Gönderen Konu: Konserleri Biz Yapalım  (Okunma sayısı 36393 defa)

Çevrimdışı zaf

• ..
  • *
Konserleri Biz Yapalım
« : 22 Ekim 2006, 01:50 »
Her şey şimdi başlıyor... Yıllardır
takip ederim bu grubu... Bu grup ne yaptı bugüne kadar... Bundan sonra ki
konser sevecenlerin ışığında olsun... En azından hakkettiğimizi bilerek
başkalarına boyun eğmeden ve üstadın üzülmesine sebebiyet vermeden, her
şeyi biz yapalım... Konserleri biz organize edelim...
oyun yapıp oynarlar seni geceleri aralarında

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
Ynt: Konserleri Biz Yapalım
« Yanıtla #1 : 22 Ekim 2006, 02:07 »
Sevgili Zaf,
1 Nisan 2006'da açıldı burası, henüz yıl olmadı. Karışıklık olmasın  ;)

"Bugüne kadar ne yaptı bu grup" diyerek Sevecenlerin bugüne kadar yaptıklarını görmezden gelmemek gerek.

Ama birey olarak hepimiz kendimizi sorgulayabiliriz: "Ne yaptık bugüne kadar?"

3000-4000 kişilik bir konserin organizasyonunu da hafife almamak lazım...

Çevrimdışı zaf

• ..
  • *
« Yanıtla #2 : 22 Ekim 2006, 02:19 »
Ufuk'cum
Kimseyi aşağılamak derdinde değilim, öyle olsam sevecen olamazdım... İzmir konserinde koridoru geçip Üstada ulaştım ve onun bizden bin kat çaresizliğini gördüm, demek istediğim bu grupta reklamcısı var, sinemacısı var, matbaacısı var, var oğlu var yani.... Bütün sevecenler birleşelim eller sadece ve bu güzel insanı artık biz taşıyalım, derdim o....

Çevrimdışı keops

• ...
  • *
« Yanıtla #3 : 22 Ekim 2006, 03:36 »
Öncelikle şunu sorgulamalıyız kendimize.. Sosyal hayatta ne kadar seveceniz.... Hangimiz her gün okşadı ağlayan sokak köpeğini... Ya da parası olmadığı için öylece üzülen çocuğa kim şeker aldı?
Forumlarda ancak ego güdümlerimizi doyurup daha sonra sevecen kılıfıyla evrende gezen o kadar çok kişi var ki... Bir konser iptal oldu diye ortalığı savuran, yıkan ve hatta küfür eden arkadaşların sevecenliği nerde kaldı... Şunu kabul etmeliyiz ki buradaki bazı arkadaşların amacı şudur.. Sosyal ortam boşluğunu tamamlama.. Entel kişi havasına bürünme vb... Ben bu siteye girip forma yazı yazanların gerçek birer sevecen olduklarına inanmıyorum... Sevecenlik buluşmalara gidip, yüksek sesle şarkılar söylemekten yada birkaç tane metafizik kelimeler kullanmaktan ibaret değildir... Şuna inanıyorum ki konser ile ilgili bir çalışma söz konusu olduğunda çoğumuzun sevecenliği paraya bağlanacak ve çeşitli nedenlerle konser çalışmaları iptal olacaktır. Ne yapıyoruz! Neden araştırmıyor ve gerçekleri görmüyoruz.. Sevecenliğin gerçek anlamını yürekte hissedebilirsek eğer dünya daha farklı gözükebilir bize... Tam anlamıyla sevecen değil çoğumuz.. Belki bende değilim.. Belki de buna kendimizi inandırıp yalnızca kendimize sevecen oyunları oynuyoruz...
Müzik yetmez dostlar!
İç ve dış mutluluk sağlanmadığı sürece sevecen diyemez kimse kendine.Yoksa bu büyük bir çelişkiye dönüşür. Kendi ile barışık olmayan, çevresine pozitif yönde enerji vermeyen birisi nasıl hümanist ve sevgi dolu olabilir ki..
Uykudan uyanma vakti sanırım... Pembe diye sandığımız gözlükler aslında karalara bürünüyor gibi.. Gerçekleri görmeden gerçekleri soyutlaştırmanın bence mantığı yoktur... Tekrar söylüyorum ki tam olarak sevecen niteliklerini taşıyanlar bu forumda azdır... Yazıyı okuduktan sonra tepki vereceksiniz belki de. Bunu hoş karşılarım ama bu yazıdan sonra gerçeklere daha derinden bakılmazsa o zaman üzülürüm... Sevecen olmak ve kılıflara idrak etmemek dileklerimle.
        (yazım engellenmeyip kalırsa sevinirim)
                                        (KeopS)

Çevrimdışı Atk

• ..
  • *
    • Bütünün bir parçası
« Yanıtla #4 : 22 Ekim 2006, 13:03 »
Zafer dost,

Üretici olmak ne güzel. Bu güzel düşünceyi paylaştığın için çok teşekkürler. Ufuk dostunda dediği gibi 3000-4000 kişilik bir organizasyonu çevirmek çok zor olacaktır. Belki zamanla yapılabilir... Ama bunun için erken olduğu kanısındayım...

Ufuk dostumun "Ne yaptık bugüne kadar?" sorusuna naçizane su cevabı veririm her zaman. Biz !sevecenler! İrembağında bulunmakla Üstada çok şey veriyoruz aslında dostlar. Yanında olduğumuzu biliyor ve bizim varlığımızı bilerek daha sağlam basıyor, daha çok güven buluyor ve bunu eserlerimize yansıtıyor...

Işık ve Sevgiyle
Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.

Çevrimdışı efsun_i

• Melek Tozları
  • *
    • Kanat Sesleri
« Yanıtla #5 : 22 Ekim 2006, 13:32 »
Sevgili Hamdi sanırım bir yanlış anlama olmuş "Takip ederim bu grubu... Bu grup ne yaptı bugüne kadar... Bundan sonra ki" sözü Ufuk’a değil, Zafer'e ait O’da bu söz üzerine yazmış sadece  :)

Alıntı
Sevecenliğin gerçek anlamını yürekte hissedebilirsek eğer dünya daha farklı gözükebilir bize...Tam anlamıyla sevecen değil çoğumuz..Belki bende değilim..Belkide buna kendimizi inandırıp yalnızca kendimize sevecen oyunları oynuyoruz...

Evet Ozan maalesef okumuyor, araştırmıyoruz çoğumuz… Bize sunulan anlatımların azını bile bu ortamlarda konuşmuyor, bizde ki yansımalarını paylaşmıyoruz.

Bahçemizde elbette yabani otlar bitecektir bizlerin ayıklayacağı, muhteşem güzellikte çiçeklerde… Ama her çiçek küçücük bir ot değil midir önce? Her ağaç küçük bir tohum… Yabani otlarla karıştırmamalıyız belki de çok uzun zaman sonra açacak çiçekleri.

İki sözü geliyor aklıma İlhan İrem’in “Herkes bilmesi gerektiği kadarını bilir.” Ve “Ruhlar alemine ayna tutuyorum…” içimde yankılanan bu iki söz neyi anlatır.

Evrende var olan her şeyle bir bütünüz ve biz güzelleştikçe her şey güzelleşecektir elbette. Ama herkes aynı algılara sahip değildir. Başka başka anlayacaktır, başka türlü tepkiler verecektir. Her zaman pozitif olmaya çalışmak, iyi ve hoşgörülü olmak istemek çok güzel evet ama evrende bir denge var, insan olmanın gereği yanlışlar yapabilmeliyiz, evet bazen kızmalı belki de bağırmalıyız. Yaşadıklarımızın bizi nereye götüreceğini kim bilebilir ki?
Belki uzun bir yolun başındayım daha ama bulunduğum yer çok güzel, bu yürek büyüsü ile bağlı olduğum her insanın hayatımda ki varlığı beni güzelleştiriyor her an. Başka inançlara, başka görüşlere, başka hayatlara sahip olsak da bizi birleştiren anlatılmaz büyü ile besleniyor ruhumuz, ben Sevecen’im diyorsa biri o Sevecendir bence yada olacaktır kim bilebilir ki bunu…

“Onlar kendilerine 'Sevecen' diyorlar...
     Ticari tuzakların ötesinde, evrensel titreşimler taşıyan bir sanat eserini, bir şarkının belki de bir dörtlüğündeki çağrıyı derinlemesine kavrayıp, aldığı enerjiyle hayatında daha anlamlı, daha yüksek bilinç boyutları, başka kapılar, pencereler, köprüler, koridorlar açan, -açmak- isteyen her insan Sevecen'dir.
     Bir anlamda, uzun yıllardır sessiz sedasız yankılanan kalabalık bir evrensel fısıltı haberleşmesi var.
     Böylesi manevi hissedişler dışında, belirlenmiş başkaca hiçbir kural olmamakla birlikte, evrensel sevgi anlatımlarını özümsemiş insanlar, özdeş duyumsamaların, kainat huzurlu aşklara, hayatlara hasret, gizli/açık başkaldırıların paylaşımlarında bütünleşip yöresel İrem Bağı örgütleri; kuruyorlar ve varlıklarını İstanbul'a ve diğer etkileşim alanlarına bir şekilde duyuruyorlar...”

İlhan İREM
Evrensel Sevgi Planeti - 5 Ocak 1998
Işık ve sevgiyle...

Çevrimdışı Atk

• ..
  • *
    • Bütünün bir parçası
« Yanıtla #6 : 22 Ekim 2006, 13:38 »

"Bugüne kadar ne yaptı bu grup" diyerek Sevecenlerin bugüne kadar yaptıklarını görmezden gelmemek gerek.

Ama birey olarak hepimiz kendimizi sorgulayabiliriz: "Ne yaptık bugüne kadar?"

Teşekkürler Özlemciğim,

Bu kısımdan bunu çıkardım ben... Eğer yanlış anlamışsam özür dilerim...

Işık ve Sevgiyle..
Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #7 : 22 Ekim 2006, 13:56 »
Oncelikle Turkce karakter kullanamadigim icin ozur dileyeyim.

Kimse kimseyi "sen bugune kadar ne yaptin" diye sorgulama hakkina sahip olmamali. Bu nedenle benim mesajim yanlis anlamaya acik olabilir. Kastim, eger bir seyi illa sorgulayacaksak, kendi kendimizi sorgulayalim. "Igneyi kendine batirma" durumudur bu aslinda.

Daha yapacak cok sey var...

Isik ve Sevgiyle...

Çevrimdışı cnizamoglu

• ...
  • *
« Yanıtla #8 : 22 Ekim 2006, 23:00 »
Neler yapabileceğimizi yazarsak bu kadar uzun yazıları okumak zorunda kalmayacağım-z

Ben ilk etapta İzmir’de bu konu hakkında yüz yüze bir görüşme yapalım diyorum ve bu zaman içinde  organizasyonun maliyetlerini araştıralım. Bayram izini nedeniyle sanırım bir çoğumuzun zamanı vardır. Hafta içi bir gün belirleyelim ve bu konudaki yapabileceklerimizi konuşalım. Sevgili zafer, yavuz, arkın, halide ve gelecekler salı günü öğlen 1_00 de Alsancak’da görüşelim diyorum. Ne dersiniz.
---------------------------------------------------
Gah çıkarım gökyüzüne seyrederim alemi
Gah inerim yeryüzüne seyreder alem beni

Çevrimdışı gece perisi

• DMT
  • *
« Yanıtla #9 : 22 Ekim 2006, 23:17 »
Buluşma fikri yeni üretimler için mantıklı ve uygun bence.
Benimde şöyle bir fikrim var, çağdaşla geliştirdiğimiz;

Yeni bir konser aslında çok zor olmaya da bilir. insanları iyi niyeti oldukça. ben Aysa'yla işbirliği taraftarıyım. Şöyle ki ;
Yeni bir mekan kararlaştırılır (kapalı mekan), zaten biletler iade edilecek, iade edilmesin, Aysa'yla görüşülüp, insanlar yeni konsere yönlendirilir. Hem şirket para iadesiyle uğraşmaz hem de insanlar. Aysa mekanın parasını öder iade edilmeyen biletlerle. Olursa arada fark ise bir şekilde kendi aramızda hallederiz.
Fikirler geliştirmeye açık :)
Yıldızlar, gece belirmekten memnunlar..!!

Çevrimdışı armanbursa

• ...
  • *
« Yanıtla #10 : 22 Ekim 2006, 23:44 »
Sevgili sevecenler
Siz hala konserleri kimin yaptığını sanırım anlamadınız, zaten organizasyon firması bilet satmak dışında bir şey yapmadı, İstanbul ve Ankara konserlerini tamamen bu içinde bulunduğumuz site sahipleri ile kocaman yürekli sevecenler yaptı. Konser açıklamasının ertesi günü başlayan heyecan afişlerin yapıştırılmasından tutun sevecenlerin haberdar edilmesine varıncaya kadar her şey onların emekleriyle oldu, emeklerine ve alın terlerine sağlık .
Işık ve Sevgiyle kalın

Çevrimdışı arkiny

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #11 : 23 Ekim 2006, 00:39 »
Evet yeni fikirler üretilmesi ve konuşulması için buluşma fikri gayet mantıklı ancak gün konusunu ayarlamamız lazım.. Salı bayramın 2.günü biraz daha zor olabilir ama çarşamba daha uygun derim ben.. Siz ne dersiniz?
"Kaç kez evinizin önünden geçtim bayram giysileriyle..siz dans ediyordunuz,dışarısı soğuktu..bir pencere vardı aramızda..."

Çevrimdışı cagriaga

• 1.nesil
  • *
    • cagriaga.com
« Yanıtla #12 : 23 Ekim 2006, 06:37 »
Öncelikle "yapamayız çok zor" diyen arkadaşlara bir şey söyleyeyim;
Aysa’da -güya- kocaman bir organizasyon şirketi ama neler yapabileceklerini gördük. Aysa'dan daha kötü bir hale gelecek değiliz ya...
Halide'nin söylediği fikir bence çok güzel, sonuçta her şey bir yana okulda piyes düzenlemiyoruz kocaman bir konser bu...Yani maddi olarak yardıma ihtiyacımız olacak. Bu işler nasıl organize edilir bilgisi olanlar varsa paylaşırsa iyi olur.
Ayrıca Aysa ile konuşulup biletlerin iadesi olmadan konser olması daha iyi olacaktır ancak bu sefer biletlerin yer ve sıralarının yeni salona göre düzenlenmesi gerekecektir...Altından kalkılamayacak bir şey değil; umarım başarabiliriz...

Zafer abi seni sonra ayırdım:
ABİ HARİKASIN YA...
İŞTE SANATÇI ADAM, BÜYÜK ADAM...

Çevrimdışı ashemez

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #13 : 23 Ekim 2006, 11:12 »
Bence düzgün bir planlama ile yapabilirsiniz.. Aysa’nın yeni bir yer ayarlamasından sonra reklam işi filan tekrar sevecenlere düşecek... Önemli olan mekan... Mekan bulunup biletler düzenlendikten sonrası hiçbir şey bence... Ama en büyük iş yine Aysa’ya düştü  ;D
PINK FLOYD

Çevrimdışı zaf

• ..
  • *
« Yanıtla #14 : 23 Ekim 2006, 17:08 »
Sevecen Dostlarım;
Bireysel anlamda katılımların dışında hepimiz güçlü bağlarla Üstadın yanındayız. Artık toplu hareket edebilecek kapasitedeyiz bence... Hepimizin kişisel anlamda bir işi ve çevresi var, gelin derim Üstat için bu güçlerimizi birleştirelim. Biz de bu yürek varken biz her şeyi başarabiliriz.