Gönderen Konu: Neredeydiler?  (Okunma sayısı 14036 defa)

Çevrimdışı hulya

• 1.nesil
  • *
Neredeydiler?
« : 30 Eylül 2006, 11:55 »
Konserden sonra aklıma takılan bir şey oldu, paylaşmak istedim sizlerle sevecenler;
İlhan İrem'le aynı zamanlarda yola çıkan, belki beraber sahne paylaştığı, yıllarca O'nunla "dost" olan, arkadaş geçinen ünlüler neredeydiler??
Benim gözüme bir tek isim çarptı dün en önde: Attila Atasoy. Belki başka bir kaç isim daha vardır benim görmediğim...
Her ay konser veren "yeniyetmelerin" bile konserlerinde gördüğümüz "eski dostlar" bunca yıl aradan sonra NEREDEYDİLER??
Işık ve Sevgiyle...
Gel kızım.. gel, daha sokul bana...biraz daha yakınıma..anlat bana çocukluğunu...Gel kızım bir daha uzak kalma..ayrı geçen senelerin anlatamam zorluğunu...

Çevrimdışı TELVİN

• 1.nesil
  • *
Ynt: Neredeydiler?
« Yanıtla #1 : 30 Eylül 2006, 12:06 »
Evet, hülya çok haklısın ünlülerin çoğu yoktu, hatta hiçbiri diye biliriz
ben katılım fazla olur diye düşünüyordum, hatta Can Dündar bile gelir diyordum
ama gelmediler, bir ara eleştirmen Naim Dilmener'i gördüm
bunun sebebi acaba İrem’in kendisi olabilir mi diye düşünüyorum ne dersiniz...

blues for molla

Çevrimdışı hulya

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #2 : 30 Eylül 2006, 12:09 »
Eğer ön sıralara eklenmiş olan sandalyeler "davetliler" için konulduysa demek ki davet edilenler olmuş. Gelmemeleri ise çok üzücü..
Gel kızım.. gel, daha sokul bana...biraz daha yakınıma..anlat bana çocukluğunu...Gel kızım bir daha uzak kalma..ayrı geçen senelerin anlatamam zorluğunu...

Çevrimdışı TELVİN

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #3 : 30 Eylül 2006, 12:14 »
Herhalde dostlar gözden ırak gönülden de ırak oluyor...

BLUES FOR MOLLA

Çevrimdışı Atk

• ..
  • *
    • Bütünün bir parçası
« Yanıtla #4 : 30 Eylül 2006, 12:14 »
Üstat sizle olmaktan çok mutluydu dostlar... Ben bunu ötelerden hissettim... Ben de Edip Akbayram'ı sordum dostlara o da yok dediler... Hansu neredeydi bu arada?
Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.

Çevrimdışı hulya

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #5 : 30 Eylül 2006, 12:18 »
Ben Hansu İrem'i kuliste gördüm sadece..Oturduğu yeri göremedim..

Çevrimdışı santana

• ..
  • *
« Yanıtla #6 : 01 Ekim 2006, 19:11 »
Gerçekten pek az ünlü "dostu" vardı konserde. Coşkun Demir (Naci Keklik saysinde gittim tanıştım konuştum sitesindeki yazım hakkında görüştük), Atilla Atasoy, İzzet Öz, Fatih Mühürdar, Sumru Yavrucuk, Umut Kuzey, Özgür Çevik (yabancı damat dizindeki Niko, hasta İ.İrem hayranıdır) gibi sanat dünyası isimleri ve Naim Dilmener, Asu Maro, Özlem Süyev, Hakan Eren gibi müzik yazarları benim gördüklerim. (ki müzik yazarlarından adı geçenlerle konser sonrası taksimde bir mekanda 2 saat boyunca keyifli bir konser sohbeti gerçekleştirmem unutamayacağım anlardandır).
Davet edilmiş birçok sanatçı gelmedi, gelmeleri de gerekirdi. Ancak bir kasıt olduğunu sanmıyorum, malum yağmur birçok kişiyi vazgeçirmiş de olabilir. Bir de davet edilmemişler de vardır. (Gür Akad benim bildiğim. sahnede olmasa bile orada olması gerekenlerden bir tanesiydi bence.)
Kullanıcının isteği üzerine üyelik hesabı durdurulmuştur.

Çevrimdışı Benay

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #7 : 01 Ekim 2006, 19:49 »
Gözden ırak olan İlhan İrem olunca, gönülden ırak olmadığını biliyoruz hepimiz. Bunu konser günü herkese gösterdik .
İyi olsun olmasın (ki pek çoğu değil) pek çok kişinin konserine giden ünlülerin İlhan İrem konserinde olmaması şaşırtıcı değil bence.
Secevenler ve gerçek dostlar oradaydık .

Çevrimdışı TELVİN

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #8 : 01 Ekim 2006, 19:59 »
Gözden ırak gönülden ırak...

Çevrimdışı virtioz

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #9 : 01 Ekim 2006, 20:05 »
NEREDEYDİLER? Bence bahsettiğiniz ünlüler davet edilmedikleri için gelmedi arkadaşlar. Üstadın 20 yıllık yol arkadaşı, üstadla en uzun süredir birlikte çalışan Gür AKAD, bu konserde yoktu. Sahnede olmaması bi tarafa izleyici olarak bile yoktu. Çünkü Gür AKAD konsere izleyici olarak  bile davet edilmemiş. Diğer bahsettiğiniz ünlülerde muhtemelen bu nedenden dolayı orada yoktular.

IŞIK ve SEVGİYLE…

Çevrimdışı santana

• ..
  • *
« Yanıtla #10 : 01 Ekim 2006, 20:44 »
Organizasyonda ve dolayısıyla ticketturck'te de bir takım aksilikler vardı. Bu gözden kaçmadı. Hatta son ana kadar "konser iptali ihtimali"nin yan cep de durması beni haklı çıkarıyor. Davet edil(e)meyenlerin de organizasyon hatasına kurban gittiğini düşünüyorum. Buna rağmen muhteşem bir konsere şahit olduk.
Dediğim gibi Gür Akad bırakın orkestraya katılımı, izleyici olarak bile davet edilmemiş. Orada olması gerekenlerin  başında geliyordu ne yazık ki. Gültekin Kaçar çok iyi bir gitarcı, üstüne düşeni fazlasıyla yaptı. Ona lafım yok. Ancak birçok kişi Gür Akad sahne alır sanıyordu.
Kullanıcının isteği üzerine üyelik hesabı durdurulmuştur.

Çevrimdışı od

• 1.nesil
  • *
    • ben nerdeyim?
« Yanıtla #11 : 04 Ekim 2006, 02:23 »
İlhan İrem'in eski dönem arkadaşları, dinleyicisi olduğunu bildiğimiz yazarlar bir yana günümüzde de beraber çalıştığı başta Garo Mafyan olmak üzere diğer müzisyenleri ve eski menejerlerinden Güven Erkin Erkal'ı gözüm aradı benim de şahsen.
Öte yandan Gür Akad "hadisesi" gerçekten ilginç. Umarım sadece bir sebepten dolayı konsere katılamamıştır.
oktay dursun
"ateşte yanan, şeytanı defet; defet dokunmasın ellerimize.."

Çevrimdışı adonai

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #12 : 04 Ekim 2006, 04:53 »
Gür AKAD ilk kurduğu grup olan KLİPS ile 1986 yılında Eurovision Türkiye elemelerini kazanarak yurtdışında Türkiye'yi temsil etti. 1990 da da ikinci kez Roma'da Türkiye'yi temsil etti. Uzun yıllardır müzikle içice olan Gür AKAD, bu süre içinde Barış MANÇO, Sezen AKSU, İlhan İREM, Ajda PEKKAN, Erkin KORAY, Tarkan, Egoist, Grup Destan, Sibel TÜZÜN, Çelik, Melih KİBAR, Zerrin ÖZER, Özlem TEKİN, Sertab ERENER, Sevingül BAHADIR ve daha bir çok sanatçıya vokal yapıp gitar çaldı.Hala kendi grubu ile çalmaya ve söylemeye devam eden Gür'ün en büyük hobisi ise: Otomobil maketleri ve minyatür araba koleksiyonu yapmak. Gür AKAD yaklaşık iki senedir her perşembe Shaft sahnesinde. Gür AKAD'a basta Çağatay ATEŞ, klavyede Barış GÖKER, davulda da Alpay ŞALT eşlik ediyor.

Dinlemek isteyenlere
http://www.shaftclub.com/gurakad.mp3

Çevrimdışı armanbursa

• ...
  • *
« Yanıtla #13 : 04 Ekim 2006, 20:10 »
Gişe telefonları bile son dakikaya kadar "her an iptal edilebilir" cevabı vermişler. Hatta bazı biletli izleyiciler bile konser başladıktan sonra binbir güçlükle girebilmiş. Buna rağmen gelemeyen davetlilerde olabilir ama üstadın yakınındaki kişilerin hiç birisi vefasızlık etmez zannetmiyorum.
Işık ve sevgiyle kalın

Çevrimdışı virtioz

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #14 : 06 Ekim 2006, 08:57 »
Umuyoruz senin dediğin gibi olmuştur armanbursa, ama Gür AKAD'ın davet edilmediğini ve bundan dolayı da çok kırgın olduğunu biliyoruz.

usa online pharmacy