Gönderen Konu: TRT FM - 45'lik Programı  (Okunma sayısı 32049 defa)

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
TRT FM - 45'lik Programı
« : 05 Ekim 2006, 14:21 »
"Türkçe Sözlü Hafif Batı Müziği-Pop Dedik" adlı kitabın yazarı Murat Meriç'in TRT FM'de "Buyrun Radyo" programı içinde saat 17:15-17:35 saatleri arasında hazırlayıp sunduğu "45'lik" adlı köşesinin bugünkü konusu İlhan İrem.

Bu programda Murat Meriç, bazı sürprizler hazırlamış  ::)

Işık ve Sevgiyle...

Çevrimdışı milA

• 1.nesil
  • *
Ynt: TRT FM - 45'lik Programı
« Yanıtla #1 : 05 Ekim 2006, 15:05 »
Trt Fm dinlemek için Windows Media Player / Dosya / Url aç / mms://212.175.166.3/RADYOFM

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #2 : 05 Ekim 2006, 16:01 »
Sevgili arkadaşlar...
İlk mesajımda bahsettiğim program, maalesef bugün yani programın yayınlanacağı gün yayından kaldırılmıştır.

Bu, yapımcısının da yeni öğrendiği bir haber...
Zamanınızı aldığım, heveslendirdiğim için üzgünüm.

Işık ve Sevgiyle...

Çevrimdışı od

• 1.nesil
  • *
    • ben nerdeyim?
« Yanıtla #3 : 05 Ekim 2006, 23:28 »
Sevgili arkadaşlar...
İlk mesajımda bahsettiğim program, maalesef bugün yani programın yayınlanacağı gün yayından kaldırılmıştır.

Bu, yapımcısının da yeni öğrendiği bir haber...
Zamanınızı aldığım, heveslendirdiğim için üzgünüm.

Işık ve Sevgiyle...

Hayrolsun.. Garip bi yer bu TRT..
oktay dursun
"ateşte yanan, şeytanı defet; defet dokunmasın ellerimize.."

Çevrimdışı 45lik

• 1.nesil
  • *
Sevgili arkadaşlar, merhaba..
Program yapımcısı olarak Kırkbeşlik'in neden yayından kaldırıldığını açıklamak isterdim ama inanın benim de bu konuda bir fikrim yok. Evden çıkmak üzereyken bana telefonla ve Kırkbeşlik'in yayınlanacağı saate "dini içerikli bir köşe" konulduğu gerekçesiyle bildirildi. Bugün dört şarkı çalacaktım:
Bir Yıldız,
Haydi Sil Gözlerini,
Ben Değilim
ve Ali Veli Maria.
Bir Yıldız, TRT Eurovision elemelerindeki kayıt; albümdekinden biraz farklı. Mühim olan başında anonsuyla felan elimde olması: "Yarışmaya Fındık rumuzulyla katılan şarkının bestecisi ve söz yazarı İlhan İrem..." diye başlayan eğlenceli bir anons bu. Ayrıca İlhan İrem ve Esin Engin'in şarkı hakkındaki görüşleri (bilirsiniz, Doğan Şener'in TRT'De yayınlanan programından aldım) vardı.
Bütün şarkıların önünde İlhan İrem'in (bugüne dek hiç yayınlanmamış) bir ses kaydından alınmış o şarkıyı ve dönemi anlatan açıklamaları vardı, öyle yayınlayacaktım. Bu kayıt 1999 yılında bizzat İlhan İrem tarafından bana ulaştırılmıştı. O sırada TRT için bir belgesel hazırlıyordum. Belgesel yayınlandı ama yazık ki bu kaydı kullanamadık. Bugün ilk kez dinleyici karşısına çıkacaktı, ne yazık ki TRT'nin gazabına kurban gitti!
Yakında, yeniden başlarsa, ilk programda bu kayıtları yayınlayacağım. Umarım kısa zamanda sizlere bunu duyurma imkanım olur.
Herkese sevgiler,
Murat Meriç.

Çevrimdışı od

• 1.nesil
  • *
    • ben nerdeyim?
Sevgili arkadaşlar, merhaba..
Program yapımcısı olarak Kırkbeşlik'in neden yayından kaldırıldığını açıklamak isterdim ama inanın benim de bu konuda bir fikrim yok. Evden çıkmak üzereyken bana telefonla ve Kırkbeşlik'in yayınlanacağı saate "dini içerikli bir köşe" konulduğu gerekçesiyle bildirildi. Bugün dört şarkı çalacaktım:
Bir Yıldız,
Haydi Sil Gözlerini,
Ben Değilim
ve Ali Veli Maria.
Bir Yıldız, TRT Eurovision elemelerindeki kayıt; albümdekinden biraz farklı. Mühim olan başında anonsuyla felan elimde olması: "Yarışmaya Fındık rumuzulyla katılan şarkının bestecisi ve söz yazarı İlhan İrem..." diye başlayan eğlenceli bir anons bu. Ayrıca İlhan İrem ve Esin Engin'in şarkı hakkındaki görüşleri (bilirsiniz, Doğan Şener'in TRT'De yayınlanan programından aldım) vardı.
Bütün şarkıların önünde İlhan İrem'in (bugüne dek hiç yayınlanmamış) bir ses kaydından alınmış o şarkıyı ve dönemi anlatan açıklamaları vardı, öyle yayınlayacaktım. Bu kayıt 1999 yılında bizzat İlhan İrem tarafından bana ulaştırılmıştı. O sırada TRT için bir belgesel hazırlıyordum. Belgesel yayınlandı ama yazık ki bu kaydı kullanamadık. Bugün ilk kez dinleyici karşısına çıkacaktı, ne yazık ki TRT'nin gazabına kurban gitti!
Yakında, yeniden başlarsa, ilk programda bu kayıtları yayınlayacağım. Umarım kısa zamanda sizlere bunu duyurma imkanım olur.
Herkese sevgiler,
Murat Meriç.

Açıklama için teşekkür eder, büyük bir hevesle bekleriz. Tekrar böyle bir fırsat ve plan olduğu zaman, radyo yönetiminin bir anda imana gelebilme ihtimaline rağmen önceden bizimle paylaşılırsa çok seviniriz.
oktay dursun
"ateşte yanan, şeytanı defet; defet dokunmasın ellerimize.."

Çevrimdışı farrokh

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #6 : 08 Ekim 2006, 05:52 »
her şey de bir hayır vardır arkadaşlar. konuyu açınca "tüh kaçırdıım" diye hayıflanmıştım.ama baktım ki trt saolsun ! imana gelmiş ;D daha uygun bir zamana denk gelir belki bir sonraki program. ve daha çok insan izler. hiç bilmeyenlerin bile ilgisini çeker. yeni sevecenler katılır aramıza :)
ne beklerim hayattan, hayat benden ne bekler..