Gönderen Konu: Işık dostla ilgili bir yorum!  (Okunma sayısı 15673 defa)

Çevrimdışı adonai

• 1.nesil
  • *
Işık dostla ilgili bir yorum!
« : 06 Eylül 2006, 06:47 »
http://www.referansgazetesi.com/haber.aspx?HBR_KOD=44916&YZR_KOD=4&ForArsiv=1

Çevrimdışı sihrim

• 1.nesil
  • *
Ynt: Işık dostla ilgili bir yorum!
« Yanıtla #1 : 07 Eylül 2006, 17:38 »
İnsanları ve en önemlisi büyük sanatçıları bu şekilde kaleme almayı birileri yazarlık sanıyor... Önce İrem felsefesinin ne olduğunu anlamalı sonra yazmalıydı... Kınıyorum!
Herşeyin bir karşılığı var gibi...

Çevrimdışı saki

• DMT
  • *
« Yanıtla #2 : 08 Eylül 2006, 19:03 »
Değil bir gazetede yazarlık yapmasını, gazete satıcılığı yapmasını bile basın adına büyük bir talihsizlik saydığım bu tü (zer) zevat ların, kabız beyinlerinden ıkına ıkına çıkartabildikleri, bu tür haddini bilmez sözlerini öfkeyle karşıladım... Ama yinede dilerimki, ışık bir gün  onlarada göz kırpar ve biraz olsun aydınlanırlar....

Çevrimdışı siyaheldiven

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #3 : 09 Eylül 2006, 13:53 »
Kendini bilmez densizin biri işte
İSTER İNAN İSTER İNANMA

Çevrimdışı aysegul

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #4 : 09 Eylül 2006, 14:29 »
bu kişi kişi bile diyemiyorum kendini ne sanıyoooo acaba

Çevrimdışı cagriaga

• 1.nesil
  • *
    • cagriaga.com
« Yanıtla #5 : 10 Eylül 2006, 03:09 »
Işın KARACA ne demiş:
"Eskiden çok özel insanlar meşhur olurdu. Şimdi meşhur olan herkes özel sayılıyor."

İşte Bu nedenle İlhan İREM habire ortalıkta dolaşmıyo...
öncelikle bu adam bunu bi anlasın...
sonra yorum yapsın..

Çevrimdışı Atk

• ..
  • *
    • Bütünün bir parçası
« Yanıtla #6 : 21 Eylül 2006, 11:40 »
Eleştiriler mutlaka olacaktır sevecenler... Bunlara tepkilerimizi ayarlayabilmemiz gerekir... Nesnel gerçekleri değiştirmek kimsenin yapabileceği bir şey değildir... Güneş balçık ile sıvanmaz... Su var ki biz sevecenler krizalit kristalin yüreğinde olan dostlar bu yazılara bu kadar büyük tepki göstermemeliyiz... Emin olun İrem bunlara gülüyor... Bizde gülelim sadece... Işığa askla
Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.

Çevrimdışı ormanbaba

• 1.nesil
  • *
    • Katastrof
« Yanıtla #7 : 09 Ekim 2006, 01:04 »
Herkes felsefeyi, İlhan İrem'i, müziğini bizim gibi algılamak zorunda değil ki. Atatürk'ü sevmemek bir algı kabiliyetsizliğidir. Ama İlhan İrem'i anlamamak, veya sevmemek algı kabiliyetsizliği değil, algı farklılığıdır. Bir insanın algısı farklı diye o insanı kınamak yersiz. Yani "-Güneş balçıkla sıvanmaz" tezi çok doğrudur. İlhan İrem sevmeyen birisini eleştirirken o kişi karşınıza dikilip "-Sen hiç Korsakof konçertosu dinledin mi?" diye sorarsa "-Ben koridorun öteki ucundayım" derseniz gülcektir. :)

En güzeli bilenin bilmeye güzel güzel anlatması...

Çevrimdışı raynah

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #8 : 25 Ekim 2006, 06:15 »
İşletmede ne vardır biliyor musunuz? Büyük balık küçük balığı yutar… Bunu herkes bilir… Ama bilinmesi gereken şey artık Kayıp Balık Nemo’daki gibi küçük balığın hızlanıp büyük balıktan kolayca kaçabilmesidir... Yani önemli olan hızdır, zamana çağa ayak uydurabilmektir… Sabahın bu saatinde hızlı balıktan dem vuran bu yazar beye cevap vermek anca onun anlayacağı dilden olmalı… artizce… Ancak atladığı bir şey var… Balık istediği kadar hızlı olsun, kaçmaya meyli yoksa sürü içinde ağa takılıp kalacaksa veya yenmek için bir ağzın onu içine almasını bekleyecekse… Siz o balığı öldürün zaten… Okyanusa faydası olmaz, boşuna döllenmiş bir larvadır… Sanatçı da hızlı yenecek yemek gibi albüm yapıp sonra da İlhan İrem’in içinde geçtiği bir örneğe dönüşüyorsa, bu yazarın yaşı kadar sanat hayatı olan İlhan İrem in yazar beyce değerlendirilmesinde hiçbir sakınca görmüyorum... Bırakınız yapsınlar... Bırakınız geçsinler… Nereye geçeceklerini bilmeden… Ayaklarına verdikleri örnekler dolan dolana..
..yalnızlığım sana emanet..

Çevrimdışı yitik_savasci

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #9 : 25 Ekim 2006, 14:08 »
Büyük balık, küçük balık, hızlı balık... İlhan abi hiç biri değil ki... O evrimini tamamlamış, galaksiler arası yolculuklar yapabilen başka bir balık... Küçücük denizlerinden bunu görmelerini beklemek, ahmaklık derecesinde iyimserlik olur... Bilmemiz gereken bir şey varsa oda yalnızlığımızdır... Bizi bizden başkası anlamadı, anlamayacak. Anlamaya başladığı yerde bizden biri olması kaçınılmazdır...
Onların sözlerini karıştıralım,birbirlerini anlamasınlar diye....

Çevrimdışı Atk

• ..
  • *
    • Bütünün bir parçası
« Yanıtla #10 : 25 Ekim 2006, 15:38 »
Yalnızlık!!! Yalnızdeğiliz dostlar... İrembağını herkeskabullenıyor artık... Konser sonrası gazete küpürlerine dikkat...İrem ve sevecenler... Bunu görüyor herkes emin olalım bundan... İzmir konserinden sonra milliyet gazetesınde çıkan haber bizim realitemizi gösterdı... Ve niceleri

Işık veSevgiyle
Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.

Çevrimdışı bezgin57

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #11 : 25 Ekim 2006, 20:50 »
Evet, Işın Karaca olayı güzel özetlemiş. O yüzden yeniyetmelerin çıktığında en fırtına estiren şarkısı 4-5 dinlemeden sonra ölüyor zaten. Nakaratlar aynı. Melodiler aynı. Hiçbir emek yok. Büyük sanatçılar her albüm için en az 6 ay stüdyoya kapanır. O 6 ay bir şey değil, çoğu şarkı çoğu bestenin belki 3 sene belki 5 sene mazisi vardır. Adam (kadın) düzgün-kalıcı bir şey sunabilmek için saç ağartmıştır. Yeniyetmeler gibi kayıtlı parçaları çevirip çevirip sunmamışlardır. Tüketim toplumunun kaliteye değil, harekete önem verdiği doğru. Vereceksin millete bir şey ver ne bileyim çok cici bir kızın bilmem kaç yıl önceki müstehcen görüntüsünü ver. Yanık sesli türkücüyle 15 yaş büyük ablasına tiyatrolar oynat ekranlarda. Toplumda ben bunlarla yaşarım diyen varsa diyecek bir şey yok maalesef. İlhan İrem'in kıymetini bilen biliyor. Bir gizem perdesi ardında olmadığını da gayet iyi biliyoruz biz.

[Kural D'ye göre düzenlenmiştir.
Lütfen mesajlarınızı göndermeden önce önizleme yaparak kontrol ediniz]
Ne düşünüyor dersin gece böyle..kara kara?

Çevrimdışı harunuveli

• 1.nesil
  • *
Işık dostla ilgili bir yorum!
« Yanıtla #12 : 26 Ekim 2006, 15:01 »
Selam. Işık ve sevgi adında yapılan dostluk güzel kavramdır ve bunun imkanlar dahilinde dağılması, insanlara yardımcı olunması gereken akıbettir. Memleketin öylesine giden bu üslup da maalesef kimse kimsenin değerini bilmez oldu. Gençlik denince savaşan ekmeğini koparan hayata bakış açısı mükemmel olan değerler gelirdi. Şimdi bende genççim dememe rağmen aklımız bir karış havada boş işler sonrası malum kimseye anlatılamayacak psikolojik savaşlar. Bu da nerden çıktı diyeceksiniz. Gerçekten öyle insanlar var ki ne yaptıklarını bilmeyen çoğunlukta olmaya başladı. Buna Avrupalılaşma mı yoksa körelme denir bilemiyorum. Şu anda da müzik dinleme keyfi bile insanda kalmıyor bunun içinde aramak gerekiyor ararken de öyle insanlara denk geliyoruz ki bunlardan biri de İlhan İrem. Değerli arkadaşım fahih abime teşekkür ederim.
Bilmiyorum anlattıklarımdan bir şeyler anlaşıldı mı? İlerde daha güzel ve manalı şeyler yazmaya çalışacağım. Teşekkürler yazdıklarımı okuduğunuz için.... İhtiyar KAMANLI

[Kural D'ye göre düzenlenmiştir]

Çevrimdışı sapsalkedi

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #13 : 26 Ekim 2006, 16:38 »
Eyüp CAN beyi ilk defa duyuyorum... okudum... keşke bilmeseydim

Çevrimdışı aviator06

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #14 : 26 Ekim 2006, 19:28 »
İşte talihsiz bir yazı^
(Ha yok eğer İlhan İrem gibi gizem perdesinin arkasına saklanıp "ben yüksek sanat yaparım, sanatın bir endüstri olarak değerlendirilmesinden de popülerleştirilmesinden de zerrece haz etmem" tarzı açıklamalar yapmaktan yanaysanız, her ne kadar bu gizem numaralarına karnım tok da olsa, sadece "eyvallah" derim.

Son tahlilde bin yıl ilham perilerini beklemek de bir tercih!

Medya maymunu gibi her dakika bir yerlerde görünmek de!)

BENİM BU ZATA YAZDIĞIM MAİL AYNEN İLTİYORUM VE SİZLERDENDE BU ZATA MSİL YAZIP RÜYADAN UYANMASINA YARDIM ETMENİZİ İSTİYORUM..

bu sözleri kaleme almışsınız köşenizde.talihsiz bir yazı bence..
Siz İlhan İrem’i eleştirmeden önce dinleseydiniz… Görüşünü neden medyadan uzak kaldığını anlamaya çalışsaydınız. Böyle basit cümlelerle yazı yazmazdınız... Medya maymunları sizlerin işine geliyor çünkü malzemeniz oluyor sizin… Peki, İlhan İrem sizin gibi yazarların malzemesi olmamak için seçici oluyorsa buda mı suç… Bence siz önce kendinize bulunduğunuz konuma bakın ondan sonra eleştireceğiniz kişiye bakın… Reklamsız sadece müzik(kaliteli) yapan ve düşüncelerini yazdığı kitaplarla hayranları ile paylaşan bir sanatçıyı basit cümlelerle eleştirmeye hakkınız var mı… Önce bunu düşünün… İlhan İrem sizinle röportaj yapsaydı köşenizde resimleri yayınlasa idiniz böylede eleştirirmiydiniz. Ama unutmayın lütfen eleştirmek kolaydır. Asıl olan müziği ile yıllarca buralarda kalabilmektir… İlhan İrem sizlere ihtiyacı yok reklamsız tanıtımsız 14 yıl aradan sonra çıktığı konserde 5000 kişi izleyici topluyor… Siz deneyin bakalım kaç kişi gelir sizi dinlemeye farkınızı anlamışsınızdır umarım… O ses sanatçısı ben gazeteciyim de demeyin hata yaparsınız İlhan İrem’in kitaplarına bakın… Umarım anlayabilmişsinizdir farkı..