Gönderen Konu: Yaşanıyor.!  (Okunma sayısı 11781 defa)

hicri_k

• Ziyaretçi
Yaşanıyor.!
« : 21 Temmuz 2006, 01:23 »
Bilginize...

Cennet ilahileri, islami radyo kanallarında çalınıyor.!  "Aşk Kapıları" , "Hu" ...

Bu şarkılar, Uşak, Balıkesir, İstanbul, Kütahya, Afyon gibi illerde yayın yapan bazı islami radyo kanallarında çalınmaktadır.! (üstelik, telefonla istek üzerine)
artık islami sevecenlerimiz de var..
kutlu olsun irem'lere >:(

Çevrimdışı sevecen_can

• 1.nesil
  • *
Ynt: Yaşanıyor.!
« Yanıtla #1 : 21 Temmuz 2006, 01:44 »
Müziğin evrenselliğide bu olsa gerek,

Herkese hitap edebiliyor irem'in anlatımları..

Bilgilendirme icin tesekkur ederim sevgili hicri_k...

Lakin kanımca sevecenleri dinine ve inancına gore ayirmanın dogru olduğuna inanmıyorum...

Işık ve Sevgiyle Sonsuza...

Sevecen_can

hicri_k

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 21 Temmuz 2006, 02:12 »
Rica ederim... hiç önemli değil...
(bizleri pek sarsacak bir durum değildi bu)

En azından,
önümüzdeki Ramazan Ayında iftar saati programlarına çıkıp ezan okumasından iyidir...
(bu daha evrensel)

Hicri_k

Çevrimdışı sevecen_can

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #3 : 21 Temmuz 2006, 02:34 »
Kendi görüşün,
Kendi düşüncen,
İnandığın ötelere...

Sevecen_can

hicri_k

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 21 Temmuz 2006, 02:59 »
İlk yazdığın mesajı değiştirmişsin..

dini inanışlarına göre zaten ayrılmıştır insanlar.. birlikte olamazlar.. buna yalnızca inanabilirsin, hayal edebilirsin, düşünebilirsin.. ama unutmaki onlar bir daha hiç birleşmemek üzere ayrılmışlardır dinler tarafından...

"islami sevecenler" derken neyi kastettiğimi bilmen gerek.!
bu bir ayraç'tır..bir kavram..
iyi kötü, güzel çirkin, doğru yanlış, sevecenler ve diğer insanlar..
Bak, sen "sevecen" derken, insanları ikiye ayırmışsın bile.. Farkındamısın?

ışığın aşkına.!
hicri_k

Çevrimdışı efsun_i

• Melek Tozları
  • *
    • Kanat Sesleri
« Yanıtla #5 : 21 Temmuz 2006, 14:54 »
Merhaba Hicri,
Yazım tarzınızdaki alay, kinaye, oldukça rahatsız verici...
İslami radyo kanallarını siz de takip ediyorsunuz madem neden rahatsızsınız..
İnsanların birbirinden hiç birleşmemek üzere ayrıldığını düşünmek, o dinlerin ve inançların görülmeyen yüzünü görememekten olsa gerek..
Herkes farklı yollardan aynı bütüne ulaşmaya çalışır, hayal ederek, inanarak...

Ve ben inanıyorum ki bu olacak... Birgün.. Bir AN!

Sevgiyle...
Işık ve sevgiyle...

hicri_k

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 21 Temmuz 2006, 16:48 »
Evet..
Alaycı bir uslup kullandım. bunu özellikle yaptım. ve bu durumdan rahatsız değilim. sizler rahasız olabilirsiniz.. islami radyolar araştırma yapmak için gerekli malzemelerdi sadece. yoksa ne işim olur dinlerle..
sadece tek bir konuya yoğunlaşmışsınız mesajımdaki...
yoksa diğerleri rahatsız etmiyormu sizleri..(sevecenler) yada çoğul kullanmayalım."sevecen" diyelim. çok yakında tek başına kalacak belki..

Çevrimdışı sevecen_can

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #7 : 21 Temmuz 2006, 18:25 »
Mesajimi degistirme zamanıma bakılacak olursa,senin yazının saati ile aramizda saniyeler war,dolayısı ile senin mesajından haberim bile yoktu değiştirmeyi yaparken...

iyi sevecen kotu sevecen islamcı sevecen öyle sevecen böyle sevecen diye ayırmadğımıda bilmeni isterim,bunu yapanın kim olduğu oldukça ortada..
Bana göre sevgisini hoşgörüsünü içinde barındırabilen,sevecenim diyip sokakta kediye tekme atmayan herkes SEVECENDİR..
iirem dinlesede dinlemesede...

Şu saniyeden sonra seninle tartışmaya girmek istemiyorum hicri_k    .
Yinelemek istiyorum,Herkes kendi inandığı ötelere..

Sevecen_Can

hicri_k

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 21 Temmuz 2006, 19:36 »
Ama ben tartışmaya devam etmek istiyorum...

şöyle ki;
Hem düşleyip hem de bağımlı olamazsın. Ama hem düşleyip hem de hizmet edebilirsin. Çünkü hizmet etmek bağımlı olmak demek değildir. Hizmet etmek, hem kendi yaşamını hem de başkalarınınkini yönetmektir. Seven kişilerin bir etkinliğidir. Yalnızca sevenler hizmet edebilirler. Sevmeyenler ancak bağımlı olabilirler.!

Boyun eğip kabullenmek bayağılıktır.!
Hem düşleyip hem bağımlı olamazsın.!

“Bir asi kimseye bağımlı değildir  ve kendi eşsizliğine saygı duyar. Onun tek varlık nedeni, “düş”ünü somut hale getirmektir. Bu amacına yaşamını ve tüm enerjisini adar”

ışığın aşkına .!
hicri_k

Çevrimdışı Oikos

• ...
  • *
« Yanıtla #9 : 21 Temmuz 2006, 20:29 »
Bir çok tartışma platformuna üyeyim ve sürekli aynı şey oluyor. Verilen yanıtlar ilgisi olmayan noktalara çekilip hiç bir felsefik temele dayanmayan cevaplarla pekiştiriliyor. Bırakın felsefeyi ilgili konunun sadece tek tük düz cümle anlamlarından çıkarılan garip manalar cevap diye veriliyor.

Hicri_k ya katılmıyorum. Bunu baştan söyleyeyim. Amma velakin verilen cevaplardan hiç biri hicri nin bahsettiği konuyla alakalı değil.

Hicri diyor ki, Bakınız adı ilahi olan, müziği ilahi olan bir albüm, kimlerin elinde ne maksatla kullanılıyor. İlhan İrem in bunu baştan farkedip, bunu engellemesi lazımdı. Bu sahiplenme ileride sevecenlerin başına bela olabilir. Buna dikkat çekiyor. (maksadı farklı diyenler olabilir, ama edebiyat sadece konuyu irdeler bunu unutmayın)

Şimdi buna verilen klişe cevap şu : "herkes kendi inandığı ötelere"
Bu söz bana söylense hakaret olarak algılarım. O zaman burda işimiz ne, herkesin inancı ortak olmak zorunda mı? Burası bir platform değil mi? Elbet herbirimiz ayrı şeylere inanacağız, mecburum sanki seninle aynı görüşü paylaşmaya. Bu mantığa göre katılımcıların burayı derhal terketmesi gerekiyor. Felsefenin, paylaşımcılığın, katılımcılığın özünü hepten yokeden saçma sapan bir özdeyiş.

Hicri ye katılmasam bile en azından dürüstçe kendi inandığı öteyi belirtmiş. Peki sizlerin ÖTESİ ne?

Niye katılmadığıma gelince; nedeni İremlerin kapağa koydukları Tavuskuşunda gizli, Sevgili Hicri senin bilgi kitabına haiz olduğunu biliyorum bu sebepten, albümü iyi irdelersen seninle hiç bir aykırılığı olmadığını ve herşeyin eskisi gibi, farklılık olarak Nietche ağırlıklı olduğunu görürsün...

Sevgiyle kalın
Oikos
Oysa ki ben karanlıktan geldim...Ne huzursuzdum ne de korkuyordum...Sukunet vardı hiçlikte...Doğdum ağladım...

Çevrimdışı sevecen_can

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #10 : 22 Temmuz 2006, 01:04 »
Bir çok tartışma platformuna üyeyim ve sürekli aynı şey oluyor. Verilen yanıtlar ilgisi olmayan noktalara çekilip hiç bir felsefik temele dayanmayan cevaplarla pekiştiriliyor. Bırakın felsefeyi ilgili konunun sadece tek tük düz cümle anlamlarından çıkarılan garip manalar cevap diye veriliyor.

Hicri_k ya katılmıyorum. Bunu baştan söyleyeyim. Amma velakin verilen cevaplardan hiç biri hicri nin bahsettiği konuyla alakalı değil.

Hicri diyor ki, Bakınız adı ilahi olan, müziği ilahi olan bir albüm, kimlerin elinde ne maksatla kullanılıyor. İlhan İrem in bunu baştan farkedip, bunu engellemesi lazımdı. Bu sahiplenme ileride sevecenlerin başına bela olabilir. Buna dikkat çekiyor. (maksadı farklı diyenler olabilir, ama edebiyat sadece konuyu irdeler bunu unutmayın)

Bu söz bana söylense hakaret olarak algılarım. O zaman burda işimiz ne, herkesin inancı ortak olmak zorunda mı? Burası bir platform değil mi? Elbet herbirimiz ayrı şeylere inanacağız, mecburum sanki seninle aynı görüşü paylaşmaya. Bu mantığa göre katılımcıların burayı derhal terketmesi gerekiyor. Felsefenin, paylaşımcılığın, katılımcılığın özünü hepten yokeden saçma sapan bir özdeyiş.

Hicri ye katılmasam bile en azından dürüstçe kendi inandığı öteyi belirtmiş. Peki sizlerin ÖTESİ ne?

Niye katılmadığıma gelince; nedeni İremlerin kapağa koydukları Tavuskuşunda gizli, Sevgili Hicri senin bilgi kitabına haiz olduğunu biliyorum bu sebepten, albümü iyi irdelersen seninle hiç bir aykırılığı olmadığını ve herşeyin eskisi gibi, farklılık olarak Nietche ağırlıklı olduğunu görürsün...

Sevgiyle kalın
Oikos

Selamlar sevgili oikos,

Tartismayi sevmeyen biriyim,"Herkes kendi inandığı ötelere" cümlemden nasil olur da "herkesin inancı ayni olmak zorunda" fikrini çıkarttın anlam veremedim doğrusu..

"Herkes inandığı ötelere = herkesin kendi inancı kendine,saygılar" anlamı taşıyor...

Sanırım okurken dalgındın sevgili oikos..ışık ve sevgiyle kal..

Sevecen_Can

Çevrimdışı Oikos

• ...
  • *
« Yanıtla #11 : 22 Temmuz 2006, 13:29 »
Alıntı
Selamlar sevgili oikos,

Tartismayi sevmeyen biriyim,"Herkes kendi inandığı ötelere" cümlemden nasil olur da "herkesin inancı ayni olmak zorunda" fikrini çıkarttın anlam veremedim doğrusu..

"Herkes inandığı ötelere = herkesin kendi inancı kendine,saygılar" anlamı taşıyor...

Sanırım okurken dalgındın sevgili oikos..ışık ve sevgiyle kal..

Sevecen_Can

Sanki farklı bir şey yazmışım gibi okuyucuları basit bir kelime polemiğine çekerek aldatma girişimidir bu.

1-Tartışmayı sevmiyorum diyorsun ve ilave ediyorsun "herkesin inancı kendine"
Bende bunu diyorum zaten SEN Kendi düşüncenle evinde otur o zaman, niye burdasın?
Ben ve diğerleri de kendi düşünceleriyle kendi dünyalarında kalmalı o zaman, burda işimiz ne?
Bu söz ile inançları(fikirleri) birbirinden ayrıştırmıyormusun? Seninle aynı şeyi düşünseydim aynı sözü söyleyecekmiydin?

2-Yazımda "herkesin inancı aynı olmak zorunda" diye bir şey söylemedim "ortak" kelimesini kullandım, bu çakışmak fiilini çağrıştırır:"Fikirlerin çakışmasını", zaten konumuz da bu.
Özetle, Buranın bir platform olduğunun bilinmesi ve illa fikirlerin çakışmak zorunda olmadığının konusuna parmak basılmasıdır.

Şuna özellikle dikkat çekmek istiyorum:Tamam adamın fikri sana uymuyor.Değiştir adamın fikrini kendi bilgini düşünceni ortaya koy, öyle değil böyle de.Niye burda olduğunuzu kendi kendinize sorunuz lütfen.

Sonuç:Kendi kavramından yola çıkarak, Herkesin inancı kendine olunca ne oluyor?Çok değerli bir fikir mi öne sürmüş oluyorsun?
Yapmayın kardeşim, yalvarıyorum yapmayın, Nasıl? sevecenlik bu böyle, insanlara bunları yaşatmayın.
Lütfen fikirler yerine polemikleri öne sürmeyin.
ben de yazayım buna benzer şeyler hoş mu olacak: nereye varacak ? mesela : "herkes kendi denizinde boğulur" çok mu felsefik bu söz?

Lütfen Rica Ediyorum.

Sevgiyle Kal
Oikos
Oysa ki ben karanlıktan geldim...Ne huzursuzdum ne de korkuyordum...Sukunet vardı hiçlikte...Doğdum ağladım...

Çevrimdışı sevecen_can

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #12 : 22 Temmuz 2006, 17:33 »
SEvgili oikos,

Tartışma yaratmak gibi bir amacım yoktu,ilgili arkadaş ile fikir ayrılığımız söz konusuydu,zaten fikrimi konudaki ilk yazılarımdaki sözel anlatımlarımla belirtmiştim,fikir ayrılığı çözülemediği için herkes kendi inancı doğrultusunda ilerlesin,inançlarına saygım war..Söylemek istediğim buydu...Farklı anlamışsın sanırım..

Ortak yada aynı cümlesi,ilgili konuda fikrimce aynı kapıya çıkıyor sevgili oikos..

Benim düşüncelerim bunlardır,müziğin evrenselliğini öne sürerken konunun nereye geldiği çok acı..

Sizinde kendi görüşleriniz,saygılar..

Işık ve Sevgiyle Sonsuza

Sevecen_can

Çevrimdışı metamorfoz sancisi

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #13 : 22 Temmuz 2006, 17:50 »
unutamayacağımız !

cennet ilahilerinden sonra her şey mümkün..

:'(

düzenleme : çok eksik kaldı... özür...
İlhan İrem 'in müdahele etmesini istediğini de sanmıyorum..
#

Çevrimdışı Oikos

• ...
  • *
« Yanıtla #14 : 23 Temmuz 2006, 16:20 »
Bir şey daha sevgili Sevecen kardeşim,

Yazımı iyi okursan, "herkesin inancı ortak olmak zorunda" cümlesi, söylediğin özdeyişin! illa bir tercümesi değildir.Yazımdan alıntı aşağıdadır.
Yazdığım yazıda cümle devam ediyor, "mı" eki var gene devam ediyor ;"Elbet herbirimiz ayrı şeylere inanacağız"...Bu senin kastetmek istediğin kavramının TA KENDİSİ değil mi?

Sanırım burayı atlamışsın.
------------------------------------------------------------------

Müziğin evrenselliği , cümle alem tarafından kabul edilen şüphe götürmez bir gerçektir.
Büyük bir olasılıkla, bunun tersini söyleyecek biri de çıkmaz.

Müziğin evrensel oluşu nedeniyle, değişik düşün grupları tarafından dinlenmesinde de bir sakınca sanırım yoktur.

Fakat kastedilen bu değildir.(bunu belirtmiştim)

Özde saklanan soru, ki bir çok kişinin merak ettiğidir ;İlhan İrem değişti mi?

Bu sorunun cevapları için ayrı bir konu açmak istiyorum.

Sevgiyle Kalın
Oikos

Alıntı

usa online pharmacy