Gönderen Konu: İZMİR'de buluştuk!  (Okunma sayısı 11979 defa)

Çevrimdışı refref

• DMT
  • *
İZMİR'de buluştuk!
« : 25 Eylül 2006, 10:30 »
İZMİR buluşması dün gerçekleşti, söylenebilecek fazla şey yok. İnanılmaz paylaşımlar vardı ortak bir paydada olduğumuzu hissetmek gerçekten çok iyiydi. Gelen herkese kendi adıma teşekkür ediyorum sağolun, gelmesini beklediğimiz ama aramızda olamayan arkadaşlarımızında canı sağolsun biz yine de onları yanımızda hissetmeyi başardık. Buluşmada konuşulanları yakında yine burada Ozan arkadaşımızla birlikte paylaşıcaz. Dün Karşıyaka biz sevecenler için gercek bir ışık yansımasına tanık oldu. 7 Ekim'deki konser günüde buluşma Alsancak'ta olacaktır, birkaç mekan üzerinde duruluyor. Kesin karar yine burada karşılıklı fikir alışverişi doğrultusunda verilecektir. O gün İstanbul'dan da gelecek dostlarımızla beraber cok güzel bir gün gecireceğiz ve daha sonrasını düşünmek bile istemiorum cünkü düşünemiorum tasarlayamıorum ve KONUŞAMIYORUM!Işıkla......sevgiyle......aşkla........
Son kapının ardında, gül kokulu çeyiz sandığının başında buluşalım.
Bakalım tanıyabilecekmisin beni. Düşünemeyeceğin bir haldeyim.
Krizalit kristalin.

Çevrimdışı arkiny

• 1.nesil
  • *
Ynt: İZMİR'de buluştuk!
« Yanıtla #1 : 25 Eylül 2006, 12:55 »
refref çok güzel açıklamışsın... Valla bunun üstüne söylenecek fazla bişey kalmıyor.. 7 Ekim'de görüşmek dileğiyle... Işık ve sevgiyle :)
"Kaç kez evinizin önünden geçtim bayram giysileriyle..siz dans ediyordunuz,dışarısı soğuktu..bir pencere vardı aramızda..."

Çevrimdışı Cocteau Twins

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #2 : 25 Eylül 2006, 14:16 »
Herkese özür dileklerimi iletip neden gelemediğime dair bilgi vermek istiyorum..  :-[

Cumartesi gecesi,arkadaşımın partisine gitmek için Asansör adlı semt'e gittim,sabaha kadar sürdü parti ve sabah 7 gibi uyuyup 3 saat sora kalktıp buluşmaya yetişebilmek için,yakın bir arkadaşımada mesaj atıp beraber karşıyaka'da buluştuk 12:30 gibi..

Mekanın sadece ismini ve karışayaka çarşı diye adlandırılan yerde olduğunu bildiğimden başka bir şey bilmediğim ve karışyakayıda pek bilmediğim için abartısız 1buçuk saat boyunca deliler gibi kenaı aradım,karşıyaka çarşısı denilen yeride 4-5 defa gidip geldim.. olmadı ara sokaklara dalıp aradım,oda olmadı polis karakoluna gidip bir polise sordum acaba yanlışmı biliyorum karşıyaka çarşısı adında bir pasaj yada başka biryer mi var diye sorduğumda aldığım yanıt bildiğimden faksızdı,gezdiğim yerin karşıyaka çarşısı olduğunu ve bu isimde başka biryer olmadığını söyledi sorduğum polis..

Çok yorgun ve uykusuz olduğum için daha fazla aramaya dayanamdım ve kendimi otobüse atıp memleketim olan Ödemiş'e 2buçuk saatte vardım ve gün bitti..

Şu an ciddi anlamda çok üzgün olduğumu dile getiriyor ve herkesden özür diliyorum.. umarım herşey çok güzel geçmiştir.. fotolarıda bire an önce görmek için sabırsızlanıyorum..  :'(

7 Ekim günü erken buluşup, konsere hepberaber girebilip,aynı duygu ve hisleri,aynı anda alabilmek  dileğiyle..

tolgA
Sigur Ros

Çevrimdışı keops

• ...
  • *
« Yanıtla #3 : 25 Eylül 2006, 21:35 »
Gelenede eyvallah gelmeyenede eyvallah..ne diyelimki başka..iyi bir gündü ama artık ben kişisel bir kararıma göre buluşmalarda yer almayacağım.bunun sizinle hiç bir ilgisi yoktur..tamami ile kişisel fikrimden kaynaklanan açıklamalarımdır..sevgiyle kalın

Çevrimdışı refref

• DMT
  • *
« Yanıtla #4 : 26 Eylül 2006, 13:44 »
Ozan'ın bu kararına üzüldüğümü belirtmekle birlikte kendisinin de dediği gibi tamamen kendi şahsi fikri olduğunu hatırlatıp saygı duyulması gerektiğini düşündüğümü belirtmek isterim.Gönül isterki zaten çok az sayıda olan ve çok az kişiyle yapılan sevecen buluşmalarında Ozan arkadaşımızda yanımızda olsun ama bu onun seçtiği bir tercihdir.Umarım konserde görüsürüz sevgili kardeşim.İnşallah herşeye rağmen dayanamayıp fikrini değiştirirsin.Işığın yanımızda,ışığımız yanında olsun...
Krizalit kristalin.

Çevrimdışı Atk

• ..
  • *
    • Bütünün bir parçası
« Yanıtla #5 : 26 Eylül 2006, 15:47 »
ozan bu kadar emek bunun içinmiydi sevecen...Sen bize lazımsın...Işığa Aşkla...
Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.

Çevrimdışı sapsalkedi

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #6 : 26 Eylül 2006, 16:36 »
çok üzgünüm... aileme hala bağımlı yaşayan biri olarak pazar pazar nereye lafları  işittim.ki benim evim dolmuşla karsıyakaya  bir buçuk saat ..kaçamazdım yani.. alışveriş dediysem de haftaya cumartesi git dediler.. kusura bakmayın..açıklama vermek durumunda hissediyorum.. özellikle arkına..  izmir a3 6.sıra. 14 15 iki biletim var.. beni unutmayın tanışalım

Çevrimdışı arkiny

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #7 : 26 Eylül 2006, 18:00 »
 açıklamayı üstüme alınaraktan :) sorun değil şapşal kedi..senin gelmek istediğini biliyordum ben..elinde olmayan sebeplerden ötürü gelememişsin..aramızda olsan sevinirdik..umarım konser günü gorusme firsatı buluruz..
"Kaç kez evinizin önünden geçtim bayram giysileriyle..siz dans ediyordunuz,dışarısı soğuktu..bir pencere vardı aramızda..."

Çevrimdışı lugol

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #8 : 26 Eylül 2006, 19:53 »
7 Ekim' de bende İzmir de olacağım sevecen dostlar ve tabi buluşmada da.
hangimiz senli benli,hangimiz sizli bizli,
bir koridor esrarengiz,yaşıyoruz gizli gizli

Çevrimdışı cagriaga

• 1.nesil
  • *
    • cagriaga.com
« Yanıtla #9 : 29 Eylül 2006, 01:28 »
Öncelikle Tolga;
abicim estağfurullah, özür dilenecek bir durum yok ortada...Ne yapalım talihsizlik...Yalnız bulamaman normal; sebebini sorarsan; buluştuğumuz kafe yerde değildi, havadaydı...Çarşıdan giriş yapacağımız kapı özellikle kimseler bulamasın tarzında yapılmıştı...Kafeyi bulabilmen için havaya bakarak dolaşman gerekiyordu...Eğer bir arkadaşım göstermeseydi ben de bulamazdım heralde...Ayrıca keşke birimizin numarasını alsaydın da bi arayıverseydin ya...Neyse artık "ölmüşe ve olmuşa çare yoktur" derler...İnşallah bir aksilik olmaz da konser günü buluşmaya gelebilirsin, gelebiliriz...

Şapşalkedi;
Her gelmek isteyip de gelemyen dostlarımıza söylediğimiz gibi "yapacak birşey yok, bir dahaki sefere inşallah"...Sayıca azdık ama biliyorduk ki gelmek isteyip de gelemeyen kişiler vardı...Fiziksel olarak olmasa da birlikteydik sayılır...Konser öncesi buluşmada görüşebilmek dileğiyle (haber spikerleri gibi oldu, bi de esenlikler dilesem tam olacaktı valla)....

Sıra geldi Ozan'a;
abi farketmeden de olsa beni bitirdin abi;
şu anda kafaa takıldı artık ben bundan kolay kolay kurtulamam..Ben ki hayatında gördüğü ve yaşadığı her olayın sorumlusu olarak kendisini gören bir insanım, bu olayda da aynısı oldu..."Salakça" gelebilir, ama öyle...Çok kötü bir huy belki ama ne yapayım artık böyle bir sorun var bu bünyede...Gerçekten üzerime alındığım için soruyorum "istemeden yanlış birşey mi yaptım ve ya yaptık?"...Tabiiki cevap vermek ve ya açıklama yapmak zorunda değilsin ama söyledim ya bünya rahatsız abi; üzerime alındım ister istemez...Abi zaten bir avuç kişi buluşabiliyoruz, sen de gelme..eee sonra?

Son olarak lugol;
buyur gel, bekleriz, ne kadar çok kişi olursak o kadar renkli olur...

Sanırım fazla uzattım;
Saygılar;

Çevrimdışı keops

• ...
  • *
« Yanıtla #10 : 29 Eylül 2006, 10:27 »
Öncelikle cafe hakkında bir takım düşüncelerimi belirtmek istiyorum..Bildiğiniz gibi izmirde sevecen çalışması hakkında detaylı olarak üretilen projeler yok..Bunun neticesinde de buluşmalarımız mevcut sayının azlığı ve kısıtlılığı içinde geçiyor..Sözkonusu olan buluşma; yapılan cafe(hayal cafe) Karşıyaka çarşısının merkezi yerinde olup yurttaşların çoğunun bildiği bir yerdedir..Elbetteki cafeyi bilmek zorunda değilsin..Ancak biraz uğraşlar sonucu cafeyi bulup ışıkla birleşmen mümkündür..İremin de öğretisi ve yolu bu değilmidir..Kolay kazanılan değer yitirir..Uğraşlarının sonucunda cafeye varman seni daha iyi bir umuda ve hazza boğar..Arkadaşlar herşeyden önce biraz yetinmesi bilmek gerekli.Konsere kısıtlı bir zamanda bu buluşmayı gerçekleştirdik.Ve neticesindede buluşma hakkında insanlara pek bir şeyler aşılayamadık..Aslında dışardan bakıldığı gibi sevecen buluşmalarını düzenlemek okadarda kolay değil..Ne garip okadar uğraşıyoruz toplanıyoruz ve nimet etmesini bilmiyoruz..Herşeyin iyi yönüyle bakarsan eğer çağrı sende iyi yönlere doğru sürükleneceksin...
  Bizim bu sevecen buluşmalarını düzenlemekte herhengi bir çıkarımız olması söz konusu değildir.Kazancımız ise dostluk ve bizim gibi aynı duygularla yoğurulan sevecenleri bir ara da görmenin vermiş olduğu hazdır..Buluşmayı düzenleme aşamasındayken kollektif şekilde olmamız gerekirken yalnızca arkiny(arkın) arkadasımız bana önerilerini sundu..Bu tip olaylarda medem hepimiz ışığı buluyoruz o sebeple hepimizin bi takım görüşleri olmalı..Geçmişten bu yana dek izmirde sevecen buluşmaları düzenledik..Buluştuğumuz yerlerde kötüydü aslında..Ama herşeyden önce buluşmayı yaparken gelen insanların ekonomik yönünüde ele almak zorundaydım..Daha popilist ve daha kalite yerlerde buluşmada düzenleyebilrim.Ancak maddi yokluktan dolayı gelemeyen sevecenlerde olabilirdi..Arkadaşlar yer,zaman ,mekan hiç önemli değil...Önemli olan buluşmadaki geçen ambiyans, elektirk ve pozitif enerjidir..Herşeye rağmen buluştuk ve hepimiz orada mutlu olduk değilmi?Gerisi ne peki??
   ışık ve sevgiyle

Çevrimdışı cagriaga

• 1.nesil
  • *
    • cagriaga.com
« Yanıtla #11 : 30 Eylül 2006, 18:00 »
Sanırım ozan benim yazımı eleştiri olarak algılamış...
Kesinlikle alakası yoktur abiciğim;
imkânların ne kadar kısıtlı olduğunu biliyorum, bu imkânlara rağmen buluşmuş olmamız bile çok güzel birşey...Bunlara kesinlikle lafım yok...Senin buluşmalardan kesinlikle bi maddi çıkarın falan olmadığını da biliyoruz, asıl senin bununla ilgili bir kuşkun olmasın...Kimse senin bu şekilde bir planın olduğunu söylemiyor.
Ama ben de arkadaşımla aynı şeyi söylüyorum, şükretmek ayrı birşey, tabiiki böyle bir buluşmanın olması güzel, ama buluşma olduktan sonra eksiklerini ortaya koyup bir dahaki sefere daha güzel birşey yapılabilsin diye fikirlerimizi söylüyoruz. Sen desen ki "beğenmiyorsanız siz daha iyisini yapın" haklısın..ben hiç beceremem, ama sadece fikrimi söyledim, gerçekten de bilmeyen birisinin bulması zor olan biryer.
Keşke birimizin bir kafesi falan olsa da orada buluşabilsek,
sen tabiiki o an için bulunabilecek en doğru yeri seçmişsindir, ancak bir dahaki sefer buluştuğumuzda internette en azından bir kroki falan çizip de yayınlarız ki bilmeyenler kolay bulsunlar...
Organizasyondaki herhangi bir eksiklik veya ksaklık senin değil tabiiki hepimizin suçudur...Kimse "birileri ayarlasın ben de giderim" veya "bana ne kardeşim ben mi yaptım organizasyonu" gibi bencilliklerle yaklaşmamalı...buradaki eleştiri sana değildi lütfen üzerine alınma...
İnşallah bundan sonraki buluşmalara hepimiz birşekilde katkı yapabiliriz...

Ben olayların iyi yönünden de bakıyorum abicim; ki kötü yönlere de sürüklenmiyorum...
kötü yönüne bakıyorsam eğüer emin ol tamamen iyi niyet ve yapıcılığımla bakıyorum...
Tekrar söylüyorum yanlış anlama; ne Tolga ne de ben organiasyonu kötüleyen şeyler söylemedik...

Saygılar;

Çevrimdışı arkiny

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #12 : 01 Ekim 2006, 01:15 »
bu konuyla ilgili ufak bir açıklama yapmak istiyorum..buluşma yerini ben seçmiştim yer konusunda ozana olumlu ya da olumsuz birşey söylenmesine gerek yok..beğenilir ya da beğenilmez orası ayrı konu ama emin olun daha önce düşünülen yerlerden çok daha merkezi ve kolay bulunacak bir yerdi..zaten çarşının göbeğinde olması da bunun göstermesi..tabiki karşıyakayı bilmeyen bir arkadaş hemen bulamaz sonuçta her yer ve herkes için bu böyledir..ama çarşıda 4 kişiyi çevirseniz 3 ü bu cafeyi size gösterir yani...zaman kısıtlı olunca bazı şeyleri de acele seçmek ve duyurmak zorunda oluyorsunuz..bunu eleştiri yapıldığını sandığımdan yazmıyorum sadece açıklamak istedim yanlış anlaşılmasın..
zaten amacımız tartışmak değil, grup üyeleri olarak tanışmak,ve felsefeyi ileriye taşımak..

ışık ve sevgiyle..

Çevrimdışı cagriaga

• 1.nesil
  • *
    • cagriaga.com
« Yanıtla #13 : 03 Ekim 2006, 02:37 »
abiciğim zaten çok az kişiydik, daha da güzel biryer olamazdı ne yazık ki...
İnşallah Viran Gönülleri bulabiliriz...

Çevrimdışı refref

• DMT
  • *
« Yanıtla #14 : 03 Ekim 2006, 11:15 »
Cağrıcım diğer başlık altında da yazdım gerci ama burda da belirtmek isterimki her izmirliyim diyen genc illaki alsancağa gitmiştir ve viran gönülleri görmüştür cünkü cok eski bi mekan ben yıllardır bilirim'gerci sen izmirli deilsin üstüne alınma:)'cok zor bi yer deil kolay bulunur bence hayal cafeye gelince o günkü bulusma eger karsıyaka olucaksa ki öle oldu daha ideal bi yer olamasdı bence hayalden oralı olan herkes bilir hayali kime sorsan gösterirdi ben her ne kadar kskli olmasamda:) bildiğim bi yerdi önceden neyse o gecti artık önümüze bakalım bide şöle bi olay ver zor olan her zmn daha iştah acıcıdır ve gercekten yürekten isteyen herkes ne olursa olsun bulusma yerini bulur ve oraya ulasır üstad için ışık için ve o günkü konser aşkı için o gün öle bir ışık yoğunluğu ya şıyacazki gözlerimizin kamaşmasından korkuyorum....!sevgiyle sevgiliyeeee................ ............................ .......
Krizalit kristalin.