Gönderen Konu: İzmirli Sevecenler "Bezgin"e Hazır Olun  (Okunma sayısı 12009 defa)

Çevrimdışı santana

• ..
  • *
İzmirli Sevecenler "Bezgin"e Hazır Olun
« : 16 Ekim 2006, 21:35 »
Son Ankara konserinde, İstanbul konserinde söylemediği iki parçayı repertuarına katmıştı İlhan İrem. Hatta "Bezgin"i de söyleyecekler gibi bir havadaydılar, "bir bezgin yapalım mı bir daha ki sefere ne dersiniz" bile dedi İlhan İrem orkestraya dönerek.

Uzun lafın kısası; İzmirliler.. "Bezgin" şarkısı size nasip olacak belli.
Kullanıcının isteği üzerine üyelik hesabı durdurulmuştur.

Çevrimdışı refref

• DMT
  • *
Ynt: İzmirli Sevecenler "Bezgin"e Hazır Olun
« Yanıtla #1 : 17 Ekim 2006, 13:44 »
Son Ankara konserinde, İstanbul konserinde söylemediği iki parçayı repertuarına katmıştı İlhan İrem. Hatta "Bezgin"i de söyleyecekler gibi bir havadaydılar, "bir bezgin yapalım mı bir daha ki sefere ne dersiniz" bile dedi İlhan İrem orkestraya dönerek.

Uzun lafın kısası; İzmirliler.. "Bezgin" şarkısı size nasip olacak belli.

Sevgili Santana,değindiğin olayı konserde bende fark ettim hatta senin söylediğine ilave olarak Üstat Gültekin'e (gitarist) dönerek "Çaktırma ha" tarzında bir şey söyledi yanlış duymadıysam eğer. Hatta bunu konser sonrası Ankara'daki dostlarla da paylaşmıştım. Zaten Mahir dostum konserin bir sessizlik anında Bezgin diye bağırarak 'İstanbul'da söylememiştin bari burada söyle' gibilerinden bir cümle sarf etti hatırladığım kadarıyla. Üstat'da "peki"dedi gülerek! Nitekim başkentte Alaca Tüylü Kuşu söyleyerek herkesi şaşırtıp bir farklılık ortaya koyan İlhan İREM neden bu yaratıcılığı İzmir'de de yapmasın ki? Bezgin’de bence bunu için uygun bir parça gerçi biraz fazla bunalım belki ama yinede ne yalan söyleyeyim gerçi herkes biliyor artık ama benim gönlümden gecen tek bir şarkı var ve O bunu söylerse gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum ama çok istiyorum: BİTTİ...............
Son kapının ardında, gül kokulu çeyiz sandığının başında buluşalım.
Bakalım tanıyabilecekmisin beni. Düşünemeyeceğin bir haldeyim.
Krizalit kristalin.

Çevrimdışı cagriaga

• 1.nesil
  • *
    • cagriaga.com
« Yanıtla #2 : 17 Ekim 2006, 14:10 »
Alaca Tüylü Kuş'u çok severim; umarım söyler.
Tabi Bitti de harika bir şarkı.
Ya da şöyle söyleyeyim: Ne söylerse söylesin hiç farketmez, umarım yağmakta (aslında çiseleme denir buna) olan yağmur engel olmaz.
Bu arada ben hâlâ inanamıyorum bu akşam konsere gideceğime, canlı bir şekilde İlhan İREM dinleyeceğime.

Çevrimdışı santana

• ..
  • *
« Yanıtla #3 : 17 Ekim 2006, 17:09 »
Sevgili refref;
Gitarist Gültekin'e "çaktırma" derken "Ayrılık Akşamı" şarkısına başlayacaklarını ima ederek "çaktırmadan bir intro geç ben şarkıya girerim" manasında söyledi kanaatindeyim. Gültekin de zaten alakasız bir klasik gitar solosu geçtikten sonra İlhan İreme ses verdi. Çaktırmadı yani. ;) Güzel bir andı gerçekten.
Kullanıcının isteği üzerine üyelik hesabı durdurulmuştur.

Çevrimdışı mahirelhan

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #4 : 17 Ekim 2006, 17:54 »
İstanbul'da ve Ankara'da biri bağırdı (kim acaba:) )

İzmirlilere nasip olacağı kesin, ben alt yapıya ve 'çaktırmadan' repertuara girmesine sebep oldum mu acaba:) belki de sanırım galiba.
Titrek bir mum alevinin, havaya bıraktığı bulanık bir is ve göz gözü görmez bir sis değildik biz!...

Çevrimdışı cagriaga

• 1.nesil
  • *
    • cagriaga.com
« Yanıtla #5 : 18 Ekim 2006, 03:00 »
Mahir;
abiciğim sen yoksun diye İlhan İREM İzmir’de konser vermiyor...
Daima erteleniyor, gel de şu konser olsun kurban olayım ya...
Hem Bezgin’i de söyleriz birlikte...