Gönderen Konu: İzmir Konseri Hakkında  (Okunma sayısı 46821 defa)

Çevrimdışı yasam2006

• 1.nesil
  • *
İzmir Konseri Hakkında
« Yanıtla #45 : 18 Ekim 2006, 20:24 »
Dün gece güzel olan bir şey vardı.... Gerçek bir ışıktık bence... Islak ıslak şarkılarımızla sesimizi özlemimizi duyurduk..... Bir şeyler yapılmalı diye düşünüyorum... İptal olamaz... O heyecanı, o sevgiyi herkes aynı şey için yaşadı... Konser içinde bir şeyler yapılabilmeli... Açıkçası ben Aysa’ya dava açmayı bile düşündüm... Bu heyecanımı hiçbir tedbir almadan mahvettikleri için... İptal olan konser içinde eminim Aysa org. gidip bir şeyler yapılabilir... Bilmiyorum işte aklıma gelen tek şey bu şuan... O heyecanı yaşamak istiyorum, kim bilir belki de ben yaşarken onu sahnede görmek tek isteğim... Baharı beklemeden bu olmalı....... Işıkla herşey yolumuzu düze çıkartır....

Çevrimdışı keops

• ...
  • *
Ynt: İzmir Konseri Hakkında
« Yanıtla #46 : 18 Ekim 2006, 20:25 »
Konser yakında olacak.. Hemen umutsuzluğa kapılmayın

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #47 : 18 Ekim 2006, 21:35 »
Her birimiz nasıl da özlemişiz İlhan İrem'i değil mi? Aslında ayrılık olmadı hiç ama bedenlerin uzaklığına takılıyor insani duygularımız...

Peki, binlerce kişi bir insanı bu kadar özlemişken "Hepinizi tek tek tanıyorum" diyen İlhan İrem, bu binleri nasıl özlemişti? Hep O da bizleri yanında hissediyordu ancak gözlerimizdeki ışığa, dudaklarımızdaki sevgi sözlerine hasret değil miydi? Duyduğunuz özlemi, yüz elli bin ile çarpın...

Bu kavuşma "bir şekilde" gerçekleşmeyince nasıl da üzüldük. Yürek parçalıyor yazılanlar... Herbirimizin yüreğini... Peki ya O? Afrika'da açlık çeken bir çocuğun hissedişlerine üzülen, Japonya'da kanat çırpan bir kelebeğin kanat seslerine kapılabilen Yürek... Ne hissediyor dersiniz bu yaşananlardan?

Peki yıllardır duyduğu hasrete ek, yaşadığı diğer acılar? Bize aksettirdi mi acılarını, kederlerini? Yanmadı mı Yüreği? "Yürüdü, yürüdü, yürüdü... Çıplak ayak"

"Müzisyenin sessiz çığlığı" vardı. Direnişi, toplumsal acılaraydı, kişisel değil...

Işıl ışıl bir Yüreği daha fazla üzmeyelim...

Lütfen... Gerekirse üzüntümüzü içimize atalım... Çiçeklerin filizlendiğini göreceksiniz orada!..

Işık ve Sevgiyle...

Çevrimdışı keops

• ...
  • *
« Yanıtla #48 : 18 Ekim 2006, 21:40 »
:)Umarın kavrar herkes bu yazdıklarımızı.

Çevrimdışı aTiLLa

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #49 : 18 Ekim 2006, 22:56 »
Arkadaşlar kimilerimiz diyor ki sakin olalım. İyi hoş değerli sanatçıyı üzmeyelim tama ama bizi kim anlayacak peki. Hayallerimizin yıkılmasını kim sorgulayacak. Birileri bizi anlayana kadar biz başkalarını anlamaktan vazgeçmeliyiz bence

Çevrimdışı yasam2006

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #50 : 18 Ekim 2006, 23:15 »
Evet katılıyorum.. Sessizlik sanırım oluşan bu ışığa yakışmayacak..... Adımlamışken bu kadar sakinliğe değil fırtınaya kavuşmalı bu ışık...... Fırtına olup bizi üzenlere yansıtmalı bu yolculuğu..... Yolculuğumuz paylaşıma adımlamaya değer... Sakinlik bu özleme yakışmaz.....

Çevrimdışı sevda pinarim

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #51 : 18 Ekim 2006, 23:30 »
Ayrılıklarında sonu var................. Bir gün çıkıp geleceksin.....

Söz verdiğin gibi.........

Çevrimdışı cagriaga

• 1.nesil
  • *
    • cagriaga.com
« Yanıtla #52 : 19 Ekim 2006, 02:08 »
Al işte iptal olmuş...
Konuşamıyorum arkadaşlar yemin ediyorum söyleyecek söz bulamıyorum...
O gün buluşmada beni gören arkadaşlar zaten ne kadar kötü olduğumu biliyorlar şimdiki halimi de tahmin ediyorlardır...
Sağolsun Aysa Organizasyon...

Bir bu eksikti...

Çevrimdışı hafe

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #53 : 19 Ekim 2006, 02:11 »
cagrıaga kesin mi? ? ? :'( :'( :'(

Çevrimdışı cagriaga

• 1.nesil
  • *
    • cagriaga.com
« Yanıtla #54 : 19 Ekim 2006, 02:12 »
hafe; ben de buradaki yazılan yazılardan öğrendim...
Bilemiyorum

Çevrimdışı hafe

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #55 : 19 Ekim 2006, 02:20 »
O kadar diken üstünde bekliyorum ki kara haberi :( öyle yazınca tamam dedim kesin bilgi herhalde :(
Hala umudum var galiba...
Bazı arkadaşlar çok derin bakıp derin hissetmek istiyorlar.. Evet bizde biliyoruz İlhan İrem'in de en az bizler kadar üzgün olacağını.. Fakat bu isyan zaten ona değil ki.. Bu sorumsuzluğun sahiplerine... Yıllardır kimse konser beklemiyordu,alışmıştık Onu içimizde yaşamaya.. Ama şimdi Ona tam da bu kadar yaklaşmışken sorumsuz insanlar yüzünden ayrı düşmek benim içimi çok acıtıyor.... KABULLENEMİYORUM!! ve İSYAN EDİYORUM!

Çevrimdışı irembagi1

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #56 : 19 Ekim 2006, 10:01 »
Evet yıllardır alışmışken onun ruhunu hissederek yaşamaya ona sadece adımlarla yakın olup sesini bile duyamamak ve hatta sadece yüzünün yarısını görebilmek benim içimi acıtmaktan da öte gitti... Öylesine sevmişiz ki öylesine özlemişiz ki onu hepimiz haykırmak istiyoruz... Aklımdan binlerce düşünce geçiyor beceriksiz bir organizasyon yüzünden biz ona kavuşamadık o bize kavuşamadı...
Dün Aysa org.'u aradığımda cuma günü hürriyet Ege’de konser biletlerinin iadeleri nasıl yapacağımızın açıklaması yer alacakmış, konser tamamen iptal mi dediğimde evet dediler ve yapılıp yapılmayacağı bir daha belli değilmiş... Böyle bir şey olamaz umarım ki bu bir şakadır diyebiliyorum...
Sevgili İlhan İREM sana ulaşabilmek için hepimiz herşeye hazırız ve herşeye razıyız... Seni böyle severken, böylesine sana kavuşmak isterken umarım ki bizi duyar ve  içimize düşen bu ateşi biran önce söndürmeye gelirsin...

yerlere düşen damlalar yine yağmur oluyor mu
bir sevgi ölüp de gitse yine canlanıyor mu
sorular türlü çeşitli yanıtlarda yine öyle
dalından düşen yürekler yerlerine konuyor mu
birbirinin aynı günler birbirine benziyor mu
sorular türlü çeşitli yanıtları yine öyle
ola ki günün birinde gemiler döner geriye
yolcular aynı yolcular ve biz aynı sahilde
ola ki günün birinde gemiler döner geriye
kimin için yolculuklar ve kalan kim geride...

Çevrimdışı crysalid

• DMT
  • *
    • Doğanın Melek Tozları
« Yanıtla #57 : 19 Ekim 2006, 13:14 »
Üzülmemek elde değil kardeşim.. Evet.

Hele ki İzmir konserinde 14 yıl sonra ilk defa İREM'i dinlemeyi sabırsızlıkla bekleyen, İstanbul ve Ankara konserlerinden sonra bu heyecanı daha da artan nice insan hayal kırıklığına uğradı. Biliyoruz   " ..daha nice güzel günlerde birlikte olacağız ! " , artık uzaklıklar ayıramaz bizi çünkü biliyoruz ki ayrılıkların da sonu var !  Ama İzmir Konserini bekleyen nice sevecenin yaşadığı hüsranı tahmin bile edemeyiz bence !

"Organizasyon, iadeler nedeniyle kayba uğrayacak, İlhan İrem ve dinleyiciler üzüntüleriyle kalacak..."

bu noktada farklı düşünüyorum.. Eminim, bizlerin üzüntüsünü yüreğinde hisseden İREM yine en doğru şekilde bir çözüm sunacaktır sevecenlerine..Yani elbet gönlünü alacaktır bu insanların, kendi tarzında.. Işık Dost' a en yakışacak şekilde. Kaldı ki onun da hava muhalefeti karşısında yapabileceği pek fazla birşey yoktu ! Ama organizasyondakilerin de, açıklama almak için kendilerine ulaşıldığında zaten üzüntülü olan bu insanlara yaklaşımını, kullandıkları üslubu kabul etmek mümkün değil !!   Saygı nerde, sevgi ......?!

Bekleyelim ve görelim, bu konuda bir açıklama yapılacaktır eminim. Sağduyulu olup beklemek en doğrusu bence de..
http://doganin.melektozlari.com

Sevginin sonsuz renkleri vardır

Çevrimdışı zar kanatli

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #58 : 19 Ekim 2006, 14:53 »
Arkadaşlar
Muhteşem İstanbul ve Ankara konserlerinin büyüsüyle İzmir'e de gittim.
Şarkılar söyleyerek saatlerce yağmurun dinmesini bekleyişimiz tarifsizdi.
Bu sefer yağmur durmadı.
Bence bu bir sınav!
Sabrederek kavuşmaktan daha çok yıllardır paylaştığımız hazinenin nasıl narin, kırılgan, uçucu olabileceğini,
varlığını ve yokluğunu hissettim.
Ankara konserinde "Yolum uzun, size bir cevher bırakıyorum. Milyonlarca yıl sonra yeşerecek bir cevher..." sözünü
hatırladım. O, korumalar ve bir sürü kaba saba insanın arasında sessizce yanımıza geldiğinde ben,
O'nu, O'ndan sonrasını, sonraki bizi düşünüyordum.
Biz sevecenleriz. Bu konserler yılların ödülü olsa da, Işık Dost'la, şarkılarıyla ruhsal beyaz ayinlerde buluşmayı,
asla pes etmemeyi, huzurla bekleyişleri öğrenmedik mi?
Konserin olmamasından geçtim.
Şimdi korkum, tam bize gülyüzünü göstermeye karar vermişken,
derinliğinden habersiz insanların kötü organizasyonları yüzünden, "canımız" yeniden içine kapanıp,
sessizliğe bürünmesin.
Ertelenen veya iptal edilen İzmir konseri muhteşem yolculuğumuzun hiçbir yerinde.

Işık ve Sevgiyle
Zar Kanatlı

Çevrimdışı irembagi1

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #59 : 19 Ekim 2006, 15:31 »
pes etmiyoruz tüm bu yazışmalar ona özlemimizi binlerce kes daha haykırmak için... Gelsin yeter ki hepimizin istediği sadece bu bu yolculukta her zaman ruhlarımızla olduğu gibi 1 defada bedenen o karşımızda görerek birlikte olabilmek... İstanbul ve Ankara sizler bunu yaşadınız eğer ki tahmin edebilseydik bu konseri gerçekleştiremeyeceklerini hepimiz her  iki şehirde ona koşardık... Yıllardır bunu bekliyorum ben hepimiz bekliyoruz....
inanıyorum ki İlhan İREM bir daha bizlerden uzaklaşmayacak bu kocaman sevgi yumağında bizlerin arasında olacak...yüreğimiz sadece bunu istiyor...

güleriz yokluklara
güleriz o sonsuz uzaklıklara
güleriz boşluklara
güleriz o sonsuz yalnızlıklara
güleriz gökyüzüne
toprağın zamansız açılan gözüne
bir çiçek koparsa da gülümün yanında uzanan eli
sevgisi bizde kalır, kokusu uzaklardan bulur bizi
güleriz gökyüzüne toprağın açılan gözüne
güle güle ağlıyoruz gülüyoruz yaş dolu gözlerle
güle güle özlüyoruz arıyoruz böyle herşeyi bilmezcesine
güle güle ağlıyoruz gülüyoruz yaş dolu gözlerle
bile bile özlüyoruz
arıyoruz böyle herşeyi bilmezcesine

Sevgili İlhan İREM’in dediği gibi "güle güle" özlüyoruz-ağlıyoruz-arıyoruz böyle herşeyi bilmezcesine:(