Gönderen Konu: Yaşanıyor.!  (Okunma sayısı 11667 defa)

Çevrimdışı sevecen_can

• 1.nesil
  • *
Ynt: Yaşanıyor.!
« Yanıtla #15 : 23 Temmuz 2006, 17:56 »
Lakin somut olarak baktığımda anlam bütünü olarak bu gözüküyordu(alıntıdan soz ediyorum),sanırım tüm bu olanlar birbirimizin konuşurkenki tavrımızı yada en önemlisi mimiklerimizi görmediğimizden kaynaklaniyor...

Ama şunuda bilmeni isterim,yazıtlarında kendinle çelişiyorsun...

Neyse nihayetinde aynı soruda kalıyoruz..irem degisti mi?..

Cevap vermek için konunu bekliyeceğim sevgili oikos...

Işık ve Sevgiyle Sonsuza...

Sevecen_can

Çevrimdışı amastrist

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #16 : 23 Temmuz 2006, 18:26 »
İrem asla değişmedi...Cennet ilahileri albümü yolculuğunun bir aşaması.Dini radyolarda çalınma sebebi yolculuğu boyunca takib edilmemiş olmasındandır mutlaka.Bu albümdeki iki eseri kendilerince algılamış olabilirler , bunda bir sorun yok.Ama burada bulunan bizler neyin ne olduğunu biliyoruz ki önemli olan budur...sevgiyle kalın
Kimilerine göre kralız
Kimilerine göre yalanız
Herkes dalgasına baksın
Biz falan filanız...

Çevrimdışı Servant Of Eden

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #17 : 23 Temmuz 2006, 23:24 »

İlhan İrem değişmedi elbette.
Sevgili Oikos'un da belirttiği gibi albüm iyi irdelendiğinde herşeyin aynı olduğu bariz!
"İlhan İrem’le her dem yaşanan müzikal doyumun çok daha öteleri" açıklaması yapılıyor zaten albüm tanıtımında.

Aynı tanıtımda şu sözler de kullanılıyor:

Uçucu beğenilerin uzağında, uzun menzilli şarkılar, İlhan İrem müziğinin belirgin özelliği.
Ancak, albümde daha ayrı bir güzellik var ki ;
Işığa ve sevgiye dair anlatımlar, farklı mozaiklerdeki dinleyici kitlelerine ulaşacak.
“Cennet İlahileri” , karanlığın esaretindeki kalabalıklara, sağır gündeme,
bambaşka bir boyutta, evrensel Aşk Kapıları açabilir.
“Cehennemden kurtulabilenler kendi cennetlerine varır.”

Yani, İlhan İrem'in baştan farkedip müdahale etmesini gerektiren bir durum söz konusu değil kanımca.

İster putun önünde eğilsin, ister mihrabın; yüreğinde hissettiği o yüce kudreti İrem'in yapıtlarında hissetmek suç değildir.

İlhan İrem'in değişip değişmediğine dair bir konunun açılmasına gelince Sevgili Oikos; bence gereği yok...

"Başka  bir  alemin  görüntülerini  şiirlere, ezgilere  döktük” diyen İlhan İrem, Hansu İrem'le birlikte yaşadıkları hazzı tarif ediyor bizlere ve bunu çoğul olarak belirterek Hansu İrem'in albümdeki rolünü anlatıyor.

Ne yazık ki bunu ve albümde "bu sefer daha aşikar bir şekilde" işlenen Tanrı kavramını kabullenemeyen ve bu konudaki fikirlerini ironik ve saygısız bir şekilde işleyen, işlemek için yer arayanlar için o ortamı yaratmış oluruz.

Şu da var elbet...
Kimse hiçbirşeyi benimsemek ya da sevmek zorunda değildir.
Lakin bu konudaki fikirler açıklanırken hayretler içinde kaldığım durumlarla karşılaşıyorum.
Ve emin olun ki rahatsız oluyorum. Rahatsız olduğum bu mesajların kısa süre içinde kaldırıldığını görmek de rahatsız olanın sadece ben olmadığımı gösteriyor.

Evrensel Aşk Kapıları açmak istenen bir yerde, "bunu kabul etmiyoruz" diyenler olmamalıdır, olamazlar da!

Yeri gelmişken, "ışık" budur belki de??

Işığın aşkıyla
   Servant
Herkes kendi zindanında matemini tutar...

Çevrimdışı Atk

• ..
  • *
    • Bütünün bir parçası
« Yanıtla #18 : 21 Eylül 2006, 12:33 »
Ben "Cennet İlahileri"nden sonra islami yayın yapan radyolarda İrem'in yeralmasından son derece rahatsızım...İrem mutabık albümde "Kuklacı Amca" ve "Blues For Molla"yı mutlaka seslendirmeli... Bakalım bu radyolar o zaman ne yapacak... Eminim 80'lerde vurulan damgayı yeniden vuracaklar... Sevecenler İrem "Seni Seviyorum"da da Basubadelmevt, "Dua", "Yer Altından Fısılttılar" dedi.. Herkes İrem ilahi söylemeye başladı dedi... Ama basubadelmevtin ruhun ölüm sonrası dirilmesi olmadığını düşünemediler... "Kuklacı Amca" gibi bir eseri "Seni Seviyorum"dan sonra 30 yılda yayımlaması neyin göstergesiydi? Bunu düşünmek gerekiyor... Ve ardından "Cennet İlahileri"... Dediğim gibi bundan sonraki albümde "Blues For Molla" mutlaka olmalı ve bence olacak....
Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.

Çevrimdışı divane

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #19 : 02 Ekim 2006, 17:25 »

"Düşünce rehavetinde salınan kainat tohumları"nı,
ucubeye dönüştürüp birer birer, sararmış motiflere yamama çabaları beyhudedir..

Albümde yankılanan safiyane çığlıklar;
hiç bilmediğimiz renklerine aşkı'dır aşığının !

Işık ve sevgiyle... 

usa online pharmacy