Gönderen Konu: İzmir Konserinde Sevecenler  (Okunma sayısı 23093 defa)

Çevrimdışı santana

• ..
  • *
İzmir Konserinde Sevecenler
« : 16 Ekim 2006, 21:32 »
İlhan İrem’in hem İstanbul hem de Ankara konserlerinde bulunmuş bir hayranı olarak, diğer sevecen arkadaşlarla yaptığım görüşmelerin sonucunda İzmir konserinde, ilk iki konserdeki coşkulu sevecen kitlesinin büyük bir bölümünün katılamayacağını gözlemledim. Gerçekten tarih olarak çalışan kitleye çok ters bir tarih; tam hafta içi. Bu yüzden içim biraz burkuldu; çünkü iki konserde İlhan İrem o coşkulu sevecenlerle bütün olarak sahneyi paylaştı. Eminim gözleri o kitleyi arayacaktır.

İzmirli sevecen arkadaşlarımızın bizleri aratmayacağından şüphem yok, ama dediğim gibi o coşkulu sevecen kitlesi sayesinde Ankara konseri canlı geçti. Bunu sadece ben değil diğer tüm forumlarda ve ekşisözlükte görüş belirtenler söylüyor.

Selam ve sevgiler.
Kullanıcının isteği üzerine üyelik hesabı durdurulmuştur.

Çevrimdışı arkiny

• 1.nesil
  • *
Ynt: İzmir Konserinde Sevecenler
« Yanıtla #1 : 16 Ekim 2006, 21:44 »
Konserin iş günü içerisinde olması tabi İzmirli sevecenlerin seçimi değildi… Ancak ne olursa olsun İzmir deki konserde çok coşkulu geçecektir... Şüphem yok
"Kaç kez evinizin önünden geçtim bayram giysileriyle..siz dans ediyordunuz,dışarısı soğuktu..bir pencere vardı aramızda..."

Çevrimdışı atilganyildiz

• 1.nesil
  • *
    • cemal süreya
« Yanıtla #2 : 16 Ekim 2006, 22:08 »
İki şey dilerdim tanrıdan ilki İzmir’de olmak diğeri İlhan(m) İrem'in konserine gidebilmek.. Anne ve babamın İlhan İrem sevgisiyle büyüdüm çocukluğumda, sonra bir aşk oldu bende İlhan İrem, onun şarkıları ışık oldu hayatıma. Hele bir Türkiye Eurovision elemeleri vardı ömrümce unutamam. Sene ya 86 ya 87, büyük bir coşkuyla İlhan İrem'in birinciliğini bekliyordu bizim ev ve tüm Türkiye ama İlhan(m) İrem 2. Kayahan 1. olmuştu yıkılmıştık.. İzmir'de olup o saatleri yaşamak vardı.
nefesimde yaşayan
sıcaklığı paylaşan yar ola
yaşam denen uykudan
uyanmasını bilen yar ola..

Çevrimdışı keops

• ...
  • *
« Yanıtla #3 : 16 Ekim 2006, 22:09 »
Hisset.. Bizi göreceksin yüreğinde...

Çevrimdışı cnizamoglu

• ...
  • *
« Yanıtla #4 : 17 Ekim 2006, 00:55 »
İzmir'e havayolu ile gelecek olan arkadaşları karşılayabilirim. Havaalanından merkeze ulaşımda güçlük çekebilirsiniz.
tel.555 503 34 11
Çağdaş Nizamoğlu

---------------------------------------------------
Gah çıkarım gökyüzüne seyrederim alemi
Gah inerim yeryüzüne seyreder alem beni

Çevrimdışı hafe

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #5 : 17 Ekim 2006, 01:13 »
Saatler kaldı artık... İzmir’e katılımın çok olmama ihtimali var ama önemli olan sevecenlerin ışıklarının ve sevgilerinin orada olacak olması.. İnanıyorum binlerce yürek orada olacak..Ve ayrıca bence sevecenlerin teker teker sevgileri o kadar büyük ki bu sevgilerin bir araya gelmesiyle oluşan sinerji bile en fazla bir sevecenin sevgisi kadardır. O konserde bir kişi olsa dahi aynı ışık olacağını hissediyorum..

Işığa sevgiyle...

hakan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 17 Ekim 2006, 16:26 »
Selam sevecenler ve büyük gün şimdide İzmir’de kendisini gösteriyor. Yüzlerce sevecen yüzlerce ışık ve sevgi gönüllüleri tek bir vücut olmuş Samanyolu galaksisini sanki sergiliyor gibiler. Umuyorum hava iyi olur belki de dualarımızla ama bildiğim tek şey bu mutlu güne erişen bütün dostların çok şanslı olduğudur, yani açıkça kıskandım biran için konserdeki dostları...........
Yinede her şeye rağmen konserin atmosferini tatmak çok güzel olurdu İstanbul’dan sevgiler.....

DOĞUMDAN SONRA ÖLÜMDEN ÖNCE GÜNEŞİN BATTIĞI YERDE IŞIK VE SEVGİYLE....!

Çevrimdışı gulcan

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #7 : 18 Ekim 2006, 17:14 »
Hisset..Bizi göreceksin yüreğinde...
Kimse 17 Ekim in önemini kavramadı.Forumlara bakıyorum da şöyle sevecenler dediğimiz birliktelikte kendine has kullanılan kelime sayısı yok denecek kadar az. Bu içimi acıtıyor. Neden insan takdir değil de taklit etmeyi seçer?
İzmir konseri öncesinde İzmir sokaklarında  Marmaris ten bir çift  göz geldi. Amacı özümsediğimiz Işık ve Sevgiden ne anladığınızı gözlemlemekti.Göz gördüklerine inanamadı ve şimdi bakmak istemiyor... Gökyüzü, enginliğinin kavranılmayışına ve insanlığın  günü kurtarmaya çalıştığı SIĞ Alem ine çok, çok kızgın... Bunun ispatını yaşatıyor ama gören yok heyhat!..
Ey Ademoğlu!.. Silkelen ve kendine gel. Nefs-ini irdele, Zaafını keşfet, Kabuklarınla yüzleş, Niyetinin Samimiyetsizliğini Yüreğine Fısılda..... Kimsin? Nesin? Ne için Yaşıyorsun? Araştır ve Yanılsamalarının Kölesi olma. Olma ki  nesillerine hastalık değil ışığı miras bırak!..Yap bunları ey insanoğlu 
Sen yapmazsan Yaptırılacak.... Çook yakındır.                                                  saygıyla.

Çevrimdışı keops

• ...
  • *
« Yanıtla #8 : 18 Ekim 2006, 22:21 »
Benim başlığım ile bir bağıntı kuramadım.. Yoksa genelden ziyade kişisel olarak üzerimemi alınayım bu sözleri?

Çevrimdışı zar kanatli

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #9 : 19 Ekim 2006, 00:36 »
Arkadaşlar
Muhteşem İstanbul ve Ankara konserlerinin büyüsüyle İzmir'e de gittim.
Şarkılar söyleyerek saatlerce yağmurun dinmesini bekleyişimiz tarifsizdi.
Bu sefer yağmur durmadı.
Bence bu bir sınav!
Sabrederek kavuşmaktan daha çok yıllardır paylaştığımız hazinenin nasıl narin, kırılgan, uçucu olabileceğini,
varlığını ve yokluğunu hissettim.
Ankara konserinde "Yolum uzun, size bir cevher bırakıyorum. Milyonlarca yıl sonra yeşerecek bir cevher..." sözünü
hatırladım. O, korumalar ve bir sürü kaba saba insanın arasında sessizce yanımıza geldiğinde ben,
O'nu, O'ndan sonrasını, sonraki bizi düşünüyordum.
Biz sevecenleriz. Bu konserler yılların ödülü olsa da, Işık Dost'la, şarkılarıyla ruhsal beyaz ayinlerde buluşmayı,
asla pes etmemeyi, huzurla bekleyişleri öğrenmedik mi?
Konserin olmamasından geçtim.
Şimdi korkum, tam bize gülyüzünü göstermeye karar vermişken,
derinliğinden habersiz insanların kötü organizasyonları yüzünden, "canımız" yeniden içine kapanıp,
sessizliğe bürünmesin.
Ertelenen veya iptal edilen İzmir konseri muhteşem yolculuğumuzun hiçbir yerinde.

Işık ve Sevgiyle
Zar Kanatlı

Çevrimdışı outside the wall

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #10 : 25 Ekim 2006, 13:51 »
konserin olmayışı hiçbir şeyi engellemedi. sesini duymak ve onu görmek bile bana yetti.o tatlı sesten dökülen melodiler sonsuza dek kulaklarımda olacak

17 eylül İzmir anısına... :D

''See my love
Like a lost balloon
Rising up through the afternoon
And then you appear

What did you say
I know you were singing
My ears won't stop ringing
Long enough to hear
Those sweet words
And your simple melody

I just have to hear