Gönderen Konu: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar  (Okunma sayısı 78907 defa)

Çevrimdışı arkiny

• 1.nesil
  • *
Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
« : 15 Ekim 2006, 13:42 »
 Çok ilginçtir ki kimse Ankara konserinin nasıl geçtiğini veya neler olduğunu yazmamış... Bekliyoruz arkadaşlar.
"Kaç kez evinizin önünden geçtim bayram giysileriyle..siz dans ediyordunuz,dışarısı soğuktu..bir pencere vardı aramızda..."

Çevrimdışı Derin Uyku

• 1.nesil
  • *
Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
« Yanıtla #1 : 15 Ekim 2006, 13:59 »
Süperdi...

Çevrimdışı janine

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #2 : 15 Ekim 2006, 14:09 »
Büyük usta ile dün gece tek yürek olmanın tarifsiz hazzını yaşadı dün Ankaralı sevecenler... Ben İstanbul konserine de gitmiştim... Hep aynı ışık seli... Hep aynı heyecan ve coşku... Hiç bir sanatçının böyle güzel böyle içten hayran kitlesi yoktur... Yıllar sonra o muhteşem adam siyahlar içinde ve karşımızda... Her şey bir düş tadında idi.. İyi ki varsın İlhan... Yüreğine sağlık... Sevecenlerin seninle gurur duyuyor.. ışık ve sevgiyle..

Çevrimdışı milA

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #3 : 15 Ekim 2006, 14:53 »
Merhaba arkadaşlar, olağanüstü güzelliklerin yaşandığı geceyi kelimelere dökmek çok zor olacak. Tarifsiz paylaşımlar oldu, asırlar sonrasında buluşmak için gönül koordinatları verildi, kirli sistem ile arasına çekmiş olduğu gözlüklerini sevecenleri için aralayıp ışıltılarını yansıttı, grup Tek yürek performansı ile büyüledi, Melekler korosu İrem Şarkı? larına gönülden eşlik etti ("Quando l'amore Diventa Poesia" hariç, ama onu da ezberleyeceğiz) Alaca Tüylü Kuş sürpriz oldu. İstanbul konserinden farklı paylaşımların yaşandığı muhteşem bir geceydi. Teşekkürler...

Çevrimdışı bezgin57

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #4 : 15 Ekim 2006, 17:35 »
Muhteşem bir konserdi. Ben Aşti2ye yetişmek üzere 23:00 e 5 kala çıktım o sırada Üstat "arkadaş"ı söylüyordu. Oradan sonrasını birisi aktarır umarım. Harika bir konserdi. Üstat’ın sesi ve yorumu yaşına rağmen beklediğimden de çok çok iyiydi. Ankara bürokrasi şehri olduğu için coşkunun çok üst seviyede olacağını beklemiyordum. Yine de özellikle hareketli şarkılarda çoğunluk ayakta eşlik etti. Yaş grubunun ağrılığının 20li yaşlar olması bana şunu ifade etti. Üstadı 70li80li yıllarda pop müzik şarkılarıyla seven ancak onun mistik yönüne ve şarkılarına itibar etmeyen kesim (40lı 50li yaşlar) Üstat' takip etmeyi bırakmış. Ancak benim yaş grubum olan (20-30) ve Üstadı en az "İşte Hayat " kadar "Gece Yolculuğu" ile de seven, Romans albümünü başköşesi yapan genç insanlar ona ve felsefesine daha fazla sahip çıkıyor. Cep telefonumla birkaç çekim yaptım çok kaliteli değil ama idare eder diye düşünüyorum. Bir de kart bir ses duyacaksınız aralarda.. Farenjit olmama rağmen pek çok şarkıya eşlik etmeden edemedim. Üstat’ın konserin sonlarına doğru üzerinde durduğu ve bizlere yakında vereceğini söylediği "koordinatlar" hususunun forumlarda tartışılması lazım. İmkanım olsa kesinlikle İzmir konserine de giderdim. Abartmıyorum, aslına bakarsanız her gün konser olsa her gün imkanlarım ölçüsünde gitmek isterim. Hasta halimle aynı gün 1000 km yol kat etmeyi seve seve göze aldığım ilk ve tek sanatçıdır İlhan İrem.
İzmir konserine gidebileceklere: sevgi yağmuruna hazır olun.

[İlhan İrem konserleri ile ilgili video görüntüleri forum alanlarında link verilemez]
Ne düşünüyor dersin gece böyle..kara kara?

Çevrimdışı aviator06

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #5 : 15 Ekim 2006, 17:52 »
Ankara konseri muhteşemdi. doyumsuzdu.. Saat:16’da konser öncesi cumpirim cafede sevecenler bir araya geldiler.. Şehir dışından gelen konuklarımızla tanıştık. İstanbul konser görüntüleri izlendi. Beraberce şarkılar söylendi. Oradan topluca Anatolıa’ya gidildi. Saatler geçmek bilmiyordu.. Almanya’dan, İzmir’den, İstanbul’dan, Bartın’dan, Mersin’den, Karadeniz’den ....... Gelenler vardı İlhanı aşk için konser başladı. Her şey çok güzeldi en güzeli de üstadın gözlüklerini çıkarmasıydı. Gözlerindeki ışığı bizlerle paylaştı. Sesindeki netlik pürüzsüzlük mükemmeldi. Bizlere unutamayacağımız bir gece yaşattı belki de bu geceyi hiç yaşamayacaktık iyi ki varsın İlhan İrem seni çok seviyoruz. Hepimiz tek yürek olduk yeni paralelde buluşmak üzere. Cem..

Çevrimdışı Atk

• ..
  • *
    • Bütünün bir parçası
« Yanıtla #6 : 15 Ekim 2006, 19:09 »
Yıllardan sonra bu akşam ilk defa. Harika bir konserdi. Cem seveceninde dediği gibi 16,00 da kumpirim ardından konser alanına şarkılar eşliğinde gidiş. Salona girdiğimizde içeride bir ağızdan şarkılar ve üstadın sahneye girişi... Yine bir yıldız... Konserin benim için en can alıcı noktası... Almanya’dan gelen Semra sevecenin hediyesini sahnenin önüne bıraktığımda üstat "Canım benim" dedi ve orkestraya doğru yöneldi. Tekrar döndü ve eğildi "Bu ne! Aaa çok güzel" dedi... Yaklaşık 10 saniye göz göze kaldık ve "Sizleri Seviyorum" dedi... Konser bitiminde bir kısım sevecenle sabaha kadar sohbete doyduk. Yada doyumsuzluğumuzu bir nebze gidermemiz bize doyduğumuzu sandırdı... Öğlen saatlerinde Kızılay’a indik ve diğer sevecenlerle buluştuk. Anıtkabir ziyareti mutabıkında AŞTİ den sevecen dostlarımızı BAŞKA KORDİNATLARDA buluşmak dileğiyle uğurladım... Harika bir gündü üstat ve dostlar. Resimleri en kısa zamanda paylaşacağım. Işığa Aşkla...
Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.

Çevrimdışı B-R

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #7 : 15 Ekim 2006, 21:31 »
Merhabalar,

Yaşadıklarımız rüya mıydı gerçek mi hâlâ anlayamadık. İstanbul mucizesini iki kişi olarak yaşamış, duygularımızı yalnız birbirimizle paylaşmıştık. Ankara'da ise hiç beklemediğimiz, ummadığımız bir coşku ve sevgi seli içinde bulduk kendimizi. Yaşımız dolayısıyla çekinerek girdiğimiz Kumpirim'deki tutukluğumuz çok kısa sürdü. Aniden bir coşku, sevgi ve paylaşım denizine daldık. İlhan İrem'e dair anılar, yaşam parçaları, mistik deneyimlerle dolu sohbetler.. Adres alıp vermeler.. Poster paylaşmalar.. Ve köklü olacağını umduğumuz dostluklar.. İlhan İrem gibi dış dünyadan en azından ruhsal olarak uzak yaşayan biz "acaba bunlardan bize zarar gelir mi" şüphesi olmadan birden kendimiz oluverdik; yalnızca sevgi olduk orada ve kat kat karşılığını aldık.

Konser öncesi Anatolia lobisinde yaşadıklarımız ise daha bir başkaydı. Samsun'dan onaltı yaşındaki kızını kapıp gelen eski bir sevecen ile Bursa'dan, Adana'dan, Eskişehir'den gelenlerle zenginleşti yüreğimizdeki sevecen kadrosu. Herkes kendiliğinden yanaşıyordu birbirine. Kendiliğinden oluyordu isimsiz, törensiz tanışmalar.  İlhan İrem sevgisini içinde sessizce yaşayan ama yüzündeki ışıltılarla konuşmaları dinleyen ve sanki hepimiz adına duygularını coşkuya dönüştürmüş sevecenlerle girdik salona.

Ankara'nın senfoni konserlerine alışmış resmi dinleyici kitlesi sebebiyle İstanbul'daki coşku gibi olmadı yaşadıklarımız. Ama olsun. Ortak aşkımız sahnede muhteşemdi. Ne ile karşılaşacağını İstanbul'da yaşamışlığın verdiği bir rahatlık vardı yüzünde. Çok mutluydu. Ara sıra gözlüklerini kaldırıp yeşil gözlerindeki ışığı esirgemedi bizden. Neşeli ve muzipti. "Hepinizi tanıyorum" dedi; "ben burdayım" diye sallanan kollarımıza, zıplayan bedenlerimize bakarak. Öndekiler ellerini tutarken kıskandık. Uzakta olduğumuz için yanına gidemedik. İzdiham olur, onu zor durumda bırakırız diye korktuk. 1995'te Sevgililer Günü'nün imza gününde onunla kucaklaşmanın, aynı havayı bir saate yakın solumanın anısıyla avunduk.

İstanbul'daki aynı şarkıları söyledik yine. "Alaca Tüylü Kuş" fazlasıyla. Konser sonunda yine semazenler ve beyaz güvercinlerle Ankara'ya "Hoşca kal" dedi.

Bir rüya gibiydi her şey. Kuş misali bir gün içinde Ankara'ya uçup dönmüştük ve çok farklı bir boyutta geçen bu uçuşun izdüşümleriyle yaşayacaktık artık.

Bir dahaki uçuşa kadar sizi çok özleyeceğiz sevecenler..

Not: Kırklı-ellili yaşındakileri İlhan İrem'in mistik duygularını yaşatmamaktan yakınan Bezgin57'ye: Bu nesil korkutularak geçirdi gençliğini. İhtilaller, muhtıralar, sıkıyönetimler yaşadı. Bezdirildi ve sonraki yıllarını 'acaba bana zarar verilir mi' korkusuyla yaşadı. Sustu, susmak zorunda kaldı. Ama onu hep içinde yaşattı. Ruhsal rehberi olarak gördü ve sessizce "izledi". Ankara konserinde bu nesil vardı çoğunlukla. Samsun'dan, Almanya'dan sadece konser için çıkıp gelenler sözünü ettiğiniz yaşlardaydı. Eminim çoğu da çeşitli nedenlerden içini çekerek uzaktan katıldılar bize. Bir de şu var: İlhan İrem bu neslin içinden çıktı. Bu bile onların gurur duyması için yeterli bir sebep. Seni seviyoruz sevecen Bezgin57.

"Mırıltılar koro olur
Seyahatler boşuna,
HER YERDEYİZ..."
"Mırıltılar koro olur
Seyahatler boşuna,
HER YERDEYİZ..."

Çevrimdışı dr selma

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #8 : 16 Ekim 2006, 00:41 »
Merhaba
Ben aranıza yeni katıldım. Aslında yıllardır aranızdayım ama dün maddesel olarak katılmış oldum. Yıllardan beri çok sıkı bir İlhan İrem hayranıyım ve dün gece Ankara'da inanılmaz güzel bir gece yaşadım, daha doğrusu oradaki herkes birlikte yaşadık. Aslında İzmir'de yaşıyorum ve geçen hafta İzmir'de yapılacak konser için bilet almıştım ve büyük bir sabırsızlıkla konseri bekliyordum ama sevgili İlhan İrem hastalandığı için konser iptal oldu. Bu hafta (ayın 17'sinde) İzmir’de konseri olacak ama ne yazık ki ben bir toplantı için burada olamayacağım. Tam bunlara üzülürken İzmir’deki gişe görevlisi ayın 14'ündede Ankara konseri olduğunu söyledi ve sanırım öylesine laf olsun diye bunu söyledi. Ama ben Çarşamba günü görevli olarak 4 günlüğüne Ankara’ya gidecek olduğum için hemen girişimde bulundum ve biletimi buraya (Ankara'ya ) aktardım. Ve gerçekten de son yıllarda yaşadığım en inanılmaz güzelliği yaşadım. Ayrıca benim yaşımdakiler neyse de asıl bu kadar çok sayıda gencin İlhan İrem hayranı olmasına ve şarkılarını anlamasına çok sevindim ve bundan çok etkilendim. Bu arada konserin başlamasını beklerken tesadüfen tanıştığım güzel insan sevgili Cem'e de çok çok teşekkür ediyorum. Hem güzel dostluğu için hem de hediyesi için. Umarım en kısa zamanda bu mükemmel anları tekrar yaşamak ve insanı başka alemlere götüren sesi canlı olarak dinlemek mümkün olur. Böyle huzur verici, böyle ilahi ve inanılmaz güzellikte ses ve duygu seli sanırım kimsede yok. Ve özellikle konserin finalindeki semazenler eşliğinde söylediği iki bitiş parçası ve son parçada bir küre (dünya ) içinde sahneye getirilen beyaz güvercinlerin kapılarının açılması görüntüleri harikaydı.  İyi ki varsın İlhan İrem ve sizlerde iyi ki varsınız sevgili arkadaşlar. Işık ve sevgiyle..... Dr Selma

Çevrimdışı onuk67

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #9 : 16 Ekim 2006, 00:50 »
    Yıllardır özlemini duyduğum insan tam karşımdaydı dün gece... İnanılmazlığın ötesinde dakikalar, saatler yaşadık sevecenler olarak. Zonguldak'tan geldiğimiz için biraz yorucu oldu ama büyük üstadı görmeyi her şeye değişirdik. Gecenin sonunda hatıra olarak aldığımız (!) 3 metrelik o muhteşem ötesi hediye de bize unutamayacağımız bir anı olarak kaldı  :)  Bu muhteşem geceyi yaşayan ve yaşatan herkese sonsuz teşekkürler...

Çevrimdışı Krizalit Kristalin

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #10 : 16 Ekim 2006, 08:31 »

Ben de oradaydım. Harika bir konserdi. Arkadaşların yazdıkları bütün güzelliklere sonuna kadar
katılıyorum."Tek Yürek" olduk hepimiz...

Önceleri kendi yerimde orta sıralardaydım, ancak baktım irem kaçmak üzere, bende önlere geldim,
maalesef elini sıkmak nasip olmadı ama onu çok yakından görmekte şükür edilecek bir durum...

O anı tekrar yaşamak için, bir çok şey verebilirim...

Işık ve Sevgiyle,...
Yarına ne kaldı?
Hiç...
Buzlarla kaplı uzayda,
Alev desenli gömleklerle, dans etmek gerek...

Çevrimdışı santana

• ..
  • *
« Yanıtla #11 : 16 Ekim 2006, 09:25 »
Arkadaşların söylediklerine ekleyecek bir şeyim yok; ancak şunu söyleyebilirim : :)
Gözlüğünü çıkardı (hem de birkaç kere)  ve herkes çığlık çığlığa kaldı, daha noolsun. ;)
Kullanıcının isteği üzerine üyelik hesabı durdurulmuştur.

Çevrimdışı efsun_i

• Melek Tozları
  • *
    • Kanat Sesleri
« Yanıtla #12 : 16 Ekim 2006, 09:31 »
Bir konsere dair yazamayacağım ama anlatmak istediğim bir buluşma var ki sözcüklerim yetmiyor..

İki saat boyunca bakışlarımızla, yüreklerimizle sohbet ettik ötelerde... Rengarenk kanatlar, uçuşan anlatımlar tarifsiz... Yaşanabilecek ne kadar güzel duygu varsa bir ömürde, yaşandı bir gecede!

Ertesi sabah bir Işık'tan bir başka Işık'a ilerledi bedenlerimiz, yıkandı ışıkla ruhlarımız...

Divane oldum...
Işık ve sevgiyle...

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #13 : 16 Ekim 2006, 11:19 »
Konser değildi yaşanan...
Duyduklarımız şarkı değildi...
Yüzlerce yıllık tanışların buluştuğu,
derin sohbetlere daldığı bir şaman cadırıydı o gece Anatolia...

AN'a sığabilen binlerce anlatım döküldü gözlerimizden,
inci inci... Uzattığı ellerine...
Elime olmasa da, bin kez Yüreğime dokundu yine...

Şaşırmıştık zamanında, bizi bize anlattığında...
Tek tek tanıyordu hepimizi, bizden evvel...

Neşesi...
O gülen gözler, yüzünde açan gülücükler.. .
O GÜLücüklerin üzerine çiğ düşmüş anlar...
Karşılıklı sildik gözlerimizi, tebessümler yansımalardı...

Milyon yıllık tohumlar ekiliyordu, Işık ve sevgiyle...

Yürek büyüsüydü bunun adı...

Işığın Aşkıyla!..

Çevrimdışı refref

• DMT
  • *
« Yanıtla #14 : 16 Ekim 2006, 11:25 »
Cuma akşamı İzmir'den trene bindiğimde nereye gittiğimi bilmiyordum. Sonsuzluğa mı yoksa bir boşluğa mı?.. Meleğim de yanımdaydı. Daha ne isterdim ki?

Sincan'a indiğimizde yağmuru da beraberimizde getirmiştik. Soğuktu ve yağmur çiseliyordu ama olsundu! Saatler buluşma vaktini gösterdiğinde oradaydık hepimiz BİR’imiz. Her yerden gelmiştik ve herkestik. İstanbul'dan gelen dostlarımız hele Alper dostum sen çok özel bir adamsın... Tişörtüme kavuşmuştum nihayet :D ve işte o an Anatolıa'ya doğru yürüyüş şarkılar eşliğinde, daha sonra içeri giriş yerlerimize geçmeden başlayan hep bir ağızdan söylenen parçalar. Artık içerdeyiz bekliyoruz. Fakat orada da susmuyoruz haykırıyoruz. Ve gözüküyor O! 'Akşamüstleri insanlar yorgun eve dönerken, zaman sevmek için çok geç uyumak içinse erken. Siyahlaşan maviliklerde bir sarılık bir yıldız görürüm, boşlukların ortasında ağır ağır yanıp sökerken...!' O anda ışıltılar içinde tutsaklığı yaşıyorduk ve O'na benziyorduk ayrı ayrı... Her şey bir anlıktı göz açıp kapayana kadar oldu. Ağladı, ağlattı... Ve sonra gitti. BİTTİ! Daha fazla söze ne hacet zaten KONUŞAMIYORUM!

NOT: Hamdi kardeşim yüreğine emeğine sağlık. VAROL! Üstadım sıra bizde. İZMİR seni bekliyor...!
Son kapının ardında, gül kokulu çeyiz sandığının başında buluşalım.
Bakalım tanıyabilecekmisin beni. Düşünemeyeceğin bir haldeyim.
Krizalit kristalin.