Gönderen Konu: İzmir Konseri Hakkında  (Okunma sayısı 43356 defa)

Çevrimdışı cagriaga

• 1.nesil
  • *
    • cagriaga.com
Ynt: İzmir Konseri Hakkında
« Yanıtla #15 : 18 Ekim 2006, 01:54 »
Rezillik...
Evet bilerek bu şekilde başlıyorum mesajıma. Bu organizasyonu kim yapmış merak ediyorum. Aysa Organizasyondaki hangi adamlar? Her afişe gözümüze sokarcasına isimlerine yazmışlar bir de utanmadan. Aysa organizasyonmuş, gerçekten harika bir organizasyon... Orada onlarca insan yağmur altıda bekliyor insan bari girişe bir branda açar, bu kadar mı acizler? Ekimin ortasında açık hava konserinin kararı nasıl verilmiştir ya? Nasıl bir düşünce, nasıl bir mantık?
"sevişmek ah ne hoştur yıldızların altında" dan mı esinlendiler acaba? O şarkı yazın söylenir ekimin ortasında değil.
Resmen dalga geçtiler bizimle ne kadar beklediğimizi hatırlamıyorum düşünmek ve saymak da istemiyorum, her yer çamur konser alanının etrafı su dolmuş, resmen yollarda harap bitap olduk.
DEĞMEZ Mİ?
DEĞER TABİİKİ...
İlhan İREM için saatlerce ayakta yağmur altında beklerim o ayrı bir konu ama organizatör BECERİKSİZse kimse kusura bakmasın ben eleştirimi yaparım. Konseri kapalı spor salonunda yapsalar ne olacak? İncileri mi dökülür? Atatürk Kültür Merkezi ne güne duruyor? Daha güzel neresi olabilir ki?
İstanbul konseri bundan yaklaşık 20 gün önceydi, konserin başlamasına yarım saat kalana kadar yağmur yağıyordu. Aradan 20 gün geçmiş ve mevsim kışa doğru gidiyor. Yani hava geçen 20 günden daha kötü olacak tabii ki bunu tahmin etmek için müneccim olmaya gerek yok. Ne vardı kapalıda olsaydı? Ne vardı Almanya'dan gelen insanlar mağdur edilmeseydi?
Ben şimdi merak ediyorum bu şirket utanmadan bir daha konser düzenler mi? Düzenler tabii ki. Kim takar ıslanan onlarca insanı? Onlar sadece "yağmur yağdı yapacak bir şey yok başka zaman dinlesinler" gibi basit düşünecekler. Yazık yazık... Yağmur altında kalmaktan iliklerime kadar ıslanmaktan değil İLHAN İREM'den MAHRUM KALMAKTAN rahatsızım...
Şu konser olsun bitsin isterse meteor yağsın ya! Zaatüre olayım ama İlhan İREM’İ dinleyeyim istedim, olmadı. Ve bundan birileri sorumlu, istedikleri kadar özür dilesinler umurumda değil, ben bugün İlhan İREM'le dertleşecektim onun şarkılarıyla hüngür hüngür ağlayacaktım, bağıra bağıra haykıracaktım ama olmadı engel oldular... Özür dilemesinler benden...
Tek istediğim bir daha İlhan İREM gibi bir kişinin organizasyonuna soyunmasınlar... 7 Ekimden 17'sine ertelendiğinde ben şahsen 1 tane "17 Ekim İlhan İrem konseri" yazan afiş görmedim. BECERİKSİZ bir organizasyon şirketi. Yazıklar olsun, kazandıkları paraları zerre kadar helal etmiyorum.
Bu akşam konserin iptalini öğrendikten sonra GülEvi'ne sırılsıklam gelip ilk olarak şunu söyledim "BEN İSYAN ETME HAKKIMI KULLANMAK İSTİYORUM YA!"
Evet şimdi kullanıyorum. İsyan ediyorum...
Sevgili İlhan İREM, sevgili üstat.... Senin ve bizim emeklerimize saygısızlık ediyorlar. Bir organizasyon yapılacaksa insan alternatif belirlemez mi ya? neredeyse kış gelmiş "ya yağmur yağarsa" diye düşünülmez mi ya?
İnanamıyorum, bugün elimden alınan İLHAN İREM DİNLEME HAKKIMI istiyorum, bunu suiistimal edenleri ise şiddetle kınıyorum...
Sağolun sayenizde inanılmaz derecede berbat bir ruh halindeyim.
Sağolun bütün gecemi mahvettiniz.
Sağolun bütün bir haftamı mahvettiniz?
kim bilir sıradaki konser ne zaman açıklanacak, hangi tarihe konacak?
Daha fazla yazıp da canınızı sıkmak istemem ama yıllarca ulaşmayı beklediğim kişi kapının arkasında fakat ben ulaşamıyorum, işte ben bunu kaldıramıyorum...
Oraya kadar gidip dinleyemeden döndüm ya buna sebep olan kişileri İlhan İREM'e şikayet ediyorum.
Umarım okursun Işık Dost, umarım okursun da seni dinleyememenin verdiği acıyı anlar şu adamlara bir hesap sorarsın;
Saygılar

Çevrimdışı aTiLLa

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #16 : 18 Ekim 2006, 02:36 »
Merhaba arkadaşlar...
Forumları konser haberlerini aldığım günden beri takip ediyorum ancak bugüne kadar üye olmadım. Olmayı da düşünmüyordum. Ancak bu akşamki organizasyon rezaleti beni buna mecbur etti. İki yıldır İzmir’deyim ve bu şehirde bugüne kadar gördüğüm en soğuk havalardan biri yaşanıyordu. Telefonla organizasyon komitesini aradığımızda aldığımız yanıt konserin olacağı yönündeydi. Tabi ki memnuniyetle karşıladım bu haberi. Diğer birçok arkadaşımın düşündüğü gibi karda olsa tipi de olsa ben bu konsere gidecektim zaten.
Organizasyonun başında olan zihniyet maddi çıkarları üstte tutup insanlara saygıyı düşünmediği için bu konseri soğuk bir havada kapalı mekana almayı tercih etmedi. Üstüne insanları 2 saat kapıda dikti. Dikilenlerden biri de bendim. Önemli değil, İlhan İrem için saatlerce beklerim ama bugünkü işgüzar anlayış yüzünden belki de ben bu konseri izleyemeyeceğim. Organizatörlerden biri konserin bayramdan sonra olacağını söyledi. Ben öğrenciyim. Eğer bayramdan sonraki perşembe cuma cumartesi ya da pazar günlerinden birinde bu konser olursa çok sevdiğim hatta taptığım İlhan İrem'i izleme şerefine ulaşamayacağım. Maddi düşünen organizatörler insanların manevi duygularına nasıl karşılık verecekler bunu çok merak ediyorum...
Herkese saygılar...

Çevrimdışı cagriaga

• 1.nesil
  • *
    • cagriaga.com
« Yanıtla #17 : 18 Ekim 2006, 02:58 »
Evet kesinlikle katılıyorum ben de seninle aynı dertten muzdaripim... Ben de öğrenciyim ve bu konser nedeniyle bilet alamıyorum bir türlü. Çünkü her an ertelenebilir fikri var aklımda çünkü konser açık havada...
Şimdi iki gün daha bekleyeceğim tarih açıklansın diye...
Eee biletimi ne zaman alacağım...

Çevrimdışı Serapla

• 1.nesil
  • *
Ynt: İzmir Konseri Hakkında Bilgisi Olan Var mı
« Yanıtla #18 : 18 Ekim 2006, 09:43 »
Yola çıkana kadar organizasyon şirketi aradım iptal olmadığını söylediler. Çok kötü bir trafik sonrası nihayet gelebilmiştik, fakat bekledik bekledik, sırılsıklam olduk hatta çamura bile bulandık. (Açık havanın etrafını kazmışlar.) Ama olmadı.  Bir kez daha anladım ki bir şeyi bu kadar çok istemeyeceksin. Dün akşamın tek güzel tarafı İlhan İrem'in kapıya çıkıp açıklama yapması. En azından onu görmek için bile değerdi sırılsıklam olmaya. Konserin iptal olacağına ertelenmeyeceğine dair söylentiler var umarım doğru değildir. Ne şartta olursa olsun biz onu dinlemeyi göze almıştık ne olur iptal olmasın ertelensin başka bir tarihe (hafta sonu olursa dışarıdan gelecek arkadaşlar için daha iyi olur çünkü dün akşam biz ne kadar sıkıntı çektiysek onlar bizden daha çok çekmişlerdir.) Herkese geçmiş olsun diyorum. İlhan İrem'i en yakın zamanda İzmir’de konser vermesini istiyorum.

Çevrimdışı keops

• ...
  • *
« Yanıtla #19 : 18 Ekim 2006, 10:15 »
Güzel bir gündü... Bu anların tekrar yaşanması düşünmek haz veriyor bana.. Ne olursa olsun yine de hepimiz orada ıslak ıslak bekledik.. Ben mutluydum açıkcası

Çevrimdışı B-R

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #20 : 18 Ekim 2006, 11:29 »
İzmir konseri dolayısıyla kızgın, kırgın, öfkeli, üzgün, isyankar ve hayal kırıklığı yaşamış sevgili sevecenler..

Otuz üç yıldır İrem'in yolunu gözüyle, kulağıyla, ruhuyla İZLEYENLER'den olmanın  verdiği deneyimlerden güç alarak bu durumun ilahi bir sınav olduğunu düşünüyoruz. Sırat köprülerinden birindeyiz şu an. Ya bu köprüden sabırla geçip ÖTE'ye ulaşacak veya maskelerimizden birisi daha düşecek. Kendi özlemlerimizi, duygularımızı bir kenara bırakıp bu olayı bir de İlhan İrem açısından düşünelim. Kimbilir o ne halde? İstanbul ve Ankara konserinde şahit olduğumuz yüzündeki o buluşma mutluluğu öyle etkileyiciydi ki! O sevgili, otuz üç yıldır "kıldan ince kılıçtan keskin Sırat Köprüleri'den geçerek bize gelmişti. (Bir tane değil, pek çok Sırat Köprüsü!). Ve..,

Yılan ısırığı
                                    kırbaçlar acı acı yakıyordu tenini
                               Kızıl vazoda
                               Sönmüş gezegenin külleri.
                                       Çıplak ayakları
                                    yanmış kavrulmuş
                               yürüdü yürüdü yürüdü derviş
                                          ......
                               Bilmediği sularda yıkandı
                               Görmediği uykulardan uyandı

İlhan İrem'in duyguları, bize gelirken geçtiği köprüler, yıkandığı sular ve yanmış kavrulmuş çıplak ayakları biz sevecenler için daha önemli değil mi? "Olan oldu, biten bitti". Düşük frekanslı duygularımızı şimdi bırakıp bizi yeniden bulmasını bekleyelim. Bizi bırakmayacağını unutmayalım. Çünkü hepimizi tanıyor, biliyor. Çok farklı yollarla bizimle iletişim kuruyor.

Ankara konserinde Alaca Tüylü Kuş'u söylerken "burası çok önemli" diyerek şu kısma dikkatimizi çekmişti:

Asla pes etme!
                               Sarıl hayata
                               Sımsıkı sarıl yalnızlığına
                               Tek gerçek olan sensin
                               Yedi kat göklerdesin
                               İnandığın ötelere ötelere!

Uç yalnız uç...

Biz İlhan İrem'in rehberliğinde "yalnız uçmak" zorundayız. Unutmayalım İlhan İrem boşuna uzaklaşmadı organizasyonlardan, maddî çıkarlarını düşünen tüccarlardan, ruhu kirlenmiş, kirletilmiş kuru kalabalıklardan, "küçük hesaplar içinde boğulan" dostlarından, arkadaşlarından...

Biz ıslandık, üşüdük, tam ona kavuşmuşken kaybedivermiş gibi olduk.. Ama bu buluşmalar başladı bir kere... Bize sabırla beklemek düşer gerçek sevecen olarak.. Onu özlemek de güzel, beklemek de... Onunla yaşanan herşey güzel...

"HERŞEY ŞİMDİ BAŞLIYOR!"

Işık ve sevgiyle kalın.
                                                                                                                     Beyhan-Ruşen

"Mırıltılar koro olur
Seyahatler boşuna,
HER YERDEYİZ..."

Çevrimdışı aybeniz

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #21 : 18 Ekim 2006, 11:43 »
>:( Tabi ki kızgınız doğal olarak. Olan oldu uzaktan geldik ıslandık. Çamur olduk. vs.vs........
Lakin 1 oldu 2 oldu. ama 3.sün de olmayanlara inat olanlardan daha iyisi olmazsa......
E o zaman kapılar kapılar kapılar kapanır gibi.....

Çevrimdışı tolga

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #22 : 18 Ekim 2006, 12:31 »
7 Ekimdeki konsere gelebilmek için çalıştığım yerden izin alıp Tekirdağ'dan İzmir'e yola çıktım. Daha önce olan İstanbul konserine gitmedim çünkü 7 Ekimin ve İzmir'in benim için önemi büyüktü. Kimsenin görmediği ağacın ilk açan çiçeğiyle 7 Ekimde İzmir'de tanışmıştım. Ben, bir tanem ve şarkı sözlerini odamızın, sesini kalbimizin duvarlarına kazıdığımız İlhan İrem önceden anlaşmışçasına, bile bile bilmezcesine 7 Ekimde buluşacaktık.

17 Ekimdeki konsere gelebilmek için çalıştığım yer izin vermedi ve işten ayrıldım. Bilet almadan önce son kez organizasyon şirketini arayıp özellikle yağmur yağsa bile konser olacak mı gerekli tedbirleri aldınız mı diye sordum. Verilen cevap doğrultusunda biletimi alıp İzmir'e geldim.

Ertelenme haberlerini aldıkça yaşanılan çöküntüyü tarif etmek imkansız. Sizlerde başka koşullar altında değişik nedenlerden ötürü bunu hissetmişinizdir. Hala İzmir'deyim konser tarihini öğrenip yola çıkacağım. Kimseye kızamıyorum...

Çevrimdışı efsun_i

• Melek Tozları
  • *
    • Kanat Sesleri
« Yanıtla #23 : 18 Ekim 2006, 12:34 »
...ama 3.sünde olmayanlara inat olanlardan daha iyisi olmazsa......

Ne demektir, kıstasınız nedir ?

Nasıl ve ne görüyorsanız, kendi aynanızdan yansıyandır. Ruhunuza tutulan aynadır.
Gelirken olduğu gibi giderken de açıktır tüm kapılar... Açanda sizsiniz, kapatanda..
Her şey sizsiniz...

Aynı burukluğu paylaşsam da dün akşam, tekrar tekrar düşünmeli diyorum yazarken düşüncelerimizi…
Işık ve sevgiyle...

Çevrimdışı aTiLLa

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #24 : 18 Ekim 2006, 13:16 »
Arkadaşlar İzmir konseri tamamen iptal edilmiş. Bunu az önce aysa organizasyonu arayıp aldığım bilgiye dayanarak söylüyorum ve organizatörlere lanet ediyorum. Konserin bahar aylarında gerçekleştirilebileceğini söyledi telefondaki şahsiyet. Bilginize...

Çevrimdışı hafe

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #25 : 18 Ekim 2006, 13:42 »
İnanamıyorummm.. Hayır bu iptal gerçek olamaz.............. Hayır hayır hayır........... :'( :'( :'(
Böyle bir sorumsuzluk olamaz... Bu organizasyonu düzenleri kınıyorum.. Bir dahada bu organizasyonun adının geçtiği hiç bir yerde olmayacağım.. Böyle bir rezalet olamaz!!

Çevrimdışı hafe

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #26 : 18 Ekim 2006, 13:53 »
Ya emin misiniz? İptal mi gerçekten? Peki bu kadar mı yani.. Yıllardır beklediğimiz buluşma iptal olacak ve bu böyle kalacak mı? Bu ne düğü belirsiz sözde bir sanatçının konserimi bu? Ömür vermişiz bu anı görebilmek yaşayabilmek için! Baharmış! Bahara kadar yaşayabilecek miyiz? Ne bu yaaa.. Oyun mu bu? "aaa üzgünüz beceremedik, elimize yüzümüze bulaştırdık, pardon! Baharı bekleyin"
Öyle mi!!?

Çevrimdışı cnizamoglu

• ...
  • *
« Yanıtla #27 : 18 Ekim 2006, 14:00 »
Binlerce insanın aralıksız yağan yağmura rağmen konserin iptal olmasını bile bile sırılsıklam olmayı göze alıp konser alanının önünü doldurması içimizdeki birlik inancının ne kadar güçlü olduğunu bir kez daha gösterdi.Yağmur her şeyi sevgi seli olarak götürdü,büyüdü ve getirecek, herşey dönüşümlüdür.
Herşey şimdi başlıyor

Sizleri çok seviyorum

Çağdaş Nizamoğlu
---------------------------------------------------
Gah çıkarım gökyüzüne seyrederim alemi
Gah inerim yeryüzüne seyreder alem beni

Çevrimdışı Serapla

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #28 : 18 Ekim 2006, 14:02 »
Dokunsalar ağlayacak durumdayım şuan konser tamamen iptal olmuş. Bizim suçumuz neydi ya niye biz mahrum kalıyoruz bu konserden. Yağmurun çamurun içinde bile olsa dinlemeye razıydık biz beklemiştik hem de çok beklemiştik ama olmadı.

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #29 : 18 Ekim 2006, 14:11 »
Sevgili arkadaşlar,
Telefonla arayıp öğrendim, tamamen iptal olmuş konser diyorsunuz ancak, dün aynı telefon "konser bugün kesinlikle olacak" bilgisini de almıştınız. Lütfen, resmi bilgi olmadan panik yaşanmasın.

B-R tarafından yazılmış bir mesaj vardı: "Sırat köprülerinden birindeyiz şu an. Ya bu köprüden sabırla geçip ÖTE'ye ulaşacak veya maskelerimizden birisi daha düşecek"

Yaşanılan her aksilik her acı, köprüdür. Bu nedenle yanar dervişin ayakları!.. Sabır...

Işık ve Sevgiyle...