Gönderen Konu: Üstadın Eserlerinin Başkaları Tarafından Söylenmesi...  (Okunma sayısı 18630 defa)

Çevrimdışı ahu

• 1.nesil
  • *
Ynt: Üstadın Eserlerinin Başkaları Tarafından Söylenmesi...
« Yanıtla #30 : 23 Kasım 2006, 23:36 »
Ben İlhan İrem şarkilarını bir başkasının dilinden, bir başkasının namesinden, yorumundan anlayacağımı  sanmıyorum. İlhan'ın şarkılarını ancak İlhan okur, İlhan anlatır, İlhan vurgular bir baskası değil.
Bezginn.

Çevrimdışı ashemez

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #31 : 24 Kasım 2006, 12:32 »
ANLAMIYORUM! Şu söylesin, bu söylesin diyenleri gerçekten anlamıyorum.. Biz bu şarkıları İlhan İrem'le sevdik zaten her şarkının kaç çeşit versiyonu var daha neden başkası söyleyecekmiş? Bu konuyu gördükçe çok sinirleniyorum.. Herkes İlhan İrem kadar sevdiği bi sanatçının adını atıyor ortaya bu söylesin diyor. Pink Floyd şarkıları o kadar dağıldı gruplara cover yapıldı asla aynı tadı vermedi.. Çok yakın bir örnek Barış Manço'nun şarkılarınada toplu bir albüm yapıldı değişik sanatçıların yorumuyla bence içinde tamamen rezalet denecek yorumlar vardı.. BIRAKIN HERKES KENDİ ŞARKISINI SÖYLESİN! Cover'a her zaman karşıyım kimin şarkısı olursa olsun.
PINK FLOYD

Çevrimdışı ilker

• ..
  • *
« Yanıtla #32 : 24 Kasım 2006, 21:26 »
Arkadaşlar
Sevecen ışık dostlar...
Üstat,
O kutsanmış yürek bunların cevabını zaten hep vermiş.
1974 yılında Antonyo Şoriz İrem'e;
Bu eserleri başkası tarafından seslendirilmesini öneriyor ve İrem'de;
onları ancak KENDİSİNİN hissederek yorumlayabileceğini söylüyor.
Bir istisna, (sazlıklardan havalanan-Nilgül) yorumlanan şarkı dışında üstadın başka şarkı vereceğini sanmıyorum verse de ben bunu kabul edemem.
Çünkü ancak ve ancak
İLHAN İREM bunları yorumlayabilir, bize HİSSETTİREBİLİR, ÖTELERE UÇUŞU GERÇEKLEŞTİRİR...

IŞIK VE SEVGİYLE KALIN 
      IŞIKLI DOSTLAR
Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.

Çevrimdışı HAMIDE

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #33 : 26 Kasım 2006, 01:25 »
Ben İlhan İrem'den dinlediğim şarkıların tadını başka hiç bir seste bulabileceğimi düşünmüyorum. Şarkılardaki yorum çok önemli, hiç kimse onun şarkılarının özünü anlatabilcek yoruma sahip olamaz...
Alçaktan uçanları vurarak özgürlüğü anlatıyorlardı...

Çevrimdışı inal

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #34 : 20 Nisan 2007, 18:32 »
Üstatın şarkılarının başkaları tarafından okunmasına bende karşıyım bence hiç kimse onun ses rengini veremez şarkıları onun gibi hissettiremez bize sadece söylemiş olurlar...

Çevrimdışı terazi

• ...
  • *
« Yanıtla #35 : 20 Nisan 2007, 23:18 »
Talihsiz bir açıklama maalesef. Işık dostun bu açıklamasına katılmıyorum. Eserlerinin başkaları tarafından söylenmesine ise şiddetle karşıyım. O duygu derinliğini kimse yakalayamaz. Bu konuların hangi amaçlarla açıldığını açıklayan olursa sevinirim. Işık ve sevgiyle

Çevrimdışı beyaz

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #36 : 29 Nisan 2007, 15:14 »
Malesef bu ben okuyacağım dıye İlhan İrem'in şarkılarını yorumlamaları hiç hoş değil.
çektim firakin satmimi erdim cemalin, iydineaç leblerin meyhanesin ney gibi nalan et beni...

Çevrimdışı lilith

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #37 : 17 Ağustos 2007, 13:37 »
Kesinlikle kendisinden başka kimse iyi okuyamaz. Sonuçta İlhan Abi kendi okuyacağı tarzda kendi bestelerini yapıyor. Bir başkası iyi söyleyemez kanımca..
sürgün gibi masallarda..........

Çevrimdışı KORIDOR

• 1.nesil
  • *
    • Bulutsu
« Yanıtla #38 : 17 Ağustos 2007, 15:03 »
Keşke paylaşsa başkalarıyla..Çünkü olasılıklar şunlar;

1)En kötü ihtimalle kötü bir performans sergilemiş olur ve biz de dinlemeyiz.
2)Güzel bir performans sergiler, "İlhan İrem'in söylemesi başka ama" deyip bu performansı da taktir ederiz.

3)Yukarıdaki 2 seçenekten hangisi gerçekleşirse gerçekleşsin şunun gerçekleşeceği de kesin; İlhan İrem'in şarkıları bilmeyenlerce de keşfedilir. "Kimse keşfetmesin" demek gibi birşeye sahip değiliz. Çok kişi sonradan keşfetti ve dinlemeye başladı, hayranı oldu. Belki Nilgül'ün vasatı aşamayan performansını dinleyip de "bir de İlhan İrem'den dinleyeyim bakalım" diyerek İlhan İrem'in hayranı olanlar da vardır, kimbilir?

Sevgiyle,