Gönderen Konu: ATA'yı Ziyaret  (Okunma sayısı 88966 defa)

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
ATA'yı Ziyaret
« : 18 Ekim 2006, 00:43 »
14 Ekim Ankara Konseri sonrasında, bir grup arkadaş 15 Ekim'de Anıtkabir'i ziyaret etti.

Üzerimize ne büyük bir sorumluluk yüklediğini biliyoruz...
Biz Burdayız!

http://www.melektozlari.com/galeri/thumbnails.php?album=13

Çok önceden planlanmamış olması nedeniyle duyurma şansımız olamadığından tüm arkadaşlardan özür, bu ziyaretin gerçekleşmesinde büyük katkısı olan Sevgili Hamdi'ye teşekkür ederim...

Işık ve Sevgiyle...

Çevrimdışı adonai

• 1.nesil
  • *
Ynt: ATA'yı Ziyaret
« Yanıtla #1 : 18 Ekim 2006, 01:59 »
"Sembolik" olarak hoş bir ziyaret. Yaşadığımız bugünkü Türkiye koşullarında, durumundan pek de hoşnut olmayan fakat eylemsel olarak da etkin bir şeyler yapamayan bir ATATÜRK mirasçısı olarak içim buruk. Sayın İlhan İREM’İN "Milenyum, sanalizasyon fareleri, yarasalar ve diğerleri " kitabındaki "Bu bayram sizin değil" başlıklı yazıyı tekrar gözden geçirdiğim de "Ve bütün bu yarasa uçuşlarına, bu baştankara ilkel dalgalanmalara "gemisini kurtaran kaptan" misali tepkisiz kalıp, saat dokuzlarda bir dakikacık kıçını kaldırmayan, eylemsiz, öylesine yaşayarak dost sohbetlerinde geviş getiren, sürünün bir parçası olmayı, bir gün mutlaka oluşacak aydınlık, hesapsız çağdaş Türkiye'nin alnı açık, başı dik yurttaşı olmaya yeğleyen yanlış tercihli sessiz insan yığınları...
     Siz, Kurtuluş Savaşından, Cumhuriyetten, Atatürk'ten söz etmeyin hiç! Sahte saygı duruşlarıyla Ata'nın ruhunu güldürmeyin Anıtkabir sabahlarında... Yaşasaydı yüzünüze tükürürdü biliyorsunuz! Yaşıyor!
     Mevsim normallerini aşan güz yağmurlarını böyle bilin! "

Kısmı beni oldukça düşündürdü. Tepkisizlik, anıtkabir ziyareti ve yağmur, gündeme ne kadar da uygun.
Umarım bu ziyaret, daha etkin ve tepkisel davranışlarımızın artmasına vesile olur.
İlhan İREM’İN yazısının tamamını okumak isteyen arkadaşlar için
http://www.iirem.com/kitaplar/m29.html

Çevrimdışı cagriaga

• 1.nesil
  • *
    • cagriaga.com
« Yanıtla #2 : 18 Ekim 2006, 02:30 »
Arkadaşlar gerçekten adınıza çok sevindim, Ankara konserine gelmeyi çok isterdim (tabi giderken birileri haber verseydi)... Ama ne yazık ki olmadı... ATAM'ı ziyaret etmeyi çok isterdim inşallah bir dahaki sefere...
Resimler için teşekkürler bu arada.

Çevrimdışı keops

• ...
  • *
« Yanıtla #3 : 18 Ekim 2006, 10:22 »
Sevecenlik adına çok anlamlı ve değerli bir ziyaret olmuş bu... Bunları duymak bizi sevindiriyor..

Çevrimdışı Atk

• ..
  • *
    • Bütünün bir parçası
« Yanıtla #4 : 20 Ekim 2006, 16:23 »
14 Ekim Ankara Konseri sonrasında, bir grup arkadaş 15 Ekim'de Anıtkabir'i ziyaret etti.

Üzerimize ne büyük bir sorumluluk yüklediğini biliyoruz...
Biz Burdayız!

http://www.melektozlari.com/galeri/thumbnails.php?album=13

Çok önceden planlanmamış olması nedeniyle duyurma şansımız olamadığından tüm arkadaşlardan özür, bu ziyaretin gerçekleşmesinde büyük katkısı olan Sevgili Hamdi'ye teşekkür ederim...

Işık ve Sevgiyle...

Sizlerle olmak harikaydı sevecenler... Hele ki M.Kemal'in huzuruna siz dostlarla çıkmak...

IŞIK VE SEVGİYLE...
Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.

hakan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 20 Ekim 2006, 17:10 »
Arkadaşlar konserden sonra ulu önder Atatürk’ü ziyaret etmeniz gerçekten çok güzel. Gönül isterdi ki bende sizlerle beraber konserden sonra Ata’yı ziyaret edeyim ama olmadı inşallah başka güzelliklerde buluşuruz.
Doğumdan sonra ölümden önce güneşin battığı yerde ışık ve sevgiyle......

Çevrimdışı hanci

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #6 : 21 Ekim 2006, 10:35 »
Sevgili Sevecenler ve Atatürkçü Dostlar,

Bu ülkenin ışığını da Mustafa Kemal Atatürk göstermiştir. İlhan İrem in bizlere ışığı gösterdiği gibi!...

Bizler bu ışıklarla aydınlatılan yolda yürürken engellerle, kötü niyetli insanlarla ve bilumum tehlikelerle her zaman karşı karşıya geleceğiz. Korktuğumuz hiçbir şey yok çünkü korkak insanlar karanlık insanlardır fakat bizler birer ışığız aydınlık içinde aydınlatıyoruz kendimizi, çevremizi ve birbirimizi görüyoruz yolumuzu ve doğru olduğunu bildiğimiz şeyi yapıyoruz, bunun doğru olmadığını savunan ve militarize edenler varsa daha şimdiden ışıklarımıza gölge yapmasınlar... Sevgi dolu yürekler içinde sevgi olan tüm yürekler içinize sahip çıkın kirletmeyin ve karartmayın ki gerçekler yalan olmasın!...

Bizim geçmişimiz çok eskilere dayanabilir ama yaşadığımız bu toprakların bizlere ait olmasını Atatürk sağlamıştır. Yakın tarihimiz bize gerçekliği daha net gösterir. Çok gerilere gidildikçe ışık söner ve karanlığa mahkum oluruz. Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkalım bu vatan bu devlet bizim yobazların, bağnazların eline bırakmayalım, Dini sömürü olarak gören ve insanların inançlarını sömüren örümcek kafalara karşı olalım, okumalıyız, öğrenmeliyiz, araştırmalıyız, aydınlanmalıyız, bize sunulanlara körü körüne inanmak yerine birey olarak çalışkan olmalıyız. Çünkü tembel insanlar değiliz.

Aslında çok hassas bir konu bu ama çok fazla ajitasyon çekmek istemiyorum insanız ve akıllıyız o zaman aklı olan anlar diyelim :)

Hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum

Işık ve sevgiyle

HANCI / Rıza ELHAN
Bile Bile Bilmezcesine Yürüyoruz Sonsuzluk Koridorlarında!... Ulaşmak İstediğimiz Ne? "Kendimiz Olmasın!..."

Çevrimdışı mahirelhan

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #7 : 21 Ekim 2006, 12:14 »
Selamlar, geçen gün aklıma gelen bir fikri yazmak istiyorum, bir kaç arkadaşa bahsettim bu fikrimden. Her yıl bir defa olmak kaydı ile ve aynı zamanda çevre illerde ki tüm insanlarla da bir araya gelebilmek adına Anıtkabir'e ziyaret niteliği taşıyan bir dizi buluşma ve ışıklarımızı birleştirme kapsamlı bir organizasyon düşüncesi, uzaklıkları yakın edebilmek adına ve gerçek değerlerimize sahip çıkabilmek bu sayede daha da kolay olacaktır kanısı içerisindeyim. Bu idenin kemikleşme aşaması için değerli önerilerinizi bekliyor olacağım.

Sevgilerimle
Mahir Elhan
Titrek bir mum alevinin, havaya bıraktığı bulanık bir is ve göz gözü görmez bir sis değildik biz!...

Çevrimdışı virtioz

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #8 : 21 Ekim 2006, 13:37 »
Sevgili Mahir, çok güzel bir proje. Umarım bir an önce hayata geçer.

Çevrimdışı hanci

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #9 : 22 Ekim 2006, 02:35 »
Merhaba Arkadaşlar

Mahir Elhan’ın bu düşüncesine kesinlikle katılıyorum ve destekliyorum, çünkü bir şeyleri yaşarken onları nasıl bu kadar rahat yaşayabildiğimizi unutuyoruz çoğu zaman hatta ve hatta her zaman:(  Bu Ülke 19.y.y.'dan beri sadece ve sadece yegane bir insanın mükemmel beyni ve kusursuz fikirleri ile gerçek kimliğini bulmuş ve insanın insan gibi yaşaması gerektiği gerçeğini geçmişteki tüm insana yönelik katliamları sonlandırarak bizlere aydınlığın yolunu gösteren bir önder olmuştur. Bu insana duyulan sevginin ve saygının bazı kişi ve kurumlarca şovenistce ve radikalce olarak gösterilmektedir. Fakat biz sevecenler böyle değiliz bundan eminim. İlhan İrem bir beden olarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün göstermiş olduğu ışığın karartıldığını görerek kendi başta olmak üzere karanlığa bir ışık olmuştur. Bu yolda bizlere de ayna tutmuştur. Tıpkı Atatürk’ün söylediği gibi "Benim naçiz vücudum, elbet bir gün toprak olacaktır fakat benim fikirlerim ilelebet payidar kalacaktır" sözünden yola çıkarak Atatürk' ün bedenine ulaşan veya onunla konuşanların ya da görenlerin gerçek Atatürkçü bunları yapamayanların ise az Atatürkçü mantığı, İlhan İrem gibi bir Aydın Kişi içinde geçerli değildir. Payidar kalacak asıl kavramlar ise her birimizin kusursuz yaradılışından gelen içlerimizde olduğu kaçınılmazdır. Bu ilelebetliği sürdürmenin tek yolu ise size tutulan aynanın şekli değil yansıttığı ışığın yoludur.
Işık : Aydınlıktır!.. Sevgi : İnsandır!.. İnsan : Işıktır!...

Yollarımız belli dönemlerde Anıtkabir'den, Çanakkale'den, Sakarya'dan, Kocatepe'den... ve Aydınlık Yüreklerle birleşsin!... LAİK, ÇAĞDAŞ, EĞİTİMLİ, AYDINLIK BİR TÜRKİYE...

Işık ve Sevgiyle

Rıza ELHAN / HANCI
Bile Bile Bilmezcesine Yürüyoruz Sonsuzluk Koridorlarında!... Ulaşmak İstediğimiz Ne? "Kendimiz Olmasın!..."

Çevrimdışı sevecen14

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #10 : 23 Ekim 2006, 01:28 »
Arkadaşlar sizi tebrik edelim... O anlamlı günü ATATÜRK´ü ziyaret ederek daha da anlamlı hale getirmişsiniz. Orada olabilmeyi isterdim. Sevgiyle kalın...
Biten bir aşk için
Söylenecek söz şu olmalı
     GÜZELDİ YİNE DE...

Çevrimdışı raynah

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #11 : 25 Ekim 2006, 05:29 »
Her yılın 29 Ekim'inde en anlamlı günde buluşalım bence... Herkese uyabilecek bir tarih olabilir.. Yani ya hafta sonudur ya da resmi tatilden dolayı tatil ilan olunur.. Ben her türlü projede varım.. Mahir fikrinle bin yaşa.. ;)
..yalnızlığım sana emanet..

Çevrimdışı ormanbaba

• 1.nesil
  • *
    • Katastrof
« Yanıtla #12 : 26 Ekim 2006, 13:23 »
Kanındaki Türklükten zerre kadar taviz vermemiş, zakası ve ahlakıyla biz Türklere gerçek bir "ata" olan Mustafa Kemal Atatürk'ün huzurunda sizlerle birlikte olmak çok duygulu ve çok heyecan vericiydi.