Gönderen Konu: İstanbul Konseri Nasıldı?  (Okunma sayısı 45419 defa)

Çevrimdışı moryelll

• 1.nesil
  • *
Ynt: İstanbul Konseri Nasıldı?
« Yanıtla #30 : 01 Ekim 2006, 23:03 »
Konsere bende yorum yapamıyorum gerçekten çok güzeldi çıkışında donakaldım işte gerçek bu dedim kendi kendime İlhan İrem sahnede ve binlerce hayranı tek bir ağızdan bütün şarkılarını seslendiriyor... Konserde emeği geçen herkese çok teşekkürler ve sevecenlerede konserin ve İlhan İrem'in hakkını verdiğimizi düşünüyorum
TaMaMLaNıNCa EkSiK KaLıYoR BiRşEyLeR...

Çevrimdışı KOPUKUCURTMA

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #31 : 02 Ekim 2006, 06:56 »
Öncelikle İlhan İrem'in çok ama çok heyecanlı olduğunu hepimiz sezebiliyorduk zaten... Konser evet çok kısa surdu ve birçok sevilen parça seslendirilemedi.. Ayrıca her kafadan çıkan istek şarkı olayı da İlhan İrem'i çok zor durumda bıraktığına inanıyorum. Bir peçeteye yazıp göndermedikleri kaldı… Her şey çok hoştu çok güzeldi ama ayıpladığım ve üzüldüğüm bir konu daha var hiç kimse değinmemiş ama konser bitiminden sonra herkesin dakikalarca İlhan İlhan diye sahneye davet etmesine rağmen gelmedi. Hiç değilse gelip son bir selam verebilirdi… Kalabalık ısrarla dağılmadı ama o gelmedi

Çevrimdışı efsun_i

• Melek Tozları
  • *
    • Kanat Sesleri
« Yanıtla #32 : 02 Ekim 2006, 09:12 »
Evet hiç kimse değinmemiş bu konuya, bir siz ikinci kez yazıyorsunuz "daha çok ver diye"...

14 yıl sonra İlhan İrem sahnede!! Ve bizler başka başka düşünen, yaşayan, inanan, gören dörtbin kişi... Hepimiz "sevgi" ile bir araya geldik tek yürek olduk.. Böylesi bir mucizenin yanında serzenişleriniz küçük bir nokta...
Işık ve sevgiyle...

Çevrimdışı ersan

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #33 : 02 Ekim 2006, 10:18 »
İlhan İREM bu konuda Duayen olduğunu bir daha gösterdi, Sağol İlhan Sağol...

Çevrimdışı saki

• DMT
  • *
« Yanıtla #34 : 02 Ekim 2006, 10:36 »
Bu bir konser değildi... 29 Eylül akşamı yaşadığımız olayın tek bir adı var ...VUSLAT........

Çevrimdışı ultraviyole

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #35 : 02 Ekim 2006, 14:19 »
yaa ben resmen ağladım.. ama en büyük şansızlığım da İlhan İrem’i konser alnına gelirken arabayla görmeme rağmen onunla konuşamadım.. saat 19’dan beri onu bekledim oda saat 20:30 civarı geldi ve kapıdan durmadan geçti.. Ona İlhan abi diye bağırdım o da bana el sallayarak cevap verdi ama konuşamadık maalesef..

Çevrimdışı picotti

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #36 : 02 Ekim 2006, 16:19 »
ultraviyole bence bunu şanssızlık olarak nitelendirme aksine çok şanslıymışsın bence
öncesi ve sonrası yok benim için herşeysin

Çevrimdışı zeynep

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #37 : 02 Ekim 2006, 16:47 »
Merhaba...
İstanbul konseri çok güzeldi. Sanki rüyadaydım. Harikaydı. Ama bunca yıllık bir özlem işte böyle az bir zamana sığmadı, ben hiç doyamadım ona. Daha söyleyecek çok şarkılar vardı. Kendiside öyle dedi konserde alkışlarla tekrar çağrılışlarına döndüğünde anlaşılan daha söylemediğimiz sevilen 100 -150 şarkı daha var...
Aslında sabaha kadarda sürse içimizdeki bu sevgiyle bizler yine doyamazdık ya ona...
Tek dileğim en kısa zamanda bir konser daha...
sevgiyle kalın sevecenler.................. .

Çevrimdışı donkisot95

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #38 : 02 Ekim 2006, 19:34 »
“Beyaz ayinler gördüm. Döndükçe dönen.
Döndükçe kah yerde, kah göklerde.
Muhteşemdiler.

Konserden çok daha öte bir şeydi... İnanılmaz... Çok büyük bir duygu seli yasandı 4 bin kişi tek yürek oldu çığlıklar, haykırışlar, alkışlar ve gözyaşları... Gerek İlhan İrem gerek 4 bin seyirci (sevecenler) muhteşemdiler... Asla unutulmayacak bir gece yaşandı...”

"Yazik olmamis yarinlara"...

Çevrimdışı necessary

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #39 : 02 Ekim 2006, 21:04 »
itüsözlük.com'dan bir alıntı

Son zamanların en büyük konserlerinden birini izledik dün gece harbiye Açıkhava tiyatrosu’nda. İlhan İrem ve dört bin sevecen ordaydı. Uzun kuyruklardan sonra girebildik içeriye. Şarkılarını söyleyerek çağırdık sahneye. Ayrılıkların da sonu olduğunu kanıtlarcasına çıktı sahneye güzel insan, bütün alan ayağa kalkarak alkışlarla karşıladık onu. İnsanın avuçları patlayıncaya kadar alkışlaması ne demekmiş gördük. Hatta alkışlamaktan bileklerini yaralamak ne demekmiş gördük. Alkışlar durmadı, biz durmadık, İlhan İrem durmadı. Yağmur yağmadı ama Harbiye’yi sel götürdü dün gece. "belki de gözyaşlarım görünmesin diye takıyorumdur bu gözlükleri" dedi usta. Sonra "diledik ve yağmuru durdurduk bu gece. Ne dilersek gerçekleştirebilecek güçteyiz" dedi. O öyle saatlerce dursaydı hiçbir şey yapmadan biz öyle saatlerce alkışlardık onu. O kadar özlemişiz ki birbirimizi ara bile vermeden durmadık söyledik. Grup sevecen çaldı İlhan İrem ve 4.000 vokali haykırdı. Şartlı Refleks dedik, Olanlar Olmuş dedik, Sil Gözlerini dedik, Şalamar dedik, Terazi, Ali-Veli-Maria, Sazlıklardan Havalanan, Sürgün Gibi Masallarda, Sen Bilirsin, Buruk, Anlasana, Daima ve daha neler neler dedik. Numaradan bir veda etti, sonra geri döndü " bir sürprizim var size" dedi. İlhan İrem İlhan İremliğini gösterdi yine. Dünya şeklinde bir kafeste güvercinler getirildi sahneye "ışık ve sevgiyle" dendi uçuruldu güvercinler. İki semazen geldi ilahilerle etkileyici bir final yapıldı. Hiç ilahi dinlemeyenlere bile ne güzel geldi o ilahiler. İlhan İrem ne yaparsa oluyormuş onu gördük. Biz burun kıvırdık, dudak büktük, gitme dedik o daha söylemediğimiz 150- 200 önemli şarkı varmış dedi, güldü bize. "yazık olmamış yarınlara" dedi. O gitti biz gitmedik. Alanı terk etmeyen insanlar, ışıklar ve müzik açılarak bastırılmaya çalışıldı. Ve dağıtıldı kalabalık. Yaşayabileceğimiz en güzel, en anlamlı iki buçuk saati yaşadık.
Sevgi oradaydı, özlem oradaydı, sapasağlam bir kitle, yılların eskitemediği bir adam ordaydı. Işık oradaydı. Göz yaşartıcı bir bomba oradaydı... Kelimelere gerek yoktu. Sevgi, tutku böyle bir şeydi işte. Şöyle bir bakmak yeterliydi manzaraya. İnsan güzel işler yaparsa nereye giderse gitsin onu kimse bırakmazmış. Birilerinin televizyonlarda kendilerini gözlerimizin içine içine sokması boşunaymış. Kalite neredeymiş biz oradaymışız. Bizi zehirleme çalışmaları, yozlaştırma politikaları boşunaymış. Ne öğütsel bir görüntüydü anlayana. Birileri uzun uzun baksın o fotoğrafa anlayana kadar. Herkes görsün kavrasın.
Ne kadar şanslı insanlarız ki bize güzel şarkılar söyleyen, anlamlar yaratan bir İlhan İremimiz var. Ne kadar şanslı insanlarız ki böyle güzel insanların yetiştiği bir ülkede yaşıyoruz...
Teşekkürler İlhan İrem... dünler, bugünler ve yarınlar için ...
Işık ve sevgi için...

(istenmeyen tüy, 30.09.2006 20:39)
''Arayanlar bulamaz, ancak bulanlar arayanlardandır''

Çevrimdışı ormanbaba

• 1.nesil
  • *
    • Katastrof
« Yanıtla #40 : 08 Ekim 2006, 14:14 »
Bence seyirci konserden çok daha iyiydi. Beş bin kişiye yakın seyirci vardı. Yaş ortalaması diye bir şeyden söz edemem. 8 yaşında da seyirci vardı, 80 yaşında da. Bu bir sanatçı için nasıl bir şereftir ki; tanıtım olmadan, dandik bir afişle 14 yıl sonra konser verip de Açık Hava'yı tam doldurup çığlık çığlığa herkes eşlik etsin. Sanatçı olup da İlhan İrem gibi olmak var...

Açılış parçasının Bir Yıldız olarak seçilmesi konserin coşkusunu daha en baştan körükledi bence. Eğer Anlasana veya Yazık Oldu Yarınlara gibi parçalarla açılsaydı başlangıç o kadar heyecanlı olamazdı. Hoşgeldin ise bambaşka bir ruh ortamı yarattı konserde. Sadece piyano ile söyledi ve seyirci mükemmel eşlik etti. Sanırım en büyük coşku İşte Hayat'ta yaşandı. Seyircinin sesinden şarkıyı dinleyemedim. Olanlar Olmuş'da eğer konserde çalındığı gibi kaydedilirse çok güzel bir 3.versiyon olabilir.

Nasıl heyecanlandığımı anlatamam. İlk beş saniye dizlerimin bağı çözüldü. "-Fırat, kendine gel!" dedim kendi kendime. Sonra nasıl bir çığlık attıysam, iki gün konuşamadım.

Konserin en gereksiz anı ise playback kısmıydı. Son iki parça şov ile birlikte playback çalındı. En azından yarım playback yapılabilirdi. Ama yine de konserin o büyük güzelliğini gölgeleyemez.

Ankara'ya da gidiyorum !

Çevrimdışı siyaheldiven

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #41 : 08 Ekim 2006, 20:26 »
Uyanamadım hala muhteşem rüyadan :D
İSTER İNAN İSTER İNANMA

Çevrimdışı knksvn

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #42 : 08 Ekim 2006, 23:09 »
Bu kadar da güzel olduklarını bilmezdim bu şarkıların.
Gerçekten harikaydı konser.
Ankara'ya gitmek şart oldu artık.

Çevrimdışı zerrin_ilhan

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #43 : 17 Ekim 2006, 16:18 »
Yıllardır beklediğim şey nihayet gerçekleşti… Ben taaaa Giresunlardan kalkıp geldim sırf bu konser için...
Konser fizanda da olsa oraya da giderdim:) ve harbiye konseri tüm sadeliği ve İlhan İrem’in müthiş performansıyla bir efsane olmuştur... Böyle konser ve böyle dinleyici kitlesi herkese nasip olmaz.
Bende diğer arkadaşlar gibi konserin kısa sürdüğünü düşünüyorum. Tadı damağımızda kaldı ama o'na olan açlığımızı, susuzluğumuzu da bastırmaya yetti…
ışık ve sevgiyle..

Çevrimdışı symphony

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #44 : 04 Temmuz 2007, 18:24 »
Çok zaman geçti, arada düzelten olmuş olabilir ben göremedim. İkinci şarkı "Sürgün Gibi Masallarda"ydi. Hatta ben neden birinci değildi diye çok bozulmuştum.. :)