Gönderen Konu: ÖNEMLİ DUYURU: Forum Düzeni  (Okunma sayısı 55909 defa)

Çevrimdışı Melek Tozları

• Melek Tozları
  • *
ÖNEMLİ DUYURU: Forum Düzeni
« : 12 Ekim 2006, 00:33 »
Sevgili İlhan İrem Forumları Üyeleri,
Yıllar sonra verilen konserler dizisinin heyecanı, ayrıca ilhaniremkonserleri.com için oluşturulmuş forum bölümleri nedeniyle forumlarımıza yoğun katılımlar gerçekleşmiştir.

Melek Tozları olarak, üye yoğunluğundan çok, anlamlı ve yıllar sonrasına miras olacak bir içerik oluşturmak temennisindeyiz. Son dönem katılımları ile Forum Kuralları özümsenmeden yazılan mesajlar, görülmektedir ki okuyucusuna -yıllar sonra da okunacağı göz önüne alınarak- vermesi gereken anlamları katmamaktadır.

Siz değerli üyelerimizden ricamız, Forum Kurallarını tekrar gözden geçirmeniz ve mesajlarınızın her birinin İlhan İrem tarafından veya ileride çocuklarınızca da okunacağı düşüncesiyle yazmanızdır.

Uyulmadığını gözlemlediğimiz belli başlı kurallar şu şekildedir:

• Virgül, nokta gibi işaretlerin ardından boşluk veriniz, cümlelere büyük harf ile başlayınız,

• Tamamı BÜYÜK harfle, mesaj ve başlıklar yazmayınız,

• Düşüncelerine katılmadığınız bir başka üyenin mesajına, kişi karşınızdaymış gibi ılımlı ve forum bilincine uygun olarak cevap veriniz,

• Duygu ve düşüncelerinizi eklemeden, sadece alıntı yapmayınız,

• Geneli ilgilendirmeyen mesajlarınızı ilgili kişilere özel mesaj yoluyla iletiniz,

• Mesajlarınızı daha sonra değiştiremeyeceğinizi ve silemeyeceğinizi düşünerek, gönderim öncesinde önizleme yaparak mesajınızı tekrar okuyunuz.

Bu şekilde olan mesajlar silinecek veya kilitlenecektir.

Forum Kurallarında ve yukarıdaki maddelerde yazılanlara uymayan mesajların gönderiminde ısrarcı olan üyelerimiz, forum düzeninin sağlanması amacıyla üzülerek belirtmek isteriz ki engellenecektir.

"İlhan İrem Konserleri" bölümlerinde heyecanımızı, coşkuyla paylaşmaya devam edeceğiz. Bu alanda konserler sonrasına kadar Forum Kuralları daha esnek uygulanacaktır.

İçimizden taşan duygularımızı paylaşmak, "Işık ve Sevgiyle" sarmalanmak dileğiyle...

"Herşey Şimdi Başlıyor!"

Işık ve sevgiyle...
Melek Tozları

Çevrimdışı od

• 1.nesil
  • *
    • ben nerdeyim?
Ynt: ÖNEMLİ DUYURU: Forum Düzeni
« Yanıtla #1 : 13 Ekim 2006, 03:16 »
Bu duyuruya cevap verebiliyor olmamız güzel.
Bu forumun en önemli handikapı, hatta beni bir süre forumdan uzak tutan şey uzadıkça uzayan kurallar ve  bu konudaki sıkı takip.
Bir forumun herşeyden evvel olabildiğince özgür olması gerektiğini düşünüyorum. Burada özgürlük derken kuralsız bir kaostan bahsetmiyorum elbette. Kurallar ve kısıtlamalar olmalı, bu platformun sağlığı için mutlaka gerekli. Ama sınır neresi, kantarın topuzu nerede durmalı?

Yıllar sonraya kalacak bir kaynak bırakma düşüncesini de gayet iyi anlıyorum, benim de çok istediğim ve severek katkıda bulanacağım bir düşünce. Öte yandan bunun kurallar ile değil kullanıcıların oluşturduğu ortak sinerji ve yaptırımla hayata geçebileceği düşüncesindeyim. Forumda açılmış saçma bir konuya müdahale edemezsiniz yapısal olarak kurallara uygun olsa bile, ama kullanıcılardan ilgi görmeyecek böyle bir konu forumun derinliklerde yok olup gidecektir.

Son olarak; bu mesajda hatırlatılan kurallar bir forumda ideal kullanıcının dikkat etmesi gereken asgari hususlardır. Ama herkes ilk günden beri internet kullanıcısı, forum uzmanı değil tabi, bunun Türkiye'nin toplumsal yapısıyla, internet alışkanlığı ve internet kültürüyle de alakası var. Bu şekilde düşününce bu uyarıyı doğru buluyorum ama silinme, kilitleme, engelleme gibi yaptırımlar...? Tepemde sürekli sallanan moderatör kılıcı, ensemde hissettiğim nefes ile ne kadar rahat olabilirim?

Büyüyen internet ortamlarının sıkıntılarından biri olan moderasyon, sadece bu forum için geçerli bir sorun değil.. Herşeye rağmen ortada art niyet olmadığı sürece, moderatörlerin kuralları uygulamada hoşgörülü ve esnek davranacağını ümit ediyorum; sizin işiniz de zor.. :)
oktay dursun
"ateşte yanan, şeytanı defet; defet dokunmasın ellerimize.."

Çevrimdışı crysalid

• DMT
  • *
    • Doğanın Melek Tozları
Ynt: ÖNEMLİ DUYURU: Forum Düzeni
« Yanıtla #2 : 29 Kasım 2006, 14:49 »
Bu duyuruya cevap veriyor olabilmek bile bu forumda sanılanın aksine katı bir kuralcı atmosfer olmadığının ispatı.  Kurallarda belirtilen hataları barındırdığı halde bugün hala müdahale edilmemiş mesajlar olması da yönetim tarafından gösterilen esnekliğe işaret ediyor bence.

Kurallar konusunda  naçizane görüşüm; ne noktalamalardan sonra gelecek boşluklara takılıp kalınacak kadar ayrıntılı düşünülsün bu konuda  ne de w,x vs... ifadelerin ya da " SLM! İlHaN İrEmİ ÇoK Seviorum! "  türünden seviyesizliklerin yaşanmasına izin verilecek kadar umarsızca davranılıp özensizce yönetilsin bu platform daha önce de belirttiğim gibi ! 

" ..kullanıcıların oluşturduğu ortak sinerji ve yaptırımla hayata geçebileceği düşüncesindeyim "  doğru bir ifade bence de. Üyeler tarafından ilgi görmeyecek konular da derinliklerde kaybolup gidiyor zaten, çok doğru !
Fakat, " Melek Tozları olarak, üye yoğunluğundan çok, anlamlı ve yıllar sonrasına miras olacak bir içerik oluşturmak temennisi " varsa eğer yola çıkarken; anladığım odur ki hiçbir mesaj kaybolup gidecek kadar önemsiz olmasın istenmiş bu birliktelikte !   Tıpkı büyük bir günlük gibi düşünün Melek Tozları' nı, birçok sevecenin ortaklaşa oluşturduğu bir günlük. Yıllar sonra yeni nesil sevecenlerin okudukça heyecanlandığı, bugünlere döndüğü.
Elbette ki   "bunun Türkiye'nin toplumsal yapısıyla, internet alışkanlığı ve internet kültürüyle de alakası var." sevecen kardeşimin de dediği gibi. Bir de dilbilgisi konusundaki okul yıllarından gelen eksikliğimizle de alakalı. Dilbilgisi konusunda epeyce eksikleri olan fakat yüreği İlhan İREM sevgisi ile dolup taşan bir aydınlık ruha bunu anlatmak da zor olacaktır elbet. Çünkü ortada duygular sözkonusu.

Yine de ben mesaj yazarken biraz dikkat ve gereken zamanın ayrılması ile bu sıkıntının her sevecen tarafından aşılacağına inanmaktayım.
http://doganin.melektozlari.com

Sevginin sonsuz renkleri vardır