Gönderen Konu: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar  (Okunma sayısı 78923 defa)

Çevrimdışı BOLT THROWER

• 1.nesil
  • *
Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
« Yanıtla #15 : 16 Ekim 2006, 16:30 »
Bulutların ortasında bir sarılık bir yıldız görürüm…

Sonsuzluğu yaşadığımız konserler… Sahne arkasında ağır ağır süzülüşü İrem’in. Gökleri gösteren eli..Ve bizler.. Yıllardır beyinlerimizde, ruhlarımızda yaşadığımız konserler. Her bir parçasında, hayalimizde canlandırdığımız uçuşan pelerin. Mikrofonu tutan siyah ojeli asil eller. Ayağını kolona koyup seyircisiyle coşan rock şövalyesi. Hepsini yaşadık hayalimizde. Yıllarca.. Heyecanla.. Ve vuslatımız.. Kelimelere sığar mı ki bu anlar? Ne yazayım? Ne edeyim? Bilemem. İnanın bilemem. Hangi kelimeleri bulayım da anlatayım. Sonsuzluğu yaşadık desem? Cennetleri gördük desem? Melek gördük desem? Buğulu gölü gördük desem? Tek tek parçaları anlatmak hoşuma gitmiyor. Haddime düşmüyor. Çünkü olağanüstüler. Ama şunu belirtmek isterim. İrem konserde “Alaca Tüylü Kuş” u söylüyor ve o muhteşem lirik geliyor. O kısmı söylemeden önce şöyle diyor İrem : “Burası çok önemli” ve hep bir ağızdan söylüyoruz “asla pes etme, sarıl hayata…Sımsıkı sarıl yalnızlığına….” İşte bu an her şeyin başladığı andır.Yıllardır bize anlattıklarının altını şefkatli bir baba, şefkatli bi öğretmen gibi çizmesi.. ”Burası çok önemli” deyişi. İki saniye sürdü bu an belki. Ama o anki sonsuzluğa uçan bir alaca tüylü kuş gibi uçtum göklere. Ruhum O Yıldız’a değdi. Her şey o anda başladı.
Her şey şimdi başlıyor…

Işık ve sevgiyle…

Çevrimdışı ISIK YOLCUSU

• 1.nesil
  • *
    • Işık ve Sevgiyle
« Yanıtla #16 : 16 Ekim 2006, 16:36 »
An'ı yaşattığınız için sonsuz teşekkürler... Uzaklarda olsam da konseri yaşadı benliğim. Hissedişleriniz  mesafeleri aşıp geldi yüreğime.

Işık ve Sevgi yüreklerinizden eksik olmasın.

Sefa Köylü
Ben karanlıklarda aykırı ışıklarımla
                                            dönüyorum

Gecenin yırtılmış elbisesinden dökülen avuçlarıma
                                                       savruluyor
Azade çığlıklarla...

Çevrimdışı mahirelhan

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #17 : 16 Ekim 2006, 19:29 »
Selam tüm iyi yürekli temiz insanlar, yeteri kadar yazılmış duygular (tam anlatılamasa da)- oysa daha neler var değil mi kafanızda sözcüklerle kaynaştırılamayan.
Yazmak istediklerim yaşadıklarımıza istinaden olacak(yaşadıklarıma). Yıllardır içimde taşıdığım ve hep yaşanması gerekli olan diye inandığım- en büyük inancım- sevgi, saygı, paylaşım, iyi niyet, eşitlik ve bilumum insani değerler. Tüm öğretilerin( ilahi olanlar, olmayanlar)  ana kaynakları işte!

İlhan İrem'i bu değerleri babam tarafından almaya başladığımdan beri dinler, insanlığın ne anlamla yüklü olduğunu düşünürüm, beynimde çakan her ışıktan sonra bir diğer albümünü, başucu volkmenime koyar, yatağımın başına stereo ses versin diye uygunca dizdiğim hoparlörlerimden dinlerim-büyük bir sessizlikle-
 Yıllar önce bestelediği ve benim renksiz bir ekrana bakarak dinlediğim şarkılarını yıllar sonra kendisiyle beraber söylemek, bu ne güzel bir gerçek.
İnsanlık yolunda ilerleyen ve bize yaşanması gerekenleri bir bir ve en ince ayrıntısına kadar göz kırparcasına anlatan sevgili İlhan İrem'e binlerce kez teşekkür eder, sadece İstanbul'da değil Ankara'da da bu değerleri yaşayabildiğim tüm insanlara en içten minnetlerimi sunarım.

Sevgilerimle
Mahir Elhan
en dip not* İngilizce karakterleri Türkçe yazmam bilinçlidir
Titrek bir mum alevinin, havaya bıraktığı bulanık bir is ve göz gözü görmez bir sis değildik biz!...

Çevrimdışı aviator06

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #18 : 16 Ekim 2006, 19:50 »
Sevecen görüntüleri dilerim becerebilmişimdir.. Teknoloji özürlüyümde.. Konseri izleyenler için ayrı bir önemi var.   

Cem..

Çevrimdışı cicekkiz

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #19 : 16 Ekim 2006, 20:31 »
Çevirdik yüzümüzü cennete doğru
Gözümüz daldı gitti ışığına
Sonra sonsuzluk notalarında
Coştuk coştuk coştuk...
Ve yine ne yana kanatlansan o yana
Uçtuk uçtuk uçtuk...

Sizi seviyorum
                                  Işık ve sevgiyle

Çevrimdışı thanados

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #20 : 17 Ekim 2006, 00:24 »
     Sevecenler, konserin sonundaki semazenler ve güvercinler çok çok güzeldi, bir sürprizdi. Ama sanırım İlhan İrem son iki şarkısını playback yaptı sanki. Gerçi bunun bir önemi yok, önemli olan paylaşmaktı, yine de biraz üzüldüm sanki.
     Ama konser beni çok mutlu etti. İstanbullu sevecenleri orada görmek de güzeldi. Özellikle tişörtlerine hayran kaldığımı belirtmeliyim. Hayatımda ilk defa bir konsere gittim, çünkü Türkiye'de konserine gidecek kadar sevdiğim başka bir sanatçı daha yok, bu ilk konserim ama en muhteşem konserim oldu. O gecemi düşlere boğdu, yıllardır özlemle dinlediğim sesi canlı olarak duymak elbette inanılmazdı. Daha ne isterim ki, elbette yeni bir konserde buluşmaktan başka bir şey değil.
     Hoşçakalın sevecenler

Işık ve Sevgiyle...
gecede bile gölgeler ararsın
sokaklarda yankılanır bütün
düşlerinin ayak sesleri

Çevrimdışı crysalid

• DMT
  • *
    • Doğanın Melek Tozları
« Yanıtla #21 : 17 Ekim 2006, 14:55 »
Sevecenlere: Başkente yakışan bu çoşku selinde ve sonrasındaki o ışık dolu sohbetlerde beraber olduğumuz herkese yürekten teşekkürler.. Her daim sürsün bu güzel paylaşımlar....
 Işık Dost'a :  SENİ SEVİYORUZ !...
 Ve Atamıza: Bilgeliğinden Işık almaya geldiğimiz o günde  bizlere bir küçük tebessüm vardı yüzünde, hissettik !   Uyu güzel bebeğim, çok yakında değişim !.. UYU SONSUZA DEĞİN . . .
http://doganin.melektozlari.com

Sevginin sonsuz renkleri vardır

Çevrimdışı la kuyud

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #22 : 17 Ekim 2006, 19:55 »
...ve o an İlhan İrem sahnede...
nefeslerimizi tuttuk...
kanımız donmuştu adeta...
çılık çılıga karşımızdaydı...
o sevecen tavırları...
sahnede çocuklar gibi şen...

koordinat düzleminin yerini ve zamanını
                                               bekleyeceğiz sonzuzluğa değin
                                         ve hep o melekler korosu İlhan İrem şarkılarına eşlik edecek
                                                                               yürek gözüyle İlhan İrem'e

ışık ve sevgiyle
''...eğer birilerini seversen bırak gitsinler...'' iirem

Çevrimdışı kerem67

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #23 : 18 Ekim 2006, 14:16 »
Ben daha 17 yaşındayım ama İlhan İrem’i 6-7 senedir dinlerim Ankara konseri gerçekten güzeldi ben Zonguldak’tan gittim konsere ama gerçekten değdi belki gören olmuştur içeri girerken binanın dışında 3-4 metre büyüklüğünde poster vardı onu çaldım şuan Zonguldak da ki evimin dışına astım rüzgarda dalgalanıyor....

Çevrimdışı Le temps

• DMT
  • *
« Yanıtla #24 : 18 Ekim 2006, 17:03 »
Ben bugün üye oldum. Ankara konserinden beri şaşkınlığımı üzerimden atabilmiş değilim. Doğrusu pek fanatik sayılmazdım, konser anına kadar şarkılarını severdim sadece. Ama konser boyunca bahsettiği şeyler ve ilk kez şarkıları gerçekten dinlediğimde, yaşadığım, bildiğim şeylerden bahsediyor dedim ve bugüne kadar nasıl kaçırmışım diye düşündüm. O günden beri sürekli dinlediğim şarkılarını bu kez çok farklı bir ruh haliyle dinliyorum. Ve sonra "sevecen"in anlamını keşfettiğimde, bu kadar açık bir mesajı bugüne dek nasıl anlamadığıma hayret ettim. İlhan İrem iyi ki var, sizler iyi ki varsınız hepiniz.

Çevrimdışı basalpbelgin

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #25 : 19 Ekim 2006, 01:48 »
İlhan İrem ile aynı jenerasyonun çocukları olduğumuz için öncelikle gurur duydum ben onu ilk siyah beyaz TV de dinlediğim de işte bu demiştim ve o günden başlamıştır hayranlığım. Onu hiç görmemiştim sadece şarkılarıyla bağlanmıştım her söylediği şarkıda kendimden bir parça bulmuştum TV ye çıkmasa dahi onun CD’lerini alıp ona gönülden bağlı olduğum mesajını vermeye çalışıyordum. Çevremdekilere beni tanımak isterseniz İlhan İrem’in bir kaç şarkısını dinleyin diyordum.
Ankara’da  konser  vereceğini duyunca da  çok heyecanlandım .çünkü yıllar sonra karşılaşacaktım.ama merak ettiğim yıllarca hayranlık duyduğum İlhan İrem acaba sahnede nasıldı..... yoksa ben mi büyütüyorum diye,   konser başladığında heyecandan  yerimde duramadım  tek kelime olağan üstü ve muhteşemdi onu anlatmaya kelimeler bulamam ve 1975 yılından beri fanatiklik derecesindeki İLHAN İREM sevgim Ankara konseriyle sonsuzluğa kadar sürüp gidecek...... beni yanıltmayan tek insan
İyi ki varsın gençlerinde seni bizim kadar sevdiğini gördüm ve çok mutlu oldum yeni konserini sabırsızlıkla bekliyorum

Çevrimdışı hanci

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #26 : 19 Ekim 2006, 11:11 »
Madem bu kadar ısrar ettiniz bende yorum/fikir/görüşlerimi belirteyim:))

Sevgili İlhan İrem varlığınla bizleri buluşturduğun için ayrıca teşekkür ediyorum sana ki zaten biz seninle sonsuzluk koridorlarında sürekli görüşüyoruz... İstanbul da heyecanım henüz bitmemişken Ankara da bulunmak çok güzeldi, Ankara için bir terim kullanılır halk arasında, Ankaralılar bilir "Saat 10 yatağa kon" şeklinde ama gördüm ki uyumayanlarda vardı ve bir aradaydık:)

Ankara ya özel Esinti ve Alaca Tüylü Kuş vardı,Gözleri gözlerimizle buluştu, İstanbul’da ki ilk heyecan atılmıştı üzerinden ve onu orda da yalnız bırakmayan sevecenleriyle selamlaştı tekrardan!...

Gerçi arkalarda Alaca Tüylü Kuş a tek başıma kısılmış sesimle eşlik ettim!.. Ama değerdi ve öyle de oldu...

Bu ülkenin ışığı Ankara da yatıyor ve bizler bu ışığı ışıklarımızla daha da aydınlatacağız...

Sevgi ve Saygılarımla

Rıza ELHAN / HANCI
Bile Bile Bilmezcesine Yürüyoruz Sonsuzluk Koridorlarında!... Ulaşmak İstediğimiz Ne? "Kendimiz Olmasın!..."

Çevrimdışı ormanbaba

• 1.nesil
  • *
    • Katastrof
« Yanıtla #27 : 19 Ekim 2006, 20:08 »
Nasıl anlatılabilir ki?

Bizleri tek tek gözleriyle süzmesi, hepinizi tanıyorum demesi...

Sabaha kadar Hamdi'nin evinde sohbet, paylaşım...

6 saatlik mükemmel bir otobüs yolculuğu...

Tekrar tekrar hatırlanması gereken şeyler.

Çevrimdışı santana

• ..
  • *
« Yanıtla #28 : 19 Ekim 2006, 22:21 »
Konser öncesi, esnası ve sonrası...
Sevgili Fırat, aslında o kadar çok şey varki anlatılacak; gelemeyenler imrenir diye detay yazmıyorum ;)
Nyese, Ankara konseri hakkında da bir uzun yazıya başladım. Burada olmasa da o yazıda detayın kralı olacak.
Kullanıcının isteği üzerine üyelik hesabı durdurulmuştur.

Çevrimdışı historian

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #29 : 20 Ekim 2006, 00:51 »
Arkadaşlar öncelikle Ankara konseri hakkında geç kalmış yorumum için özür dilerim. İşlerimin yoğunluğu yüzünden yazamadım. Öncelikle sevecen buluşması mükemmeldi, nerdeyse ülkenin dört bir yanından sevecenler ordaydı çok sıcak bir ortam vardı. Konser hakkında pek bir şey söylemeye gerek yok tek kelimeyle mükemmeldi, hatta İstanbul konserinden daha yakından seyrettiğim için mi bilmiyorum Üstadı, Ankara konseri benim için daha güzeldi. Ankara'da bizlerle birlikte olan tüm sevecenler.. Çok mükemmeldiniz sizlerle tanışmak çok güzeldi. Konser öncesi elinden gelen tüm gayretiyle çalışan Hamdi sevecene, Görkem sevecene ve Ebru sevecene tüm kalbimle teşekkür ediyorum. IŞIK VE SEVGİYLE KALIN
Basel'de profesör olmayı tanrı olmaya yeğlerdim çünkü evrenin yaratılışındaki bu cimriliği bulamadım kendimde F. Nietszche