Gönderen Konu: İzmir Konseri Hakkında  (Okunma sayısı 46822 defa)

Çevrimdışı santana

• ..
  • *
Ynt: İzmir Konseri Hakkında
« Yanıtla #30 : 18 Ekim 2006, 14:16 »
Yazık...
Gerçekten çok yazık...
Uzaklardan gelip de bu şekilde geri dönmek gerçekten yıkıcı olur. Bir an kendimi koyuyorum da sizlerin yerine. Ben de Ordu Fatsa'dan kalkıp hem İstanbul hem de Ankara konserlerine geldim. Tarih müsait olsaydı İzmir'e de gelecektim, ama malum iş günüydü.
Geç olsun güç olmasın derler ya; bence sabredin İzmirli sevecenler. Bu konser gerçekleşecektir eninde sonunda.
Kullanıcının isteği üzerine üyelik hesabı durdurulmuştur.

Çevrimdışı aTiLLa

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #31 : 18 Ekim 2006, 14:17 »
Arkadaşlar kendimizi avutmamızın alemi yok dün yapılan toplantıda neler konuşuldu bilmiyorum ama konuşulanlar ne olursa olsun insanlar ***** yerine konuldu.konser organizatörleri insanlara değer vermiyor bu gayet açık. Değer verilse bir takım maddi olanaklar sağlanıp konser bugün yine açık havaya-hava gayet güzel çünkü ya da kapalı bir mekana alınırdı. Çok değer verdiğimiz İlhan İrem'in konserini düzenleyenler verilen bu değerin farkında değiller bu gayet açık. Saygılar...

Çevrimdışı nuriirem

• .
« Yanıtla #32 : 18 Ekim 2006, 14:53 »
Merhaba arkadaşlar bende yıllardır, bu anı bekliyordum. Olmadı 3 saat bekledim. Yağmurda sevecenlere bakıp bakıp gülümsedim. Ne düşündüğümü ne düşüneceğimi bunları bile düşünüp düşünmediğimi bilmiyorum işin garip tarafı ama güzeldi Herkes telaşlıydı, tedirgindi, hastalıklı gülümseyişle bekleyiş vardı. Farkındalığı söze yansıtmadan herkes düş ülkesini kurmuştu, herkesin duyguları karışmıştı. Yağmur sanki utangaçlık maskesinin boyalarını akıtıyordu usul, usul neyin maskesiydi bu niçin bizdik herşeyi üstümüze mi almıştık biz miydik sorumlusu biz üstümüze düşeni yapmıştık. Peki niyeydi bu açmaz, herşeyden gizli anlam aramak niyeydi bu yaşama hüznü. Hayatın öznesi miydim gerçekten, yoksa kötücül kral zekasını iyicil yönde kullanmayıp bize sahte dünyalar  mı? sunuyordu. Yaşanılmış ama yaşanılmamış anların özeti. Suçlamıyorum kimseyi kızamıyorum da bu anları anlamlandırmaya  misyonlar yüklemeye çalışıyorum anlamsızca hastalıklı biçimde sevgimle sürgidin.           

Çevrimdışı Utopia

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #33 : 18 Ekim 2006, 14:58 »
Ben de aradım AYSA'yı. Kesinlikle iptal olduğunu söylediler. Bilet iade için Hürriyet Ege'den bilgi alabileceğimizi, konserin bahar aylarında gerçekleşeceği ihtimalinden bahsettiler. Tabii böyle sorumsuz,na-organizasyon şirketine ne kadar güvenilir bilemiyorum. Muhakkak bir bahaneleri vardır herhalde. Ayrıca bazılarımızın bu kadar kabullenici olmasına anlam veremiyorum...
Bütün renkleri içeren tek bir renk vardır; IŞIĞIN RENGİ.
Kapı aralığından yüzünüze yansıyan işte budur...

Çevrimdışı dila

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #34 : 18 Ekim 2006, 15:02 »
Yazık...
Arkadaşlar inanın çok üzüldüm... Yazdıklarınızı okurken gözlerim doldu. Ben de İstanbul konserine gitmiştim. İptal edilme olasılığını biz de yaşadık. İçimiz acıdı... Sizi o yüzden çok iyi anlıyorum. Sabredin demekten başka ne diyebilirim? Hepinizin o kadar negatifliği göze almış olması beni çok duygulandırdı ...
Git gide karanlığa gömülüp gideceksin,seni aydınlatmaya bir meşale yok artık...Geçmişten bir kıpırtı,bir gülücük yok artık...İyisi mi sen toprağa yavaş yavaş sız artık...

Çevrimdışı sapsalkedi

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #35 : 18 Ekim 2006, 16:01 »
 >:( Çok üzgünüm ya o kadar önemli şeyleri teptim ki.. 100 YTL'Yİ Ne sartlarda biriktirdim.... Ailemden nasıl zor izin aldım.. Sevgilim askerden izin aldı yağmur çamur... Ama sağolsun Aysa kapalı bi yer bulamadı... 17 ekimde İzmir'in çiselese bile, yağmur alabilecek olması % 85 ihtimaldi zaten... Biz saf mıyız inandık? Hayır, bize dediler ki olacak kaç yıl bekledik umut işte... Ne olursa olsun ne kadar sevsem de üstadı, üzüldüm. Aysa'ya bizi adamdan saymadı diye... Dün ayaklarıma su doldu... Aldığım mağazaya da

Çevrimdışı hafe

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #36 : 18 Ekim 2006, 16:10 »
Evet bende anlayamıyorum bu durumun böyle kabullenilmesini... Bu kadar kolay mı ? Ne yapabiliriz bilmiyorum ama sineye de çekmek istemiyorum.. Çocuklar gibi kandırıldık ve öyle görülüyor ki yine onlar gibi ağladığımızla kalacağız... Burada kimsenin İlhan İrem'i suçlaması söz konusu değil... Zaten bütün bu isyanlar onun için.. :'( :'( :'(

Çevrimdışı sapsalkedi

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #37 : 18 Ekim 2006, 16:13 »
Arkadaşlar yanlış anlaşılmış yazım noktalama hatalarımdan dolayı... İlhan İrem'e değil Aysa organizasyonun özür dilememesine İlhan İrem ne yapsın... Aysa yaptı yapacağını

Çevrimdışı irembagi1

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #38 : 18 Ekim 2006, 16:30 »
Gerçekten hepimiz çok üzgünüz... Dün akşam bu olmamalıydı yağmur çamur hiç farketmezdi onun bize şarkılarınla dokunmasını istedim ben sadece onu bir kere görebilmek için çok araştırmalar yaptım eşinin arkadaşlarını dahi buldum ama buna rağmen ona ulaşamadım bu bir fırsattı onu seven herkese... Mutluyum sadece ve sadece saygısız organizatörlerin aksine İlhan İREM in bizzat kendisinin bir açıklama yapmasına... Çünkü o bizleri seviyor bize saygı duyuyor ve bizim kalbimizdeki yerini biliyor... Şu anda bunları yazarken bile ağlıyorum çünkü içime oturdu... Dün akşam gözyaşlarıma yağmur karışıyordu bugünse gözyaşlarım kanıma...
Hani "Ayrılıkların da sonu var" yazan afişler...
yok işte... :( :'( :'( :'( :'(
bu kadar çok isterken ona kavuşmayı bunu bize yaşatmamalılardı... Ben şuanda sadece İlhan İREM'i ne kadar çok sevdiğimi çok daha iyi anlıyorum...

pencerem boşluğa açılır göremem gidişini camlar buğulanmaz arkandan ve silinmez sevdan
pencerem boşluğa açılır göremem gidişini el sallayamam hiç sana ve yuvarlanır dünya
o son noktanın öncesinde sonrasında sonra
olmadığın zamanlara bak tepetaklak

sana git diyen kimdi milyonlarca benden birisimi
gözlerime baksana gözlerime gözlerimize
sana bitti diyen kim ben sadece git demiştim
hangi yıldızı görüp seçersen göklerden ona git
gül kokulu odamda kim gülümser uyanışıma
ipek geceliğinde kaç çığlığını duyarım daha
daha kaç gün dayanır bu köhne yürek sürgitlere
NEREYE GİDERSEN GİT AMA SAKIN BİTTİ DEME.......................

bu konser iptal olmasın sakın bize bitti demeyin, bizi bir kere daha yıkmayın.............

Çevrimdışı hafe

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #39 : 18 Ekim 2006, 16:47 »
Sevecenler...Lütfen birşeyler yapalım..Bu durumu böylece kabullenmek hiç içime sinmiyor..Belki saçma ve anlamsız bir çaba gibi görünebilir bazılarınıza ama ben birşeyler yapmamız gerektiğine inananlardanım..Ne yapmalıyız bilmiyorum..Ama sevecenler tek yürek olup bişeyler yapmalıyız..Bu kadar kolay olmamalı..Bu kadar yaklaşmışken ona, başkaları tarafından ondan tekrar bu kadar uzaklaştırılmak sevgimi, ışığımı incitiyor...  >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Çevrimdışı mavi_yesil977

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #40 : 18 Ekim 2006, 16:57 »
Bu yazım sadece İlhan İrem'e.. senin şarkılarınla,sevginle tanıştığımda 8 yaşımdaydım şuanda 25 yaşımdayım. Aşk,sevgi nedir bilmezken senin şarkılarınla öğrendim,yüreğimde hissettim.. Yıllarca sana bir gün ulaşmanın hayalini kurdum hep! İzmir’de 7 Ekimde konser vereceğini öğrendiğimde dünyalar benim olmuştu.Elimde bileti almak için para yoktu. Eski sözlümün bana hediye ettiği tek taş yüzüğü hiç tereddüt etmeden gidip sattım ve abimle beraber konser biletlerini aldık. Gelen bir haberle biranda yıkıldım 7 Ekim konseri ertelenmişti ama ben yine de "olsun 17 Ekimde kavuşacağım sana" dedim. 3 gün sonra abim kapkaççıların saldırısına uğradı ve konser biletlerinin de içinde bulunduğu çantası çalındı. Biletleri aldığımız yerle görüştüğümüzde 17 Ekimde konsere girebileceğimizi söylediler. Ve o gün gelip çatmıştı ama İzmir hem soğuk hem de yağmurluydu. Aldırmadım yağmura ve Konaktan konser alanına kadar o yağmurun altında yürüdüm. Felaket bir şekilde hem ıslanmış hem de dizlerime kadar çamurlara batmıştım. Kapıdaki güvenlik görevlileriyle 1,5 saat karşılıklı göz göze durarak sağanak yağmur altında sana kavuşmayı bekledim. Kimisi "yeter artık alın içeri bizi" diyordu, kimileri de "iptal edin yeter gidelim" diye söylenirken ben hep içimden "hayır bu konser bugün olacak ve O'na kavuşacağım" diyordum.. Saatler sonra kapılar açıldı ve yıllardır hayalini kurduğum insan karşımda durarak, siyah gözlüklerinin ardından bana bakarak "üzgünüm arkadaşlar konseri ertelemek zorundayız" dedi.. İşte o an yıkıldığım an oldu.. Yüreğine bakarak "hayır olamaz" dedim ama sen yine bana bakarak "ertelemeliyiz sizi seviyorum ama yağmurdan dolayı tesisatı kuramıyoruz. 2-3 güne kadar büyük bir sürprizle sizlerle karşılaşacağız söz veriyorum" dedin ve arkanı dönüp gittin. Ben bunları duymak için değil, senin sesinle, senin şarkılarınla o soğukta ısınmaya gelmiştim. Evime dönerken kalabalık otobüsün içinde ağladım ve içimden söylediğim şarkı şu oldu "Yazık Oldu Yarınlara".. Ben bunu hak etmemiştim.. İzmir bunu hak etmemişti.. Ne diyim daha.. Ben artık Işıksız kaldım İlhan.. Işıksız..

Çevrimdışı donuk

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #41 : 18 Ekim 2006, 17:46 »
Merhaba arkadaşlar. O gece ben de oradaydım. Yağmur şiddetiyle yağıyordu, herkes şemsiyelerini altında büyük bir aşkla bekliyordu. Konser saati gelip çattığında, ertelendiği haberi hepimiz yıktı. Fakat binlerce insanın herşeye rağmen orada bir yürek olduğunu, bir kez daha görmek beni çok duygulandırdı. Buydu anlamlı olan, buydu güzel olan. Yağma yağmur beni silip süpürme, evet bu yağmur dinecek er geç dedik ama olmadı. O güzelliği yaşamak ta varmış kaderde. Yaşadık. Konsere gelince, hiçkimse ümitsizlenmesin. Konserin yeni tarihi ya yarın, yada öbürgün kü HÜRRİYET GAZETESİ, EGE sayfası ekinde açıklanacak. Ve inanın biz orada olacağız. Işığımızla ve sevgimizle.

Çevrimdışı keops

• ...
  • *
« Yanıtla #42 : 18 Ekim 2006, 19:05 »
Şiddetle bakalım kendimize ve yüreğimize... Neye kırgınlık, ne için isyan bu...... Görsel görüntüler neden bu kadar çok değer taşıyor bizim için... Dün gece ben konser bölgesinde, yüzünde çamur ve vücudunda ıslaklıkla cebelleşen sevecenleri gördüm. Aslında bu bizim bir insan için ne kadar uğraş verdiğimizi göstermez mi... Bizler değil miyiz bu öğretiden ve ezgilerden güzelliğe gidecek olan yolun zorluklardan geçtiğini öğrenen... Neden bu sabırsızlık... Neden bu telaş... Her şeyin iyi yönüyle bakılması gerektiğini düşünüyorum. Dün akşam yaşanan olaylar bir kez daha şunu gösterdi.. İster yüzeysel ol, istersen derinsel ama İLHAN İREM sevgisi yüreklerin en safi ışığı ile donatılmış ve en vazgeçilmez değer halini almıştır... Orada ki sayısı çok fazla olan sevecenleri, ıslak ve umutlu şekilde görünce konserin iptal olması beni asla irdelemedi.. Belki de bundan sonraki konser de gerek hava durumundan gerekse başka sebeplerden ertelenebilir yada iptal edilebilir.. Ama bu İLHAN İREM’E olan sevgimizi ve ona borçlu olduğumuz ışığından vazgeçmiyoruz anlamına gelmez.. İnanın İzmirli sevecenlerin konserin iptal edilmesine bu kadar kızgın olmalarına şaşırdım.. Eğer gerçekten bir şeyi benimser ve yürekten hissedersek aslında konserin olup olmayacağını bile aklımıza getirmeyiz..
Şiddetli şekilde düşünüp biraz daha hoşgörü ile yaklaşmanızı istiyorum... Hiç bir şey kolay kazanılmıyor.. Büyük değerlere ulaşabilmek için büyük engelleri devirebilmek altın kuraldır bu evrende... Bu sebeple konserin yağmurdan dolayı ertelenmesini büyük bir sebep olarak görelim ve bir dahaki sefere özel bir durum olmadıkça konserin gerçekleşebileceğini aklımızdan çıkartmayalım.. Güçlü şekilde düşünüp, büyük adımlar atabilirsek eğer her şey de o denli güzel görünecektir bizlere..
Tekrar belirtmek isterim ki, konser bölgesindeki ambiyans, ortam ve mücadele beni sevindirdi ve bedenime haz verdi....
Buluşmak ve yağmurda ıslanıp konseri izlemek duygularımla..
Işık yüreklerde, sevgi hayatımızda olsun
                                                                 (KeopS)

Çevrimdışı arkiny

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #43 : 18 Ekim 2006, 19:52 »
Sorun olan erteleme değil.. İsterse 4-5 defa ertelensin.. Ama yeter ki yapılsaydı.. Sorun tamamen iptal olması konserin.. Bu bakımdan üzülüyor, kırılıyoruz, hevesimiz kırıldı.. Belki üstadın hiç suçu yok ama ne olura olsun İzmirli sevecenler hak etmiyor ki bunu... Çok iyimser bakamıyorum ben ozan senin gibi.. Maalesef..
"Kaç kez evinizin önünden geçtim bayram giysileriyle..siz dans ediyordunuz,dışarısı soğuktu..bir pencere vardı aramızda..."

Çevrimdışı ByC

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #44 : 18 Ekim 2006, 20:17 »
Selam,

Saat 18.50 de Fuar Açıkhava Tiyatrosunun önündeydim. Yağmur yağmaya devam ediyordu ama şiddetli olarak değil. Yetkililer konserin mutlak yapılacağını söylüyorlardı. Sevecen'lerden bazıları bu havada konser yapılmasının doğru olmadığını yetkililere izah etmeye çalıştılar. Fakat bazı sözde yetkililer (!) çok çirkin davranışlar sergilediler. En sonunda İlhan İREM kapıya gelerek bizlere açıklamada bulundu o sırada az bir kalabalık olduğundan üstadı yakından görmek sesini duymak çok heyecan vericiydi. İlhan İREM bize saat 20.00'a kadar beklememizi, o anki hava şartlarına göre konserin yapılıp yapılmayacağına karar verileceğini söyledi. Yağmur saat 20.00'a gelene kadar şiddetini arttırdı. Ama yağmura inat sevecenlerin sayısı da arttı. :) Herkes merakla yağmur altında saati beklemeye başladı. Saat 20.15'de İlhan İREM yeniden kapıya gelerek açıklama yaptı. Konser ertelenmişti  :'( Gerekli açıklama iki gün içerisinde Hürriyet - EGE Bölümünde duyurulacağı söylendi. İstanbul, Ankara ve dışardan gelen arkadaşlar adına üzüldüm. Son olarak saat 21.10 civarı büyük üstat kapıdan çıktı ve arabasına binerken ağzından o güzel iki kelime döküldü. MUTLAKA GELECEĞİM....

İyiki varsın İlhan İREM, iyiki seni yağmur altında iki buçuk saat beklemişim.Tüm olumsuzluklara rağmen  iyiki o bekleyiş içerisinde seni görme sesini duyma onuruna erişmişim.