Gönderen Konu: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar  (Okunma sayısı 76143 defa)

Çevrimdışı raynah

• 1.nesil
  • *
Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
« Yanıtla #30 : 25 Ekim 2006, 04:10 »
Geç kalmış sayılmam.. 1 haftalık bir geç anlatım olacak ancak olsun.. Antalya'dan gelirken uçağı kaçırıyordum. Yasemin bekletti. Sağ olsun!! İndik, buluştuk herkesle, gitmem gerekti, kalamadım yanlarında, olsun. Bu ana kadar normal... Sonra konser.. sahne.. ilk çıkış.. ve ben gibi bir sfenks i bile ağlatan bir adam.. 1 dakika ağladım, o kadar uzundu ki sanki.. Alkış yağmuru.. Hayatımda yaptığıma inandığım en doğru şey.. En doğru yerde olmak.. Hamdi'nin bizi ağırlayışı.. Sabahlamamız.. Uykuya düşmanlık.. Hiç bir yorgunluğun bu kadar güzel olacağını sanmamak.. ilkti.. öyle de kalacak.. bir çok ilhan sever tanımak.. İlhan İrem'i o değişmez sesiyle dinlemek.. Rüya gibi dedikçe ne kadar gerçek olduğunu sahnede anladım. O ana kadar inanamamak...

Giderken gözüm arkada, sahnede kaldı.. Geldi gelecek derken kanatlandı ve gitti.. Sabah yağmur altında Hamdi'yle yürürken, daha aşılacak çok yol olduğunu anladım.. Gene dönüş uçağına ucu ucuna yetiştim.. Sincan'dan gelmek epey zahmetli, ancak her şeye değermiş..

Hayatımda bu kadar mutlu olduğum bir günü hatırlamıyorum.. Herkese teşekkürler..

Not: Bugün gene Ankara'dayım.. Gene Hamdi ile neler paylaştık.. ve Zeynep'le.. ve Yılmaz'la.. ve telefonla konuştuğumuz herkesle.. Böyle kalın.. Hep böyle kalın.. ;)
..yalnızlığım sana emanet..

Çevrimdışı bluesantana

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #31 : 25 Ekim 2006, 20:40 »
Ankara'daki konseri sabırsızlıkla bekleyenlerden biriydim ben de. İlhan İrem'i canlı dinleyecek olmak ve diğer sevecenlerle ona eşlik etmek için sabırsızlanıyordum. Nitekim sesim kısılana, ellerim kızarana dek eşlik ettim tüm şarkılara. (Tabi İtalyanca olan hariç!) Hiç bitmesin istedik konser. O muhteşem sesi ve her biri eşsiz olan şarkıları doyasıya dinledik. Rüya gibiydi... Üstadın performansı ve Grup Tek Yürek de muhteşemdi. Belki görsel materyaller biraz daha çeşitlendirilebilirdi. Bu arada konserde bazı sevmeyecen kişiler de vardı. Gerçekten hoşgörüsüz olan bir tanesi tam arkamda oturuyordu. Şarkılara eşlik edenleri sürekli rahatsız etti, oturmalarını istedi. Bunu başaramayınca da su attı arkadaşlar. Gerçekten şaka gibiydi. Günlerdir hasretle beklediğimiz konsere gölge düşürdü bu kişi. Bir insanın bu denli hoşgörüsüz olması ve hayatımın konserinde de bana denk gelmesi benim açımdan bir talihsizlikti. Yine de o büyülü dakikaların etkisini azaltamadı. Adeta uçtuk tüm şarkılarda. Koordinatları sabırsızlıkla bekliyorum. Işık ve sevgiyle...

Çevrimdışı romans18

• ...
  • *
« Yanıtla #32 : 28 Ekim 2006, 20:03 »
Merhaba arkadaşlar;

Ben sevgili İlhan İrem'in sıkı bir hayranıyım ve aranıza yeni katıldım.

Sizlere Ankara konseri hakkında diyeceğim hiçbirşey yok sadece ben bu konsere Gaziantep'ten katıldım ve Tek kelimeyle MUHTEŞEM'di.

Sevgili İrem'i Adana ve Gaziantep' te de istiyoruz... Çünkü Doyamadık ki....

Herkese iyi günler...

İlhan İrem'i dinlemeye devam edin...

Çevrimdışı selda09

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #33 : 29 Ekim 2006, 23:48 »
ARTIK ÖLEBİLİRİM......
Bursa’dan Ankara’ya uzanan bir yolculuk.. Sonunda da tüm zorluklarına rağmen mükemmel bir gece. Ama gecenin sonunda Ankara sokaklarına yabancı üç kız. Sonunda oldu. Onu gördüm. O diyorum çünkü nasıl hitap etmem gerektiğini bulamadım yıllardır. Sevecen mi üstat mı büyük insan mı? Neyse İlhan İrem işte.
Bunu da yaşadım ya artık ölebilirim. Onun sesini duydum, onu gördüm. Oysa bana hep bir masal kahramanı gibi geliyordu. Uzaklarda biri vardı ve o bir daha hiç dönmeyecekti sanki. Ama döndü. Teşekkürler.+
ARTIK ÖLEBİLİRİM

Çevrimdışı ilker

• ..
  • *
« Yanıtla #34 : 08 Kasım 2006, 22:28 »
Ankara konseri
nasıl anlatılabilir ki
tadı hale damağımda ve dün gibi taze
konser öncesi buluşma
yeni arkadaşlarla tanışma ve paylaşımlar
ve  konser anında sevecen dostlarla kaynaşma  faslı...
heyecanlı ve meraklı gözlerle etrafa bakışlar...
deli gibiydim o gün
içimden haykırmak geliyordu.
İlhan İreme.
ve de yaptım kollarımı kaldırıp;
''ALLAHIM AÇ KAPILARINI
''ALLAHIM AŞK KAPILARINI'' diyerek bağırdım şaşkın bakışlar eşliğinde 
ve sonrada;
''İLHAN  AÇ KAPILARINI
 İLHAN  AŞK KAPILARINI'' diye bağırdım...
ve 9 senelik bekleyiş sona erdi...
konser anına çıkışı...
elini tutmam ve elini öpmem
kokusu burnum da
ah!
anlatılmıyor ki yaşanıyor
tekrarı en kısa zamanda gelecek bunu hissediyorum...
her şey gönlümüzce olsun ışık dostlar
ışık ve sevgiyle
Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.

Çevrimdışı sonergunel

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #35 : 09 Kasım 2006, 11:19 »
İlhan İrem' in Ankara konserinde 26 yıllık bir dinleyicisi, hayranı olarak tabi ki yerimi aldım diğer tüm sevecenlerin sevgi dolu yürekleri arasında...
Bana aşk ı tarif et deseler, tanımını yap deseler herkes gibi bende aşkın tarifini yapamam tanımını yapamam. İşte İlhan İrem' in konserin de yaşadığım o güzelim duygularında tanımını yapamam, o duygularımı tarif edemem; aşk anlatılmaz yaşanırsa İlhan İrem' de anlatılmaz yaşanır....
Türkiye'ye bir daha böyle sanatçı gelmez....

Çevrimdışı raynah

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #36 : 21 Kasım 2006, 00:45 »
İçimden geldi... Ankara sen nelere kadirsin ;D
..yalnızlığım sana emanet..

Çevrimdışı faith55

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #37 : 25 Kasım 2006, 13:45 »
Birçok şey söylemek istiyorsun ama kelimelere dökemiyorsun… İşin güzel tarafı ise eğer şu anda buradaysanız ne söylenilmeye çalışıldığını duymanıza ya da okumanıza gerek yok… Herkesin içinde aynı kıpırtı, herkesin içinde aynı duygular... Her şeye rağmen muhteşem bir buluşumdu Ankara konseri... O duyguyu tarif etmek çok zor. Herkesin aynı dili konuştuğu, yüreklerinde aynı hissi paylaştığı bir konserdi. Yabancı yok, biz bize... Hiç bitmemeliydi o gece.

Çevrimdışı ilker

• ..
  • *
« Yanıtla #38 : 25 Kasım 2006, 18:24 »
Selam ışık dostlarım
Ankara konseri anlatılamayacak kadar mucizelerle dolu benim için ...
Orada yaşadığım efsunlu buluşmaları nasıl anlata bilirim bilemiyorum...
Konser öncesi yaşadığım yoğun duygu
Kollarımı kaldırıp önce
''ALLAHIM AÇ KAPILARINI
 ALLAHIM AŞK KAPILARINI'' diye bağırmıştım daha sonra hızımı allamayarak m

''İLHAN AÇ KAPILARINI
 İLHAN AŞK KAPILARINI'' kapılarını diye bağırmıştım...
 Unutamıyorum o geceyi..
 Benim için görkemli bir buluşmaydı.
 İLHAN İREM’İN elini tutmam sonra da elini öpmem,
 Onun kokusunu yüreğinin güzelliğini hissetmem anlatılacak gibi değil yaşanılacak bir olay...
 Kendimden geçmiştim resmen konser süresince.
 Danslarım zıplamalarım. Sesim o kadar kısılmıştı ki; bağırmaktan iki sevecen bana atkı hediye   
 etmişlerdi.
 Ve o gün benim için özgürlüğümün ilk adımı idi
 IŞIK VE SEVGİYLE
      İYİ Kİ VARSIN
            İLHAN İREM
Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.

Çevrimdışı santana

• ..
  • *
« Yanıtla #39 : 25 Kasım 2006, 19:53 »
Karadeniz’den katılan tek kişi kendimi sanıyordum; fatih55 de varmış.

Ankara konseri bambaşkaydı; uzun uzun yazmaya çalıştım ama yine de yetersiz kalacak ne kadar yazsam da.
Kullanıcının isteği üzerine üyelik hesabı durdurulmuştur.

Çevrimdışı kwlcm

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #40 : 04 Aralık 2006, 01:24 »
Konserden bir gece önce başladım ne giyeceğim diye düşünmeye, sanki hayatımın aşkıyla baş başa buluşacaktım :)Aslında biliyordum çoğunluğun bir kot bir siyah t-shirtle geleceğini ama benim sevecen t-shirtüm yoktu :'(Konser için 16:00da hazırlanmaya başladım, en az 10 kez kıyafet değiştirdim ve 19:00da Anatolia'nın otoparkına girdik. Arabadan inip tırlara dokunmak isteyecek kadar çıldırmış durumdaydım, erkek arkadaşıma "Hayatım bak, eşyalar bunlarla gelmiş" dediğimde o hala farkında değildi delicesine tutkumun :) Sonra gördüğüm Vito'ya ve Land Rover'a bakıp" hangisi O'nun acaba?" dediğimde "Bak O da bizim gibi Land Rover kullanıyor :)"diyen canım sevgilimi boğmak istedim o anda ama o bana O'nun da bir insan olduğunu anlatmaya çalışıyordu galiba :D Arabada son bir sigara içerken,önümden geçen insanları gördükçe kıyafet konusunu biraz abarttığımı hissetmeye başlamıştım,arabadan inip kapıya doğru giderken de tamamen farkına vardım ki abartmışım :-[Siyah pelerine benzer yere kadar kazağım,siyah taytım ve çivi topuklu çizmelerimle sanırım benim vipden gireceğimi zannettiler ama ben de C girişinin önünde bekliyordum.Kendimi biraz garip hissettim ama asıl yıkımı içeri girince yaşadım.Tüm hafta boyunca kontrol ettiğim C-2'nin 11.sırasının en köşesinde oturuyorduk :o Ellerim buz gibi,hem yüreğim midem de hem ağzımda,titreye titreye bekledim o anı.Şarkılarla O'nu çağırmak beni biraz olsun rahatlattı ve o an.Bir Yıldız ve İlhan İrem...Gözyaşlarıyla ayağa kalktım,ellerim olabildiğince yukarıda alkışlıyordum,erkek arkadaşım orada anladı artık sevgimin sonsuzluğunu :)Ben konser boyunca haykırarak eşlik ettim,ellerim patlarcasına alkışladım,bir an oturmadım,o da sesli görüntülerini çekti,bildiği kadarıyla eşlik etti.Arkadaşlar hanginiz böyle sevilen bir başka sanatçı gördünüz?Koca bir koro bütün gece ayakta eşlik etti İlhan İrem'e.Konser çıkışında yürüyemiyordum o ayrı tabi ;D İyi ki gittim o olağanüstü buluşmaya ve bir insana daha kanıtladım İlhan İrem'in kainata sığmaz büyüklüğünü.Bir insana daha O'nu anlatıp,sevdirebilmek onurdur benim için.Başardım,mutluyum ;D51 gün geçti ve hala düşündükçe gözlerim doluyor,hayatımın en güzel 2saatiydi.Dünya gözüyle gördüm ya İlhan İrem'i,gözüm açık gitmem :)
Herşey biter,bir şey bitmez...

Çevrimdışı bahar02

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #41 : 20 Nisan 2007, 19:41 »
Ben o konserde bulunamadım orada olmak ve ışık ve sevgiyi içime çekmek isterdim ama olmadı yaşayamadım.... :(