Gönderen Konu: BELGESEL tadında irembağına yönelik spritüel tarikat iddiaları  (Okunma sayısı 4963 defa)

Çevrimdışı Galenos

• *
ünlülerin "gizli dosyalar"ının izini süren yeni belgesel serisinin ilk bölümünde, İlhan İrem ve yarattığı “evrensel sevgi planeti” felsefesine inananların oluşturduğu esrarengiz fan kulübü irembağı’nın mistik dünyasına doğru bir yolculuğa çıkıyoruz.

90’larda inzivaya çekildiğinde “bi' İlhan İrem vardı n’oldu ona?” geyiklerinin konusu olan 70’lerin romantik prensi İlhan İrem, bugün çoğunluk farkında olmasa da 150 bin üyesi olduğu iddia edilen neo-spiritüel bir inanç felsefesinin lideri.

https://www.youtube.com/watch?v=20vF_D59hl4

Çevrimdışı thanados

• 1.nesil
  • *
Dün bir rastlantı sonucu denk geldim videoya, ilk birkaç dakika alaycı bir üslup sandığım için neredeyse kapatacaktım, ama sonrasında öyle olmadığını anladım. İlhan İrem'e doğru yerden bakmayı başarmış çalışmalardan biri olduğunu söyleyebilirim. İki kişiyle röportaj yapılmış, birinin boyutları ne kadar genişlemişse, diğerinin o denli cüce kaldığını görüyorsunuz çalışmada. Yurdumuzda İlhan İrem'e bakış açısını gösteriyor iki röportaj da, biri anlamlarını zenginleştiriyor, diğeri saçma buluyor. Biri okyanusta kaybolduğunun bilincinde ve bundan memnun, diğeri ise kendi yarattığı derinliğin, daha da ötesinde kendi derinliğinin farkında değil.
Güzel bir çalışmaydı ve bana yıllar sonra soluğu yine burada aldırdı. İstanbul'da hiç katılamamıştım, ancak Ankara ve Bursa'da katıldığım SEVECEN buluşmalarını anımsadım.
Yine bir ölü toprağı mı serpildi üstümüze.
Artık uyanmanın zamanı gelmedi mi...
Işık ve Sevgiyle...
gecede bile gölgeler ararsın
sokaklarda yankılanır bütün
düşlerinin ayak sesleri