Gönderen Konu: İzmir Konseri Hakkında  (Okunma sayısı 46937 defa)

Çevrimdışı cagriaga

• 1.nesil
  • *
    • cagriaga.com
Ynt: İzmir Konseri Hakkında
« Yanıtla #60 : 19 Ekim 2006, 16:04 »
İsim soyisim olarak: Aysa zede
Bir mail attım... 11 tane soru sordum daha cevap vermediler. Merakla verecekleri cevap veya cevapları bekliyorum...

Çevrimdışı yasam2006

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #61 : 19 Ekim 2006, 22:25 »
İnanmıyorum... İnanamıyorum...... Bu yolculuk İzmir’de de devam etmeli..... Sakin olamıyorum bu konuda elde değil..... Bu özlem ve tam sarılacakken tüm bedenler bir den uzaklaşıyoruz..... Bir şeyler yapmalı..... Can için.....

Çevrimdışı keops

• ...
  • *
« Yanıtla #62 : 19 Ekim 2006, 23:43 »
Sevgili yasam 2006 yazınızdaki bir cümle dikkatimi çekmeye ve dağıtmaya başladı şiddetle.. Tüm bedenlerin ayrıldığını belirtmişsin?
Sence bu nasıl mümkün olacak yada hangi algısal açıdan bakıyoruz olaya... Daha fazla kendi duygularımızı sömürerek pasifleştirmeyelim o güzel ruhumuzu.... Bedenler ayrılmaz dostum B.İ.R
Hepimiz oradayız.. Yalnızca orada

Çevrimdışı aTiLLa

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #63 : 20 Ekim 2006, 00:56 »
Arkadaşlar bu aysa organizasyon ne yapıyor allah aşkına! Hadi biz netten takip ediyoruz arıyoruz filan. Ne kendi sitelerinde erteleme yazıyor ne gazete ilanı ne TV de altyazı bu kadar da ayıp edilmez ki insanlara... Umarım İlhan İrem bu forumları okuyordur ve olası İzmir konserini Aysa’yla gerçekleştirmez...

Çevrimdışı hafe

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #64 : 20 Ekim 2006, 02:06 »
Bu kadar susuz insanı Dev bir şelalenin önüne getirip suya kanamadan geri çevirdi Dev şirket AYSA...Bu başarıda emeği geçen herkese çok teşekkürler!!!

Çevrimdışı adonai

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #65 : 20 Ekim 2006, 04:18 »
   18 Ekim tarihli Hürriyet Gazetesi haberi umarım konser tamamen iptal olmamıştır.
http://arama.hurriyet.com.tr/arsivnews.aspx?id=5279099

Çevrimdışı ISIK YOLCUSU

• 1.nesil
  • *
    • Işık ve Sevgiyle
« Yanıtla #66 : 20 Ekim 2006, 15:00 »
   İstanbul konserine katılmış ve şuan anlatmayacağım göksel buluşmalarla dolu bir gün yaşadım ve her ne kadar Ankara'da da olmayı istesem de gidemedim ve yaşanan ilahi güzellikleri sizlerin yazdığı yazılarla yaşamaya çalıştım.

Tarifsiz duygular..!

17.10.2006  saat 01:00 İstanbul.İzmir'e gitmeye karar verdiğim saat ve yer

Sevgili dost'umun yaptığı çağrılar, İstanbul ve Ankara konserlerinde yaşanmış güzelliklerin tekrarı için ani bir kararla gece otogara gidip İzmir bileti aramaya başladım ve umutlarımın tükendiği an da son bir firmada yer buldum ve 02.00'da başladı umuda, mutluluğa, arkadaşlığa, dostluğa yolculuğum...

İlhan İrem'i sahnede göremedim, İzmirli sevecenlerle konser'de An'ı yakalayamadık lakin İzmir'e gitmekten hiç pişman olmadım yaşadığım sevecen güzelliklerini gördükten sonra...

Yağmur yağmasına rağmen binlerce kişi yüreklerindeki ışık ve sevgi ile orada toplanmışlardı. Ne yağmur ne de başka bir şey sevecenlerin bütünlüğünü engelleyemezdi o an. Işık ve Sevgi, Işık ve Sevgi, Işık ve Sevgi, Işık ve Sevgi, Işık ve Sevgi, Işık ve Sevgi, Işık ve Sevgi

İlhan İrem'in yıllardır verdiği emekleri düşününce yazık olmadı yarınlara diye düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum bunu İzmir'de gördüm gözlerde ki ışıkları birbirine bakışan gözlerde ki sevgiyi...

Nasıl İzmir konseri için yakınabilirim nasıl gitmeseydim diyebilirim.

Konser akşamı çok uzun zamandır birbirimizi görmek için sözleştiğim ama askerlik vb. nedenlerle bir türlü bunu gerçekleştiremediğim sevgili arkadaşım Ozan'ı arabanın içindeyken görerek arabadan hızla çıkmam ve ''Ayrılıkların da sonu var'' Hiç birbirimizi göremesek de o an aklıma gelen söz ''Ayrılıkların da sonu var'' düşümüzde hiç ayrılmadık ki birbirimize o an sarılışımız ''ve işte buluştuk'' sözleri hala kulağımda,koridorlarımda yankılanmakta...Bizi birbirimize bağlayan İlhan İrem,bizi bize gösteren !!

Konser iptal haberinden sonra gittiğimiz cafede sevecenlerle sohbetlerimiz, paylaşımlarımız ve sevgili sevecen arkadaşım Hamdi'nin gösterdiği sevecen sıcaklığı yine unutulmaz anlar olarak benliğime yer etti. Ben Sefa dediğim de o an ki bana sarılışı unutulmaz Işık ve Sevgi, Işık ve Sevgi !! Cennet İlahileri albümünü dinlerken yüreklerden dökülen sözler ışıklı dakikalar...

Gece Hilton lobisi ve tarifsiz dakikalar. Detaylarına girmeyeceğim ama yaşadığım bir olayın o an gerçekleşmesi. Gözlerden akan yaşlar ! Hilton otelini önünde sevecenlerinin birbirine sarılmaları sevgi seli büyüledi bizi, birbirimizi ! Bütün dostlar arabaya bindi mutlulukla. Arabanın dışında sevgili dostum Aslı ile birbirimize sarıldık ve dudaklarımdan dökülen ''gerçek oldu, yaşadıklarım gerçek oldu'' ve hıçkıra hıçkıra ağlamak... O an yağmur değil dünyanın en büyük kasırgası olsa yine oraya gider ve tarifsiz duyguları yaşamak için tekrar zorluklara katlanabilirdim...

Yağmur yağarken gözlerimde yaşlar, kollarımı gökyüzüne açtım ve uzun zamandır özlemini duyduğum duygularım tekrar harekete geçti kainat ve ben. O an kainat benim İÇ'imdeydi bu bütünlüğü saniyelere, saliseler sığdırmış ve zamanları o an durdurmuştuk. Yüzüme düşen her yağmur damlası yüreğime giden bir ışık yağmuruydu.sonsuz akışlar... Işık ve Sevgi seli !

Sevgili dostları uğurlamak için gittiğimiz İzmir otogarı İki defa Anlasana parçasıyla yankılandı. Sevgili arkadaşımızın otobüse binmesiyle Yüreklerimizden otogarı inletircesine 7 kişi ile :

''ANLASANA

Her sevincin her kederin, en ölümsüz sevgilerin
Sonsuz denen göklerin her şeyin bir sonu varsa
Ayrılıkların da sonu var, bir gün çıkıp geleceksin
İçimde bir ümit var, yeniden seveceksin

Yıllar var ki ben böyle
Bekliyorum özleminle
Anıların, umutların kaldı bende

Anlasana...Anlasana
Biraz da gerçekleri anlasana

Senden ayrı günlerimi, sana nasıl anlatsam ki
Mevsimsiz çiçekler gibi, yarım kaldım inan ki
Sensizliğin acısını, sen nereden bileceksin
Sen hiç sensiz kalmadın ki, mevsimleri saymadın ki''

Otogardaki insanların bize bakışı ve otobüsteki insanlarında otobüs hareket ederken bize el sallamaları ve Hamdi'nin ''Baksanıza herkes bize el sallıyor'' demesi özel çok özel anlar !

Ve aynı şekilde sevgili Aslı'nın gidişi yüreklerde damlalar, dudaklarda Anlasana'nın sonsuz güzelliği...

Sevgili dost Çağdaş'ın beni gündüz uğurlarken gülümseyerek yüreğinden yine dökülen tek cümle ''Her sevincin her kederin''

Bir İzmir konser hatırası. Belki olmadı ama hayatımda önemli bir yeri olacak her zaman  bana sıcaklık gösteren bütün dostlara sevgilerimi tekrar tekrar sunuyorum...

Işık ve Sevgi yüreklerinizden eksik olmasın... Işığın Sonsuz Aşkıyla

IŞIK YOLCUSU
                    Sefa_kyl
                             Sefa Köylü
Ben karanlıklarda aykırı ışıklarımla
                                            dönüyorum

Gecenin yırtılmış elbisesinden dökülen avuçlarıma
                                                       savruluyor
Azade çığlıklarla...

Çevrimdışı keops

• ...
  • *
« Yanıtla #67 : 20 Ekim 2006, 15:04 »
Dostum Sefa..... Yağmurda ıslak ıslak sevecenleri izlerken, biR araba dikkatimi çekti ve arabada arka koltukta sen oturuyordun.. Nasılda o heyecanla koştuk ve sarıldık birbirmize... Mükemmel andı o an.. Mükemmel bir topluluktuk.. Ve nasıl bir dostlukdır ki bu yalnızca netten iletişim kurmamıza rağmen ilk görüşte tanıdık birbirimizi:) seni seviyorum sevgili dostum

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #68 : 20 Ekim 2006, 15:23 »
"Yine" gözlerimi doldurdun Sevgili Sefa...

Alıntı
(...)Ticari tuzakların ötesinde, evrensel titreşimler taşıyan bir sanat eserini, bir şarkının belki de bir dörtlüğündeki çağrıyı derinlemesine kavrayıp, aldığı enerjiyle hayatında daha anlamlı, daha yüksek bilinç boyutları, başka kapılar, pencereler, köprüler, koridorlar açan, -açmak- isteyen her insan Sevecen'dir.

Bir anlamda, uzun yıllardır sessiz sedasız yankılanan kalabalık bir evrensel fısıltı haberleşmesi var. (...)

Alıntı
(...)biliyorum ki, hissettikleri olağanüstü gerçekliğin tarifsiz lezzetini kişisel olarak algılayıp hayatlarına geçiren, yakın çevrelerini ve daha ötelerini aydınlatmaya çabalayan tek kişilik ordular var !

Bizimle, birbirleriyle hiçbir maddi ve ekonomik bağı olmayan, 'Evrensel Aşk' duygusuyla kendinden kendini yaratıp, belirsizce yayılan bir güzellik ! Her beyinde ayrı sahnelenen özgür dışavurumlarla, kaçınılmaz tanrısal bir kainat anafikrinde buluşup, dinliyorlar, düşünüyorlar ve sahteliklerden arınmış bir yeni çağ öğretisi üretiyorlar.(...)

(İlhan İrem / Evrensel Sevgi Planeti / 5 Ocak 1998)

Kendimizden yaratıyoruz kendimizi... Aynalar görüyoruz buğulu camlarda geceleri... Gözyaşları süzülüyor belli belirsiz yolculuklarda... İlk defa dokunduğumuz bir bedende kendimizi buluyoruz! Çığlığımız yankılanıyor bizden bize...

Paylaşımın için şükranım,
Işık ve Sevgiyle...

Çevrimdışı mavi_yesil977

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #69 : 20 Ekim 2006, 15:27 »
İlhanım İremim.. İlk mesajımda Işıksız kaldım diye haykırmıştım ama çok özür diliyorum senden.. Benim tüm isyanım asla sana değil sadece ve sadece o beceriksiz organizasyon şirketineydi.. Ben asla sensiz kalmak istemiyorum.. Senin ışığın daima içimde, yüreğimde, beynimde, bedenimde.. Ya ben sana olan bu hayranlığımı nasıl dile getireceğimi bilemiyorum.. Yıllardır senin sevginle içim içime sığmıyordu.. 17 Ekim'de seni gördükten sonra ise tamamen bir rüyalar alemine daldım ve çıkamıyorum.. Çıkmakta istemiyorum zaten.. Koş yetiş artık şu içimizde yanan ateşi görmeye.. İzmir seni bekliyor.. Yıllarca nasıl beklediysek bir yüzyıl daha bekleriz ne çıkar ki.. Nasıl olsa gemiler döner geriye İlhanım İremim  :) Arkadaşlar biraz saçmalamış olabilirim ama yaa gerçekten bir tuhaf hissediyorum ben kendimi yaa.. Ne olacak bu içimdeki İlhan aşkı, sevgisi bilmiyorum. Deliler gibi haykırmak bağırmak çığlıklar atmak istiyorum oofff oofff yardım edin bana  :)

Çevrimdışı Atk

• ..
  • *
    • Bütünün bir parçası
« Yanıtla #70 : 20 Ekim 2006, 16:08 »
İzmir gerçektende şansız mı? Aslında bir soru işareti yumağı. Göreceli gördüğüm kadarıyla. Ama nesnelliği inkar edilemeyecek bir şey var ki İrembağında büyük görsel birleşmelerin, büyük paylaşımların yaşandığı harika bir gün oldu.. Ankara’mızdan ayrıldığımızda 4 kişiydik. Tren yolculuğunu tercih etmişimdir her zaman rahat olduğunu düşündüğümden. Trenin restoranında 4 kişi İlhan İrem'den bahsediyor ve herkesin gözü kulağı bir merkezde.. Evet diyorlar İlhan İrem... Bezginin Gizli Mektupları albümünü getiriyoruz ve restoran en bezgin haliyle ne beklerim hayattan diyor... Çok şey beklediğini bile bile...

Ve İzmir... Bulutlar sevgilere ağlıyordu indiğimizde... Fuara indiğimizde gözümüze bir yazı ilişiyor... "İLHAN İREM üst solunum rahatsızlığı nedeniyle konser 17 EYLÜL 2006 tarihine ertelenmiştir..." Tabi kimsenin aklında 2. bir iptal yok... Akşamın hayalini kurarak ilerliyoruz. Pankart yazmak için İzmir sokaklarında bez, branda vs arıyoruz... Pankartımız hazır... "BİZ HİÇ AYRILMADIK"... Uzun süredir İrembağında yazılarını gören lakin bedenlerini göremeyen sevecenler yavaş yavaş toplanıyor... Bir ışıkümesi altında toplanmış yürekler konser saatine kadar sevgi paylaşımlarında bulunuyor... Bulutlar sevgilere ağlamaya devam ediyor... Herkesin aklında sorular... Yine mi? İzmir sokaklarında sevecen haykırışlar... Esnaflar yağmura aldırış etmeyen ışıkdostlara bakıyor... Ve konser alanına geliş... Sessizce bekleyen bir kitle... Yağma yağmur demiyorlar ama... Yağsan da BURADAYIZ... Ve iptal kararının teyidi geliyor kafalar yerde... Yağmur arasında ayırt edebiliyorsun yaşları... Evet onlar yağmurun yaşı değil gözlerden süzülen yaşlardı... Tekrardan buluşma yerine döndük... O kadar güzel insanlar vardı ki tarifsiz duygular yeşerdi içimde... Sefa sevecenle ilk kez karsılaşmıştık... Ama sarılışımız bunun tam tersini söylüyordu... Zafer, Aslı, Çagdaş, Halide ve diğer sevecenler... Almanya’dan gelen Semra Abla, Hasan Abi... En çok onlar adına üzülmüştüm... Bir başka hissedişti onlarınki...

Ve Hilton... Girişi ve çıkışı. Sadece bunu hatırlıyorum... Bir büyü gibi herşey... Sefa sevecenin de dediği gibi çıkışta bir yumak olan sevecenler... Aslı ve Sefa ile sarılmamız şuan gözümün önünde... Arabanın içinde haykırışlarımız kainatın derinliklerinden duyulabilecek cinsteydi... Terminalde Aslı seveceni bindirirken otobüsün içinde bizde seveceniz der gibi alkış tutan insanlar... Harika bir gündü İzmir... Konseri izleyemeyen dostlar adına da üzgünlüğümü belirtmek isterim... Erdem dostuma evindeki sıcak paylaşımı için ayrıca teşekkürler...

Buluşma resimlerini bu aksam paylaşmaya çalışacağım

IŞIK VE SEVGİYLE...
Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.

Çevrimdışı refref

• DMT
  • *
« Yanıtla #71 : 20 Ekim 2006, 16:41 »
Bu şehir çok bekledi seni ve hala bekliyor ne yazık ki. Yazık mı? bilmem bence tartışılır. Maalesef "ayrılıkların sonu yokmuş" hatta ve hatta "yazık oldu dünlere bugünlere ve yarınlara..................
ben Ankara'da gördüm, dinledim, izledim ve buluştum lakin İzmir... Ben sadece başta İzmir'deki sevecenler olmak üzere şehir dışından hatta Almanya'dan gelen dostlarımız için üzülüyorum ki o gece orada olmama rağmen. Neredemi? Kim bilebilir ki...
Son kapının ardında, gül kokulu çeyiz sandığının başında buluşalım.
Bakalım tanıyabilecekmisin beni. Düşünemeyeceğin bir haldeyim.
Krizalit kristalin.

Çevrimdışı sevcan

• 1.nesil
  • *
İzmir Konseri
« Yanıtla #72 : 20 Ekim 2006, 23:20 »
  Konserin iptal olduğuna inanamıyorum :( Daha ne kadar bekleyeceğiz? Yaşadığım hayal kırıklığını anlatamam. Bu konserin olacağını öğrendiğimde inanılmaz bir sevinç, heyecan ve şaşkınlık kaplamıştı içimi. Sonunda İlhan İrem'i görecektim. Ama olmadı. Hem de iki kez. Hiçbirimiz bunu hak etmedik. Bu konserin bir telafisi olmalı.

Çevrimdışı yasam2006

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #73 : 21 Ekim 2006, 13:27 »
Yapacak bir şey yok sanırım artık..........:((((

Çevrimdışı antipsikotik

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #74 : 21 Ekim 2006, 14:00 »
Bir şeyi çok fazla istememek gerektiğine dair batıl bir inancım vardır. Çok fazla istersen, gerçekleşmez diye düşünürüm. Ama bu konser için gerçekten kendimi dizginleyemedim, heyecanımı bastıramadım, içimden çıkan sevecene karşı koyamadım. üzgünüm :( Kendimi, en güzel düşlerden, sabah insafsızca çalan saatin sesiyle uyanmış gibi hissediyorum şu an!