.. Çağdaş’ın ve diğer arkadaşların girişimlerini yakinen takipteyim.. Her türlü maddi-manevi desteğe hazırım.. Yeter ki bizim düzenleyeceğimiz bir oluşumda yer almayı kabul etsin İlhan İrem.. Büyük paralar döner.. Döner döner serpilip uçaar gider.. Her şey para mı? Biz adama susamışız, bunu ne dindire bilir ki? İzmir’e gidemediğim kadar varmış.. Doğru yer doğru zaman da olacaktır.. Demek ki yer ve zaman uygun değilmiş.. Ama üzüldüm 2. ertelemeye.. Manevi çöküş maddiyatı çoktan geride bırakmıştır eminim.. Bunu en iyi ben bilirim! olsun.. Geriye değil ileriye bakmak lazım..şimdi ne yapabiliriz bunu düşünelim..
..yalnızlığım sana emanet..

Çevrimdışı ormanbaba

• 1.nesil
  • *
    • Katastrof
« Yanıtla #18 : 26 Ekim 2006, 13:40 »
Sevgili arkadaşlar,

Konser organize etmek, hele ki büyük bir konseri organize etmek çok güç bir iştir. Başlı başına profesyonel bir iştir. İlhan İrem'in sizin düzenleyeceğiniz konserde sahne almaktan, Aysa denen amatörlerin organize ettiği konserlerden çok daha büyük bir istekle sahne alacağından bir şüphem yok.

Sahne, ışık ve ses sistemlerinin kiraları astronomik rakamlardadır. Sahne kirası da onbinlerce dolarlarla fade edilir. Bir konser organizasyonunda en az 40 kişilik profesyonel ekip olmalıdır. Bunlara para vermek gerekir. Ücretleri ucuz değildir. Sanatçıların otelde konaklaması gerekir. İstekleri olacaktır. Uygun bir otel ve isteklerini anlayıp yerine getirecek ekip kurmak gerekir. Ortamın güvenliğini sağlayacak güvenlik görevlileri, onların hayvanlıkları, insanları kırmamak için korumalarla seyircinin arasında kalmak pis bir iştir. Sevgi değil sabır, zeka ve siyaset gerektirir.

Konser organizasyonu kendi içinde onlarca iş kolunu barındırır. Konser organizasyonunda bulunan herkesin bu iş kollarını azami teorik olarak bilmesi gerekir.

Sahne müdüriyetine, ışık ve ses sistemi firmasına gittiğiniz zaman "-biz sevgi dolu bir gece düzenlemek istiyoruz" derseniz adamlar size "-ben 35.000$'la ilgileniyorum" diyecektir.

Diplomaside olduğu gibi kapitalde de sevgiye yer yoktur.

Forumlarda Aysa ile ortak çalışma fikri ortaya atılmış. Aysa'nın ne kadar amatör bir kuruluş olduğunu gördük. Aynı amatörlükleri ve karaktersizleri size de yapacaktır. Çünkü onların gözünde bir ışık yolcusu değil, konser yükünü onların sırtından alan enayilerolacaksınız.

Destekleme konusuna gelince,

Organizasyon için sadece e-posta desteği yetmez. Destekleyecen olan varsa ortaya parasını, aklını
ve zamanını ortaya koymalıdır.

Velhasıl kelam; 50.000$'ınız yoksa (bu iyimser bir rakamdır.), hayatınızda hiç konser organize etmediyseniz, bunu organize etmek için vaktiniz yoksa insanları  Heyecanlandırmayalım. Bu konu kapansın.

Eğer hepsine sahipseniz ben vaktimi ortaya koymaya hazırım.

Işık ve Sevgiyle,
Fırat Ormanbaba

Çevrimdışı Carduelis

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #19 : 26 Ekim 2006, 15:01 »
Organizatör öncelikle bilet satışlarının azlığı nedeni ile bu konseri iptal ettiğini düşünüyorum. İzmir bu konuda İstanbul kadar etkin değil bunu kabul ediyorum. Fakat diğer şehirlerden düzenlenecek üniversite lise turları ile yani toplu gelişlerle İzmir'de bu konseri gerçekleşmesini sağlayabiliriz. amacımız muhteşem bir konser havasının oluşması ve Işık ve Sevgi felsefesini gençlerimize aşılamalıyız.
Bu arada organizatör web sayfasında İzmir konseri ile ilgili bir bir haber yayınlamamış.
Işık ve Sevgiyle

Çevrimdışı arkiny

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #20 : 26 Ekim 2006, 18:29 »
Arkadaşlar bugün ben Zafer abi ve Çağdaş Nizamoğlu ile Aysa’ya gittik.. Gayet sıcak karşıladılar.. İçtenlikle ve hatta belgelerle sorularımıza yanıt verdiler.. Onlar da konser için ellerinden geleni yapmışlar ama önce hastalık (ki söylediklerine göre buradan doktor bile yollamışlar) ve daha sonraki yağmur tüm planları alt üst etmiş. Tamamen ertelenme nedeni ise bundan sonra tekrar açık havada bir konser riskine girilemeyecek oluşu ve İzmir’de İrem’in istediği organizeyi sağlayabileceği bir kapalı mekanın olmayışı.. Onlar 2 ertelemeyle büyük zarar etmişler ve konserin olmasını bizden daha çok istemişler.. Söyledikleri şu var forumu takip ediyorlar ve bize sövmeyi bıraksın sevecen  dostlar diyorlar.. Karşılıklı konuşunca söyledikleri bize mantıklı ve inandırıcı geldi.. Gerisini bilemeyiz tabi.. Ben kimseyi savunmak için değil sadece sevecen dostlarımızın bazı şeylerden haberdar olması için bunları yazdım.. Yine söylediklerine göre hala bir konser alacakları var İrem’den ve bunu İstanbul’da ya da İzmir’de yapmak ve anlaşmayı tamamlamak istiyorlar.. Zaman henüz belli değil..

Bir de şu var konseri bizler yapalım dedik ama bugün şartları ve maliyetleri de görüşünce bunun imkansız gibi bir şey olduğu görüldü maalesef :(
"Kaç kez evinizin önünden geçtim bayram giysileriyle..siz dans ediyordunuz,dışarısı soğuktu..bir pencere vardı aramızda..."

Çevrimdışı zaf

• ..
  • *
« Yanıtla #21 : 27 Ekim 2006, 01:53 »
Sevgili Sevecenler,
Biz bu konseri yaparız, yeter ki biribirimizi kenetleyelim... Ben buna hep inandım....
oyun yapıp oynarlar seni geceleri aralarında

Çevrimdışı skarabe

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #22 : 27 Ekim 2006, 13:39 »
  Bana da çok organizasyona yüklenildi gibi gelmişti... Çok teşekkürler arkadaşlar bizi bilgilendirdiniz... Elbette genede bu açıklamaları onlardan duymak isterdik ilk günlerde...
  Bekleyeceğiz... Hem hep beklemedik mi?

Çevrimdışı Carduelis

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #23 : 27 Ekim 2006, 15:08 »
İzmir konseri İstanbul'a taşınamaz bu çok büyük bir ayıp ve haksızlık olur. İstanbul'da yaşayan sevecenler onu gördü dinledi Türkiye turnesinde Sadece İstanbul konseri olsaydı bu şekilde duyurulsaydı biz İzmir'li olarak oraya gitmek için fırsat yaratırdık. Yağmur yada selde olsa dinlerdik. İstanbul konserine giden sevecenler gibi...

İzmirde konser yapılacak yer çok yeterki firma istesin. Açık yada kapalı İzmir'e  17 ekimden bu yana yağmur yağmadı...

Firma yetkililerine meteorolojiden nasıl faydalanacaklarınımı anlatalım...

Ben ve birçok arkadaşım İzmir'de yaşayan İlhan İrem hayranları olarak onu dinlemek istiyoruz...

Umarım bunu firma yetkilileri dikkate alır.

Işık ve Sevgiyle

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #24 : 27 Ekim 2006, 15:24 »
Normalde bir konser tarihi en az bir ay önceden belirlenmelidir. Bir ay önceden de hiçbir meteoroloji tahmini doğruluk sağlayamaz ;)

Her halukarda bu tarihten sonra açıkhava organizasyonu büyük risk. Hele ki son tepkilerden sonra.

İzmir konseri'nin bir yere taşınması söz konusu değil. İzmir konseri hava muhalefeti nedeniyle iptal edilmiştir. Ücretleri iade edilmektedir. Yani artık daha önceden duyurulan İzmir konseri yapılmayacaktır...

Bundan sonra yapılacak herhangi bir duyuru, YENİ KONSER duyurusudur. Bu yeni konser, İzmir'de olur, İstanbul'da olur, Hakkari'de olur... İzmir konserinin taşınması değildir bu...

Öte yandan, İzmir, İlhan İrem ile mutlaka buluşacaktır. Bundan sonra yapılacak ilk konserde veya sonrakilerden birinde.

Işık ve Sevgiyle...

Çevrimdışı irembagi1

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #25 : 28 Ekim 2006, 14:27 »
Ben artık yazılanlara, düşüncelere, yeniden yapılacak yada yapılmak istenenlere inanamıyorum arkadaşlar. Konseri biz yapalım diyorsunuz hadi birleştik hepimiz geldik biraya bir şeyleri yapmayı planladık diyelim, hepimizin göze alamayacağı birçok şey var. İzmirliyiz istiyoruz bekliyoruz onu buraya, bunu söylerken bile kalbim yerinden çıkacak gibi.. Arkadaşlar şu foruma bir bakın aktif olarak 3 - 5 günde bir dahi olsa kaç kişi yazışıyoruz, toplanmaya kalksak kaç kişi toplanacağız İzmirli olarak? 17 Ekim’de yağmur altında bende ıslandım bende yüreğimi koydum onun yoluna. Hepimizin göz ardı ettiği gerçeği kimse yazmadı buraya o gün Açık Havanın orada ben beklediğim kalabalığı göremedim kaldı ki ben biletler tükenir diye ilk gün erkenden gidip biletimi aldım. Bir İlhan İREM koliği-onun şarkılarını dinlemeden gün geçirmeyen bir sevecen olarak ben bu azlık karşısında çok üzüldüm... İstanbul - Ankara konserlerinde bulunan arkadaşlar binlerce kişinin akınından coşkusundan heyecanından bahsediyorlar ben şuanda sadece keşkeler ile avutuyorum kendimi... Keşke keşke İlhan İrem bize  kapıdan açıklama yaparken bizler kargaşa yerine hep bir ağızdan "yağma yağmur beni silip süpürme, yağma yağmur denizlere götürme, yaşlarımla yaşlandım sırılsıklam ıslandım, beni eski sevdalara düşürme" bizi eski özlemlere düşürme diye haykırsaydık ona, bakışı belirir yine ne kadar uzak bulutlanır gökyüzü bronz mavimtırak........Evet, belki İzmir onu görür bir daha belki bize de nasip olur görmek ama hepimiz önce bir kendimizi yargılayalım kendimizden emin olalım ve başaramayacağımız organizasyonların hayallerini kurmayalım... Sadece bir sözümüz var Sürprizlerinle İlhan İREM’İ beklemek.. Burada yada başka bir şehirde yeter ki İlhan İREM esirgemesin kendini bizden...

Çevrimdışı hafe

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #26 : 28 Ekim 2006, 20:25 »
Öncelikle şunu sorgulamalıyız kendimize..Sosyal hayatta ne kadar seveceniz....Hangimiz her gün okşadı  ağlayan sokak köpeğini...Yada parası olmadığı için öylece üzülen çocuğa kim şeker aldı?
Formlarda ancak ego güdümlerimizi doyurup daha sonra sevecen kılıfıyla evrende gezen o kadar çok kişi varki...Bir konser iptal oldu diye ortalığı savuran,yıkan ve hatta küfür eden arkadaşların sevecenliği nerde kaldı...Şunu kabul etmeliyizki buradaki bazı arkadaşların amacı şudur..Sosyal ortam boşluğunu tamamlama..Entel kişi havasına bürünme vb...Ben bu siteye girip forma yazı yazanların gerçek birer sevecen olduklarına inanmıyorum...Sevecenlik buluşmalara gidip,yüksek sesle şarkılar söylemekten yada bir kaçtane metafizik kelimeler kullanmaktan ibaret değildir...Şuna inanıyorumki konser ile ilgili bir çalışma sözkonusu olduğunda çoğumuzun sevecenliği paraya bağlanacak ve çeşitli nedenlerle konser çalışmaları iptal olacaktır.Ne yapıyoruz!Neden araştırmıyor ve gerçekleri görmüyoruz..Sevecenliğin gerçek anlamını yürekte hissedebilirsek eğer dünya daha farklı gözükebilir bize...Tam anlamıyla sevecen değil çoğumuz..Belki bende değilim..Belkide buna kendimizi inandırıp yalnızca kendimize sevecen oyunları oynuyoruz...
Müzik yetmez dostlar!
İç ve dış mutluluk sağlanmadığı sürece sevecen diyemez kimse kendine .Yoksa bu büyük bir çelişkiye dönüşür.Kendi ile barışık olmayan,çevresine pozitif yönde enerji vermeyen birisi nasıl hümanist ve sevgi dolu olabilirki..
Uykudan uyanma vakti sanırım...Pembe diye sandığımız gözlükler aslında karalara bürünüyor gibi..Gerçekleri görmeden gerçekleri soyutlaştırmanın bence mantığı yoktur...Tekrar söylüyorumki tam olarak sevecen niteliklerini taşıyanlar bu formda azdır...Yazıyı okuduktan sonra tepki vereceksiniz belkide.Bunu hoş karşılarım ama bu yazıdan sonra gerçeklere daha derinden bakılmazsa ozaman üzülürüm...Sevecen olmak ve kılıflara idrak etmemek dileklerimle.
        (yazım engellenmeyip kalırsa sevinirim)
                                        (KeopS)

Ya keops o kadar güzel yazmışsın ki inan tek kelime eklemek içimden gelmedi...  :)

Çevrimdışı od

• 1.nesil
  • *
    • ben nerdeyim?
« Yanıtla #27 : 29 Ekim 2006, 03:57 »
Bu konser iddiasından vaz geçilmesi hayırlı olmuş. Bugün bir bar konseri organizasyonu dahi çok kolay değilken, deneyimsizce böyle büyük çaplı bir organizasyona kolları sıvamak pek doğru değil. Her şey iyi niyetle, cesur yürekle yürümüyor.

"Ne yapıldı" mevzusuna gelince; bir şeyler yapmak zorunda mıyız ki? Biz, ya da ben bir dinleyiciyim. Kim, neden bir şeyler yapmamı bekliyor ki benden? Böyle bir beklentiye de karşı çıkıyorum.

Öte yandan bir şeyler yapacaksak da konser yerine, bir mecmua olsun? Eskiden çıkarmışlar "Sevecen" isimli bir dergi-fanzin. ESP'ye de ön ayak olur bakarsınız? Bir başlığını da açalım hatta bi ara.. Ama lütfen hemen hararet ve heyecan yapmayalım, yavaş sakin...
oktay dursun
"ateşte yanan, şeytanı defet; defet dokunmasın ellerimize.."

Çevrimdışı zaf

• ..
  • *
« Yanıtla #28 : 08 Kasım 2006, 02:31 »
Üstat;
Organize olun ve zaman yok diyor, koskoca forum da yanıtlayan o kadar az ki, hadi toplanalım artık...
oyun yapıp oynarlar seni geceleri aralarında

Çevrimdışı irembagi1

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #29 : 10 Kasım 2006, 16:53 »
Hadi toplanalım hadi belirlensin gün ve mekan bu kadar konuşuldu edildi şimdi katılımları görelim hadiii....